Leginsy, czyli nie ma nic do ukrycia...

„Niedobrze tam, gdzie mąż w spódnicy, a żona w gatkach chodzi” – tyle miała dawniej do powiedzenia ludowa mądrość. Najnowsze trendy mody pokazują wszakże, iż defeminizacja mody staje się nie tylko coraz bardziej bezwstydna, ale także... pomysłowa. Polski rynek podbijają kolorowe leginsy z nietypowymi nadrukami. Teraz na wyeksponowanych częściach ciała możemy zobaczyć pejs Mickiewicza, wąs Traugutta albo fasadę kościoła Najświętszego Zbawiciela – oczywiście stanowiącą tło dla homo-tęczy. Wszystko to w ramach promocji bezwstydu i wyuzdania.

W starych książkach i w opowieściach naszych babć możemy odnaleźć rozwinięcie biblijnej prawdy wyrażonej przez ludowe porzekadło: „Niedobrze tam, gdzie mąż w spódnicy, a żona w gatkach chodzi” (por. Księga Powtórzonego Prawa XXII, 5). Siwowłose katolickie niewiasty pamiętają czasy, gdy wstyd był jeszcze dla większości kobiet nawet jeśli nie uświadomioną wartością, to przynajmniej obowiązującą normą. Warto też pamiętać, że samo słowo „wstyd” miało wówczas jednoznacznie pozytywne językowe korelacje w słowach takich jak „przyzwoitość”, czy pojęciach takich jak szacunek do samej siebie.

Ubiór wyrażał niezmienną od wieków koncepcję męstwa i kobiecości. Dlatego walczący o byt mężczyzna nosił spodnie, a chroniąca pokoju i ciepła domowego ogniska kobieta zakrywała swe kształty przed oczami nieupoważnionych obserwatorów. Konstytuowało to porządek świata, który oszczędzał niektórym mężczyznom oczopląsu spowodowanego nadmiarem wyzywających bodźców wzrokowych, a kobietom pomagał ochronić ich godność i zachować naturę, w jaką wyposażył je Stwórca.

No, ale wróćmy na wspaniałą niwę postępu – do dnia dzisiejszego. „Człowiek, który wynalazł leginsy, powinien dostać przynajmniej honorową Nagrodę Nobla. Na razie ma dozgonną wdzięczność większości mężczyzn na świecie. Kobiece uda i pośladki opięte leginsami to widok, od jakiego nie można oderwać oczu. Podziwiajcie!” – zachęcają redaktorzy Faktu.

Najnowszym krzykiem mody stały się w tym roku kolorowe leginsy z nietypowymi nadrukami. Firma Smoof & Loco oferuje leginsy z fragmentem „Bitwy pod Grunwaldem” Jana Matejki, z warszawskim Pałacem Kultury, z bocianami, arbuzami, liśćmi marihuany, starymi banknotami (na których widać m.in. podobiznę Romualda Traugutta), a nawet z fragmentami pierwszej księgi Pana Tadeusza i profilem Adama Mickiewicza, który znamy z medalionów Davida d'Angers. Trudno autorkom tych kreacji odmówić patriotycznej motywacji – deklarują one przecież chęć popularyzowania symboli polskości, wręcz dumy narodowej i podkreślają wagę wysokiej jakości polskich materiałów – ale jeszcze trudniej przyklasnąć temu tak pomysłowemu psuciu gustu i dobrego smaku.

Pomieszanie tak zwanych „naszych czasów”, które przebrały kobiety za mężczyzn za sprawą „damskich” spodni, tym razem wydało ze swego łona inwazję leginsów, a jak dowiadujemy się z Faktu, „zwykłe legginsy mogą być bardziej sexy od bikini”. Właścicielki firmy Smoof & Loco same nieświadomie diagnozują to zjawisko. „Legginsy są najlepszym elementem garderoby, jaki znamy. Pomyśl, że rano, spiesząc się do pracy próbujesz wcisnąć się w ulubione dżinsy. Jeśli są świeżo po upraniu, możesz mieć problem z dopięciem. A nic tak nie frustruje z rana jak nieodpinające się spodnie” – mówi jedna z nich. „ Legginsy oszczędzają czas. Przyznaję, że jestem wrogiem żelazka. W związku z tym, element garderoby, który nie wymaga jego posiadania jest moim zdaniem idealnym rozwiązaniem dla aktywnych i żyjących w pośpiechu Pań” – dodaje druga.

Widać stąd jasno, jak bardzo ubiór wyraża charakter człowieka i jak na pierwszy rzut oka odzwierciedla postępujące zmiany obyczajowe. Kiedyś za noszeniem spodni przemawiała ofensywa ideologiczna chcąca zatrzeć wszelkie różnice między kobietą i mężczyzną, dziś natomiast – nierzadko w dobrej wierze – noszenie czegoś takiego, jak leginsy uzasadnia się względami praktycznymi, niechęcią do żelazka, czy też artystyczną fantazją.

Tymczasem ów przylegający do ciała materiał – niezależnie od jego konotacji artystycznych – nie jest niczym innym, jak kolejną odsłoną obyczajowej rewolucji, która oswaja z bezwstydem eksponując te części ciała, które powinny być ponętne – ale dla męża, a nie tłumu przechodniów, kolegów z pracy i wszystkich innych napotkanych mężczyzn.

Filip Obara

Read more: www.pch24.pl/leginsy--czyli-…
Galinka Kov shares this
10963
Leginsy promocja bezwstydu i wyuzdania. Moje wszystkie pra-pra babcie chodziły w długich sukniach a miały cięższe życie od wszystkich kobiet dziś. Moje pra-babcie również chodziły wszystkie w długich sukniach. Podobnie moje babcie i moja mama. Również ja nie będę wyuzdana i nigdy nie założę spodni. A jestem do tego zmuszana już od przedszkola. Ale ja postanowiłam sluchać tylko Pana Jezusa. …More
Leginsy promocja bezwstydu i wyuzdania. Moje wszystkie pra-pra babcie chodziły w długich sukniach a miały cięższe życie od wszystkich kobiet dziś. Moje pra-babcie również chodziły wszystkie w długich sukniach. Podobnie moje babcie i moja mama. Również ja nie będę wyuzdana i nigdy nie założę spodni. A jestem do tego zmuszana już od przedszkola. Ale ja postanowiłam sluchać tylko Pana Jezusa. Borykam się z różnymi trudnościami w życiu, ale bardziej jak wszystkiego innego pragnę obecnosci Pana Jezusa w moim sercu. 🙏 🙏 🙏
M K
@Galinka K Jesteś wyjątkową Niewiastą. Skromną i czystą. Twoja dzielna postawa jest godna naśladowania.
Galinka Kov
@M K To nie ja sama. To Pan Jezus przekształca moje serce każdego dnia. Dlatego od samego rana noszę długie suknie. Od samego rana czuję obecność Pana Jezusa w moim sercu, siły niewidzialnego świata wspierają mnie, jestem nimi przesiąknięta. 🙏 🙏 🙏
Galinka Kov
Ja spędzam czas z Panem Jezusem a nie z dyktatorami mody, nie z aktorami dyktującymi co dobre a co złe. To jest moim zwyczajem: nieustanna modlitwa, podstawowa część mojego życia, niczym oddech, woda, pokarm. 🤗 🤗 🤗
3 more comments from Galinka Kov
Galinka Kov
Nigdy nie starałam się sama zmienić, dałam się kształtować Panu Jezusowi - to Jego rola. Chwała Bogu, że tak mnie kształtuje każdego dnia na Jego Chwałę.
Galinka Kov
Pan Jezus ma Moc, zbawił Rachab, zbawił łotra na krzyżu, kobietę przy studni. Mając tę Moc może również zbawić Ciebie i mnie. Ale ja nie patrzę na siebie, moje oczy i serce są utkwione w Pana Jezusa, to On jest moją Miłością, moją Skałą, moją Drogą. 🤗 🤗 🤗
Galinka Kov
Szatan chce byśmy patrzyli na siebie, ale my powinniśmy zwrócić wzrok na Pana Jezusa. Powinnismy na Niego patrzeć przez całą dobę, to jedyne nasze prawdziwe zabezpieczenie.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Galinka K
Dzięki za Twoją niezłomną postawę, za Twoje świadectwo wiary, za Twoją miłość do Jezusa...jesteś prawdziwą mądrą niewiastą i wzorem do naśladowania.
"Niewiastę dzielną któż znajdzie? Jej wartość przewyższa perły."
Ty jesteś tą dzielną NIEWIASTĄ, której wartość przewyższa perły.
😇 😍 🙏 👏 👏 👏More
Galinka K
Dzięki za Twoją niezłomną postawę, za Twoje świadectwo wiary, za Twoją miłość do Jezusa...jesteś prawdziwą mądrą niewiastą i wzorem do naśladowania.
"Niewiastę dzielną któż znajdzie? Jej wartość przewyższa perły."

Ty jesteś tą dzielną NIEWIASTĄ, której wartość przewyższa perły.
😇 😍 🙏 👏 👏 👏
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
,,W starych książkach i w opowieściach naszych babć możemy odnaleźć rozwinięcie biblijnej prawdy wyrażonej przez ludowe porzekadło: „Niedobrze tam, gdzie mąż w spódnicy, a żona w gatkach chodzi” (por. Księga Powtórzonego Prawa XXII, 5).
Galinka Kov
Ja jak widzę mężczyznę w spódnicy a bywa, to wymiotuję zaraz. Dlatego ja nie noszę spodni żeby ktoś przypadkiem nie wymiotował i nie czuł wstrętu. A przede wszystkim tego sobie życzy Pan Jezus, On nie chce bym chodziła w spodniach i ja Go słucham zawsze. To On jest Drogą i Życiem.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Przez tę modę z piekła rodem...
płaczą dzieci... i rozwód za rozwodem...
rozbite rodziny...poranione dzieci...
a matka i ojciec za innymi leci...

😭 😡 🥵More
Przez tę modę z piekła rodem...

płaczą dzieci... i rozwód za rozwodem...

rozbite rodziny...poranione dzieci...
a matka i ojciec za innymi leci...


😭 😡 🥵
M K
Współczesne spodnie damskie, niszczące najpierw kobietę, później mężczyznę, następnie rodzinę i dzieci - to najgroźniejsza broń Szatana. Współczesna kobieta nie tylko nie kocha męża ani dzieci, zdradza męża z każdym napotkanym obcym mężczyzną, kusząc swoim nagim ciałem , wzbudzając pożądliwość w sercach obcych. Spodnie damskie są też przyczyną, że mężczyźni przestali kochać swoje żony, matki, …More
Współczesne spodnie damskie, niszczące najpierw kobietę, później mężczyznę, następnie rodzinę i dzieci - to najgroźniejsza broń Szatana. Współczesna kobieta nie tylko nie kocha męża ani dzieci, zdradza męża z każdym napotkanym obcym mężczyzną, kusząc swoim nagim ciałem , wzbudzając pożądliwość w sercach obcych. Spodnie damskie są też przyczyną, że mężczyźni przestali kochać swoje żony, matki, córki. Natomiast notorycznie grzeszą pożądając w sercu chodzące "towarki" . Sodoma i Gomora !!!
baran katolicki
Anna Maria 33 Dodam jeszcze, że współcześni mężczyźni chlubią się półnagą "laską" u swego boku. Niedawno zwróciłem uwagę młodemu mężczyźnie, który pojawił się ze swoją kobietą na Mszy Świętej z "gołą d..ą". Zajęli miejsce akurat w ławce przed nami/byłem z żoną/. Nie zaprzeczę, było na czym oko zawiesić ale czy po to jest Msza Święta aby podziwiać piękną d..ę ? Upomniany przeze mnie młodzieniec …More
Anna Maria 33 Dodam jeszcze, że współcześni mężczyźni chlubią się półnagą "laską" u swego boku. Niedawno zwróciłem uwagę młodemu mężczyźnie, który pojawił się ze swoją kobietą na Mszy Świętej z "gołą d..ą". Zajęli miejsce akurat w ławce przed nami/byłem z żoną/. Nie zaprzeczę, było na czym oko zawiesić ale czy po to jest Msza Święta aby podziwiać piękną d..ę ? Upomniany przeze mnie młodzieniec zdziwił się moją reakcją ale obiecał, że następnym razem zwróci uwagę jak ubrana jest jego dziewczyna w kościele na Mszy Świętej. Mam wrażenie, że utraciliśmy dobry smak swojego stroju.
M K
@Anna Maria 33 Kto się lubi ten się czubi. Ile razy na dzień należy przebaczać Kochanemu Dziecku Bożemu ? Aż do 77 razy. Amen PS lepiej się zapytać "czy ktoś cię zranił? " a nie insynuować iż chyba tak na pewno było - bo to życie w teatrze a nie w realu.
M K
@Anna Maria 33 fantazjujesz, skąd wiesz co Św Jan Paweł II zrobi, skąd wiesz kto zapłacze???
One more comment from M K
M K
Nikt nie powinien być obrażany. A jak Duch Święty podpowiada Ci, że ktoś burzy jedność to od takiego kogoś uciekaj a nie polemizuj z nim. To rada Pana Jezusa nie moja. 🙏 🙏 🙏
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
,, Były to mądre czasy, gdy nikt do Kościoła nie odważył się przychodzić nieskromnie, wyzywająco ubrany, a dzisiaj zdarza się to dosyć często. Gdy kapłan zwróci uwagę, następuje wielka obraza i ultimatum, że wcale nie będzie przychodzić...''
ks. Franciszek Głód
ks. Franciszek Głód on Twitter
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
,,Obecnie zbyt liberalne poglądy jak i dzisiejsza moda sprawia, że niektóre dziewczęta prowokują swoim strojem i zachowaniem wielu mężczyzn. Ubierając się wyzywająco i ekstrawagancko narażają mężczyzn na niepotrzebne trudności, rozbudzając ich seksualność.''
6:57 AM · 11 cze 2018
ks. Franciszek GłódMore
,,Obecnie zbyt liberalne poglądy jak i dzisiejsza moda sprawia, że niektóre dziewczęta prowokują swoim strojem i zachowaniem wielu mężczyzn. Ubierając się wyzywająco i ekstrawagancko narażają mężczyzn na niepotrzebne trudności, rozbudzając ich seksualność.''

6:57 AM · 11 cze 2018
ks. Franciszek Głód
jacek2pp
Ojciec Pio powiedział co do ludzi chodzących do kościoła ubranych nie przyzwoicie cytuję lepiej niech kościół będzie pusty niż pełen diabłów.
jacek2pp
Do Polskiej stygmatyczki Katarzyny Szymon za jej życia przyjeżdżali pielgrzymi. Matka Boża miała przemawiać przez Katarzynkę do nich ,ale nie mogła przyjść ponieważ niektóre niewiasty były w spodniach, dopiero gdy opuściły pomieszczenie, Matka Boża mogła przemówić!
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA shares this
10787
,,Kobiety, które noszą nieskromne stroje, a są to wszystkie, które zamiast ukrywać ciało, uwypuklają je, wchodzą ze Mną na wojenną ścieżkę. Będą ukarane za grzechy cudze jeszcze za życia, a potem po śmierci. Jeśli zdobędą mężów, nie będą im wierni, a jeśli nie zdobędą, będzie to Moja kara za uwodzenie cudzych mężów. Grzechy cudze są bowiem również cudzołóstwem.''
szary człek
Skąd ten tekst pochodzi? Tak Bóg powiedział?
szary człek
To jest jakaś kolejna wizjonerka?
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
szary człek
A co w tym złego widzisz? Czy Bóg ma pytać ciebie o zgodę, kogo powołać i kiedy mówić???More
szary człek

A co w tym złego widzisz? Czy Bóg ma pytać ciebie o zgodę, kogo powołać i kiedy mówić???
szary człek
Jasne, że nie. Zastanawiam się jak werfikujesz orędzia. Bo teraz jest tylu wizjonerów, że niemal codziennie są jakieś przesłania.
Anieobecny
Czy to nie w XIV-XVI w były modne leginsy - pod nazwą rajtuzy...?
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
szary człek
Zastanawiam się jak werfikujesz orędzia. Bo teraz jest tylu wizjonerów, że niemal codziennie są jakieś przesłania.
****************************************
Przez codzienne odmawianie tej Litanii, którą gorąco polecam każdemu...
Pełna mocy Litania do Ducha Świętego wraz z wielkimi obietnicami!
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Duchu Święty, przed Którym nic nie jest zakryte,
ucz mnie, jak unikać podstępu złego ducha
Bądź pochwalony
2 more comments from MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Duchu Święty, Który od Ojca i Syna pochodzisz,
ucz mnie żyć zgodnie z Wolą Najwyższego
Bądź pochwalony
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Duchu Święty, Który od Ojca i Syna pochodzisz,
ucz mnie żyć w stałej Obecności Bożej
Bądź pochwalony
3 more comments from MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
,,Kobiety, które noszą nieskromne stroje, a są to wszystkie, które zamiast ukrywać ciało, uwypuklają je, wchodzą ze Mną na wojenną ścieżkę. Będą ukarane za grzechy cudze jeszcze za życia, a potem po śmierci. Jeśli zdobędą mężów, nie będą im wierni, a jeśli nie zdobędą, będzie to Moja kara za uwodzenie cudzych mężów. Grzechy cudze są bowiem również cudzołóstwem.''
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
,,Tymczasem ów przylegający do ciała materiał – niezależnie od jego konotacji artystycznych – nie jest niczym innym, jak kolejną odsłoną obyczajowej rewolucji, która oswaja z bezwstydem eksponując te części ciała, które powinny być ponętne – ale dla męża, a nie tłumu przechodniów, kolegów z pracy i wszystkich innych napotkanych mężczyzn.''
********************************
Seksy kusicielki …
More
,,Tymczasem ów przylegający do ciała materiał – niezależnie od jego konotacji artystycznych – nie jest niczym innym, jak kolejną odsłoną obyczajowej rewolucji, która oswaja z bezwstydem eksponując te części ciała, które powinny być ponętne – ale dla męża, a nie tłumu przechodniów, kolegów z pracy i wszystkich innych napotkanych mężczyzn.''
********************************

Seksy kusicielki chodzące w obcisłych leginsach, wchodzą z Bogiem na wojenną ścieżkę!!!


,,Kobiety, które noszą nieskromne stroje, a są to wszystkie, które zamiast ukrywać ciało, uwypuklają je, wchodzą ze Mną na wojenną ścieżkę. Będą ukarane za grzechy cudze jeszcze za życia, a potem po śmierci. Jeśli zdobędą mężów, nie będą im wierni, a jeśli nie zdobędą, będzie to Moja kara za uwodzenie cudzych mężów. Grzechy cudze są bowiem również cudzołóstwem''.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
,,Pomieszanie tak zwanych „naszych czasów”, które przebrały kobiety za mężczyzn za sprawą „damskich” spodni, tym razem wydało ze swego łona inwazję leginsów, a jak dowiadujemy się z Faktu, „zwykłe legginsy mogą być bardziej sexy od bikini”.(...)''
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
,,W starych książkach i w opowieściach naszych babć możemy odnaleźć rozwinięcie biblijnej prawdy wyrażonej przez ludowe porzekadło: „Niedobrze tam, gdzie mąż w spódnicy, a żona w gatkach chodzi” (por. Księga Powtórzonego Prawa XXII, 5). Siwowłose katolickie niewiasty pamiętają czasy, gdy wstyd był jeszcze dla większości kobiet nawet jeśli nie uświadomioną wartością, to przynajmniej obowiązującą …More
,,W starych książkach i w opowieściach naszych babć możemy odnaleźć rozwinięcie biblijnej prawdy wyrażonej przez ludowe porzekadło: „Niedobrze tam, gdzie mąż w spódnicy, a żona w gatkach chodzi” (por. Księga Powtórzonego Prawa XXII, 5). Siwowłose katolickie niewiasty pamiętają czasy, gdy wstyd był jeszcze dla większości kobiet nawet jeśli nie uświadomioną wartością, to przynajmniej obowiązującą normą. Warto też pamiętać, że samo słowo „wstyd” miało wówczas jednoznacznie pozytywne językowe korelacje w słowach takich jak „przyzwoitość”, czy pojęciach takich jak szacunek do samej siebie.''
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
,,Ubiór wyrażał niezmienną od wieków koncepcję męstwa i kobiecości. Dlatego walczący o byt mężczyzna nosił spodnie, a chroniąca pokoju i ciepła domowego ogniska kobieta zakrywała swe kształty przed oczami nieupoważnionych obserwatorów. Konstytuowało to porządek świata, który oszczędzał niektórym mężczyznom oczopląsu spowodowanego nadmiarem wyzywających bodźców wzrokowych, a kobietom pomagał …More
,,Ubiór wyrażał niezmienną od wieków koncepcję męstwa i kobiecości. Dlatego walczący o byt mężczyzna nosił spodnie, a chroniąca pokoju i ciepła domowego ogniska kobieta zakrywała swe kształty przed oczami nieupoważnionych obserwatorów. Konstytuowało to porządek świata, który oszczędzał niektórym mężczyznom oczopląsu spowodowanego nadmiarem wyzywających bodźców wzrokowych, a kobietom pomagał ochronić ich godność i zachować naturę, w jaką wyposażył je Stwórca.''
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
,,Najnowsze trendy mody pokazują wszakże, iż defeminizacja mody staje się nie tylko coraz bardziej bezwstydna, ale także... pomysłowa. Polski rynek podbijają kolorowe leginsy z nietypowymi nadrukami. Teraz na wyeksponowanych częściach ciała możemy zobaczyć pejs Mickiewicza, wąs Traugutta albo fasadę kościoła Najświętszego Zbawiciela – oczywiście stanowiącą tło dla homo-tęczy. Wszystko to w …More
,,Najnowsze trendy mody pokazują wszakże, iż defeminizacja mody staje się nie tylko coraz bardziej bezwstydna, ale także... pomysłowa. Polski rynek podbijają kolorowe leginsy z nietypowymi nadrukami. Teraz na wyeksponowanych częściach ciała możemy zobaczyć pejs Mickiewicza, wąs Traugutta albo fasadę kościoła Najświętszego Zbawiciela – oczywiście stanowiącą tło dla homo-tęczy. Wszystko to w ramach promocji bezwstydu i wyuzdania.''
M K
Dziś 99% katoliczek nie sieje miłości ale wyzywającą goliznę. Upadlają one siebie i powodują oczopląs u innych .
M K
Zboczeniec, który wymyślił spodnie dla kobiety, powinien dostać co najmniej 100 uderzeń batem w plecy i na 5 lat zostać zamurowany w celi !
2 more comments from M K
M K
Do jakiego upodlenia doszło, żeby chodzić w bieliźnie na wierzchu?! Kobiety są dzisiaj tak tępe, że wystarczyło na rajstopy wymyślić inną nazwę, by ta tandeta i jednocześnie seksualna ohyda się przyjęła.
M K shares this
11.4K
Tymczasem ów przylegający do ciała materiał – niezależnie od jego konotacji artystycznych – nie jest niczym innym, jak kolejną odsłoną obyczajowej rewolucji, która oswaja z bezwstydem eksponując te części ciała, które powinny być ponętne – ale dla męża, a nie tłumu przechodniów, kolegów z pracy i wszystkich innych napotkanych mężczyzn.
Zygmunt Wazowski
Teraz pop kultura szerzy metroseksualizm i odzież unisex. A generalnie gender robi mentalnie z mężczyzn kobiety a z kobiet mężczyzn.
Inquisitor
Źródło tkwi we wnętrzu. Kobiety się ubierają w tak zboczony sposób, bo cierpią na zaburzenia seksualne i nie są tego świadome. A to wszystko przez media, które są w rękach żydomasonerii.
Inquisitor
Srinsy, a nie leginsy. To są zwykłe kalesony, albo pogrubione rajstopy po prostu. Do jakiego upodlenia doszło, żeby chodzić w bieliźnie na wierzchu?! Kobiety są dzisiaj tak tępe, że wystarczyło na rajstopy wymyślić inną nazwę, by ta tandeta i jednocześnie seksualna ohyda się przyjęła. Nie cierpię! Nienawidzę! Nóż w kieszeni mi się otwiera, jak tak widzę ubrane kobiety i dziewczęta! Najchętniej …More
Srinsy, a nie leginsy. To są zwykłe kalesony, albo pogrubione rajstopy po prostu. Do jakiego upodlenia doszło, żeby chodzić w bieliźnie na wierzchu?! Kobiety są dzisiaj tak tępe, że wystarczyło na rajstopy wymyślić inną nazwę, by ta tandeta i jednocześnie seksualna ohyda się przyjęła. Nie cierpię! Nienawidzę! Nóż w kieszeni mi się otwiera, jak tak widzę ubrane kobiety i dziewczęta! Najchętniej zebrałbym wszystkie te części garderoby w jednym miejscu i wrzucił do wielkiego pieca na spalenie! Może dotarłoby wtedy, chociaż wątpię, że chodzenie w ten sposób prowadzi po śmierci do ognia, które nigdy nie gaśnie! Zboczeniec, który wymyślił taki styl, powinien dostać co najmniej 100 uderzeń batem w plecy i na 5 lat zostać zamurowany w celi klasztornej! Może taka rekatechizacja by uzdrowiła go i nawróciła!
danutadubiel
(...) "Ubiór wyrażał niezmienną od wieków koncepcję męstwa i kobiecości. Dlatego walczący o byt mężczyzna nosił spodnie, a chroniąca pokoju i ciepła domowego ogniska kobieta zakrywała swe kształty przed oczami nieupoważnionych obserwatorów. Konstytuowało to porządek świata, który oszczędzał niektórym mężczyznom oczopląsu spowodowanego nadmiarem wyzywających bodźców wzrokowych, a kobietom …More
(...) "Ubiór wyrażał niezmienną od wieków koncepcję męstwa i kobiecości. Dlatego walczący o byt mężczyzna nosił spodnie, a chroniąca pokoju i ciepła domowego ogniska kobieta zakrywała swe kształty przed oczami nieupoważnionych obserwatorów. Konstytuowało to porządek świata, który oszczędzał niektórym mężczyznom oczopląsu spowodowanego nadmiarem wyzywających bodźców wzrokowych, a kobietom pomagał ochronić ich godność i zachować naturę, w jaką wyposażył je Stwórca."
danutadubiel
(...) "W starych książkach i w opowieściach naszych babć możemy odnaleźć rozwinięcie biblijnej prawdy wyrażonej przez ludowe porzekadło: „Niedobrze tam, gdzie mąż w spódnicy, a żona w gatkach chodzi” (por. Księga Powtórzonego Prawa XXII, 5). Siwowłose katolickie niewiasty pamiętają czasy, gdy wstyd był jeszcze dla większości kobiet nawet jeśli nie uświadomioną wartością, to przynajmniej obowiązującą …More
(...) "W starych książkach i w opowieściach naszych babć możemy odnaleźć rozwinięcie biblijnej prawdy wyrażonej przez ludowe porzekadło: „Niedobrze tam, gdzie mąż w spódnicy, a żona w gatkach chodzi” (por. Księga Powtórzonego Prawa XXII, 5). Siwowłose katolickie niewiasty pamiętają czasy, gdy wstyd był jeszcze dla większości kobiet nawet jeśli nie uświadomioną wartością, to przynajmniej obowiązującą normą. Warto też pamiętać, że samo słowo „wstyd” miało wówczas jednoznacznie pozytywne językowe korelacje w słowach takich jak „przyzwoitość”, czy pojęciach takich jak szacunek do samej siebie."