Edward7
394.5K

Zostaliśmy oszukani - Abp Viganò

Przemówienie biskupa Carlo Maria Viganò w całości: "Resist. Resist - Resistite fortes in fide". Drodzy bracia i siostry, dziś miasto Rzym wita was, abyście po dwóch latach pandemii, kryzysu gospodarczego …More
Przemówienie biskupa Carlo Maria Viganò w całości: "Resist. Resist - Resistite fortes in fide".
Drodzy bracia i siostry, dziś miasto Rzym wita was, abyście po dwóch latach pandemii, kryzysu gospodarczego i energetycznego wyrazili swój protest. Wielu z was wyszło już na ulice, z podobnymi demonstracjami, w czasie blokad i godzin policyjnych, przez które dwa rządy zniewolone przez reżim globalistów rozpoczęły prawdziwe prześladowania własnych obywateli, dokładnie tak, jak to się stało we wszystkich innych państwach, według jednego scenariusza pod jednym kierownictwem.
Wśród Was są biznesmeni, handlowcy, restauratorzy, rzemieślnicy, rolnicy, rybacy, studenci, rodziny. Wszyscy zostali bezkrytycznie złapani w kryzys, którego nikt z was nie chciał, który w żadnym razie nie był nieunikniony, ale za który wszyscy ponosicie konsekwencje. Z wielkim przerażeniem myślę o udręce, z jaką podchodzicie do swojego codziennego życia, o trudnościach w radzeniu sobie z wydatkami i rachunkami, które wzrosły …More
Armia_Reszty
rycerz NIEPOKALANEJ shares this
1.3K
--rN-- shares this
14
rycerz NIEPOKALANEJ
Resistid (Opierać się). "Resistite fortes in fide", jak mówi św. Piotr w swoim liście. Strzeżcie gorliwie swojej wiary, swojej tożsamości, swoich tradycji, swojej miłości do kraju, swojego pragnienia uczciwości i prawości, swojej nadziei na lepszą przyszłość dla swoich dzieci. Aby nie było wątpliwości co do tego, co ożywia wasz protest, umieśćmy się pod płaszczem Dziewicy, która jest naszą Matką …More
Resistid (Opierać się). "Resistite fortes in fide", jak mówi św. Piotr w swoim liście. Strzeżcie gorliwie swojej wiary, swojej tożsamości, swoich tradycji, swojej miłości do kraju, swojego pragnienia uczciwości i prawości, swojej nadziei na lepszą przyszłość dla swoich dzieci. Aby nie było wątpliwości co do tego, co ożywia wasz protest, umieśćmy się pod płaszczem Dziewicy, która jest naszą Matką, Wspomożycielką i naszą Królową. Niech Pan błogosławi was wszystkich.
rycerz NIEPOKALANEJ
Dlatego ten kryzys jest moralny. Bo możemy być jeszcze katolikami na Boże Narodzenie i Wielkanoc, ale nie dajemy już świadectwa Wierze, nie jesteśmy już publicznie zgodni z Chrztem, nie chcemy już, by Chrystus królował nie tylko nad nami, ale i nad narodem, którego Chrystus jest jednak jedynym prawdziwym Królem. Pozwoliliśmy pozbawić się wszystkiego, nie zdając sobie sprawy, że za każdym razem, …More
Dlatego ten kryzys jest moralny. Bo możemy być jeszcze katolikami na Boże Narodzenie i Wielkanoc, ale nie dajemy już świadectwa Wierze, nie jesteśmy już publicznie zgodni z Chrztem, nie chcemy już, by Chrystus królował nie tylko nad nami, ale i nad narodem, którego Chrystus jest jednak jedynym prawdziwym Królem. Pozwoliliśmy pozbawić się wszystkiego, nie zdając sobie sprawy, że za każdym razem, gdy milczeliśmy w obliczu nadużyć, upoważnialiśmy państwo do pójścia o krok dalej. Rozwód. Aborcja. Eutanazja. Masowe eksperymenty. Masowa indoktrynacja. Niemoralność, perwersja, pornografia, prostytucja. Substytucja etniczna.
One more comment from rycerz NIEPOKALANEJ
rycerz NIEPOKALANEJ
Zostaliśmy oszukani, kiedy powiedziano nam, że sankcje były konieczną reakcją na inwazję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, podczas gdy jest wyraźnie odwrotnie, a mianowicie, że w celu wywołania kryzysu gospodarczego, który zniweczyłby małe i średnie przedsiębiorstwa, konieczne było uduszenie ich podwyżkami energii; podwyżkami, które wynikają ze skandalicznej operacji spekulacyjnej ENI, która …More
Zostaliśmy oszukani, kiedy powiedziano nam, że sankcje były konieczną reakcją na inwazję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, podczas gdy jest wyraźnie odwrotnie, a mianowicie, że w celu wywołania kryzysu gospodarczego, który zniweczyłby małe i średnie przedsiębiorstwa, konieczne było uduszenie ich podwyżkami energii; podwyżkami, które wynikają ze skandalicznej operacji spekulacyjnej ENI, która nadal kupuje gaz po cenach przewidzianych w wieloletnich umowach podpisanych z producentami. A żeby mieć ten energetyczny "emergency" - przewidziany przez scenariusze Wielkiego Resetu - trzeba było sprowokować reakcję Moskwy na rozszerzenie NATO na wschód i czystki etniczne dokonywane przez Zelenskiego, marionetkę Sorosa i Schwaba w Kijowie.

Proszą Cię o poświęcenie się dla skutków decyzji, których nigdy nie ratyfikowałeś, podjętych przez niewybieralny rząd. I podczas gdy my otrzymujemy wasze rachunki za gaz lub prąd zwiększone o 500%; podczas gdy oni proszą was o zwrot części nędznych "aguinaldos", które zapłacili wam w konsekwencji godnych pożałowania zamknięć z ostatnich dwóch lat i ogłaszają uwolnienie rachunków podatkowych zawieszonych z powodu "pandemii"; podczas gdy pozostawiają tysiące lekarzy i pielęgniarek bez wynagrodzenia, bo nie godzą się na bycie królikami doświadczalnymi, finansują wojnę Zelenskiego miliardami euro, wysyłają broń i wypłacają pensje ukraińskim nauczycielom, a także przyjmują tysiące nielegalnych imigrantów, kwaterując ich na koszt skarbu państwa, ku uciesze spółdzielni i organizacji pozarządowych.
slawomira1812 shares this
6
V.R.S.
""Resistite fortes in fide", jak mówi św. Piotr w swoim liście"
---
No i słusznie, bo to podstawa . Zastanawia tylko panie Edwardzie, że akurat pomija pan to co abp Vigano pisze o Wierze, kryzysie w Kościele, Vaticanum II i "nowej Mszy" a zatem to co najważniejsze.
Edward7
Nic nie pomijam Abp Viganò: Uwolnienie przez Benedykta XVI starożytnej Mszy sprawiło, że wielu kapłanów odkryło …
Raczej inni pomijają Abp Vigano o skazach nowego posoborowego rytu Mszy i wybierają fragmenty które pasują
... Vigano Papieża JP II wiele razy chwalił , tak samo Benedykta XVI, a Franciszka cały czas nazywa Bergoglio...More
Nic nie pomijam Abp Viganò: Uwolnienie przez Benedykta XVI starożytnej Mszy sprawiło, że wielu kapłanów odkryło …

Raczej inni pomijają Abp Vigano o skazach nowego posoborowego rytu Mszy i wybierają fragmenty które pasują

... Vigano Papieża JP II wiele razy chwalił , tak samo Benedykta XVI, a Franciszka cały czas nazywa Bergoglio...
V.R.S.
@Edward7
"Nic nie pomijam Abp Viganò: Uwolnienie przez Benedykta XVI starożytnej Mszy sprawiło, że wielu kapłanów odkryło …
Raczej inni pomijają Abp Vigano o skazach nowego posoborowego rytu Mszy i wybierają fragmenty które pasuja"
----
No widzi pan - jak ci żydzi wiarołomni - czyta pan ale nie rozumie. Wstawił pan jako tytuł, tytuł mylący i odnoszący się do "michałka" i to jeszcze ze skopanym …More
@Edward7
"Nic nie pomijam Abp Viganò: Uwolnienie przez Benedykta XVI starożytnej Mszy sprawiło, że wielu kapłanów odkryło …

Raczej inni pomijają Abp Vigano o skazach nowego posoborowego rytu Mszy i wybierają fragmenty które pasuja"
----

No widzi pan - jak ci żydzi wiarołomni - czyta pan ale nie rozumie. Wstawił pan jako tytuł, tytuł mylący i odnoszący się do "michałka" i to jeszcze ze skopanym, kłamliwym tłumaczeniem. Tu ma pan wersję angielską prosto ze strony Tosattiego, do której niby się pan odwołuje ( Viganò to Paix Liturgique: Bishops, Celebrate the Mass of St. Pius V. )
"The liberalization of the availability of the ancient Mass by Benedict XVI has made many priests discover the priceless treasures of the true liturgy who were previously completely unaware of them, and who in that Mass have rediscovered the sacrificial dimension of their priesthood, which makes the celebrant alter Christus and transforms him intimately"

Gdzie ma pan tam "uwolnienie"? Jest "liberalizacja dostępności". Ponadto, wsadzanie w cudzysłów takiego określenia jak de iure - czyli prawnie, z mocy prawa jest kolejną manipulacją tłumacza, która fałszuje istotę wykładu abp Vigano. A ta dotyczy tego że odprawianie Mszy w tradycyjnym rycie rzymskim jest w pełni uprawnione i nie potrzeba do tego żadnych dodatkowych dokumentów - Benedykta XVI czy kogokolwiek.
Edward7
Liberalny (łac. liberalis – wolnościowy, od łac. liber – wolny) ... w zdaniu chodzi o "uwolnienie" Mszy
V.R.S.
@Edward7
Nie, w zdaniu nie chodzi o uwolnienie Mszy (która została "zniewolona" wyłącznie na poziomie praktyki poprzez posoborowe bezprawie) tylko o zwiększenie faktycznej dostępności do niej.
Benedykt XVI nie musiał niczego uwalniać, zwłaszcza że sam przyznaje to w pierwszych słowach motu proprio (choć, jako typowy nowy teolog zaraz potem w dalszej części SP temu przeczy, przywołując obwarowania …More
@Edward7
Nie, w zdaniu nie chodzi o uwolnienie Mszy (która została "zniewolona" wyłącznie na poziomie praktyki poprzez posoborowe bezprawie) tylko o zwiększenie faktycznej dostępności do niej.

Benedykt XVI nie musiał niczego uwalniać, zwłaszcza że sam przyznaje to w pierwszych słowach motu proprio (choć, jako typowy nowy teolog zaraz potem w dalszej części SP temu przeczy, przywołując obwarowania odprawiania Mszy w rycie rzymskim ).

Abp Vigano wyraźnie o tym mówi tj. że wolność odprawiania Mszy w tradycyjnym rycie Kościoła rzymskiego istnieje, problemem jest jedynie praktyczne służalstwo duchownych i fałszywe posłuszeństwo.

PS Podam panu doskonałą analogię, którą Pan Bóg, być może dla ilustracji problemu, w ostatnich latach dopuścił. Gdy Morawiecki z Niedzielskim odwołali bezprawne obostrzenia kowidowe to powie pan, że uwolnili pana układ oddechowy?
Oczywiście że nie, natomiast sprawili że w praktyce ludzie częściej zaczęli w pełni korzystać z jego funkcji.