Piotr Piotr
72K
Po raz pierwszy od ponad 400 lat katolicki arcybiskup, kard. Vincent Nichols, wziął udział w koronacji króla Anglii. Udzielił także nowemu monarsze błogosławieństwa.
ekai.pl

Król pobłogosławiony przez biskupa katolickiego pierwszy raz od ponad 400 lat | eKAI

Drukuj Powrót do artykułu 06 maja 2023 | 17:11 | st (KAI) | Londyn Ⓒ Ⓟ Fot. Alessandra Tarantino/Associated Press …
Piotr Piotr
ach, to tylko "owoce" relacji ekumenicznych 😬
Piotr Piotr
Jak przypomniano, 70 lat temu żaden katolik nie miałby prawa wejść do kościoła protestanckiego, a tym bardziej uczestniczyć w nabożeństwie koronacyjnym. Ten znaczący krok jest zdaniem kardynała Vincenta Nicholsa owocem relacji ekumenicznych, a jednocześnie poszanowaniem historii Wielkiej Brytanii. Przez wiele wieków przed reformacją, koronacja monarchy była ceremonią katolicką. Nadal zawierała …More
Jak przypomniano, 70 lat temu żaden katolik nie miałby prawa wejść do kościoła protestanckiego, a tym bardziej uczestniczyć w nabożeństwie koronacyjnym. Ten znaczący krok jest zdaniem kardynała Vincenta Nicholsa owocem relacji ekumenicznych, a jednocześnie poszanowaniem historii Wielkiej Brytanii. Przez wiele wieków przed reformacją, koronacja monarchy była ceremonią katolicką. Nadal zawierała ona elementy, które byłyby znane większości katolików, ponieważ występują one w liturgii i celebracji sakramentów.
baran katolicki
Piotr Piotr Relacyjność dla modernistycznego protestanta jest jedynym przejawem boskości w człowieku. W tej mentalności zbliżenie się do Chrystusa czyni człowieka relacyjnym. Dla nich chrześcijaństwo nie jest systemem etycznym, nie jest zbiorem dogmatów lecz jest osobą. Kto nie ma i mieć nie może relacji względem czegoś nie może być osobą. Osoba absolutnie w liczbie pojedynczej nie istnieje. Dla …More
Piotr Piotr Relacyjność dla modernistycznego protestanta jest jedynym przejawem boskości w człowieku. W tej mentalności zbliżenie się do Chrystusa czyni człowieka relacyjnym. Dla nich chrześcijaństwo nie jest systemem etycznym, nie jest zbiorem dogmatów lecz jest osobą. Kto nie ma i mieć nie może relacji względem czegoś nie może być osobą. Osoba absolutnie w liczbie pojedynczej nie istnieje. Dla nich w pojęciu osoby zawiera się konieczność przekraczania liczby pojedynczej a relacje i dialog ukazują się równie pierwotną formą bytu jak substancja. Z tej perspektywy należy patrzeć na postępowego katolickiego protestanta dla którego dobra relacja jest jego być albo nie być chrześcijaninem.
Piotr Piotr
"
Wszechmogący Boże, zabierz ode mnie wszelkie pyszne myśli, wszelkie pragnienia mojej własnej chwały, wszelką zazdrość, wszelką chciwość, obżarstwo, lenistwo i lubieżność, wszelkie uczucia gniewu, wszelką żądzę zemsty, wszelkie pragnienie albo radość z nieszczęścia innych, wszelką przyjemność z doprowadzania ich do złości i gniewu, wszelkie zadowolenie z zarzutów lub ze znieważania kogokolwiek …More
"
Wszechmogący Boże, zabierz ode mnie wszelkie pyszne myśli, wszelkie pragnienia mojej własnej chwały, wszelką zazdrość, wszelką chciwość, obżarstwo, lenistwo i lubieżność, wszelkie uczucia gniewu, wszelką żądzę zemsty, wszelkie pragnienie albo radość z nieszczęścia innych, wszelką przyjemność z doprowadzania ich do złości i gniewu, wszelkie zadowolenie z zarzutów lub ze znieważania kogokolwiek będącego w nieszczęściu i niedoli.

A we wszystkich moich czynach i we wszystkich moich słowach, i we wszystkich moich myślach obdarz mnie, dobry Boże, sercem pokornym, skromnym, cichym, zgodnym, cierpliwym, miłosiernym, łaskawym, czułym i litościwym, tak abym zakosztował Ducha Świętego.
Daj mi, dobry Boże, prawdziwą wiarę, mocną nadzieję i żarliwą miłość; taką miłość do Ciebie, dobry Boże, która przewyższałaby nieporównanie miłość siebie samego, abym nie kochał niczego co mogłoby Ci się nie podobać, lecz wszystko co kocham, abym kochał w Tobie.

Tomasz Morus
baran katolicki
Piotr Piotr Amen, amen, amen.
Piotr Piotr
🤔 -może się angole nawrócą....