Clicks1.4K

Maria Goretti (2003)

sługa Jakub
47
www.mariagoretti.pl Święta Mario Goretti, wzorze skromności i czystości, strzeż dusze i ciała nasze od brudu i zmazy grzechu. Wzbudź w nas silne postanowienia, by żyć czysto i szlachetnie. Wspomagaj …More
www.mariagoretti.pl

Święta Mario Goretti, wzorze skromności i czystości, strzeż dusze i ciała nasze od brudu i zmazy grzechu. Wzbudź w nas silne postanowienia, by żyć czysto i szlachetnie. Wspomagaj nasze wysiłki w walce z pokusami, z niezdrową ciekawością, z poruszeniami zmysłów i serca. Żadna przeciwność niech nas nie wzrusza, żaden przykład niech nas nie odciąga od dobra.
Wzmocnij naszą wolę! Włóż w serca i usta energiczne „nie!", przez które odeprzemy wszelkie pokusy i odniesiemy zwycięstwo.
Spraw, abyśmy potrafili unikać wszelkich niebezpieczeństw, wszelkich okazji nieroztropnych, abyśmy zrozumieli swe słabości i nie narażali się na upadki. Bądź z nami w całej naszej młodości i w latach dojrzałych i poprzez trudy życia doprowadź nas do szczęścia wiecznego. Amen.

Święta Mario Goretti pełna miłości i poświęcenia się, naucz nas miłości prawdziwej. Pomóż nam, byśmy lepiej rozumieli i lepiej praktykowali nakaz Jezusa: „Bracia, miłujcie się wzajemnie, jak Ja was umiłowałem".
Patrzymy na Twój przykład i z Twoją pomocą chcemy promieniować miłością, dobrocią naokoło siebie w rodzinie, w szkole, w swoim środowisku. Siły nasze, nasz czas, prace i radości nasze chcemy ofiarować bliźnim naszym, wśród których żyjemy. Chcemy zakosztować radości służenia Bogu w braciach naszych. Chcemy uszczęśliwiać innych i znaleźć przez to szczęście własne.
Mario Goretti, naucz nas przebaczać, jak Ty przebaczyłaś Alessandrowi, nie zachowując w sercu żadnej urazy, żadnego złego pragnienia. Amen.

Słowa Marii Goretti

Z okazji śmierci Taty:
"Odwagi, mamo! Nie bój się! My już jesteśmy dużymi dziećmi! Bóg nam dopomoże, da nam zdrowie, będziemy walczyć! Będziemy walczyć i zwyciężymy!
Nie smuć się, mamo! Dobry Bóg nam dopomoże. On nas nigdy nie opuści!
Angelino! Nie ma już tatusia z nami, a ty sprawiasz przykrość mamie. A co ty będziesz robił, gdy mamy nie będzie, gdy umrze?"

Pragnienie Eucharystii...
"Mamo, kiedy przystąpię do I Komunii św.?
To znaczy, że ja nigdy nie będę mogła przyjąć Pana Jezusa? Mamusiu, ja już skończyłam dziesięć lat, ja już nie chcę żyć dłużej bez Pana Jezusa!"

Krótko przed I. Komunią świętą – do brata Angelina:
"Masz przyjąć Pana Jezusa, a ty jeszcze martwisz mamusię! Pomyśl o Tym, którego przyjmiesz! Powinieneś być zawsze najlepszy, coraz lepszy!"

W konfrontacji z płochymi rozmowami rówieśników:
"Dlaczego, mamo... Mówić o takich rzeczach! Przecież ja bym wolała raczej umrzeć niż powiedzieć chociaż jedno słowo o czymś takim, wolę dać się zabić, niż tak powiedzieć!"

Podczas męczeństwa w obronie godności:
"Alessandro, zostaw mnie, pozwól mi iść! Nie rób mi nic, pozwól wyjść!
Nie! Nie zrobię tego! Słyszysz, Alessandro? Nie, nie! To jest grzech, nie pozwolę ci na to! Nie! Nigdy nie pozwolę ci!
Nie, nie! Co robisz, Alessandro! Nie dotykaj mnie! Bóg tego nie chce! To jest grzech, jeśli to zrobisz, pójdziesz do piekła! Tak, pójdziesz do piekła, jak to zrobisz! Nie dotykaj mnie, nie rób mi tego! Przecież pójdziesz do piekła..."

W szpitalu w Nettuno – krótko przed swoją śmiercią:
"Tak! Przebaczam mu z całego serca! Przebaczam i chcę, aby był ze mną w raju!"
Nastusia and 3 more users like this.
Nastusia likes this.
Agnieszka -C likes this.
Daria22 likes this.
jadwiska likes this.
KamilMila
to jakie ma wyznanie ?
Syn Marnotrawny
Syn Marnotrawny
Siula Bardzo dziękuję - poszukam.
Życzę dobrej niedzieli
One more comment from Syn Marnotrawny
Syn Marnotrawny
Fajny film. Właśnie szukam sobie czegoś na zbudowanie, na niedzielne popołudnie - ten niestety już widziałem.
Ale... tym którzy nie widzieli - polecam, co więcej - pozwolę sobie dodać jeszcze inne polecenia, mn.:
- Ignacy Loyola (2016)
- Objawienia (2017)
Mam nadzieję że przypadną do gustu - Pozdrawiam
ps- oba znajdziecie na cda.pl
sarenica and 2 more users like this.
sarenica likes this.
BeatkaS likes this.
Ja, Ewa likes this.