Clicks3.7K

Abp Marcel Lefebvr'e - Biskup w czasie burzy

Quas Primas
44
TUTAJ ALBUM z filmami religijnymi i nie tylko... ARCYBISKUP MARCEL LEFEBVR'E - ŚWIĘTY KAPŁAN. kliknij, zapoznasz się z linkami dotyczącymi Abp M. Lefebvr'e "Całym sercem i całą duszą należymy …More
TUTAJ ALBUM z filmami religijnymi i nie tylko...

ARCYBISKUP MARCEL LEFEBVR'E - ŚWIĘTY KAPŁAN. kliknij, zapoznasz się z linkami dotyczącymi Abp M. Lefebvr'e

"Całym sercem i całą duszą należymy do Rzymu katolickiego,
stróża wiary katolickiej oraz tradycji niezbędnych do jej zachowania, do wiecznego Rzymu, nauczyciela mądrości i prawdy.

Odrzucamy natomiast i zawsze odrzucaliśmy pójście za Rzymem o tendencji neomodernistycznej i neoprotestanckiej, która wyraźnie zaznaczyła się podczas Soboru Watykańskiego II, a po soborze we wszystkich z niego wynikających reformach.

Wszystkie one przyczyniły się i wciąż się przyczyniają do zniszczenia Kościoła, zrujnowania kapłaństwa, unicestwienia Najświętszej Ofiary i sakramentów, zaniku życia zakonnego, nauczania na uniwersytetach , w seminariach i w katechizmach naturalizmu i telhardyzmu, które to prądy wywodzą się z liberalizmu i protestantyzmu, wielokrotnie potępianych przez uroczyste magisterium Kościoła.

Żadna władza, nawet najwyższa w hierarchii, nie może zmusić nas do porzucenia lub umniejszenia wiary katolickiej, którą to magisterium Kościoła jasno wykłada i wykazuje od ponad dziewiętnastu stuleci.

„Ale gdybyśmy my lub Anioł z Nieba głosił wam Ewangelie różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty” [Gal.1,8].

Czyż nie to powtarza nam dzisiaj Ojciec Święty? A jeżeli w słowach lub czynach, albo też w aktach dykasteriów dałoby się dostrzec jakieś sprzeczności, to wybieramy wówczas to, czego zawsze nauczano i zamykamy uszy na niszczące Kościół nowinki.

Nie można poważnie zmienić lex orandi nie zmieniając jednocześnie lex credenti. Nowej Mszy odpowiada nowy katechizm, nowe kapłaństwo, nowe seminaria i uniwersytety, charyzmatyczny kościół zielonoświątkowy, wszystko to, co jest sprzeczne z katolicką prawowiernością i odwiecznym magisterium.

Reforma ta, tkwiąca korzeniami w liberalizmie i protestantyzmie, jest całkowicie zatruta ; z herezji się wywodzi i do herezji prowadzi, nawet jeżeli nie wszystkie jej czyny są formalnie heretyckie. Jest zatem niemożliwe , by świadomy i wierny katolik miał te reformę przyjąć lub poddać się jej w jakikolwiek sposób.

Jedyna droga wierności Kościołowi i doktrynie katolickiej, dla dobra naszych dusz, to kategoryczne odrzucenie reformy.

Dlatego tez bez buntu, goryczy ni urazy kontynuujemy nasze dzieło formacji kapłańskiej w świetle odwiecznego magisterium w przekonaniu , że jest to największa przysługa jaką możemy oddać Kościołowi, Papieżowi i przyszłym pokoleniom.

Z tej to przyczyny, w oczekiwaniu na chwilę, kiedy prawdziwe światło Tradycji rozproszy ciemności zakrywające niebo nad wiecznym Rzymem, trzymamy się mocno tego, w co zawsze wierzono i praktykowano w Kościele w zakresie wiary, moralności, liturgii, katechizmu., formacji kapłanów, struktury Kościoła, a co zostało skodyfikowane w księgach sprzed okresu modernistycznych wpływów Soboru.

Jesteśmy przekonani, że postępując w ten sposób, z pomocą łaski Bożej, Najświętszej Maryi Panny, św. Józefa i św. Piusa X zachowujemy wierność Kościołowi Rzymsko-Katolickiemu, wszystkim następcom św. Piotra i pozostajemy fideles dispensatores mysteriorum Domini Nostri Jesu Christi In Spiritu Santo. Amen.

Arcybiskup Lefebvre

ABP. MARCEL LEFEBVR'E - DEKLARACJA Z 21 LISTOPADA 1974
www.youtube.com/watch
Quas Primas
Ja polecam również film o tym świętym Kapłanie.
Abp Marcel Lefebvr'e - Biskup w czasie burzy
-------------------------------------
Siula 9 minuty temu

Polecam tę ksiażkę "Marcel Lefebvre. Życie". Warto poznać osobę Arcybiskupa Lefebvre zanim się o nim bedzie wypowiadało opinię. Książka poruszająca.
sanctus.com.pl/…/marcel_lefebvre…
Senex77 likes this.
Quas Primas
Film, który pokazuje prawdę o świętym kapłanie. To On - Abp Marcel Lefebvr'e i kapłani z założonego przez tego świętego kapłana Bractwo URATOWALI Kościół i Mszę Wszechczasów.
Senex77 likes this.
mistrzo and 2 more users like this.
mistrzo likes this.
ľubica likes this.
JanuszK likes this.
Quas Primas
Abp Marcel Lefebvr'e był prawdziwym misjonarzem.
Dla Niego pierwszą i nadrzędna wartością był ZBAWIENIE DUSZ.
Posoborowie zniszczyło prawdziwe misje.
W posoborowiu, misje mają na celu czynienie dobra tu na ziemi...
Quas Primas
Bogu trzeba dziękować za tak wspaniałego Arcybiskupa jakim był Marcel Lefebvr'e.
Obejrzałam ten film po raz trzeci i nie mam wątpliwości, że dzięki Niemu możemy dziś podziwiać piękno Liturgii w tradycyjnym rycie rzymskim oraz odkrywać skarby Kościoła.
Abp Marcel jest tak szeroko znany jako schizmatyk, ale ci, co posuwają się do takich oszczerstw nie znają Go w ogóle i nie pokusili się, by poznać …More
Bogu trzeba dziękować za tak wspaniałego Arcybiskupa jakim był Marcel Lefebvr'e.
Obejrzałam ten film po raz trzeci i nie mam wątpliwości, że dzięki Niemu możemy dziś podziwiać piękno Liturgii w tradycyjnym rycie rzymskim oraz odkrywać skarby Kościoła.
Abp Marcel jest tak szeroko znany jako schizmatyk, ale ci, co posuwają się do takich oszczerstw nie znają Go w ogóle i nie pokusili się, by poznać Jego życiorys.
Jeśli jednak poznali i nadal śmią tak Go nazywać, to ja nie mam wątpliwości, że sami ze sobą mają problem, nie znają katolickiej wiary i modernizm przedkładają nad Tradycję.
Warto zapoznać się z tą wielką postacią i modlić się by został On wyniesiony na Ołtarze.
ARCYBISKUP MARCEL LEFEBVR'E - ŚWIĘTY KAPŁAN.