Clicks3.1K

"Zwycięzcy nie umierają" -opowieść o Księdzu Jerzym Popiełuszko-dokument PL 2004

Radek33
47
Polski dokument z 2004 roku.Porwany 19 października 1984 roku i zamordowany prawdopodobnie kilka dni później przez funkcjonariuszy SB(prawdziwych zleceniodawców zbrodni i prawdopodobnych głównych …More
Polski dokument z 2004 roku.Porwany 19 października 1984 roku i zamordowany prawdopodobnie kilka dni później przez funkcjonariuszy SB(prawdziwych zleceniodawców zbrodni i prawdopodobnych głównych oprawców nie osądzono i nie wskazano do dziś) Błogosławiony Ksiądz Jerzy Popiełuszko czeka ciągle na kanonizację .Wiele autorytetów Kościoła i wiernych żywi nadzieję, że pozytywne zakończenie nastąpi w niedalekiej przyszłości. Wiele osób doskonale pamięta duchownego i może zaświadczyć o jego heroizmie oraz głęboko moralnej postawie jako człowieka i duszpasterza. Są wśród nich m.in. jego przełożeni i koledzy księża, przyjaciele i bliscy.Film dokumentujący życie, męczeństwo i niezwykły kult jakim otaczany jest ksiądz Jerzy Popiełuszko. W ten sposób zyskujemy pojęcie o domu, z którego wyszedł, o charakterze jego kapłaństwa, a także o rozmiarze prześladowań, jakim był poddany ksiądz Jerzy i Kościół w okresie PRL-u.
Reżyseria: Rafał Wieczyński
www.youtube.com/watch
marialetizia corace and one more user like this.
marialetizia corace likes this.
sasia likes this.
Bogna Fler
Pamiętam czasy komuny, duchowni, których znałam, byli ze zwykłymi ludźmi, potrafili się dzielić. Nikt nie myślał o dalekich podróżach, o luksusowych samochodach, o pięknych plebaniach kapiących bogactwem. Księża, których znałam mieli żelazne łóżko do spania, malucha albo byli bez samochodu i jedną sutannę, a gdy się przyszło na plebanię wyżalić ze swojej biedy, nigdy nie wyszło się z niczym.
Bogna Fler
Czasami myślę sobie, że chyba potrzeba prześladowań, aby duchowni zrozumieli czym jest ich powołanie, że to nie tylko przywileje i wygodne życie ale przede wszystkim oddanie Bożej sprawie - na maksa. Tylko, że to wiąże się z przyjęciem krzyża, a któż chciałby go dźwigać w dzisiejszym świecie?
cedcde and 2 more users like this.
cedcde likes this.
Jota-jotka likes this.
coliber likes this.
BeatkaS
Dziękuje za ten film!
mk2017 and one more user like this.
mk2017 likes this.
Weronika....S likes this.
PiotrM
Dzisiejsi kapłani powinni brać wzór z ks. Jerzego.
Radek33 likes this.