uk.news

Документ Traditionis Custodes Папи Франциска був «необачним» - кардинал Мюллер

З боку Франциска було «нерозсудливо», «непоступливо наполягати на дисциплінуванні так званих традиціоналістів», - зауважив 75-річний кардинал …More
З боку Франциска було «нерозсудливо», «непоступливо наполягати на дисциплінуванні так званих традиціоналістів», - зауважив 75-річний кардинал Герхард Мюллер (LaStampa.it, 7 січня).
«Я пропоную Понтифіку бути більш уважним до всіх почуттів у Церкві, навіть до тих, які є найбільш далекими від його власних». Він наполягає на тому, що робити пропозиції не означає вороже ставитися до Франциска.
Мюллер наголошує, що в Церкві існує більше двадцяти обрядів, і що Франциск мав бути більш толерантним, «щоб не провокувати проблеми, які в цей час, на мій погляд, зайві».
Щодо Німецького синоду з його ілюзією «благословення» гомосексуалістів, що «проти слова Божого», Мюллер бачить можливість розколу. Цей синод заперечує боговідверте вчення, аналізує Мюллер: «Йдеться не лише про пастирські чи літургійні реформи, а й про сутність Віри».
Зображення: © Mazur, CC BY-NC-ND, #newsCjwftgcplp
Anioł Stróż
Молитва до мертвих До моїх мертвих Мій помер, не залишайте мене! Тільки при вашій смерті я близький до життя …More
Молитва до мертвих
До моїх мертвих
Мій помер, не залишайте мене!
Тільки при вашій смерті я близький до життя
Тільки пам’ять про вас не зменшує світ,
Тільки ти, неоплачений, ти уникнув поломки,
Тільки серед вас у мене є батько, мати і брат,
Тут мені тут потрібно лише ваше існування, Тільки йдіть за тобою, йди назавжди. Мій помер, залишайся зі мною! Тільки через вас не вмирає тим, що було колись Тільки через вас - час ренного часу, Тільки через вас я розумію своє хитромудрі майбутнє, Тільки у вас смерть і життя не кровоточить, як рани, Тільки вони погоджуються з вами, і вони не суперечать, Тільки йдіть за тобою, йди назавжди. Мій помер, допоможи мені! Тільки через тебе - моя віра від сну, Тільки через тебе я смиренно досягаю її сили, Тільки ти піднімаєш мене через часовий тест, Тільки з вас просвічуйте мене, що остаточно, Тільки йдіть за тобою, йди назавжди. Мій помер, почуй мене! Тільки ця людська мова може говорити з вами Тільки з цією землею для управління цим задумав, Тільки це небо,…More
uk.news
438

Проповідник насильства на шляху до "святості" Novus Ordo

Під час візиту до Чилі у 1969 році архієпископ Олінда-Ресіфі Хелдер Камара (+1999), якого Франциск хоче перетворити на «святого», мав таємну зустріч …More
Під час візиту до Чилі у 1969 році архієпископ Олінда-Ресіфі Хелдер Камара (+1999), якого Франциск хоче перетворити на «святого», мав таємну зустріч з Iglesia Joven ("Молода Церква") - екстремістською групою, пов’язаною з теологією визволення, яка кілька місяців тому штурмувала собор Сантьяго.
На зустрічі був присутній студент юридичного факультету Папського католицького університету Чилі, який опублікував свій спогад про неї в 2009 році (Atfp.it, 2 січня).
Камара запитали про застосування насильства в комуністичній боротьбі.
Його відповідь була записана на плівку: "Я не можу уявити удар ножем у спину бізнесмена, але цілком законно реагувати на узаконене насильство революційним насильством".
Пізніше багато з присутніх приєдналися до терористичної міліції "Рух революційних лівих" та інших агресивних організацій.
#newsQtftwglays
uk.news
313

Католицький собор: зірвано гомосексуальне осквернення

7 січня група гомосексуалістів — один одягнений як повія в чернечій вуалі — спробувала осквернити собор Святої Марії в Сіднеї (Charlie Bakhos, Instagram.com). …More
7 січня група гомосексуалістів — один одягнений як повія в чернечій вуалі — спробувала осквернити собор Святої Марії в Сіднеї (Charlie Bakhos, Instagram.com).
Вони використовували професійне фотообладнання біля собору, коли пильний католик зіткнувся з ними зі своєю камерою та сказав: «Проявіть трохи поваги. Геть!»
Він попросив їх видалити свої фотографії. Вони підкорилися та залишили місце події.
#newsYpmboqlklo
uk.news
213

Бенедикт зупинив Вілмера?

Через втручання кількох кардиналів, єпископ Гільдесхайма - Гайнер Вільмер, Німеччина, не отримав можливості стати майбутнім префектом Конгрегації …More
Через втручання кількох кардиналів, єпископ Гільдесхайма - Гайнер Вільмер, Німеччина, не отримав можливості стати майбутнім префектом Конгрегації доктрини віри, - підтвердило інформаційне видання LifeSiteNews.com (6 січня) з посиланням на анонімні джерела.
Але призначення Вілмера могло бути відкладено лише через хворобу та смерть Бенедикта.
Мовляв, Бенедикт XVI був шокований інакослав'ям Вілмера і розцінив таке призначення як зраду своєї спадщини.
Зображення: © bistum-hildesheim.de, #newsYawvqcuhiq
uk.news
169

Банкіра Бенедикта звільнили без відома Бенедикта

Бажаючи реформувати фінанси Ватикану, Бенедикт XVI призначив у 2009 році чудового італійського банкіра Етторе Ґотті Тедескі президентом Ватиканського …More
Бажаючи реформувати фінанси Ватикану, Бенедикт XVI призначив у 2009 році чудового італійського банкіра Етторе Ґотті Тедескі президентом Ватиканського банку.
Але Марко Тосатті сказав LifeSiteNews.com (6 січня), що ця реформа «була заблокована зсередини Ватикану», і Готті [нібито] було «звільнено без відома Бенедикта».
Після цього Бенедикт «зрозумів, що більше не керує». Тосатті виправдовує безпорадність Бенедикта аргументом, що він був «надто добрим», а мав «різати голови».
Прикладом, який наводить Тосатті, є некомпетентний держсекретар Бенедикта Тарчізіо Бертоне, якого Бенедикт не міг усунути, хоча друзі, такі як кардинали Мейснер або Руїні, радили йому це зробити.
#newsHwdbhnjrum
uk.news
178

Бенедикт XVI здійснював таємні подорожі

За офіційною версією, після своєї відставки Бенедикт XVI постійно проживав у монастирі Mater Ecclesiae ("Матір Церкви") у садах Ватикану. Однак 75-річний …More
За офіційною версією, після своєї відставки Бенедикт XVI постійно проживав у монастирі Mater Ecclesiae ("Матір Церкви") у садах Ватикану.
Однак 75-річний кардинал Марчелло Семераро, прихильник Франциска і колишній єпископ Альбано, розповів Corriere.it (7 січня), що Бенедикт здійснював таємні поїздки до літньої папської резиденції поблизу Кастель-Гандольфо над озером Альбано.
За словами Семераро, Бенедикт XVI так любив цю резиденцію, що час від часу його самого возили туди на машині.
Франциск ніколи не проводив часу в резиденції Кастель-Гандольфо, яка зараз є музеєм.
Зображення: © Mazur/cbcew.org.uk, CC BY-NC-ND, #newsQyceixkohh
uk.news
103

Франциск прийняв кардинала Дзена

Франциск привітав 90-річного гонконгського кардинала Джозефа Дзена на приватній аудієнції 6 січня. "Це було чудово. Він ставився до мене тепло!", …More
Франциск привітав 90-річного гонконгського кардинала Джозефа Дзена на приватній аудієнції 6 січня.
"Це було чудово. Він ставився до мене тепло!", - розповів Дзен AmericaMagazine.org.
Франциск зустрівся з Дзеном у приймальні на першому поверсі будинку Святої Марфи. Зберігаючи конфіденційність розмови, Дзен розповів про дві речі, які він сказав Фреанциску.
По-перше, він подякував Франциску за те, що він подарував Гонконгу «хорошого єпископа» у 2021 році - Стівена Чоу. Франциск посміхнувся і пожартував: «Він єзуїт!».
По-друге, Дзен розповів Франциску про своє служіння на посаді в’язничного капелана, під час якого він охрестив кількох в’язнів.
Через деякий час Франциск запросив Дзена та священика, який його супроводжував, у свій приватний номер, де вони отримали подарунки, книги та чотки.
Дзен повертається літаком до Гонконгу 7 січня, оскільки йому дали паспорт лише на п'ять днів.
У 2020 році Франциск відмовився прийняти Дзена, що не допомогло покращити імідж Франциска. #newsOjkkjltnjp
uk.news
76

Бенедикт XVI: Папа Франциск "більше не довіряє мені"

5 січня журналісти інформаційного порталу Corriere.it процитували слова з біографії архієпископа Ґенсвайна, яку буде опубліковано найближчим часом.More
5 січня журналісти інформаційного порталу Corriere.it процитували слова з біографії архієпископа Ґенсвайна, яку буде опубліковано найближчим часом.
• Ґенсвайн пише про момент, коли Папа Франциск звільнив його з Префектури Папського Дому ("Я був шокований і втратив дар мови").
• Тоді Бенедикт XVI сказав про Франциска наступне: "Мені здається, що він більше не довіряє мені і хоче, щоб ви стали моїм помічником".
• Бенедикт надіслав листа Франциску на захист Ґенсвайна, але він нічого не змінив.
Зображення: © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsXjqokmdzxs
uk.news
68

Друг Франциска: Ватикан використав роботу Рупника наприкінці грудня

5 січня інформаційний портал NcRegister.com повідомив, що Ватикан використав роботу о. Марко Рупника на обкладинці нового каталогу марок Ватикану. …More
5 січня інформаційний портал NcRegister.com повідомив, що Ватикан використав роботу о. Марко Рупника на обкладинці нового каталогу марок Ватикану.
Рупника цілком заслужено звинувачують у розбещенні кількох релігійних сестер. У травні 2020 року його відлучили через порушення таємниці сповіді.
Скандал став надбанням громадськості 1 грудня, а каталог марок було випущено 22 грудня. На роботі Рупника зображено шлюб у Кані Галілейській. Ця робота використовувалася на логотипі 10-ї Міжнародної зустрічі сімей у червні 2022 року.
#newsBaifxuvpvd
uk.news
89

Бенедикт помер: мемуари Ґенсвайна вже надруковані

Архієпископ Ґеорґ Ґенсвайн опублікує 12 січня мемуари Nient'altro che la verità. La mia vita al fianco di Benedetto XVI ("Нічого, крім правди: моє життя з Бенедиктом …More
Архієпископ Ґеорґ Ґенсвайн опублікує 12 січня мемуари Nient'altro che la verità. La mia vita al fianco di Benedetto XVI ("Нічого, крім правди: моє життя з Бенедиктом XVI") італійською мовою.
Книга була написана разом із Саверіо Гаетою, фахівцем з Меджугор’я. Видавництво Piemme обіцяє правду про «кричущі наклепи та незрозумілі маневри», за допомогою яких марно намагалися кинути тінь на понтифікат Бенедикта.
Очікується, що Ґенсвайн розповість про скандал Vatileaks, стосунки між Бенедиктом і Франциском і сумнозвісну містифікацію про зловживання.
Антикатолицьий портал ReligionDigital.org (3 січня) представляє книгу як «помсту» або «лебедину пісню» Ґенсвайна. Представники порталу вважають, що у Ватикані існує «глибока стурбованість» через книгу та знання Ґенсвайна.
ReligionDigital також пише, що Ґенсвайн не залишиться у Ватикані після завершення похорону.
#newsGqgudaafhk
uk.news
89

Останнє приниження: Реквієм без Римського канону

Ватикан опублікував брошуру до похорону Бенедикта XVI. Найбільш вражає те, що вперше, принаймні з VI століття, Римський канон НЕ буде використовуватися …More
Ватикан опублікував брошуру до похорону Бенедикта XVI.
Найбільш вражає те, що вперше, принаймні з VI століття, Римський канон НЕ буде використовуватися під час Реквієму для Папи.
Також не будуть урочисто співати Євангеліє латиною – що завжди мало місце на такій літургії.
86-річний Фанциск не буде проводити Месу, але буде присутній. Тим не менш, його називають «президентом». Його частини позначено «Святіший Отець», але в частині Євхаристійної молитви брошура просто посилається на «целебранта», тобто 88-річного кардинала Ре, декана Колегії кардиналів.
Зображення: © Vatican Media, #newsEagyfhnswb
uk.news
65

Не за свою аморальну позицію: Байден не приїде

Президент США Байден не відвідає похорон Бенедикта XVI. Це відповідає бажанням Бенедикта і Ватикану, - про це у вівторок заявила прес-секретар …More
Президент США Байден не відвідає похорон Бенедикта XVI. Це відповідає бажанням Бенедикта і Ватикану, - про це у вівторок заявила прес-секретар Білого дому Карін Жан-П'єр.
«Це були їхні бажання», — сказала вона. США пришлють лише свого посла у Ватикані. Присутність ігемона перетворила б «простий» похорон на державний.
Офіційно запросили лише двох політиків другого рангу – президентів Італії та Німеччини. Можуть приїхати й інші фігури другого рангу, наприклад президент Польщі, королева Іспанії та президент Португалії.
ChurchMilitant.com повідомляє, що в Державному секретаріаті точилися бурхливі дискусії щодо проведення для Бенедикта XVI державних похоронів, але врешті-решт пропозиція була відхилена.
Ватикан наполягає на тому, що стриманий похорон був бажанням Бенедикта XVI, що, швидше за все, правда.
Зображення: Fondazione Vaticana Joseph Ratzinger, #newsZlxpqycrfd
uk.news
74

Бенедикт XVI читав Traditionis Custodes «з болем у серці»

Бенедикт XVI читав Traditionis Custodes Папи Франциска «з болем у серці», - про це архієпископ Ґенсвайн розповів BenedictusXvi.org (2 січня). За його словами, …More
Бенедикт XVI читав Traditionis Custodes Папи Франциска «з болем у серці», - про це архієпископ Ґенсвайн розповів BenedictusXvi.org (2 січня).
За його словами, нові норми служіння стали «перервою» для спадщини Бенедикта, який хотів дати католикам римського обряду «внутрішній мир» за допомогою Summorum Pontificum (2007).
Ґенсвайн додав, що протягом століть римська меса була «джерелом духовного життя» для багатьох людей і «поживою для багатьох святих». Він не міг уявити, «що це щось таке, що вже не годиться».
Це стосується «багатьох молодих людей», які «більше не розуміють усієї метушні навколо Ради». Ґенсвайну «не зовсім» комфортно забирати цей скарб у людей.
Зображення: © FSSP.org, #newsXvfttampit
uk.news
79

Похорони Бенедикта та Всесвітній день молоді в Сіднеї

Бенедикт XVI буде похований у четвер в ризах, які він одягав на Всесвітній день молоді в Сіднеї 2008 року, - про це написав архієпископ Сіднея Ентоні …More
Бенедикт XVI буде похований у четвер в ризах, які він одягав на Всесвітній день молоді в Сіднеї 2008 року, - про це написав архієпископ Сіднея Ентоні Фішер у соціальних мережах.
«Яка чудова данина тому, як він любив Всесвітній день молоді 2008 року та Австралію», — радіє Фішер. Щоб похорон був «простим», будуть присутні лише дві офіційні делегації: одна з Німеччини та одна з Італії.
Після заупокійної меси труну покладуть у крипту пап, біля гробниці святого Петра.
Зображення з Ватиканських ЗМІ показують, як перші віруючі та представники італійського режиму, представленого Президентом Серджіо Маттареллою, прощалися з Бенедиктом XVI у базиліці Святого Петра в понеділок вранці.
Зображення: Vatican Media, #newsZhmiktgyvf
uk.news
57

Останні слова Бенедикта XVI

Останніми словами Бенедикта XVI перед смертю вранці 31 грудня були: «Ісусе, я люблю Тебе» італійською мовою, - розповів VaticanNews.va архієпископ Ґеорґ …More
Останніми словами Бенедикта XVI перед смертю вранці 31 грудня були: «Ісусе, я люблю Тебе» італійською мовою, - розповів VaticanNews.va архієпископ Ґеорґ Ґенсвайн.
У той самий момент з Бенедиктом XVI була лише одна медсестра, яка не розмовляла німецькою. Медсестра сказала Ґенсвайну, що Бенедикт XVI сказав слова «хрипким голосом, але їх можна було чітко зрозуміти».
Це були його останні слова, які можна було зрозуміти, бо потім він уже не міг висловити власні думки.
LaNacion.com.ar повідомляє, що після його смерті архієпископ Ґенсвайн негайно подзвонив Франциску, який прибув протягом десяти хвилин і опинився першим біля його смертного ложа.
В останні години Бенедикт постійно просив «вибачення» у тих, хто супроводжував його в цій останній подорожі, за додаткову роботу.
Присутніми були Ґенсвайн, двоє лікарів, дві медсестри, чотири присвячені жінки з його будинку і сестра Біргіт Вансінг, його німецький секретар.
#newsLsfozjhbmx
uk.news
60

Бенедикт XVI: перші фотографії

У Ватикані поділилися першими фотографіями прощання з Бенедиктом XVI. Тлінні останки Бенедикта, одягнені в червоно-золоті ризи та в золоту митру …More
У Ватикані поділилися першими фотографіями прощання з Бенедиктом XVI.
Тлінні останки Бенедикта, одягнені в червоно-золоті ризи та в золоту митру, покояться в каплиці монастиря Mater Ecclesiae. Пап традиційно одягають для похорону у червоне.
У складених руках колишній папа тримає вервицю.
Зображення: Vatican Media, #newsSjbvpgaqzg
uk.news
66

Ґенсвайн згадує Бенедикта

66-річний архієпископ Ґеорґ Ґенсвайн обговорив на EWTN.com (22 листопада) останні роки життя Бенедикта. Інтерв'ю було опубліковано 31 грудня. Основне:More
66-річний архієпископ Ґеорґ Ґенсвайн обговорив на EWTN.com (22 листопада) останні роки життя Бенедикта. Інтерв'ю було опубліковано 31 грудня. Основне:
• Бенедикт XVI був переконаний, що після відставки він проживе лише один рік.
• Як папа, він був довше на пенсії, ніж на посаді.
• Він ніколи не втрачав самовладання. Чим більше йому заперечували, тим тихішим і біднішим він ставав на слова.
• На момент вступу на посаду, він не був звиклим до великих натовпів, але не дозволив якомусь медіа-тренеру вказувати йому, що робити. Він просто взявся за роботу.
• Його трилогія про Ісуса спочатку мала бути лише одним томом. Він почав її, коли був кардиналом. Коли його обрали папою, він сказав: «Мені час закінчувати; хто знає, як надовго вистачить моєї сили?»
• «У нас завжди був фіксований час молитов. Звичайно, були винятки; наприклад, коли ми подорожували. Але час молитов був священним». Бенедикт сказав: «Найголовніше те, що Бог завжди на першому місці».
• Його улюбленим святим був святий Йосиф, …More
uk.news
69

Похорон Бенедикта «з простотою»

Прес-секретар Ватикану Маттео Бруні оголосив, що Бенедикт прийняв останні обряди в середу вдень після Святої Меси. З ним можна буде попрощатися …More
Прес-секретар Ватикану Маттео Бруні оголосив, що Бенедикт прийняв останні обряди в середу вдень після Святої Меси.
З ним можна буде попрощатися в соборі Святого Петра з понеділка, 2 січня, до середи, 4 січня. Франциск очолить похорон Бенедикта XVI у четвер, 5 січня, на площі Святого Петра, щоб якомога більше людей могли приєднатися особисто.
Відповідно до побажань Бенедикта, його похоронні обряди відбудуться «з простотою». Бенедикт XVI буде похований у Ватиканських гротах у гробниці Івана XXIII, де спочатку був похований Іван Павло II.
Кардинал Герхард Мюллер, який заснував Інститут Бенедикта XVI для надання доступу до зібрання творів Йозефа Ратцінґера, сказав NcRegister.com, що Бенедикта XVI запам’ятають як «справжнього доктора Церкви сьогодення» та «великого мислителя».
Архиєпископ Ґеорґ Ґенсвайн сказав, що в останні години свого життя Бенедикт сказав йому: «Будь ласка, моліться за мене!».
Для Ґенсвайна його смерть означає «велику особисту втрату», «я глибоко вдячний і водночас дуже …More
uk.news
57

Помер Бенедикт XVI

Папа Бенедикт XVI помер. Requiescat in pace. Прес-служба Святого Престолу повідомила, що Бенедикт XVI помер о 9:34 ранку в суботу вранці у своїй резиденції …More
Папа Бенедикт XVI помер. Requiescat in pace.
Прес-служба Святого Престолу повідомила, що Бенедикт XVI помер о 9:34 ранку в суботу вранці у своїй резиденції в монастирі Mater Ecclesiae.
"Із сумом повідомляємо, що Папа-емерит Бенедикт XVI помер сьогодні о 9:34 ранку в монастирі Mater Ecclesiae у Ватикані. Додаткову інформацію буде надано якомога скоріше".
Починаючи з ранку понеділка, 2 січня 2023 року, тіло Папи-емерита буде знаходитися в базиліці Святого Петра, щоб віруючі могли з ним попрощатися».
In paradisum deducant te angeli
#newsGwzwvuzfot
uk.news
57

Ватикан повідомляє, що Бенедикт відпочив, його стан СТАБІЛЬНИЙ

29 грудня прес-секретар Ватикану Маттео Бруні повідомив, що Бенедикт XVI "зберігає тверезий розум і увагу, а його стан залишається важким, але …More
29 грудня прес-секретар Ватикану Маттео Бруні повідомив, що Бенедикт XVI "зберігає тверезий розум і увагу, а його стан залишається важким, але стабільним".
"Минулої ночі Почесний Папа Римський зміг добре відпочити".
Папа Франциск повторив своє прохання молитися за Бенедикта XVI та підтримувати його у цей складний час.
#newsRygfgjecmm