Język
Weronika....S

Pius XII nazwał Żydów braćmi, którzy powinni być przyjmowani jak przyjaciele

@daros Franciszek odmówił mu natomiast prawa do procesu beatyfikacyjnego. Czy Franciszek jest antysemitą? Widzisz, ile to mamy współcześnie nieścisłości?
Weronika....S

Synod w cieniu homoherezji.

,,kultura homoseksualna,, o której mówi przedstawiciel PCH przedostała się do Kościoła nie przez ,,jakąś szczelinę,, ale weszła otwartą przez Watykan bramą. Zbyt wielu hierarchów bowiem za tym stoi i zbyt wiele miejsca poświęca się owej ,,kulturze homoseksualnej,,. A ponadto zastanawiam się w jaki sposób redaktor PCH, wpadł na pomysł, aby nazwać to ,,kulturą,,. Może w dalszej perspektywie … Więcej
Weronika....S

List otwarty ks. prof. Guza do Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów.

Czy zostanie uwzględnione to, że współczesny judaizm rabiniczny, antychrześcijański, powstał jako negatywna reakcja na przekaz Apostołów o życiu Jezusa Chrystusa i Jego Matki? Więc to nie my jesteśmy anty- ale oni są anty-chrześcijańscy, a mimo to hierarchia wprowadziła dzień judaizmu. Judaizm biblijny natomiast jest obecny aktualnie w czytaniach mszalnych na bieżąco, więc nie o ten zapewne … Więcej
turysta569 lubi to. 
Weronika....S

Polski satelita nie poleci w kosmos w poniedziałek. „Nasz lot został przełożony”

Podobno kopuła firmamentu jest ,,nie do przebicia,, co mieli już przetestować naukowcy z USA, a więc może to być tylko ,,lot nad ziemią,,.
Weronika....S

SZOK !!! Dlaczego w Polsce krzyż nie stoi na ołtarzu? Odpowiada Bp JĘDRASZEWSKI

Tacy są współcześni ,,psuje,, nie trzeba komunistycznych agentów.
turysta569 lubi to. 
Quas Primas lubi to. 
Weronika....S

Decyzja ws. beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia może zapaść jeszcze w tym roku

Zawsze wydawało mi się, że prezydent to jeszcze chłopiec, a przynajmniej jego wyraz twarzy jest raczej chłopięcy, mało męski.
Weronika....S

Decyzja ws. beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia może zapaść jeszcze w tym roku

@W obronie Tradycji Kościoła. Dlaczego pokazałeś na ilustracji, jakby prezydent ,,stał wyżej,, od Ks.Prof. Guza. Najpierw kapłan, potem prezydent, nie ma innego porządku.
Weronika....S

Abp Andrzej Dzięga - Odnowienie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Pan Jezus Chrystus na obrazie intronizacyjnym miał cierniową koronę, a oni założyli sobie infuły na pół metra wysokie.
zeflik13 lubi to. 
Weronika....S

Bodakowski: 'Kler'- zobacz kto promował krzywdzącą katolików i Polaków mowę nienawiści

Ekskomunikowanie za prawdę, to jeszcze gorsze niż to w ,,Klerze,, bo ,,Kler,, to fantazja, a odstępczy Rzym to rzeczywistość.
turysta569 lubi to. 
Weronika....S

Ja bym z takim Papieżem nie wytrzymał (film dokumentalny o świętym papieżu Janie Pawle II)

Prorocze słowa: katolicyzm ,,nie wytrzymał,, w konfrontacji z ekumenizmem i ,,nową ewangelizacją,,. A że Jan Paweł II nieco kokietuje od czasu do czasu to inna sprawa.
Quas Primas lubi to. 
VRS lubi to. 
Weronika....S

Papież: Krzyk ubogich w zgiełku coraz mniej licznych bogatych

O, jak to wam szkoda grosza na funkcjonowanie kościołów i parafii, a nie szkoda np. na Franciszkowe loty samolotowe. A za czyje pieniądze to jest opłacane jak nie nasze, wiernych, za czyje pieniądze funkcjonuje Watykan? @Matricaria Nie stać zawierających ślub na ofiarę, a stać na całonocny bal w restauracji? Co za fantazje!
yuitrel lubi to. 
Quia angelicis choris lubi to. 
Weronika....S

Ks. Dawid Pietras - O końcu czasów, Powrocie Chrystusa i Sądzie Ostatecznym

Pojawienie się fałszywego proroka będzie znakiem poprzedzającym nadejście antychrysta. Tylko dlaczego nie mówi się w ogóle o tymże fałszywym proroku? Czyżby to był jakiś wstydliwy temat?
Weronika....S

Ks. Dawid Pietras - O grzechach języka

@Elkam Twoja wypowiedź to skandaliczny przykład tzw. grzechu języka. Ale czy ty jesteś na tyle inteligenty i samokrytyczny, by to dostrzec? Zapewne nie, więc ci podpowiadam, niezależnie od tego jak mnie możesz obrazić, co ci się zdarzało niejednokrotnie. Więc nie udawaj niewiniątka.
Quas Primas lubi to. 
Weronika....S

Nawet liberałowie przyznają: Franciszek mówi jedno, a robi drugie

@Anieobecny Z twojej wypowiedzi wynikałoby, że Kościołem rządzą masoni za pośrednictwem Franciszka i w ten sposób zasugerowałeś, że spełnia się ich zapowiedź, że papież będzie ich szwajcarem.
VRS lubi to. 
Weronika....S

Ksiądz profesor Guz odpowiada na oskarżenia o wrogość wobec Żydów

Ugościć żyda w domu, ale i otwarcie powiedzieć mu, żeby się nawrócił , bo Chrystus jest jedynym Mesjaszem i Zbawicielem, ale taką postawę po SWII nazywa się prozelityzmem.
Pascendis Dominicis Gregis lubi to. 
Weronika....S

Bóg NIE JEST tolerancyjny! Bóg JEST cierpliwy - ks. Grzegorz Śniadoch

,,Bóg jest Sędzią sprawiedliwym, który za dobro wynagradza, a za zło karze,,. Tę prawdę wiary obecnie pomija się prawie zupełnie. A w istocie kapłani rzadko przestrzegają przed złem, skupiając uwagę wiernych na miłosierdziu. W AL Franciszek sugerując, że Komunii Świętej można by udzielać tzw. związkom niesakramentalnym, czyli cudzołożącym, zachęca pośrednio do złego życia.
Quas Primas lubi to. 
Weronika....S

Prawda ważniejsza jest niż Jedność

@sasia Usunęłaś mój komentarz o następującej treści. Dobrze byłoby, aby Ks. Prof. Guz jako erudyta wykazał różnice w nauczaniu w Kościele przed SWII i nauczaniem w duchu ekumenizmu oraz ,,nowej ewangelizacji,, po SWII. Albo się jest katolikiem albo ekumenistą. Prawda może boleć, ale dopadnie każdego. Życzę budującej katolicką wiarę refleksji.
PiotrM lubi to. 
Pokaż 2 polubinia więcej.