언어
rysio

[TYLKO U NAS] J. Szewczak: Dla totalnej opozycji nie ma ratunku

Rekordowo niskie bezrobocie, rekordowa liczba urodzeń, rekordowe zyski z podatków, nadwyżka w budżecie – wyliczał w sobotnim programie „Polski punkt widzenia na antenie TV Trwam poseł PiS Janusz Szewczak, wskazując, że „gdzie nie spojrzeć, to dla totalnej opozycji nie ma ratunku”.
rysio

Szef Amber Gold zszokował nawet swoją teściową Z wrażenia opadła jej szczęka. WIDEO

Czy świadek pobrała z tytułu stosunku pracy 576 836 zł i 37 groszy? – usłyszała pytanie podczas dzisiejszego przesłuchania Danuta Jacuk-Plichta, teściowa założyciela Amber Gold Marcina P. - O matko... – tylko tyle wydusiła z siebie kobieta, której przy ogłoszeniu sumy własnych „zarobków” opadła szczęka. Dosłownie.
rysio

Chrześcijańskie dzieci z Sudanu południowego za miskę jedzenia odmawiają islamskie modlitwy. Biskup…

Sudan Południowy ogarnięty jest wojną domową. Ostatnio informowaliśmy o sposobie wydawania pokarmu dzieciom uchodźców - musiały one odmówić muzułmańską modlitwę. Biskupi wciąż starają się rozmawiać z władzą w celu przywrócenia pokoju.
rysio

UWAGA! Lada dzień dojdzie do wybuchu potężnego wulkanu!

Jak informuje brytyjski dziennik "Daily Mail" z 6 tys. do 50 tys. wzrosła liczba osób, które musiały ewakuować się z okolic wulkanu Agung na wyspie Bali.
rysio

Dobra zmiana! GUS: W Polsce spada skrajne ubóstwo

Według GUS, największej poprawie uległa sytuacja rodzin wielodzietnych (troje i więcej dzieci). W tej grupie wskaźnik skrajnego ubóstwa spadł z ok. 17 do 10 procent.
rysio

Prezydent: projekt ustawy o SN wprowadza skargę nadzwyczajną

Przygotowany przeze mnie projekt ustawy o Sądzie Najwyższym wprowadza m.in. skargę nadzwyczajną, czyli możliwość wniesienia skargi na prawomocne orzeczenie każdego sądu, jeśli ktoś czuje się nim skrzywdzony – poinformował dziś prezydent RP Andrzej Duda.
rysio

Uwaga, oto jak chronić się przed rakiem głowy i szyi!

Lekarze alarmują, że w Polsce rośnie liczba zachorowań na nowotwory głowy i szyi. Winne temu są w dużej mierze czynniki od nas zależne. Ale nie chodzi wcale o telefony komórkowe.
rysio

Będzie zmiana Konstytucji? O 16 rozmowa Prezydenta RP ws. nowych ustaw

Andrzej Duda w trakcie konferencji przedstawiającej projekt ustaw reformujących sądownictwo zaprosił liderów partii parlamentarnych na spotkanie o 16.
rysio

Już dziś o 16 spotkanie prezydenta z przedstawicielami klubów parlamentarnych

Prezydent Andrzej Duda zaprosił na godz. 16:00 przedstawicieli partii politycznych na rozmowę o zmianie konstytucji dot. KRS.
rysio

Profesor Grzegorz Kucharczyk: wybory parlamentarne w Niemczech 2017 r.

Czwarta kadencja Angeli Merkel to wzmocnienie aktywności Niemiec na różnych polach, na rzecz imperialnego kierunku polityki niemieckiej, czyli kontrolowania ekspansji i stabilności własnych interesów oraz pilnowania tzw.szklanego sufitu, czyli barier rozwojowych nałożonych m.in. na Polskę”, mówi prof. Grzegorz Kucharczyk.
rysio

Bł. ks. Popiełuszko: Bądźmy wolni od lęku i chęci odwetu

"Sprawiedliwość musi iść w parze z miłością, bo bez miłości nie można być w pełni sprawiedliwym. Gdzie brak jest miłości i dobra, tam na ich miejsce wchodzi nienawiść i przemoc. A kierując się nienawiścią i przemocą, nie można mówić o sprawiedliwości".