Język
rysio

Jak reformować Kościół? Kard. Sarah wyjaśnia!

Kościół stoi dziś wobec wielkiego wyzwania. Jest nim wierność Jezusowi, Jego Ewangelii, a także nauczaniu, które otrzymał od pierwszych papieży i soborów – uważa kard. Robert Sarah.
rysio

Egipski sąd skazał zabójcę koptyjskiego księdza

Kairski sąd wydał ostateczny wyrok na Ahmada Saida, który zabił koptyjskiego księdza Samaana Szehata. Islamski morderca został skazany na karę śmierci przez powieszenie.
wacula25@wp.pl lubi to. 
rysio

Bardziej przydadzą się jej niż mnie

Ministrant z Ubiadu koło Nowego Sącza zebrane na kolędzie pieniądze oddał 70-letniej głuchoniemej kobiecie. W szkole zorganizował dla niej akcję pomocową.
rysio

Czy opuścimy chińskich katolików? Watykan chwali komunistów, oni aresztują chrześcijan

W Polsce skandal, bo na 10 minut zatrzymano Frasyniuka. W Chinach zaś zatrzymano na znacznie dłużej, nie wiadomo gdzie, 100 chrześcijan. W tym czasie Watykan Chiny chwali i dogaduje się z nimi nad głowami biskupów....
rysio

Homoseksualne podchody w Kościele?

W roku 2003 wyszedł dokument Kongregacji Nauki Wiary: „Uwagi dotyczące projektów legalizacji prawnej związków między osobami homoseksualnymi”. Czytamy w nim, że wszyscy wierni, a szczególni politycy katoliccy, „mają obowiązek przeciwstawienia się zalegalizowaniu prawnemu związków homoseksualnych”.
rysio

UWAGA! Polska i kraje NATO zagrożone ... rakietami Korei Północnej!

Korea Północna kontynuuje prace nad swoim programem zbrojeń rakietowych i atomowych, a wszystkie kraje członkowskie NATO znajdują się w zasięgu jej pocisków balistycznych...
rysio

Ocalić życie i rodzinę

Rok 100-lecia niepodległości Polski to zarazem rok 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża i 50-lecia encykliki „Humanae vitae” – o zasadach przekazywania życia ludzkiego. O tej historycznej triadzie z abp. Henrykiem Hoserem SAC rozmawia Paweł Zuchniewicz
rysio

Objawy choroby psychicznej

Niektórzy psychicznie chorzy całymi dniami siedzą w internecie i śledzą innych internautów...
rysio

Schizofrenia - informacje dla rodzin pacjentów

Może także wycofywać się z życia rodzinnego, coraz więcej czasu spędzać w swoim pokoju... Powolny początek choroby może przejawiać się także stopniowym tzw. zubożeniem emocjonalnym, kiedy osoba nią dotknięta mniej intensywnie okazuje swoje emocje w różnych sytuacjach życiowych, jej nastrój staje się coraz „płytszy”, coraz bardziej obojętny.
rysio

Schizofrenia

Chory cierpiący na psychozę ma poważnie upośledzoną umiejętność krytycznej, realistycznej oceny własnej osoby, otoczenia i relacji z innymi, a nawet nie jest do niej zdolny.
rysio

Sąd Najwyższy: Sądowa Patologia w Sądzie - Złodziej w Todze cz. 2 | +"Jazgot" tzw. słomkowców | …

Sędzia Topyła, ówczesny wiceprezes Sądu Rejonowego w Żyrardowie oskarżony jest o kradzież 50 zł, której dopuścić się miał w marcu ubiegłego roku na stacji benzynowej.
rysio

Pokuta-między grzechem a przebaczeniem

Współczesne poczucie grzechu zanika i wielu ludzi nie korzysta z sakramentu pojednania lub korzysta niewłaściwie. Powód jest prosty: oceny własnego postępowania dokonuje się nie w świetle Ewangelii Chrystusa lub Dekalogu, lecz w świetle tego, co mi odpowiada – pisze ks. dr Tomasz Nawracała w „Teologii Politycznej Co Tydzień” nr 98: „Praxis Pietatis”
mk2017 lubi to. 
rysio

Obrzydliwe słowa prezydenta Poznania w Izraelu!!! 'Polacy pomagali nazistom'

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, który zmienił to miasto w "tęczowe zagłębie" bierze udział w 32. Konferencji Prezydentów Miast w Izraelu. Samorządowiec przy tej okazji postanowił opluć Polaków.
rysio

"Gorzej niż zwierzęta"

Po reprywatyzacji pomału odbierano nam godność człowieka - zeznała w czwartek przed komisją weryfikacyjną była lokatorka kamienicy przy ul. Lutosławskiego 9 Katarzyna Gołub. Dodała, że mieszkańcy "żyli trochę jak w getcie".