piwomarek
piwomarek

„La Repubblica”: Kard. Parolin przygotowuje podróż papieża do Moskwy

Czyżby miało się spełnić "Ostrzeżenie", czyli "mały sąd" lub "oświecenie sumień" z objawień w Garabandal (niezatwierdzonych przez Kościół)? Ma to rzekomo nastąpić, gdy "Papież powróci z Moskwy".
piwomarek

Grzegorz Kramer SJ: czas się zbroić i stanąć do walki

Nie wiem co Ojciec chciał przez ten artykuł powiedzieć, ale jeśli to, że mamy otworzyć granice dla islamistów i przyglądać się biernie jak wyrzynają naszych synów i gwałcą nasze córki to niech Ojciec da dobry osobisty przykład, zaprosi do siebie paru terrorystów i miłosiernie, dobrowolnie odda swoje życie. Ja swojego bez walki nie mam zamiaru oddawać. Jeśli Ojciec miał na myśli coś innego to …More
Nie wiem co Ojciec chciał przez ten artykuł powiedzieć, ale jeśli to, że mamy otworzyć granice dla islamistów i przyglądać się biernie jak wyrzynają naszych synów i gwałcą nasze córki to niech Ojciec da dobry osobisty przykład, zaprosi do siebie paru terrorystów i miłosiernie, dobrowolnie odda swoje życie. Ja swojego bez walki nie mam zamiaru oddawać. Jeśli Ojciec miał na myśli coś innego to przepraszam i proszę o sprecyzowanie na czym ten radykalizm miałby dokładnie polegać.
piwomarek

Kpiną z chrzescijaństwa jest twierdzenie ze chrzescijanstwo jest religią krzyża

Katechizm Kościoła Katolickiego o grzechu pierworodnym:

404 W jaki sposób grzech Adama stał się grzechem wszystkich jego potomków? Cały rodzaj ludzki jest w Adamie sicut unum corpus unius hominis - "jak jedno ciało jednego człowieka" 280 . Przez tę "jedność rodzaju ludzkiego" wszyscy są uwikłani w grzech Adama, jak wszyscy są objęci sprawiedliwością Chrystusa. Przekazywanie grzechu pierworod…More
Katechizm Kościoła Katolickiego o grzechu pierworodnym:

404 W jaki sposób grzech Adama stał się grzechem wszystkich jego potomków? Cały rodzaj ludzki jest w Adamie sicut unum corpus unius hominis - "jak jedno ciało jednego człowieka" 280 . Przez tę "jedność rodzaju ludzkiego" wszyscy są uwikłani w grzech Adama, jak wszyscy są objęci sprawiedliwością Chrystusa. Przekazywanie grzechu pierworodnego jest jednak tajemnicą, której nie możemy w pełni zrozumieć. Wiemy z Objawienia, że Adam otrzymał świętość i sprawiedliwość pierwotną nie dla siebie samego, ale dla całej natury ludzkiej; ulegając kusicielowi, Adam i Ewa popełnili grzech osobisty, ale ten grzech dotyka natury ludzkiej, którą będą przekazywać w stanie upadku 281 . Grzech będzie przekazywany całej ludzkości przez zrodzenie, to znaczy przez przekazywanie natury ludzkiej pozbawionej świętości i sprawiedliwości. Dlatego grzech pierworodny jest nazywany "grzechem" w sposób analogiczny; jest grzechem "zaciągniętym", a nie "popełnionym", jest stanem, a nie aktem.

405 Chociaż grzech pierworodny jest grzechem własnym każdego 282 , to jednak w żadnym potomku nie ma on charakteru winy osobistej. Jest pozbawieniem pierwotnej świętości i sprawiedliwości, ale natura ludzka nie jest całkowicie zepsuta: jest zraniona w swoich siłach naturalnych, poddana niewiedzy, cierpieniu i władzy śmierci oraz skłonna do grzechu (ta skłonność do zła jest nazywana "pożądliwością"). Chrzest, dając życie łaski Chrystusa, gładzi grzech pierworodny i na nowo kieruje człowieka do Boga, ale konsekwencje tego grzechu dla osłabionej i skłonnej do zła natury pozostają w człowieku i wzywają go do walki duchowej.
piwomarek

Kpiną z chrzescijaństwa jest twierdzenie ze chrzescijanstwo jest religią krzyża

«Módlcie się coraz więcej. Módlcie się ze Mną, odmawiając Różaniec Święty. Módlcie się i czyńcie pokutę, aby te godziny zostały skrócone i aby możliwie jak najwięcej Moich dzieci osiągnęło wieczne zbawienie. Módlcie się, aby cierpienia przyczyniły się do nawrócenia wszystkich oddalonych od Boga. Módlcie się, abyście nigdy nie zwątpili w miłość Ojca, który zawsze na was patrzy i zajmuje się wami. …More
«Módlcie się coraz więcej. Módlcie się ze Mną, odmawiając Różaniec Święty. Módlcie się i czyńcie pokutę, aby te godziny zostały skrócone i aby możliwie jak najwięcej Moich dzieci osiągnęło wieczne zbawienie. Módlcie się, aby cierpienia przyczyniły się do nawrócenia wszystkich oddalonych od Boga. Módlcie się, abyście nigdy nie zwątpili w miłość Ojca, który zawsze na was patrzy i zajmuje się wami. On posługuje się cierpieniem jako środkiem wyleczenia was z choroby zepsucia, niewierności, buntu, nieczystości i ateizmu. Proszę was obecnie o bardziej intensywną modlitwę... Powiększajcie liczbę waszych Wieczerników modlitwy. Mnóżcie wasze Różańce, odmawiajcie je dobrze i ze Mną. Ofiarowujcie Mi także wasze cierpienie i pokutę... Dzięki temu utworzymy razem wielką sieć miłości, która obejmie i uratuje cały świat.» - Orędzie z Fatimy
piwomarek

[WŁOCHY] FRANCISZKANIE NIEPOKALANEJ NADAL PRZEŚLADOWANI – MAJĄ SIĘ WYRZEC MATKI BOSKIEJ …

Matka Boża w Akita (15.10.1973r.):
Działanie szatana przeniknie nawet Kościół, do tego stopnia, że będzie można zobaczyć kardynałów sprzeciwiających się innym kardynałom i biskupów występujących przeciwko innym biskupom. Kapłani, którzy Mnie czczą, będą wyszydzani i prześladowani przez swych współbraci... świątynie i ołtarze będą plądrowane; Kościół będzie pełen tych, którzy pójdą na kompromis, …More
Matka Boża w Akita (15.10.1973r.):
Działanie szatana przeniknie nawet Kościół, do tego stopnia, że będzie można zobaczyć kardynałów sprzeciwiających się innym kardynałom i biskupów występujących przeciwko innym biskupom. Kapłani, którzy Mnie czczą, będą wyszydzani i prześladowani przez swych współbraci... świątynie i ołtarze będą plądrowane; Kościół będzie pełen tych, którzy pójdą na kompromis, a szatan będzie kusił wielu kapłanów i osoby konsekrowane, by opuścili służbę Panu.

Czy ta informacja jest na 100% potwierdzona? Bo aż nie chce się wierzyć. Jeśli tak to w kontekście tych wydarzeń oraz synodu o rodzinie wygląda na to, że orędzia Matki Bożej wypełniają się na naszych oczach.
piwomarek

Dzieci 666Muzułmanie szydzą z PAPIEŻA - "SZARIAT dla WATYKANU!"

1 I ujrzałem Bestię wychodzącą z morza,
mającą dziesięć rogów i siedem głów,
a na rogach jej dziesięć diademów,
a na jej głowach imiona bluźniercze.
2 Bestia, którą widziałem, podobna była do pantery,
łapy jej - jakby niedźwiedzia,
paszcza jej - jakby paszcza lwa.
A Smok dał jej swą moc, swój tron i wielką władzę.
3 I ujrzałem jedną z jej głów jakby śmiertelnie zranioną,
a rana jej śmiertelna …More
1 I ujrzałem Bestię wychodzącą z morza,
mającą dziesięć rogów i siedem głów,
a na rogach jej dziesięć diademów,
a na jej głowach imiona bluźniercze.
2 Bestia, którą widziałem, podobna była do pantery,
łapy jej - jakby niedźwiedzia,
paszcza jej - jakby paszcza lwa.
A Smok dał jej swą moc, swój tron i wielką władzę.
3 I ujrzałem jedną z jej głów jakby śmiertelnie zranioną,
a rana jej śmiertelna została uleczona.
A cała ziemia w podziwie powiodła wzrokiem za Bestią,
4 i pokłon oddali Smokowi,
bo władzę dał Bestii.
I Bestii pokłon oddali, mówiąc:
"Któż jest podobny do Bestii
i któż potrafi rozpocząć z nią walkę?"
5 A dano jej usta mówiące wielkie rzeczy i bluźnierstwa,
i dano jej możność przetrwania czterdziestu dwu miesięcy.
6 Zatem otworzyła swe usta dla bluźnierstw przeciwko Bogu,
by bluźnić Jego imieniu i Jego przybytkowi,
i mieszkańcom nieba.
7 Potem dano jej wszcząć walkę ze świętymi
i zwyciężyć ich,
i dano jej władzę nad każdym szczepem, ludem, językiem i narodem.
8 Wszyscy mieszkańcy ziemi będą oddawać pokłon władcy,
każdy, którego imię nie jest zapisane od założenia świata w księdze życia zabitego Baranka.
9 Jeśli kto ma uszy, niechaj posłyszy!
10 Jeśli kto do niewoli jest przeznaczony, idzie do niewoli,
jeśli kto na zabicie mieczem - musi być mieczem zabity.
Tu się okazuje wytrwałość i wiara świętych.

Tak mi tylko przyszło do głowy... ale może ten fragment Apokalipsy odnosi się do czegoś zupełnie innego, a nie do inwazji islamu na Europę i świat. Nie chciałbym wprowadzać nikogo w błąd, ale myślę, że warto te słowa rozważyć.
piwomarek

GRZEGORZ BRAUN TVP INFO tuż przed ciszą wyborczą

Niech Bóg błogosławi pana Brauna. Nareszcie ktoś wyrazisty, bezkompromisowy i odważny w swoich poglądach. Oby go nie dopadł seryjny samobójca.
piwomarek

Czy katolik może słuchać metalu?

,,Unikajcie wszystkiego co ma choćby pozór zła'' 1 Tes 5, 22 - takie jest moje zdanie.
piwomarek

Cyrk w kosciele-III Niedziela Adwentu

Jestem wlasnie na delegacji w Holandii. Mialem okazje byc na Mszach w kilku kosciolach. Co zaobserwowalem... Komunia oczywiscie na stojaco i do reki, z wyjatkiem polskiej Mszy w Amsterdamie (tam wszyscy na kolanach i do ust).
Baby rozdaja komunie, siedza w prezbiterium, a jednej to sie nawet chyba zdarzylo kazanie wyglosic.
Ministrantki to normalka. W prezbiterium wszyscy pija wino z kaplanem z …More
Jestem wlasnie na delegacji w Holandii. Mialem okazje byc na Mszach w kilku kosciolach. Co zaobserwowalem... Komunia oczywiscie na stojaco i do reki, z wyjatkiem polskiej Mszy w Amsterdamie (tam wszyscy na kolanach i do ust).
Baby rozdaja komunie, siedza w prezbiterium, a jednej to sie nawet chyba zdarzylo kazanie wyglosic.
Ministrantki to normalka. W prezbiterium wszyscy pija wino z kaplanem z jednego kielicha.
Podczas przeistoczenia w niektorych kosciolach nikt nie kleka.
Czasem slychac piesni w stylu "Szalom alechem" albo z klaskaniem.
Raz slyszalem choral gregorianski (to taki paradoks w modernistycznym kosciele). Ogolnie chory sa na wysokim poziomie muzycznym, to na plus.
Czasem rowniez jakas modlitwa po lacinie sie zdarzy.
Raz na "Ojcze Nasz" dzieci zostaly zaproszone do prezbiterium i staly wokol oltarza modlac sie z ksiedzem i chyba trzymajac sie za rece.
Na "znak pokoju" niektorzy chodza po calym kosciele zeby uscisnac innym reke.
Ogolny misz-masz i czesto ludzie sami nie wiedza co robic, stac, siedziec czy klekac... W kazdym kosciele inny porzadek Mszy Swietej.
Czasem dziwne krzyze z Panem Jezusem, ktory nie wisi tylko gdzies odlecial albo jakies bohomazy zamiast pieknych obrazow czy rzezb. Na jednym Katolickim kosciele na wiezy byl kogucik siedzacy na krzyzu jak u protestantow.
Malo ludzi przychodzi mimo, ze Msza nawet w duzych miastach odbywa sie tylko w jednym Kosciele lub dwoch i tylko raz w niedziele. W tygodniu glownie jakies nabozenstwa, Slowo, czasem o dziwo rozaniec.
Raz w sobote wieczorem wybralem sie na poszukiwanie kosciola. Patrze z daleka... o w jednym brama szeroko otwarta. Wchodze do srodka, a tu przykra niespodzianka: bar, kanapy, sprzet naglosnieniowy i perkusja. A na tablicy ogloszen reklama koncertu pod tytulem: "Jesus loves Electro!" W innym w Amsterdamie wystawa masek afrykanskich (sic!). W Haarlemie chyba browar tez jest z tego co slyszalem. Katedry najczesciej pozamykane, tylko pozwiedzac mozna za oplata.

Ogolnie wyglada mi to na przepowiedziana "ohyde spustoszenia" i raczej calkowicie katolicyzm tu dogasa. Duzo czesciej mozna spotkac sklepy z Buddami lub bostwami hinduistycznymi, w oknach domow tez powystawiane. Burdeli i Coffee shopow rowniez nie brakuje, a na ulicach czesto unosi sie swad "maryski". Nie widze przyszlosci dla tego kraju. Zreszta u nas tez niewiele lepiej to wyglada i wszystko zmierza w podobnym kierunku. Pozdrawiam wszystkich rodakow. Na szczescie niedlugo wracam do kraju...
Z Bogiem!
piwomarek

PAPOLATRIA !!!!!!!!!!- posoborowy zabobon, który powoduje odejścia katolików z Kościoła

Danuta, jakbyś opowiadała o mnie. Przechodzę dokładnie to samo, dlatego doskonale Cię rozumiem i życzę Tobie i sobie wytrwałości.
piwomarek

Bogusław Wolniewicz: Ekumenizm, czyli wiar pomieszanie

Ponoć określa siebie jako "katolik niewierzący". Dla mnie bardziej ortodoksyjny od większości katolików wierzących i praktykujących. Mam nadzieję, że przed śmiercią dzięki nieskończonemu Miłosierdziu Bożemu uwierzy w zbawczą moc Chrystusa (jeśli nie wierzy) i Pan go przyjmie do siebie z wielką radością i chojnie wynagrodzi za swoją ciężką pracę na rzecz szerzenia wartości chrześcijańskich w …More
Ponoć określa siebie jako "katolik niewierzący". Dla mnie bardziej ortodoksyjny od większości katolików wierzących i praktykujących. Mam nadzieję, że przed śmiercią dzięki nieskończonemu Miłosierdziu Bożemu uwierzy w zbawczą moc Chrystusa (jeśli nie wierzy) i Pan go przyjmie do siebie z wielką radością i chojnie wynagrodzi za swoją ciężką pracę na rzecz szerzenia wartości chrześcijańskich w dzisiejszym zgniłym świecie.
piwomarek

Nieludzka Ewangelia ks. dr Marcin Kowalski

Żeby nie było, absolutnie nie neguję tego co ksiądz powiedział w kazaniu. Wysłuchałem i bardzo mi się podobało. Ksiądz pokazał pewna drogę rozwoju duchowego, słusznie zauważając, że pewne rzeczy są dla nas nieosiągalne na początkowym etapie tego rozwoju. Wydaje mi się, że współczesny człowiek wychowany w duchu materializmu i hedonizmu w ogóle nie jest w stanie pójść w 100% drogą świętych okresu …More
Żeby nie było, absolutnie nie neguję tego co ksiądz powiedział w kazaniu. Wysłuchałem i bardzo mi się podobało. Ksiądz pokazał pewna drogę rozwoju duchowego, słusznie zauważając, że pewne rzeczy są dla nas nieosiągalne na początkowym etapie tego rozwoju. Wydaje mi się, że współczesny człowiek wychowany w duchu materializmu i hedonizmu w ogóle nie jest w stanie pójść w 100% drogą świętych okresu wczesnego chrześcijaństwa czy średniowiecza może poza nielicznymi wyjątkami. W każdym razie dzisiejsze otoczenie na pewno temu mocno nie sprzyja, więc siłą rzeczy wydaje mi się, że jest trudniej. Ale być może są osoby, które żyjąc normalnie, aktywnie w świecie prowadzą jednocześnie tak głębokie życie kontemplacyjne
i pełne umartwień, że osiągnęły podobny stopień świętości jak dawni święci. W sumie idea żertwy ofiarnej może być takim wyzwaniem.

Mój komentarz proszę traktować tylko jako małe dopowiedzenie, choć szczerze mówiąc nie wiem czy powinienem się w tych kwestiach wypowiadać, bo nie jestem ani teologiem, ani kapłanem, ani osobą kompetentną. Piszę tylko to co gdzieś posłyszałem i zapamiętałem.
Z Panem Bogiem!
piwomarek

Nieludzka Ewangelia ks. dr Marcin Kowalski

"My się nie wspinamy do nieba na pokrwawionych kolanach, my się tam nie dobijamy własnym wysiłkiem, ascezą, biczowaniem, my tam dochodzimy niesieni Duchem Bożym, Duchem Świętym."
Nie mogę się do końca z tym zgodzić, bo to by oznaczało, że np. św. Szymon Słupnik i szereg świętych KK wybrało błędną drogę w dochodzeniu do świętości. Myślę, że asceza, pokuta i umartwienie jest jedną z dobrych i …More
"My się nie wspinamy do nieba na pokrwawionych kolanach, my się tam nie dobijamy własnym wysiłkiem, ascezą, biczowaniem, my tam dochodzimy niesieni Duchem Bożym, Duchem Świętym."
Nie mogę się do końca z tym zgodzić, bo to by oznaczało, że np. św. Szymon Słupnik i szereg świętych KK wybrało błędną drogę w dochodzeniu do świętości. Myślę, że asceza, pokuta i umartwienie jest jedną z dobrych i sprawdzonych dróg do osiągnięcia świętości. Oczywiście należy w tym współdziałać z Duchem Świętym i nie robić tego dla własnej chwały, ale dla chwały Boga. Cierpienie takie należy duchowo połączyć z cierpieniem Chrystusa na krzyżu i można je ofiarować w różnych intencjach, np. za czyjeś nawrócenie, albo za dusze czyśćcowe. Matka Boża również w swoich objawieniach nawołuje do pokuty. A więc trzeba podjąć pewien wysiłek na tej drodze do świętości, a nie liczyć, że Duch Św. wszystko za nas załatwi. Oczywiście do naszego nawrócenia niezbędna jest łaska Boża, bez niej nic nie zrobimy, ale trzeba też z tą łaską współpracować. Nie zgodzę się jednak z tym, że ofiarowywanie Bogu postów i umartwień nie ma sensu. To by kwestionowało tradycyjne nauczanie Kościoła. Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.

Owszem, często wspinamy się do nieba na pokrwawionych kolanach.
Na potwierdzenie słowa z "Dzienniczka" siostry Faustyny:

"I widziałam drugą drogę, a raczej ścieżkę, bo była wąska i zasłana cierniem i kamienista, a ludzie, którzy nią szli - ze łzami w oczach i różne boleści były ich udziałem. Jedni padali na te kamienie, ale zaraz powstawali i szli dalej. A w końcu drogi był wspaniały ogród, przepełniony wszelkim rodzajem szczęścia, i wchodziły tam te wszystkie dusze. Zaraz w pierwszym momencie zapominały o swych cierpieniach."
piwomarek

ks.Jacek Stryczek vs Gazeta Wyborcza

Ależ ten ksiądz jest naiwny. Dziwi się, że GW napisała taki tekst :) Czy on jeszcze tego nie dostrzegł, że GW to jedna z głównych armat do walki z KK w Polsce?
piwomarek

Dziwny Krzyż w Kościele Św.Anny

Nareszcie moderator pokasował te pełne jadu komentarze. Łatwo jest siedzieć w ciepełku przed kompem i drwić z innych. Trudniej wyjść w teren i w otoczeniu wrogów Boga i Kościoła odważnie świadczyć o Chrystusie.

Więcej pokory!
piwomarek

Dziwny Krzyż w Kościele Św.Anny

Widzę, że "katolicy sukcesu" mają dziś zlot na Glorii. Nie chciałbym być w Waszej skórze podczas sądu Bożego szydercy. Tutaj sobie możecie jeszcze poklaskać, potańczyć, ponabijać z niosących swe krzyże i idących prawdziwie za Chrystusem, ale ta sielanka wkrótce może się zamienić w wielkie cierpienie na dnie czyśćca, czego Wam oczywiście nie życzę.

Życzę nawrócenia!

P.S. Ciekawe, który z Was by …More
Widzę, że "katolicy sukcesu" mają dziś zlot na Glorii. Nie chciałbym być w Waszej skórze podczas sądu Bożego szydercy. Tutaj sobie możecie jeszcze poklaskać, potańczyć, ponabijać z niosących swe krzyże i idących prawdziwie za Chrystusem, ale ta sielanka wkrótce może się zamienić w wielkie cierpienie na dnie czyśćca, czego Wam oczywiście nie życzę.

Życzę nawrócenia!

P.S. Ciekawe, który z Was by miał odwagę stanąć pod krzyżem na Krakowskim Przedmieściu i bronić godności Chrystusa. Który by się naraził na oplucie i obsikanie dla imienia Jezus?
piwomarek

PRAWDA O "ZAŚNIĘCIACH W DUCHU ŚWIĘTYM"

@waz2054
"Dziwnym zbiegiem okoliczności w ogóle nie boją się ani Chrystusa ani Sakramentów Świętych. Dziwne co?"

Ostatnio byłem naocznym świadkiem jak podczas Mszy Świętej młoda dziewczyna przystępując do Komunii Świętej w asyście drugiej kobiety w momencie przyjmowania na język Hostii zaczęła się cała trząść i warczeć. Ba, zaczęło nią konkretnie trzepać, że o mało się nie przewróciła. Ta …More
@waz2054
"Dziwnym zbiegiem okoliczności w ogóle nie boją się ani Chrystusa ani Sakramentów Świętych. Dziwne co?"

Ostatnio byłem naocznym świadkiem jak podczas Mszy Świętej młoda dziewczyna przystępując do Komunii Świętej w asyście drugiej kobiety w momencie przyjmowania na język Hostii zaczęła się cała trząść i warczeć. Ba, zaczęło nią konkretnie trzepać, że o mało się nie przewróciła. Ta druga kobieta złapała ją, objęła i zaprowadziła do zakrystii. Gdy tylko zamknęły się drzwi tak nagle usłyszałem przerażający ryk, wycie. Trwało to jakąś chwilę po czym ustało.

Wniosek niech każdy sobie wyciągnie sam.
piwomarek

Do kogo modli się E. Górniak?

Przecież ona to już śpiewała ze 20 lat temu w musicalu "Metro".
piwomarek

jubileusze Ruchu Światło-Życie

"polska teologia wyzwolenia" - źle mi się to kojarzy.
piwomarek

SZTUCZKA SZATANA CHRZEŚCIJAŃSKA JOGA ! UWAGA !

Krzyże a obok pentagram. Niezłe połączenie. Prawdziwy ekumenizm!