Małe nic
Małe nic

Abp Fulton Sheen #1 | EWTN Polska

" Nie o jedność religii prosimy ale o jedność ludzi religijnych"- abp Fulton Sheen
Małe nic

Histeria wokół nadużyć: biskup Rochester zażądał opóźnienia beatyfikacji Fultona Sheena

Beatyfikacja to wszystkie oczy skierowane na przyszłego świętego a Sheen ma wiele do powiedzenia niekoniecznie poprawnego politycznie..
Małe nic

Posłuszeństwo wiary a samodzielne myślenie

Ojciec Pio powiedział do jednego ze swoich duchowych synów: „Pierwszą i główną zasadą, którą powinieneś wyryć w swoim umyśle, jest ta właśnie: posłuszeństwo, zawsze posłuszeństwo, jemu poddać całego siebie. W swoich działaniach nie powinieneś zatem roztrząsać wszystkiego, a jeśli nachodzi cię jakaś wątpliwość, idź dalej, nie trap się i odpędź wszystko za pomocą świętego posłuszeństwa. Jezus …More
Ojciec Pio powiedział do jednego ze swoich duchowych synów: „Pierwszą i główną zasadą, którą powinieneś wyryć w swoim umyśle, jest ta właśnie: posłuszeństwo, zawsze posłuszeństwo, jemu poddać całego siebie. W swoich działaniach nie powinieneś zatem roztrząsać wszystkiego, a jeśli nachodzi cię jakaś wątpliwość, idź dalej, nie trap się i odpędź wszystko za pomocą świętego posłuszeństwa. Jezus zawsze będzie zadowolony z takiego twojego postępowania. Unikaj tylko tego, o czym jasno wiesz, że jest grzechem. Tylko to nie podlega posłuszeństwu”.
Małe nic

Posłuszeństwo wiary a samodzielne myślenie

Post zadedykowany dla wielbicieli prywatnych objawień bardzo ciekawy, jaki inne artykuły. Chyba warto zapłacić za wstęp na bloga bo zapowiada się rzetelnie.
Małe nic

Posłuszeństwo wiary a samodzielne myślenie

Po publikacjach, które Pan/ Pani zamieszcza widać, że jest Pan/Pani osobą szczerze poszukująca prawdy. Dlatego przypuszczam, że znalazł już Pan/ Pani odpowiedź na tak fundamentalne pytanie.
Małe nic

Kard. Robert Sarah: „Cywilizacja zachodnia przechodzi śmiertelny kryzys”

Zastanawia mnie jednak jaką odpowiedzialność biorą te osoby na siebie, które pomimo jednoznacznej noty Kongregacji Nauki Wiary propagują te dzieła, jeśli mogą one przynieść szkodę duszy?
Małe nic

Kard. Robert Sarah: „Cywilizacja zachodnia przechodzi śmiertelny kryzys”

Oba dzieła były na indeksie ksiąg zakazanych i zdaje się to jest jedyne podobieństwo. Krytyka kultu Bożego w formach przekazanych przez s.Faustynę - co wykazano- była spowodowana zniekształceniami orędzi Jezusa powierzchowną i wadliwą interpretacją. Było to w jakiejś mierze nieuniknione, skoro kult rozwijał się spontanicznie (tuż po śmierci s.Faustyny) nie mając wystarczającej liczby opracowań …More
Oba dzieła były na indeksie ksiąg zakazanych i zdaje się to jest jedyne podobieństwo. Krytyka kultu Bożego w formach przekazanych przez s.Faustynę - co wykazano- była spowodowana zniekształceniami orędzi Jezusa powierzchowną i wadliwą interpretacją. Było to w jakiejś mierze nieuniknione, skoro kult rozwijał się spontanicznie (tuż po śmierci s.Faustyny) nie mając wystarczającej liczby opracowań teologicznych (brak nihil obstat). (Jednym z powielanych błędów było interpretowanie promieni na obrazie Jezusa Miłosiernego jako barwy flagi Polski). Jednak u s. Faustyny potwierdzono heroiczność cnót i po uporządkowaniu dzienniczka nie znaleziono, błędów i treści sprzecznych z wiarą katolicką. Natomiast Maria Valtorta trafiła na indeks w 1960 r , jej pisma zeszły z niego z powodu usunięcia punktów w prawie kanonicznym , które dotyczyły wydawania tego rodzaju publikacji. Dwukrotnie Kongregacja Nauki Wiary wypowiadała się na temat jej pism : w 1985 r podtrzymując stanowisko konieczności potępienia dzieł Marii Valtorty "dla uniknięcia szkód jakie dzieło to może wywołać u prostych ludzi" oraz w 1995 r "że może być publikowane , ale z wyraźną adnotacją , że wizje i dyktanda są jedynie formą literacką zastosowaną przez autorkę, aby na swój sposób opowiedzieć o życiu Jezusa, lecz nie można stwierdzić ich nadprzyrodzonego pochodzenia. Jak wiadomo podstawowym zadaniem Kongregacji Nauki Wiary jest dbanie o prawowierne głoszenie i obrona wiary katolickiej w całym Kościele, więc jeśli taka "policja Kościoła" wypowiada się jaki charakter mają pisma Marii Valtory warto wziąć to pod uwagę zanim będzie się chciało przegryźć gardło innym swymi komentarzami stając w obronie czegoś co jest już uznane jako treść, w której nie można stwierdzić nadprzyrodzonego pochodzenia. Czy warto tym dziełom poświęcać czas? To już osobisty wybór każdego. "
Małe nic

Kard. Robert Sarah: „Cywilizacja zachodnia przechodzi śmiertelny kryzys”

"Pij chętnie szyderstwo jak wodę żywą od każdego człowieka dającego ci do wypicia ten napój oczyszczający z lubieżnej żądzy, bo wtedy głęboka czystość wzejdzie z twojej duszy, a światło Boga nie opuści twojego serca".
Małe nic

uwolnić WOLNOŚĆ

Jak wygląda nasza ciekawość? Nie musimy koniecznie wszystkiego wiedzieć, wszystko przeczytać czy zobaczyć, nie musimy być obeznani z wszystkimi nowinkami we wszelkich możliwych dziedzinach. Można tracić ogromnie dużo czasu na prasę i telewizję. Wypełniamy naszą biedną głowę wszelkimi możliwymi wrażeniami, a potem pokonujemy niebezpieczny trud pozbywania się ich. Ten, kto naprawdę chce dojść do …More
Jak wygląda nasza ciekawość? Nie musimy koniecznie wszystkiego wiedzieć, wszystko przeczytać czy zobaczyć, nie musimy być obeznani z wszystkimi nowinkami we wszelkich możliwych dziedzinach. Można tracić ogromnie dużo czasu na prasę i telewizję. Wypełniamy naszą biedną głowę wszelkimi możliwymi wrażeniami, a potem pokonujemy niebezpieczny trud pozbywania się ich. Ten, kto naprawdę chce dojść do kontemplacyjnego stosunku do życia, sam się sobie przysłuży, trwając w rezerwie do środków społecznego przekazu. Również nasza ciekawość popycha nas do tego, by wiedzieć, co inni robią i myślą, a to z kolei prowadzi do irytacji i krytyki. W jednej ze swoich „przestróg” św. Jan od Krzyża podejmuje zły nawyk ciągłego rozglądania się dokoła. Słowa, które skierował do swego współ-brata, łatwo można odnieść do każdej ludzkiej sytuacji: „Przestroga ta polega na tym, byś się strzegł z całą pilnością, aby nie myśleć, a tym bardziej, by nie mówić o tym, co się dzieje w zgromadzeniu lub co czyni poszczególny jakiś zakonnik, lub co mu się zdarzyło, ani o jego pochodzeniu, zachowaniu, sprawach, choćby to były rzeczy poważne. (...) Nie gorsz się więc niczym, ani nie dziw się temu, co widzisz, co zauważasz” (III Przestroga, punkt 8).
Małe nic

uwolnić WOLNOŚĆ

Źródłem stałego pokoju jest świadomość, że Bóg jest zawsze pierwszą przyczyną, a ja sam tylko tym drugim. „Nie rób tego walcząc, Rufinie, ale adorując”, zachęcał św. Franciszek swego współbrata. „Jahwe będzie walczył za was, a wy będziecie spokojni” (Wj 14,14). Kiedy wiemy, że Bóg walczy za nas, to samoistnie nastaje cisza i pokój.
Małe nic

Dzień 3 - 33-dniowy okres przygotowania do oddania się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi

S.Bruna pokazała świetne przykłady , które nie pozostawiają wątpliwości co do dzieł Marii Valtorty. Bardzo jej dziękuję za pokazanie jak używać rozumu.