Clicks2K

Młody Wojtek masakruje rządy PO w Sejmie

m.rekinek
3
"Dziś pokazaliśmy im żółtą kartkę, tylko po to, by na jesień pokazać im czerwoną" - powiedział Wojciech Cichy z mównicy sejmowej. Wystąpienie miało miejsce podczas XXI Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.…More
"Dziś pokazaliśmy im żółtą kartkę, tylko po to, by na jesień pokazać im czerwoną" - powiedział Wojciech Cichy z mównicy sejmowej. Wystąpienie miało miejsce podczas XXI Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Jak co roku w Dniu Dziecka zebrał się Sejm Dzieci i Młodzieży. Była to jego XXI sesja obrad. Tego dnia w parlamencie zasiedli uczniowie ze szkół z całej Polski.

- Czy nie zastanawia was, jaką politykę prowadzą rządzący przed wyborami? Nagłe obietnice zmian, tematy zastępcze, problemów in vitro, związków partnerskich, pomników. Chcemy dumnej i bogatej Polski. Tej siły już nie powstrzymacie - mówił Cichy.

- Prawdziwym problemem naszego pokolenia jest brak perspektyw na przyszłość i wielka emigracja młodych ludzi. (...) większość młodych ludzi nie wiąże przyszłości z tym krajem - powiedział Wojciech Cichy w Sejmie.

- Proszę mi powiedzieć, jak to się stało, że 70 proc. tegorocznych maturzystów chce wyjechać z tego kraju? Ja wam powiem. Nie chcemy upadłej służby zdrowia, kiedy i tak za wszystko płacimyprywatnie. Nie chcemy niedziałającego systemu emerytalnego, który okrada nasze rodziny. Nie chcemy podatkudochodowego, który karze uczciwie zarabiających, a nagradza krętaczy - tłumaczył.

- Tej siły już nie powstrzymacie. Dziś pokazaliśmy im żółtą kartkę, tylko po to, by na jesień pokazać im czerwoną - podkreślił, po czym wyjął czerwoną kartkę. Jego wystąpienie zostało gorąco przyjęte.
BogusCH and 2 more users like this.
BogusCH likes this.
dorkagrze likes this.
kryst likes this.