Clicks928

Ks.Grzegorz Śniadoch - O pułapkach emocjonalnej wiary

m.rekinek
35
justuss and 3 more users like this.
justuss likes this.
mk2017 likes this.
bronek likes this.
Siula likes this.
"Wiara ( jest nią tylko katolicka - inne, to są jakieś wierzenia!!!), to NADPRZYRODZONE uznanie przez ROZUM objawionej przez Boga Prawdy, którą Kościół podaje do wierzenia. To prawda, że rozum spychany jest ku temu przez łaskę i że musi wykazać pewną pokorę i ufność, nie mniej jednak, jest to przede wszystkim akt rozumu.... Jest to przylgnięcie przez duszę do objawionej przez Boga Prawdy, który …More
"Wiara ( jest nią tylko katolicka - inne, to są jakieś wierzenia!!!), to NADPRZYRODZONE uznanie przez ROZUM objawionej przez Boga Prawdy, którą Kościół podaje do wierzenia. To prawda, że rozum spychany jest ku temu przez łaskę i że musi wykazać pewną pokorę i ufność, nie mniej jednak, jest to przede wszystkim akt rozumu.... Jest to przylgnięcie przez duszę do objawionej przez Boga Prawdy, który nie może się mylić, ani nikogo w błąd wprowadzać.

Zatem... Akt Wiary NIE JEST ani uczuciem ani emocjami, bo te mają..... zwierzęta! (...) Więc to, co mamy wspólnego ze zwierzętami NIE MOŻE odgrywać roli w akcie Wiary."
Sw.Joanna likes this.
PiotrM likes this.
To kazanie zostało wygłoszone podczas Rekolekcji w 2015 roku. Wszystkie trzy kazania były prawdziwie katolickie.
Proszę posłuchajcie.
MOCNE !!! - Rekolekcje - WIARA, CHRZEST, MIŁOSIERDZIE - REKOLEKCJE Adwentowe - Ks. Grzegorz Śniado…
Bardzo mądrze mówi ksiądz Grzegorz. Taką właśnie "emocjonalną wiarę", wyznaje WIĘKSZOŚĆ tzw katolików. To są protestanci!!!
m.rekinek likes this.