Clicks1.8K

To Jest Ciało Moje

henryk33
43
To Jest Ciało Moje - Katecheta Ks.Romana Kneblowskiego .....o prawdziwej pobożności eucharystycznej !!!!!More
To Jest Ciało Moje - Katecheta Ks.Romana Kneblowskiego
.....o prawdziwej pobożności eucharystycznej !!!!!
jadwina likes this.
polski
Jako człowiek bardzo religijny w pełni zgadzam się z ks. Kneblewskim, że Komunię świętą godzi przyjmować się tylko na klęcząco i tylko do ust. Natomiast jako notoryczny grzesznik powiedzieć muszę, że jaja z Pana Jezusa robiłbym sobie również przyjmując Jezusa fizycznie na klęcząco i do ust, gdyby nie działała we mnie nadprzyrodzona rzeczywistość łaski uświęcającej. Proszę więc wybaczyć mi …More
Jako człowiek bardzo religijny w pełni zgadzam się z ks. Kneblewskim, że Komunię świętą godzi przyjmować się tylko na klęcząco i tylko do ust. Natomiast jako notoryczny grzesznik powiedzieć muszę, że jaja z Pana Jezusa robiłbym sobie również przyjmując Jezusa fizycznie na klęcząco i do ust, gdyby nie działała we mnie nadprzyrodzona rzeczywistość łaski uświęcającej. Proszę więc wybaczyć mi konkluzję - w łasce uświęcającej i w zgodzie ze wspólnotą Kościoła, która szafuje eucharystycznymi postaciami Pana Jezusa, zawsze jest "z należytym uszanowaniem". Nadzieja zaś na to, że nie sprofanuję Pana Jezusa po przyjęciu Go na klęcząco i do ust we mnie jest słaba, bo ja Go zawsze profanuję swoimi grzechami (owszem, kiedyś zdarzyło się, że nie zgrzeszyłem przez kilka miesięcy, ale to było dawno... i zgrzeszyłem w końcu).
Nie jestem człowiekiem, w którym wszystko jest zbawione, dlatego jest we zarówno rzeczywistość człowieka bardzo religijnego (wychowanie w środowisku rodzinnym, z którego byli i są duchowni), jak i człowieka z pychą tego świata.
Oczywiście, że nie sprowokowałbym księdza, który tak, jak czcigodny ksiądz prałat szafuje Komunię osobom w pozycji klęczącej i do ust (idzie o sytuację, w której byłbym "pomylił się" wyciągając skrzyżowane ręce; owszem, podporządkowałbym się w reakcji na decyzję księdza). Jednak zamiast iść za poglądami Księdza Kneblewskiego (który, jak mi się zdaje, jest z powodów osobistych, równie religijny, jak ja), idę za praktyką mojej parafii. Nie mam powodów myśleć, że jest ona mniej katolicka od parafii, w której jest bardzo mi miłe i słodkie bydgoskie sanktuarium Serca Pana Jezusa.
bnbrk
to czemu kosciol odszedl od komuni na klecząco i do ust, tylko zaczal dawac na reke? Lobby masonskie wplynelo na taka zmiane. trzeba jak najszybciej wrocic do tradycji.
Nie miałem przyjemności poznać ks. Romana Kneblowskiego, a ma nazwisko łudząco podobne do mojego... ;-)
Donna56
Takich kapłanów nam trzeb
tagina and one more user like this.
tagina likes this.
74pat likes this.