Clicks373

O OPCJI FUNDAMENTALNEJ – ks. Grzegorz Śniadoch IBP – 27 sierpnia 2017 r.

"Grzech nieczysty zaślepia oko intelektu. Grzech pychy natomiast, wybija oko intelektu na stałe." Św. Katarzyna ze Sieny I tak pycha intelektu prowadzi do ślepoty. A wiemy, co się dzieje, gdy ślepi …More
"Grzech nieczysty zaślepia oko intelektu. Grzech pychy natomiast, wybija oko intelektu na stałe."
Św. Katarzyna ze Sieny

I tak pycha intelektu prowadzi do ślepoty.
A wiemy, co się dzieje, gdy ślepi prowadzą ślepych...? 🤨
Czy katolicy troszkę się sami nie oszukują, chcąc przyzwalać na różne "nowości" tłumaczone "świeżym tchnieniem Ducha Świętego" w gnuśny Kościół?
Księża celebryci spłycający wiarę do doznań emocjonalnych.
Wierni celebryci, działający prężnie na YouTubie i w parafiach pormujący antykoncepcję, czy homoseksualizm, twierdząc, że "nic nam do tego"?
Tańce, targi, celebryctwo pod ołtarzem?
Przyjmowanie Pana Jezusa na tzw. łapę?
Rezygnowanie z sakramentu POJEDNANIA (bo Pan Bóg jest miłosierny), wprowadzanie różnych "umilaczy" i "ulepszaczy" Mszy Świętej, które mają przyciągać ludzi do Pana Boga?
Co dalej?
Homoseksualiści zawierający związki SEKRAMENTALNE? Czynni homoseksualiści przyjmujący KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ?
Nie mieści mi się to w mojej małej głowie.
Co Wy o tym wszystkim myślicie?
Czasami ktoś mi zarzuca, że dzielę ludzi wierzących na gorszych i lepszych. Tych liberalnych i tych drugich. Tych protestantyzujących i "katoli - ortodoksów". Czasami nawet słyszę zarzut, że śmiem ocenić coś, jako zło lub grzech. No bo jak to, tak radykalnie.
Faktycznie - oceniam,czy coś jest dobre, czy złe, wg Bożego prawa. Nie wg. własnego widzimisię w imię fałszywej miłości bliźniego.

Bardzo ważne słowa mówi na ten temat Ks. Grzegorz. Wiele herezji, odłamów wiary, życia niby w wierze w Boga, ale na swoich zasadach wynika z zaślepienia pychą. Z potrzeby usprawiedliwienia swoich grzechów.
Posłuchajcie sami tego kazania! Zgodzicie się, czy rodzi się w Was bunt?
Sw.Joanna and one more user like this.
Sw.Joanna likes this.
m.rekinek likes this.