Clicks201

16.5.2019 USA daly čínskou komunistickou Huawei na Černou listinu

ČT24: Americké ministerstvo obchodu zařadilo čínskou společnost Huawei na takzvanou Černou listinu. Společnosti se tak výrazně zkomplikuje přístup k součástkám, které dodávají americké firmy. Podle …More
ČT24: Americké ministerstvo obchodu zařadilo čínskou společnost Huawei na takzvanou Černou listinu. Společnosti se tak výrazně zkomplikuje přístup k součástkám, které dodávají americké firmy. Podle agentury Reuters to zastaví prodej některých výrobků. Čína už uvedla, že zavede opatření, kterými bude chránit své obchodní zájmy. Americký prezident Donald Trump vyhlásil stav nouze kvůli údajnému ohrožení telekomunikačních sítí. To umožnilo ministerstvu obchodu zařadit čínskou firmu Huawei na takzvanou Černou listinu. Společnost tak bude potřebovat souhlas americké vlády, aby mohla koupit součástky vyrobené ve Spojených státech. Pozor: Ak Západ nereštartuje systém, vznikne svet jednej Číny. Spojené štáty majú kumulatívny obchodný deficit okolo 15 biliónov USD. To znamená, že cudzinci, najmä Číňania a Japonci, kontrolujú také množstvo amerických dolárov, ktoré sa takmer rovná americkému HDP. To je dôvod, prečo Čína môže zdolať svet svojim projektom Novej hodvábnej cesty (BRI) s rozpočtom triliónov dolárov a Západ si nemôže dovoliť ponúknuť ani len zďaleka niečo podobné.
Jediným dôvodom, prečo SŠA (USA) formálne nezbankrotovali, je to, že by to spôsobilo III. svetovú vojnu. Avšak v rámci súčasného finančného systému, čím viac času uplynie, tým slabšia bude medzinárodná pozícia SŠA.
Čína má kontrolu aj nad EÚ, kvôli deficitu 1,777 bilióna EUR (1,998 bilióna USD), ktorý sa nahromadil od krízy Lehman Brothers v roku 2008 (odkaz).
Už 16 krajín východnej Európy sa pripojilo k čínskej iniciatíve BRI a teraz naskočili do rozbehnutého vlaku aj Grécko, Taliansko a Švajčiarsko. Francúzsko, Spojené kráľovstvo (Británie) a Nemecko sú jedinými veľkými európskymi národmi mimo.
Keďže EÚ nemá vojenskú možnosť Spojených štátov, je v oveľa slabšej pozícii. Zdroje ázijskej tajnej spoločnosti hovoria, že Čína hovorí EÚ, že nechce žiadne ďalšie dlhopisy (dlhové nástroje EÚ). Namiesto toho Číňania vyvíjajú nátlak na Nemcov tým, že žiadajú o kontrolu nad priemyselnými klenotmi ako Daimler Benz a finančnými motormi ako Deutsche Bank. Číňania, ktorí už vlastnia Volvo a 9,69 % Daimler Benz, teraz chcú viac, hovoria (odkaz).
Číňania nedávno zvýšili nátlak tým, že začali vyšetrovanie spoločnosti na základe zámienky, že úplne nový Mercedes Benz sa rozpadol hneď po jeho zakúpení. Japonské vojenské spravodajstvo hovorí, že ide o úvodný ťah vo veľkom kroku proti Nemecku zo strany Číny (odkaz).
Toto je pravdepodobne skutočný dôvod, prečo Nemecko teraz verejne hovorí, že chce vlastnú flotilu jadrových bombardérov (odkaz). prekladyodlesa.sk/…/comment-page-1
Mates5485 likes this.
21.5.2019 Americká vláda dočasně zmírnila restrikce vůči firmě Huawei. Toto povolení je platné do 19.8.2019 a ministerstvo nevylučuje prodloužení jeho platnosti. ct24.ceskatelevize.cz/ekonomika/2820359-americk…