Clicks2.2K

Genocída je v poriadku. Aj Slovensko v Euroázijskej únii. Kto si z nás robi dobrý deň?

Maria Dubovska
32
Ruský fašista a vyhranený nacionalista filozof Alexandr Dugin, ktorý má blízke vzťahy s Vladimirom Putinom, oznámil, že štáty ako Rakúsko, Slovensko, Srbsko, Rumunsko a Maďarsko by mali byť „…More
Ruský fašista a vyhranený nacionalista filozof Alexandr Dugin, ktorý má blízke vzťahy s Vladimirom Putinom, oznámil, že štáty ako Rakúsko, Slovensko, Srbsko, Rumunsko a Maďarsko by mali byť „absorbované“ v budúcnosti do Euroázijskej únie, ktorej vedúcim štátom je dnes Rusko. Povedal to tento týždeň v utorok v v rozhovore pre maďarský web alfahir.hu.

Profesor Dugin má podle znalců ruských poměrů velký vliv na politiku Kremlu. Loni v srpnu například otevřeně vyzýval k zabíjení a genocidě Ukrajinců. Teď se „blýskl“ pozoruhodnou politologickou úvahou. Podle ní nastane konec národních států a vznikne nový světový řád. V jeho rámci bude podle Dugina svět „ovládat“ několik uskupení – USA, západní Evropa vedená Německem a Euroasijská unie vedená Ruskem. Kam mu v tomto uspořádaní „zmizela“ Číně či Indie, ruský nacionalista neřekl.

Představuje si ale, že do skupiny vedené Ruskem přistoupí i některé země současné Evropské unie. Konkrétně jmenoval Rakousko, Slovensko, Srbsko, Rumunsko a Maďarsko.

Dugin nevyslovil v této souvislosti jméno Česka, asi proto, že Rusové už mají v osobě Miloše Zemana na Pražském hradě svého prezidenta.

A nielen to. Veľduch Dugin sa vyjadril i nasledovne. Podľa Dugina sú Ukrajinci zdegenerovaná rasa, ktorá vyliezla z odpadových vôd. Genocída je teda v poriadku.

www.topky.sk/…/Prava-tvar-nove…

www.reflex.cz/…/putinuv-pritel-…
Maria Dubovska
Ten prejav neni najhorší, avšak je proste všeobecný. Nevidím v nom pomenované žiadne konkretne problémy. Napriklad v EU su krajiny ako polsko alebo irsko, ktore maju zakazane potraty, takže by som si predstavovala vytyčenie podobne konkretneho ciela, čo u toho kirila proste chyba.

Neviem kto ta posiela alebo koho umierat za usa, zrejme maš nejake uzkostne stavy. čo sa skutočne deje je všeobecná …More
Ten prejav neni najhorší, avšak je proste všeobecný. Nevidím v nom pomenované žiadne konkretne problémy. Napriklad v EU su krajiny ako polsko alebo irsko, ktore maju zakazane potraty, takže by som si predstavovala vytyčenie podobne konkretneho ciela, čo u toho kirila proste chyba.

Neviem kto ta posiela alebo koho umierat za usa, zrejme maš nejake uzkostne stavy. čo sa skutočne deje je všeobecná mobilizácia v donecku, niekto ma ist naozaj umierat za putina, nielen rečami, a to ja vidim jak realny problem.
janka cpž
Kopou kolem sebe. Už ani na ty Saudy se nemohou spolehnout, že. Ztrácí vliv a nechtějí se s tím smířit.
janka cpž
Politika USA je absolutně po tomto všem neobhajitelná a může vést jedině k válce. Hodina slovanů ale přijde. Rusko papež zasvětí Panně Marii a bude mír. Copak jim to nepřeje, že ani v takových dnech se nesnaží napravit věc a vyslechnout přání Panny Marie? Během války se dozvíme celé poselství Panny Marie, které nám ti nahoře zatajují. Mají co asi.
5 more comments from janka cpž
janka cpž
Jim je to jasné, že Unie se rozpadá, sankce byly pro ni sebezničující a sílí tendence opouštět eurozonu a bojkotovat každou snahu o sankce vůči Rusku. I Turecko se obrátí a nepustí lodě přes Bosp. p. No tak jednají a netají se. Alespoň vidíme, na koho jsme se spoléhali. Pěkní spojenci. Takový národ, co na konci světové války svrhnul atomovou bombu na nevinné lidi a pak si z nich udělal …More
Jim je to jasné, že Unie se rozpadá, sankce byly pro ni sebezničující a sílí tendence opouštět eurozonu a bojkotovat každou snahu o sankce vůči Rusku. I Turecko se obrátí a nepustí lodě přes Bosp. p. No tak jednají a netají se. Alespoň vidíme, na koho jsme se spoléhali. Pěkní spojenci. Takový národ, co na konci světové války svrhnul atomovou bombu na nevinné lidi a pak si z nich udělal laboratorní králíky jsou schopni všeho. To se jim to zkoumalo. Jak se ale říká, s čím kdo zachází, tím také schází!
janka cpž
Takhle se chlubí panáček zprostředkováním předání moci!! na Ukrajině cnnpressroom.blogs.cnn.com/…/pres-obama-on-f…
Takhle už jsou drzí a sebejistí, že si můžou svrhnout legitimní vládu a ještě je zásobovat zbraněmi. Darebáci jak se jich můžeš zastávat Marie?? To mi rozum nebere.
janka cpž
Pochop už konečně, že nikdo nemá zájem umírat za zájmy Ameriky a většina chce mít už pokoj.www.pravda.com.ua/rus/news/2015/01/31/7057018/ To bude armáda, když 80% uteče sotva dostane povolávací rozkaz. Ať už si ty svoje zbraně a demokracii a práva nechají a starají se o sebe jinak než zabíráním dalšího území. Co je nám do nich? Nadělali si dluhy, ať si poradí. Staví na vydírání a zastrašování…More
Pochop už konečně, že nikdo nemá zájem umírat za zájmy Ameriky a většina chce mít už pokoj.www.pravda.com.ua/rus/news/2015/01/31/7057018/ To bude armáda, když 80% uteče sotva dostane povolávací rozkaz. Ať už si ty svoje zbraně a demokracii a práva nechají a starají se o sebe jinak než zabíráním dalšího území. Co je nám do nich? Nadělali si dluhy, ať si poradí. Staví na vydírání a zastrašování a vedou svět pro svoji chamtivost do záhuby. Co Rusové se takhle roztahují po světě? Jak to může dopadnout jinak než válkou. Kdyby nám alespoň tady ve východní Evropě rozdali ty plastové rakve, co si tam pro sebe vyrábí, lopaty a tablety pro děti tišící bolest. Na to jsou kabrňáci napíchat nám kdejaká svinstva.
janka cpž
Můžeš si porovnat.
janka cpž
Dobře. Máš něco proti tomu?

pochopení směřování „Putinova státu“ a vysvětluje, proč právě proto o nich u nás nemáme nic vědět

Co je podstatou obnovené studené války proti Rusku? Kde se bere tolik nepředstírané nenávisti většiny současných lídrů Západu vůči Vladimíru Putinovi? Tím hlavním motivem je samozřejmě „sebezáchovný“ zápas Spojených států o udržení světové dominance, o existenci dolaru, …More
Dobře. Máš něco proti tomu?

pochopení směřování „Putinova státu“ a vysvětluje, proč právě proto o nich u nás nemáme nic vědět

Co je podstatou obnovené studené války proti Rusku? Kde se bere tolik nepředstírané nenávisti většiny současných lídrů Západu vůči Vladimíru Putinovi? Tím hlavním motivem je samozřejmě „sebezáchovný“ zápas Spojených států o udržení světové dominance, o existenci dolaru, o suroviny, o trhy. Méně viditelné však je, že jde současně o válku daleko hlubší – ideový souboj na život a na smrt.
Putinovo Rusko se totiž především duchovně „odpojilo“ od západních elit. Odmítlo „holokaust“ tradičních hodnot, klíčového předpokladu pro nastolení ničím a nikým neomezované totality – Nového světového řádu (NWO). Relativizace dobra a zla, jedovatý mix přirozeného s nepřirozeným, rozbití klasické rodiny muž – žena – dítě, to vše patří mezi nutné nástroje ke snadnému ovládnutí „vykořeněných“.
Toto všechno Putinovo Rusko odmítlo. A teprve tím se rázem stalo pro Washington a Brusel nepřítelem číslo jedna. Nebezpečím větším než islám, jak nám právě sdělil nový šéf NATO. Vrací totiž zpět do hry protivníka, kterého již měly elity NWO za definitivně ukřižovaného: Opět, jako jejich předchůdci před dvěma tisíci lety na Golgotě, se však přepočítaly. To je vlastní pozadí „všeho viditelného i neviditelného“ v jejich vášnivé nenávisti – a zběsilém odhodlání zničit třeba celý svět v jaderné apokalypse, než připustit, že prostě zvítězit nemohou. A přitom na „svobodném a demokratickém Západě“ bylo ještě nedávno vše na tak dobré cestě. Vlastně stále ještě je. Alespoň v přeludných mediálních obrazech.

Bída a lesk

Několik dní žila nedávno nejen evropská média vystoupením populárního papeže Františka v Evropském parlamentu. Oceňovala, že mnoha slovy, často protimluvy, ke všeobecné krizi identity a duchovních souchotin Západu nic podstatného vlastně neřekl. Proto je tak veleben nepřáteli Kříže. Mediokracie je ze své podstaty protináboženská, specificky pak protikatolická a ateistická. Proto vše, co podle jejích vlastníků (a „majitelů klíčů“ k Novému světovému řádu za nimi) oslabuje křesťanské základy naší civilizace, je třeba maximálně podporovat. Kampaň oficiálních médií pro současnou hlavu katolické církve, pozornost každému papežovu spornému či dvojznačnému výroku, má právě tuto průhlednou motivaci.
Čeští biskupové se tomuto „modernistickému“ trendu tiše přizpůsobují. Jednou za rok sice projeví nesouhlas s náborovými pochody homo-politiků (Prague Pride), ale to je tak všechno. Pan kardinál Duka rozhodně nechodí do parlamentu vysvětlovat poslancům při projednávání některých – vůči přirozenému řádu drtivých – zákonů, že zborcení hodnotového základu naší civilizace je sebevražedné. Jeho slovenští kolegové jsou v tomto směru daleko ofenzívnější. Aktivně podporují například „prorodinné“ referendum, které u našich sousedů proběhne již za pár dnů (7. února), a proti němuž tatáž média, která tolik milují současného pontifika, vedou přímo hysterickou kampaň. Její paradoxní součástí je – mlčení. K veřejnosti se nesmějí dostat podstatné informace o smyslu a zásadní důležitosti lidového hlasování – a to jak z veřejnoprávních, tak soukromých informačních zdrojů.
Velmi podobné je to s informacemi o „duchovní kontrarevoluci“ vůči západní „pokrokové dekadenci“, která právě probíhá v Rusku. Stát a církev pochopily, že jedinou cestou ke skutečné (nikoli jen úzce ekonomické) prosperitě země, je spolupráce. V nedávných dnech to dostalo přímo symbolický výraz, když Patriarcha moskevský a celé Rusi Kyrill pronesl zásadní proslov v parlamentu. Od zahájení činnosti Státní dumy v roce 1906 a obnovení Patriarchátu v Ruské pravoslavné církvi v roce 1917, je to vůbec poprvé.
Není tedy divu, že tento přelomový moment zaznamenala naše média – mlčením. Tím spíš, že nešlo o projev pouze formální. Žádná „zdravice, aby se neřeklo“. Jasná, zásadní a často velmi tvrdá slova. Několik podstatných myšlenek proto přinášíme alespoň čtenářům Protiproudu. Snadno z nich lze odečíst, že pokud je studená válka proti Rusku vedena v „prvním plánu“ z mocenských a hospodářských důvodů – toto je „neviditelným“ pozadím, na kterém se celý aktuální střet Západ – Východ ve skutečnosti odehrává.
Čtěte ZDE: Papež promluvil v Babylónské věži: Otázka Kdo je František zní nyní ještě ostřeji. Idol? Dubček Vatikánu? Jeho krajané Argentinci: Pokud se ho pokusíte pochopit, přijdete o rozum

Patriarcha Kyrill: Cesta za skutečnou svobodou

Svět, v němž spolu právě žijeme, je mnohými často nazýván postkřesťanský nebo postnáboženský. Pod těmito termíny se skrývá hrozivá diagnóza úpadku duchovnosti a mravnosti, v němž se ocitlo obyvatelstvo mnoha zemí. To, k čemu tam nyní dochází, je spojeno s pokusy zpochybnit základní, nesporné a Bohem dané hodnoty, jež jsou součástí lidské přirozenosti. (…) Čelíme ohrožení absolutních a univerzálních norem morálky, jejich revize představuje značná rizika pro společnost, neboť stírá hranice mezi dobrem a zlem. (…) Pokud mravnost podmiňujeme kolektivními, obchodními, třídními, ideologickými a dalšími faktory, zavrhujeme tím samotnou podstatu mravnosti.
Myšlenka absolutní hodnotové priority svobody na úkor hodnot mravních se pro západní civilizaci stala časovanou bombou, jejíž ničivý výbuch vidíme v plné míře teprve my, lidé 21. století. Naši předkové, kteří byli nadšeni a okouzleni otázkou svobody, nezodpovědně podporovali nejrůznější novoty i v oblasti zákonodárství, aniž by se zamysleli nad tím, že absolutní svoboda volby, odtržená od mravnosti, je pro člověka i pro společnost smrtelně nebezpečná. Můžeme vidět, v jaká dramata se časem mění lživě pochopená svoboda. A vše je způsobeno tím, že z vědomí a myšlení lidí se vytrácí smysl pro spravedlnost a pravdu. Následky takového dobrovolného odklonu od křesťanských hodnot jsou pro lidskou společnost ničivé, bez nich se stává neschopna další smysluplné existence.

Rodinu, a tím pádem celou společnost ohrožují pokusy omezit práva otce a matky vychovávat své děti v duchu tradičních mravních hodnot. Nezřídka se práva dětí uměle stavějí do protikladu k právům rodiny a rodičů.
Lidé se pokoušeli tento problém vyřešit tím, že zdůrazňovali myšlenku nadřazenosti psaného práva. V takovém případě je svoboda osobnosti ohraničena pouze zákony, jež mají usměrňovat lidské chování a dávat odpovědi na otázky, co je dovoleno, a co již ne. Jenomže mylné filosofické názory na téma svobody často pronikají i do sféry práva, čímž vnášejí do zákonodárství ohromné vnitřní napětí a negativně ovlivňují osobní a společenskou mravnost. To je případ legalizace takzvaných svazků stejného pohlaví, uzákonění euthanasie a mnoha nebezpečných prvků týkajících se mládeže. Všechny tyto právně ukotvené novoty, jež jsou v rozporu nejen s mravními hodnotami, ale i se zdravým rozumem a pudem sebezáchovy, se stále více šíří a v některých státech získávají stále větší politickou podporu.
Tyto normy chování a zákonodárné tendence, dnes bohužel přítomné i v samotném Rusku, většinou jsou nám obvykle vnucovány zvenčí. Bude do značné míry záležet na aktivním postoji ruských poslanců, nakolik bude naše země schopna se před moderními pseudohodnotami, přispívající k ničení lidské osobnosti i civilizace jako celku, ubránit.

Každá epocha přinesla něco dobrého

Aniž bychom zpochybňovali význam svobody, je třeba hovořit o tom, že existují vyšší hodnotové priority. Na XVIII. Celosvětovém ruském lidovém koncilu, jehož se zúčastnili představitelé církve, lídři nejvýznamnějších společenských organizací, včetně zástupců všech ruských parlamentních stran, bylo jasně řečeno, jaké základní hodnoty máme na mysli. Při jejich formulaci jsme vycházeli z analýzy naší vlastní historie, protože vytvářet podobně zásadní definice bez přihlédnutí k reálnému dějinnému kontextu je vždy ošemetné. A tak jsme se zamysleli nad hlavními etapami rozvoje Ruska — Stará Rus ovlivněná Byzancí, Ruské impérium, revoluce, Sovětský svaz, nové Rusko — a položili jsme si otázku, jestli je možné v každém z těchto dějinných období nalézt něco důležitého, co charakterizuje danou epochu a přitom si uchovává svoji nadčasovou hodnotu i pro dnešní život. A odpověděli jsme si kladně.
Ve Staré Rusi - Svaté Rusi - dominovala posvátnost a velikost lidského ducha. Tuto hodnotu jsme si definovali pojmem křesťanská víra.
Ruské impérium učinilo z nevelké země velkou světovou říši, sahající od jednoho oceánu k druhému. Pojem, který tuto důležitou skutečnost vystihuje, je mocnost.
Pak přišla éra revoluce. Zde vzniká otázka: bylo na revoluci i něco dobrého, nebo jen krev, vliv zahraničních center moci, jež Rusku vnucovaly cizí a zcela nepřirozený styl života? Bylo na revoluci i něco pozitivního, nebo šlo jen o s prominutím tupé a hloupé následování instrukcí, které pronikaly do naší země prostřednictvím jistých politických sil ze zahraničí? A odpověděli jsme: bylo zde upřímné úsilí lidí dosáhnout spravedlnosti. Kdyby toto úsilí neexistovalo, tehdejší propaganda by nemohla být účinná. Cennou hodnotou této doby je tedy úsilí o sociální spravedlnost.
A co sovětské časy? Jakmile se začne hovořit o Sovětském svazu, jedni jej začnou idealizovat, jiní zas démonizovat. Ale bylo tehdy něco takového, co se v té době zrodilo a co dnes můžeme směle přijmout a učinit součástí naší vlastní životní filosofie? Ano, bylo — solidarita. Nikdy bychom neměli zapomínat na hrdinství, jež prokázal náš lid, a to nejen hrdinství válečné. Co všichni ti mladí lidé, kteří jeli pracovat na celinu, budovali Bajkalsko-Amurskou magistrálu, aniž by za to získávali nějaké společenské výsady? Měli pocit sounáležitosti, upřímnou snahu společně přispět k lepšímu životu vlastní země.
A konečně nové Rusko. Co se toho dnes o novém Rusku napovídá! Nicméně platí, že právě v současném, novém Rusku, jsme začali prosazovat lidská práva, práva na důstojnost, právo na svobodu. Cožpak je to možné ignorovat a říkat, že to všechno je chyba? Proto jsme tuto epochu označili pojmem důstojnost.

I politické soupeření má nakonec vést k harmonii

K čemu jsme tedy dospěli? Víra, mocnost, spravedlnost, solidarita a lidská důstojnost. O něco dříve, na XV. koncilu, jsme formulovali ještě širší seznam hodnot, jež jsou základem naší národní identity. Kromě již zmíněných je to mír, jednota, mravnost, čestnost, láska k vlasti, soucit, rodina, kultura, národní tradice, blahobyt, pracovitost, zdrženlivost a schopnost se obětovat pro ostatní. V tomto seznamu hodnot má své místo i svoboda — nikoli však jako hodnota, přesahující a omezující všechny ostatní hodnoty.
Proti tendencím k vyvolávání chaosu a konfliktů se snažíme postavit velkorysou nábožensky-politickou syntézu, sociální ideál, který v 15. století formuloval Sergij Radoněžskij: „Vzhlížejíce ke svaté Trojici, vítězit nad nenávistnými různicemi tohoto světa“. Ve století devatenáctém hovořili velcí ruští myslitelé o tomtéž, když poukazovali na pospolité kořeny našeho lidového života. Dnes, když bychom měli tento ideál popsat jazykem sociální filosofie, nazvali bychom jej „solidární společností“, v níž spolu za účelem dosažení všeobecného blahobytu spolupracují různé etnické, kulturní, sociální, profesní, náboženské a věkové skupiny. V takové společnosti spolupracují občané s mocí, nedochází v ní ke konfliktům etnických a náboženských skupin a neexistuje ani žádný nepřekonatelný konflikt mezi politickými stranami.

Jsem přesvědčen, že lidé musejí mít právo volby třeba na to, zda dostávat identifikační karty v podobě plastikových kartiček nebo v tradiční podobě, tedy s využitím elektronických nosičů informací, nebo bez nich.
Zde, ve Státní dumě, bych chtěl obzvláště zdůraznit poslední zmíněnou tezi o spolupráci politických stran, protože už v duchu slyším všemožné námitky, co bude s konkurencí politických sil, se stranickým bojem a předvolebními kampaněmi.
Předpokládám, že ve společnosti, která je pro Rusko tradiční, chcete-li ve společnosti solidární, by si měly politické strany konkurovat ne ve smyslu prosazování jedněch hodnot na úkor ostatních, například svobody proti spravedlnosti, mocnosti proti důstojnosti, ale ve smyslu jejich harmonizace, jejich vyváženého naplňování a ukotvování v konkrétních politických činnostech a zákonodárných aktech. To je ten pravý prostor pro politický pluralismus, respektující to, že se lidé liší vzděláním, kulturou, tradicemi a politickými preferencemi, že neuvažují stejně… Tuto hodnotovou základnu by neměla narušovat ani jedna ruská politická strana, protože když to učiní, Rusko přestane existovat.
Totéž bych chtěl zdůraznit i v otázce vztahu jednotlivých politických sil k naší vlastní historii. K dějinám Ruska je třeba přistupovat střízlivě, nezapomínat ani na jejich těžké, a občas i hanebné stránky, ale je nutné se přitom vystříhat „občanské války vzpomínek“ a jejich přenášení do politického boje. Idea jednoty a nepřetržitosti historické paměti, ochrany našeho dědictví před zfalšováním a manipulacemi, před účelovým vysvětlováním historie, by měla být hodnotovou základnou všech politických sil.
Rok 2015 má svůj zvláštní symbolický význam. Připomeneme si během něj dvě významná dějinná data: tisíc let od dne smrti svatého knížete Vladimíra, jenž přinesl na Rus křesťanství, a 70 let od velikého vítězství ve Velké vlastenecké válce. První z těchto událostí odkazuje k náboženské volbě Ruska, druhé k jeho následkům, kdy náš lid, vychovaný tisíciletou tradicí křesťanských ideálů spravedlnosti a bratrství, spoluzachránil svět od porobení nacisty, kteří si usmysleli, že jsou „panskou rasou“ a že všechny ostatní národy představují pouhý shluk podlidí, odsouzených k věčnému otroctví. Tehdy Rusko povstalo jako jeden muž, což vedlo ke konečnému vítězství.
Na příkladu těchto srovnání je zřetelně vidět, že právě duchovně smysluplný hodnotový přístup nejlépe pomáhá pochopit jednotu a provázanost naší historie. Vidíme, že Rusko zůstalo Ruskem po celá staletí, za všech forem vlády a politických režimů. Dej Bůh, aby tomu tak bylo i nadále.
Maria Dubovska
no stale len proste mame rozne nazory, ty si presvedčena že si maximalne objektivna a z toho ti vychadza že ja som zaujata.
janka cpž
Ale? Odkdy?
Maria Dubovska
ale ne , nejsom zaujata. jaky by som mala racionalny dovod na niečo čo je dobré tvrdit že to je zlé. však žijem v tomto svete jak ty, takisto chcem dobre pre seba.
janka cpž
Jsi zaujatá, tak to stejně neoceníš.
Maria Dubovska
a co chytreho mal kiril kde vypotit ?
janka cpž
Marie porovnání proslovu našeho papeže a Kyrrila před poslanci, to je rozdíl. Synoda o rodině řeknu to na rovinu, přijdou tresty a pak je nějaká naděje na obrat.
alino
Jak jednoduchí mary,a jak? Zlava do prava?
Maria Dubovska
Tak jak v rusku sa možu predsa obratit aj na zapade .v čom je problem.
janka cpž
Rusko se obrátí a Ukrajina také. Už teď si lidi uvědomují do čeho byli zavlečeni a ateisický novinář u nás přinesl svědectví o věřících plnící kostely. Kdy se na Západě obrátí? Jako kdyby obrácení nepotřebovali.Ještě jsem neviděla, že by pravoslavní zašlapávali do země hostie. Jeden to omlouvá, druhý se vysmívá, že nejsou proměněné. Hrůza. Na mši v Řecku jsem viděla přijímat jen děti. S takovou …More
Rusko se obrátí a Ukrajina také. Už teď si lidi uvědomují do čeho byli zavlečeni a ateisický novinář u nás přinesl svědectví o věřících plnící kostely. Kdy se na Západě obrátí? Jako kdyby obrácení nepotřebovali.Ještě jsem neviděla, že by pravoslavní zašlapávali do země hostie. Jeden to omlouvá, druhý se vysmívá, že nejsou proměněné. Hrůza. Na mši v Řecku jsem viděla přijímat jen děti. S takovou pokorou přistupují k přijímání.
janka cpž
ne má být pět kontinentů, např. Australia a Čína má tvořit jeden celek, Amer. Sev. i Jižní jako celek, Afriku bude spravovat prý Islámský chalífát... Člověk míní Bůh mění
Maria Dubovska
No jasne, celý svet bude v Euroazii. Sa ešte pobijú o to...
janka cpž
Svatá země koukala jsem by měla patřit k Eurasii.
Caesar
Spolky, certove volky. To platí aj o kdeakých uniách.
pokrk likes this.
janka cpž
To je žel smutná pravda, že lidi se obrací k Bohu, když jim je opravdu zle.
Ostrik likes this.
Maria Dubovska
Nic neni zadarmo janko. Panna Maria nikde nepovedala, že to bude len tak. Si mysliš že ludia budu robit to čo robia a za to všetko "dostatnu mir". No tak to určite.
janka cpž
No a slovo Eurasie jsem viděla i v knihách a na hrách pro děti. Bylo mi divné, že je Unie před krachem a všechno se pro ten krach dělá. A žádná alternativa na obzoru? Ale jo. Co mě znepokojilo, byla mapa Islámského chalífátu včetně Svaté země a zemí, kde žijí křesťané. Bůh nedopusť. Máme příslib Panny Marie!
Maria Dubovska
Samson sa pýtal: to video je z USA? Žumpove slova idu prec. Nebudete mi tu chytračit.
Samson1
Když už tak už A.H.O.J. Ať hoří oheň Ježíšův a nebo Ad honore omnia Jesus

Maria Dubovska
Zajem trhnout se od EU a USA je tak jedine vaše zbožné prianie. To že plníte internetové diskusie tymito trolovinami ešte nic neznamená. A ked aj zájem je, určite nie smerom do pekla, kde "genocída je správna vec", tak to ste sa ukázali.
Samson1
Hnoj je dobrej na pole odjakživa
janka cpž
To je možné, že řekl. Četla jsem jeho Válku dvou kontinentů. Putinovi zazlíval, že nenapadl Ukrajinu. Totožné plány asi nemají, ale cíle ano. Já myslím, že Putin nelhal, že mají víc přátel, než nepřátel. Zájem je odtrhnout EU od vlivu USA. A viděla jsi tu mapu nového uspořádání světa? Vysmála ses mi. Čína a Indie mají být samostatné. Nikam nezmizela. To je z knihy Třetí impérium. Dohody se …More
To je možné, že řekl. Četla jsem jeho Válku dvou kontinentů. Putinovi zazlíval, že nenapadl Ukrajinu. Totožné plány asi nemají, ale cíle ano. Já myslím, že Putin nelhal, že mají víc přátel, než nepřátel. Zájem je odtrhnout EU od vlivu USA. A viděla jsi tu mapu nového uspořádání světa? Vysmála ses mi. Čína a Indie mají být samostatné. Nikam nezmizela. To je z knihy Třetí impérium. Dohody se nedělají na veřejnosti.
No a co. Nakonec se Rusko obrátí a bude opravdu mír. Musíme věřit.
Ostrik likes this.
Maria Dubovska
sama si hnoj. a jak taká si odsunutá tam kam patríš, tj do žumpy.
Maria Dubovska
Takpovediac video je ilustračné, aby každý videl tu pomatenu kreaturu, zrejme vzor našich disidentských kruhov. a videu rozumiem kmažde slovo, neboj sa, nejsom odkazana na guzmáňove halucináncie jak väčšina.
pokrk
Pani Dubovska veľmi zaujímavé.Akurát,že vo videu s hovorí niečo iné,ako v tvojom popise.Takpovediac na videu ovoze a ty v popise o koze.Dám ti tu ešte nejaké zaručené zdroje,aby si mala nabudúce z čoho čerpať-pluska,plu7dni, aha,blesk,nový čas a i.
Ostrik and one more user like this.
Ostrik likes this.
tŕnie likes this.