Clicks590

"Generał NIL" - dramat 2008 POLSKA (link co całego filmu w opisie)

Radek33
1
Link do filmu:Generał Nil Wczoraj minęła 66 rocznica śmierci Generała Fieldorfa. Historia życia Augusta Emila Fieldorfa - tytułowego generała Nila, który podczas II wojny światowej był dowódca Kedywu…More
Link do filmu:Generał Nil
Wczoraj minęła 66 rocznica śmierci Generała Fieldorfa.
Historia życia Augusta Emila Fieldorfa - tytułowego generała Nila, który podczas II wojny światowej był dowódca Kedywu Armii Krajowej.
"Gen. Fieldorf to postać niezwykle zasłużona dla walki o niepodległość Polski. Wychował pokolenie Polaków myślących w sposób wolny i niepodległy. To niezwykle ważne dla każdego demokratycznego kraju. 'Nil' wychował ludzi, którym przyszło zmierzyć się z dramatycznymi wyzwaniami - wojną, okupacją, pobytami w niemieckich i komunistycznych więzieniach. To były niezwykle ciężkie próby życia. Dzięki takim postaciom jak generał Fieldorf ludziom tym udało się przez nie przejść"
August Emil Fieldorf ps. Nil (ur. 1895), po wojnie uznany przez komunistów za wroga narodu polskiego, został stracony przez powieszenie w więzieniu mokotowskim w Warszawie przy ul. Rakowieckiej 24 lutego 1953 r. Miejsce pochówku generała nieznane jest do dziś.
Zwiastun do filmu.
Zwiastun ;www.youtube.com/watch
Radek33
Mordercy Gen. Fieldorfa „Nila” ☚ ★ p o l e c a m !
Zamordowali i zwiali do Izraela
wzzw.wordpress.com/…/mordercy-gen-fi…
Quas Primas likes this.