Clicks5.6K

Atak siekierą na ołtarz w Rypinie. Mamy nagrania

m.rekinek
53
Tomek L. Opublikowany 12 cze 2019 Chwile grozy przeżyli wierni z Rypina. Sobotnia msza w kościele św. Trójcy dobiegała już końca, gdy nagle ołtarz zaczął demolować uzbrojony w siekierę mężczyzna. …More
Tomek L.
Opublikowany 12 cze 2019

Chwile grozy przeżyli wierni z Rypina. Sobotnia msza w kościele św. Trójcy dobiegała już końca, gdy nagle ołtarz zaczął demolować uzbrojony w siekierę mężczyzna. Krzyczał i rzucał przekleństwami, po czym został wyprowadzony przez parafian. Wkrótce zabrała go policja.
www.youtube.com/watch
Agnus and one more user like this.
Agnus likes this.
martin1984 likes this.
zwierzę
Krzysiekk
Widzę, że w tym kościele to wierni są też ''bogami'' i nie muszą zginać kolan przed Bogiem Żywym... Całe szczęście Ołtarz nietknięty.
martin1984 likes this.
mk2017 likes this.
wacula
A może w akcie rozpaczy że był molestowany przez duchownego jakiegoś KTO WIE ?
No właśnie, dziwił mnie tytuł w kontekście tego, co widać na filmie. Nie Ołtarz, który jest piękny i nienaruszony, ale stół uległ zniszczeniu. Rzeczywistość posoborowa jest mało klarowna. Stół nazywa Ołtarzem i kapłani właśnie w czasie Mszy Świętej kłaniają się najczęściej ,,temu stołowi,, a nie Chrystusowi ukrytemu w Tabernakulum. Ciekawe czy teraz wpadną na wspaniałą myśli, aby Msze Święte …More
No właśnie, dziwił mnie tytuł w kontekście tego, co widać na filmie. Nie Ołtarz, który jest piękny i nienaruszony, ale stół uległ zniszczeniu. Rzeczywistość posoborowa jest mało klarowna. Stół nazywa Ołtarzem i kapłani właśnie w czasie Mszy Świętej kłaniają się najczęściej ,,temu stołowi,, a nie Chrystusowi ukrytemu w Tabernakulum. Ciekawe czy teraz wpadną na wspaniałą myśli, aby Msze Święte odprawiać przodem do Ołtarza z Tabernakulum. Warunki w tym przypadku są dogodne. Chodzi o miejsce dla ksiąg liturgicznych.
Borkowska96 and one more user like this.
Borkowska96 likes this.
PiotrM likes this.
mulciper
Oltarz pozostal nie tkniety demolka dotknela stolu
Agnus and 5 more users like this.
Agnus likes this.
Weronika....S likes this.
Piotr2000 likes this.
Quas Primas likes this.
m.rekinek likes this.
PiotrM likes this.