언어
174 1 3천
05:36

Takzvaný svätý oheň je podvod

Záležitosti okolo podvodu tzv. svätým ohňom vysvetľujú vedci v gréckej televízii. Záznam je v gréckom jazyku, ale porozumieť deju je celkom jednoduché aj bez znalosti tohto jazyka. Sviečky namočia … 더보기
댓글 쓰기…
pšenka 이(가) 이 게시물을 Z knihy IKONA UKŘIŽOVANÉHO 에 언급했습니다.
Maria Dubovska
Filofej to ja neviem prečo , ale ako to môžeme sledovat, je to proste tak.
+Joseph+
tady se konal taky zázrak jesus.sk/svedectvi/bozi-uzdraveni-… a máte ho pod nosem a ani o něm nikdo nemluví a je hmatatelný
Filofej
Maria,Jezis urobil zazraky aj medzi samaritanmi,ktori boli vtedajsimi heretikmi a schizmatikmi.Urobil zazrak aj pohanom.Preco by dnes neurobil zazrak aj medzi nekatolickymi krestanmi?On zazrakmi nepotvrdzuje pravost Cirkvi.Kto je clovek aby rozhodoval kde Boh moze alebo nemoze urobit zazrak?
pšenka
Marie Dubovská - jak dlouho prosím dusíš maso pod pokličkou a máš-li přitom šatku na hlavě, kvůli vlasům?
Ostrik
Člověče Pepíku, když dokážeš vidět tohle, tak musíš také vidět, že to nebylo nic těžkého. Natož geniálního. Jen jsem přizvedl stavidla jeho drzosti a úmyslu škodit. To je všechno. Gró spočívá v zaslepené nenávisti, ta je u něho hnacím motorem. Takto postižení lidé si neuvědomují, že přidávat plyn může někdo úplně jiný, než oni sami. :)))
Samson1
sulnadzlato, náš pes je též hodný, ke mně, jiné už kousl, sprosťák. Už jsem ti psal, že sůl je dobrá, užitečná, ale nesmí být v očích a ranách. Ke svatosti povolává Bůh, tak nežer, nepal a nekousej. (Pravda budiž vlídná) Svatost je pro každého specifická, je to účast na Božím životě.
Samson1
Tak nevím proč mne ZCHNKS blokuje. Co dělám takého špatného až na blokaci.???
Maria Dubovska
Máte to tam. Vždycky neco vyžebrú. To som zvedavá co si vyžebreme my.
Ostrik
Bohu díky. :)
ceskoslo
Ještě bych to trochu poopravil :
Takzvaný svätý oheň je zrejme podvod. Zrejme dôkaz.
Ostrik
Márinka, věděl jsem, že máš dobré srdce! :)))
Maria Dubovska
Máš to opravené českoslo, nejsom taký tvrdas
Maria Dubovska
Presne tak. Však aj ti antikristovi studenti. Proste sa zapojili do nejakého univerzitného projektu zrejme a hned sú antikristovi. A kto je ten Antikrist vedúca študijného oddelenia?
Ostrik
Nezapomeň dodat, člověče jecminek, že ses tu mnohokrát za homosexuály postavil. Nevynechávej, co se ti dnes nehodí. :)
Maria Dubovska
Titulok proste vyjadruje môj názor. To je jasné.

www.blesk.cz/…/ctenari-blesku-…

soli, trebars kardinál vysvetluje niečo týmto ludom, v ktorých jak vidíš je tiež mnoho dobrého. nejsom si istá či tento web by tejto rodine vyzbieral čo len desatinu tejto sumy.
ceskoslo
Ječmínku, já nevím, kde je ta pravda v tomhle případu a ani to netvrdím.
Jen se mi příčí lhaní. A titulek k tomuto videu je evidentně lživý. Žádný slibovaný důkaz, tady inzerovaný, předložen nebyl. Pokud máš normální rozlišovací schopnosti, tak to sám vidíš.
Maria Dubovska
Pravda je len jedna, Ježiš Kristus Filofej - ale jak sa potom stane že je na svete 30 000 krestanských spoločenstiev, pričom každý ti o tej pravde hovorí niečo iné?
sulnadzlato
ceskoslo 26.4.2014 09:20:26

Nebo kolik knih bylo sepsáno, aby zlikvidovalo víru ve stvoření světa,
podle svědectví z Písma svatého.!!!!!
Nejsrandovněší je, že i pantáta Duka český primas, řekl v televizi, že pisatel
stvoření čerpal z Egyptských bájí. Jo a taky nevěří v peklo to po
přel předloni v Blesku.
To je býk co?/ neříkám magor, magoři jsou super/
더보기
Filofej
Pravda je len jedna a tou je Jezis Kristus.A ten udeluje svoje milosti a zazraky komu chce,kedy chce a ako chce.Ked prisiel na zem ako clovek,prave poznanie Boha bolo iba u zidov.On vsak konak zazraky aj u samaritanov a pohanov.Tych najpravovernejsich zidov nazval pokrytcami a rimskemu stotnikovi,pohanovi,povedal ze taku vieru ako ma on nenasiel v celom Izraeli.On je zivy,kona rovnako i dnes.Amen.
ceskoslo
Někteří lidé si zde myslí, že jako důkaz pravosti, či nepravosti by vyřešilo prozkoumání ,,nezávislými odborníky" (vědci). Víte, jak dopadlo prozkoumání turínského plátna? Kolik lží si tato komise vymyslila? Byla o tom vydána publikace-vřele doporučuji.
Samson1
Ještě zbývá jedna otázka na třeba hořící keř, který neshořel a nebo ohnivé jazyky v den Letnic. Ten fosfor potom může být stejně dobrý ke zlehčování působení Božího. Co je správné. Postavit to na důvěře, že Patriarcha mluví pravdu, že by si nedovolil před Bohem takto lhát a klamat lidi, nebo to dělá. Co na to Bůh, když se to děje tolik století. Víme jak těžce potrestal Ananiáše a Safíru, když … 더보기
Jovana
Místo nejistých slovních útoků - a nedala by se doložit pravost svatého ohně odborníky? Dnes to nemusí být problém.
Jestliže by to byl oheň od Boha, tak by to mělo být vidět na společenství té církve, jak vrůstá do jednoty. Vybízí nás k tomu Kristus.
Myslím to tak, že pravda osvobozuje a vede k lásce a dialogu.
Maria Dubovska
No však to platí aj pre mna českoslo Však to neberete jak fakt a nič vám kvoli tomu nerobím takže vo co vlastne go?

Silvinkio tak to si slabulilinký výhonok ked ti iný človek dokáže "Ježišovo učenie znechutut" takých chodí po svete ojojoj! to budeš znechutená asi aj stále. Aby ta to neprevalcovalo.
+Joseph+
a zrovna tak jsou podvodníci ti kteří toto vydávají za pravé, aniž by umožnili zkoumání této věci
ceskoslo
Maria Dubovska 13.2.2014 23:46:57
ne len to takto povedz. daj dokaz. ty čo si myslíš kto si. niečo tresneš len tak a ostatní to majú brat jak fakt? spamataj sa človeče.
------
Tomu říkám slovo! To by mělo platit pro každého - včetně autorky!
SilvieJ
pardon DUBOVSKÉ .... omlouvám se ...
SilvieJ
Pšenko,
děkuji za vysvětlení..... :)
SilvieJ
Díky i za rozumné, přemýšlivé příspěvky.... Bohužel fanatické texty, jako např. paní Dubské, mi křestanství a Ježíšovo poslání, zbytečně znechucují. Ještě, když nám řekne, že by největší tragédie vlastně byla, kdyby se zjistilo, že římskokatolická má špatně termíny velikonoc, ...ach jo..

Paní Dubská, chtěla bych vás ještě upozornit, že s největší pravděpodobností lze zažehnout svíci i dalšími … 더보기
ceskoslo
Vy asi pořád nechápete o co jde, že? Myslete si,co chcete, ale nikdy nikoho neobviňujte bez důkazu. Je to nestoudné.
pařez
"...kde ja tvrdím že mám "stopercentnú istotu"? .."
Vyplývá to z nadpisu příspěvku.

"...su to bezvyznamní mravenci z hladiska svetového náboženstva..."
Odkdy se význam věřících poměřuje jejich počtem? viz. Lukáš 12:32

Já si také nemyslím, že jde o podvod - otázka je, co je podstatou tohoto jevu - na fosfor zapomeňte - ten zapaluje oheň, co pálí okamžitě. Pokud nebudete ignorovat fakt, že ti … 더보기
Maria Dubovska
a kde ja tvrdím že mám "stopercentnú istotu"? ja si to proste myslím. možem, dovolíte mi to? joj , dakujem.

a kto tam tých vedcov asi pustí. to je súkromné podujatie, privátna klika, ktorá medzi seba nepustí ani iných patriarchov, nieto ešte vedcov, prosim vas. spamatajte sa. gréci musia chciet sami, vedci za nimi nebudú chodit jak policajti. sami musia chcet transparentnost a preukázat ju.

더보기
Samson1
Kdo nechce, neuvěří i kdyby mrtvý z mrtvých vstal. Ikdyž k tomu má tři svědky. Vodu,krev a Ducha Božího. Proto je psáno, kdo nevěří, už je odsouzen. Nepřijímá svědectví Ducha svatého. Skrze víru má odpuštění hříchů každý, kdo věří. U Ježíše byli uplacení svědci. Když jsme spali, přišli učedníci a odnesli ho a tak se traduje mezi Židy dodnes. ČLOVĚK KDYŽ SPÍ, VĚTŠINOU NEVIDÍ, ŽE. Docela průhledná lež. Jak se ve 4 století zapaloval oheň?
ceskoslo
Hmmm, také jsem četl přiznání jednoho žida, že si křesťanství vymysleli, aby zpacifikovali národy. A že apoštol Pavel byl jejich nasazený agent.
Jak vidno papír snese vše. I největší bludy. To samé televize. Nenalhávejte si nic, žádnou stoprocentní jistotu, že se jedná o podvod nemáte. Je to jen a jen vaše přesvědčení. Ještě žádný z těch vašich nezávislých vědců neprokázal použití fosforu v … 더보기
Maria Dubovska
Prečítala som experiment Volkova. Zaznamenal elektrické výboje. Nechápem čo to má dokazovat. Chýba tam jaksi logická návaznost - ked pôsobí Boh prejavuje sa to elektrickým výbojom alebo čoho má byt konkrétne prítomnost elektrického výboja dôkaz?

čekoslo fosfor bol v 17. storočí systematizovaný v našich končinách. Ale on samozrejme existoval aj predtým a v tom zdroji z wikipedie čo som sem … 더보기
ceskoslo
Paní Dubovská, tady jde o něco jiného. Vy jste bez důkazů napadla svého bližního a nařkla ho z podvodu. Vše podpořila nesmyslným, nicnedokazujícím, fosforovým videem. Ti vaši nezávislí vědci se shodují na objevu fosforu v 17. století. Zprávy o tomto ohni se přepisují v kronikách o stovky let dříve. Takže podtrženo, sečteno : žádný fosfor s touto kauzou nemá co do činění. Prostě některé věci takhle násilně vysvětlit nejdou.
Libor Halik
Problém není v zázračnosti, ale v teologickém výkladu této události, která existuje každoročně od 4.století-od postavení chrámu. Pravoslavní si NAIVNĚ myslí, že zázrak dokazuje bezbludnost pravoslavné teologie po rozdělení na pravoslavnou a katolickou církev v 2.tisíciletí. Katolíci s výkladem pravoslavných nesouhlasí, a tak raději zázrak od 13.století zpochybňují. Zázrak se odehrává od 4.… 더보기
Libor Halik
Fyzik Anderj Volkov dokázal, že v Jeruzalémě v chrámu Božího hrobu dochází k zázraku физик Андрей Волков. Он изготовил компактное оборудование, которое умещалось в обычном кейсе и не вызывало подозрений. В итоге аппаратура зафиксировала электрические разряды, возникающие в храме в момент схождения Благодатного огня. По оценке Волкова, мощность этой «зажигалки» сравнима с … 더보기
Maria Dubovska
Filofej, aj meč doniesol. Budú z neba padat preto meče alebo ich nájdeme niekde na kope náhle objavené? To sú nezmysly. Iný ohen, iný meč. Nie doslova.
Maria Dubovska
Tak to je najjednoduchšie všetko spohybnit a necháme všetko na volnobeh. To nie to má svoje pravidlá. Kto ich nechce rešpektovat, má proste nejaký problém. Hlavne tým pravidlám dostát.
V tvojom podaní je lepšie verit babským povedačkám jak uznávaným lekárskym kapacitám. A prečo by som to robila?
ceskoslo
Komise jsou poplatné tomu, komu slouží. Nic, jako nezávislá komise už v současné době neexistuje. Stačí si vzpomenout na tu taškařici s vyšetřující komisí 17.listopadu.
Sám vím o jednom zázračném uzdravení. Ale není potvrzené žádnou komisí a ani nemusí být. A přesto je to pravda.
Filofej
"Prisiel som na zem hodit ohen a chcem aby uz horel!"
To su Spasitelove slova.Nemam tu po ruke modlitbu ku sv.prijimaniu z kanonu,takze neuvediem ktory cirkevny otec je jej autorom,ale mofli sa v nej priblizne : prijimam ohen,ktory nepali,nech mi nie je na zatratenie ale nech spali korene mojich vasni...
Zoslanie blahodatneho ohna na paschu v Jeruzaleme sluzi na povzbudenie.Dokonca aj latinsky … 더보기
Maria Dubovska
Jeden meter. Jeden zázrak je odobrený odborníkmi na daný odbor - lekárskym konzíliom, v ktorom sú mimochodom i ateisti druhý by mal mať to isté - konzílium zložené z nezávislých vedcov, ktorí by takisto dokumentačne podložili neprirodzený jav. Toto ohnu chýba a toto uzdravenie má. Takže jeden meter.
ceskoslo
Hmmm, podivné - dvojí metr na zázraky. Jeden je prokazatelný podvod, protože to ukazovali v TV. I když to bylo úplně z jiného místa a o něčem jiném. No a druhý je prokazatelně pravda, páč to jedna paní povídala.
Maria Dubovska
Och to je vždycky strachu a upejpání z tej svetskej tlače, ktorá vlastne celá patrí slobodomurárom. Ale akonáhle tá istá tlač zosmiešnuje katolicizmus, už ju berú, jak na rohy.
Maria Dubovska
Filofej Boh sa tak zjavoval,ale nedaroval sa nikomu. jak darček je to trochu podivné.hlavne asi aj bezúčelné. z takého vyzdravenia je predsa len aj nejaký ten osoh.
Maria Dubovska
ceskoslo a kde je napísané že niekto musí zomierat aby sa vyzdravil. ide len o to, že to musí byt choroba, ktorej náhle vyliečenie sa nedá medicínsky vysvetlit . ani na hluchotu či slepotu sa predsa nezomiera a predsa ich nevysvetlitelné zmizutie môže byt považované za zázrak.
o to sa nebojte. keby čo len jediný náznak podozrenia pri vyliečených bol, už by katolícka cirkev bola na súde a musela … 더보기
ceskoslo
Já to vím, že ďábel je Boží opice. Jde o to, jestli je tady ve hře onen ďábel, všemohoucí Bůh, nebo se jedná o normální lidský výmysl. Sice se tady žádné svíčky ve studiu nezapalují, ale věřím, že paní Dubovská v tom bude mít jasno a celou záležitost mi laskavě osvětlí a popřípadě oné ženě zde řádně vyčiní, jak je jejím dobrým zvykem.