Clicks12.7K

2013-06-30 pustelnia (o Mszy Świętej)

BAH
58
ZBM
Jeszcze nigdy żaden człowiek nieposłuszny Kościołowi nie został świętym.
nederlanden
----------------------------------------------------
O. Pio przez ok. 20 lat był suspendowanym i został świętym Kościoła. Wystarczy?
Lawina and one more user like this.
Lawina likes this.
Teresa45 likes this.
nederlanden
Nie czytaliście co św. Paweł pisał? Ten co do 3 nieba był porwany????
"Potem, po czternastu latach, udałem się ponownie do Jerozolimy wraz z Barnabą, zabierając z sobą także Tytusa. Udałem się zaś w tę stronę na skutek otrzymanego objawienia I przedstawiłem im Ewangelię, którą głoszę wśród pogan, osobno zaś tym, którzy cieszą się powagą, [by stwierdzili], czy nie biegnę lub nie biegłem na próżno.…More
Nie czytaliście co św. Paweł pisał? Ten co do 3 nieba był porwany????
"Potem, po czternastu latach, udałem się ponownie do Jerozolimy wraz z Barnabą, zabierając z sobą także Tytusa. Udałem się zaś w tę stronę na skutek otrzymanego objawienia I przedstawiłem im Ewangelię, którą głoszę wśród pogan, osobno zaś tym, którzy cieszą się powagą, [by stwierdzili], czy nie biegnę lub nie biegłem na próżno." Gal 2,1-2. A więc odpowiedzcie sobie w sumieniu: Czy nie biegniecie na próżno???
nederlanden
Powiem więcej: Tertulian - ten, który wymyślił definicję Trójcy Świętej tzn. Jeden Bóg w trzech Osobach także popadł w błędy i sekciarstwo i nie został świętym.
One more comment from nederlanden
nederlanden
Jeszcze nigdy żaden człowiek nieposłuszny Kościołowi nie został świętym. Nawet tak wielki myśliciel, teolog i apologeta jak Orygenes ze względu na nieposłuszeństwo, które w późniejszym okresie jego życia skutkowały błędami doktrynalnymi (apokatastaza). My natomiast mamy być naśladowcami świętych Pańskich. Każdy zaś kto daje posłuch ludziom nieposłusznym Kościołowi naraża swoją duszę na błądzenie,…More
Jeszcze nigdy żaden człowiek nieposłuszny Kościołowi nie został świętym. Nawet tak wielki myśliciel, teolog i apologeta jak Orygenes ze względu na nieposłuszeństwo, które w późniejszym okresie jego życia skutkowały błędami doktrynalnymi (apokatastaza). My natomiast mamy być naśladowcami świętych Pańskich. Każdy zaś kto daje posłuch ludziom nieposłusznym Kościołowi naraża swoją duszę na błądzenie, które może mieć katastrofalne znaczenie dla jego życia duchowego, gdyż bezwiednie on sam odcina się winnej latorośli i usycha.
Wywiad przed wymierzeniem kary suspensy ks. Piotrowi Natankowi oraz przed wypowiedzeniem posłuszeństwa biskupowi przez tegoż kapłana z ks. dr Józefem Morawą, wykładowcą teologii fundamentalnej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
www.franciszkanska3.pl/Teologiczna-dia…
renia116 likes this.
Inka

Niegdyś atakowano jedynie poszczególne prawdy wiary. W naszych czasach ten bój toczony jest przeciw religii, a zwłaszcza przeciw naszemu Ukrzyżowanemu Panu. Trzeba więc znów odnowić chwałę krzyża naszego Zbawiciela.
( Sw.Kasper del Bufalo,założyciel Zgromadzenia Misjonarzy Krwi Przenajdroższej.)
Lawina likes this.
jadwina and 3 more users like this.
jadwina likes this.
konserwatystaaa1989 likes this.
waldekrex likes this.
Nemo potest duobus dominis servire ! likes this.