Language Contact
In Italian, DOVE is translated as COLOMBA (the white pigeon that became the symbol of peace).
To all except those with the thickest skulls, this thread very clearly deals with the Holy Father releasing 2 doves at St Peter's square.
That's it. Nothing more although many of you have appropriated my video upload as your own personal forum for petty bickering and argumentation.
For that reason, future posts will be disabled on this thread.

Wobei die Frage ist, ob die Leute nicht einfach die Tauben von ihm gesegnet haben wollten.
@Zet.
Das ist natürlich eine interessante Frage. In dem Falle würde ich mal sagen Sch...eibenhonig. Dumm gelaufen.

Filosofe, zapomínáš na to, že Vilém v Lanškrouně žil a to také tehdy napsal, to si dobře pamatuju a že měl lanškrounskou farnost pod drobnohledem o tom nepochybuju, takže moc dobře věděl co má napsal. A Vilémovi věřím víc než tobě kamaráde, protože tobě nevěřím ani ten pozdrav, natož když tu hubu otevřeš. A pokud jsi obtěžoval Vilémovu ženu, potom máš jisté nedořešené problémy sám se sebou.

Co pak nehodí se ti to do krámu:-)? Pochybuji o tom, že by si tyto informace o lanškrounské farnosti Vilém vymyslel podobně jako to, že jsi mu obtěžoval jeho manželku.

Já bych chtěl jen říct, že P.Pio nám svými stigmaty, hypertenzí,agoniemi umírání, stejně jako mystickými stavy ukazoval, co mše svatá je a jeho život o tom vážně promlouvá až do dnešního dne. Takovou sochu by asi vyhodil ze zpovědnice s láteřením "ty necudná" jak to udělal hodně ženám a přioděl by ji. Modernismus v liturgii je asi tak nepřijatelný, jak byl přesně předepsané roucha pro Arona a ten obětoval zvířata. Tu se jedná o Božího Syna a smrt na kříži. Takže se nejedná o divadélko, ale liturgii a ta má svou vážnost před Bohem stejně jako oběť kříže.

Heavy metal jsme tady ještě neměli, ale během Mše kněz hrával na hřeben.

V lanškrounské farnosti to je národním zvykem mít v kostele rockovou kapelu, hlavně na půlnoční, jak napsal Vilém. A to není všechno:-) Vilém také napsal něco o lanškrounských farních slavnostech na které pozval Czendlík i heavymetalovou kapelu a tuším, že Vilém psal i o křtu cédečka. To té farnosti se jednou opravdu přijedu podívat, protože to je sousto pro televizi NOVA:-)

Jestli tu sochu biskup posvětil, tak je to stejně jak s tou televizí a myslím si, že ty kapely, jak jsem viděl v ukázce, tak je to stejné jak s těmi zajíčky a krtečky.
Já nevím, jestli by si děti hráli pod křížem, kde stál apoštol Jan P. Maria a několik zbožných duší. Spíš mi to připadá, že jsou to ti, kdo nějakou tu službu na křižování provádí. Vbodnutý trn a podaný hřebík, kladivo, posměch.

Vím. Ano, tady by nám namluvili kde co.Ale na RV jsem našla řadu článků zastánců DVK, kteří sami odsuzují pokoncilní zmatky, zneužití a překroucení všeho.je tam citovaný i Benedikt.

Ale to bylo předpovězeno, že jedni budou mít chrámy a druzí víru.Co potom s takovým chrámem, když jim uniká, k čemu vlastně slouží.Koncerty a jiná zábava.tak spíš je to takový kulturní dům.To nevadí.někde se scházejí prý u soukromých kapliček nebo ve hřbitovních kaplích.

Na mě působí ty trenýrky, co ta socha má ještě odpudivější, než ta nahota.

To samo.

No, zatím se daří opak.


Už jen to, kdo si může dovolit nabídnout odměnu půl milionu.Mají peníze, tak si myslí, že jsou pány světa.V podstatě jsou.

rehek 17.5.2013 21:26:01
doufam, že tu rouhavou sochu už roztavili.
[More]

Ta socha je dělaná podle nějaké charoušky. To nějaká sektářka necudná.

Jo to jsme tady jednou probírali a dokonce se pomodlili, aby zloděje nechytili.

Z takové mše bych rychle zmizel. Nemůže být svatá.


Samsone, bratr Kladivár by ti rád něco sdělil:
kladivár3 — 9.2.2013 18:48:21:
...Takže nabám všetkých aby nereagovali na "múdre" provokácie od Monka, Jovani a podobných rúhačov - lebo je to satanov jed v ich ústach - nemá zmysel na to reagovať - len vás chce nachytať do zbytočných "diskusií" ktoré k ničomú nevedú. Iba sa modlite aby ten duch ich opustil a boli uzdravený a aby sa vrátili do Kristovej Cirkvi
[More]

Samsone1 vždy je nutné zůstat v jednotě s papežem. Kde je papež, tam je církev.

Samsone1 svatý František z Assisi šel cestou pokory za Pánem Ježíšem a neničil jednotu v církvi svaté katolické. Touto cestou jde i P. Manjackal a charismata, která dostal darem od našeho Pána to jenom dotvrzují.
P. Antonín Dohnal je exkomunikovaný kněz. Je stále knězem, ale je neposlušným knězem. Kněžství je svátost. Můžeme se za P. Dohnala modlit, a také se omlouvat všem, které pohoršil tím, že se zaštiťuje jménem našeho Pána a dělá v církvi svaté katolické zmatek.
cs.wikipedia.org/wiki/Eli%C3%A1%C5%A1…

Jovano, pokud neuznáš škůdce uvnitř, asi si rozumět nebudem.Ty prostě tvrdíš, že Eliáš je který dělá černé věci a Církev je svatá, bez chyby a omylů. Já v tom stavu věcí skutečně neumím rozpoznat bílé od černého, takže nebudu očerňovat ani Eliáše, já si počkám. Zatím s postojů a dopisů si myslím, že Eliáš je na správné straně, není tolerantní k hříchům dnešní doby, správně na ně poukazuje. Ona je někdy pravda, že Satan jedny nechává na pokoji a s jinými musí bojovat. Byla tu vnesena myšlenka … [More]

Samsone1 my se máme modlit za přátelé i za nepřátelé.
Vaše komentáře tady jsou odlišné od slov P. Manjackala, na kterém je vidět, že víru má. Víra v Boha a důvěra není zmatek, ale naděje, radost, láska a pokora. Otcem zmatku je sám satan.Od jeho působení tady na Glorii.tv ochraňuj nás Pane Ježíši Kriste.

Zino, ta Tvá modlitba asi trochu zabrala, protože prezident Zeman dnes prohlásil, že by měl Církev s restitucí financovat hospice.

Jovano ptala jsi se na to, proč se schovávám za P.Mnajackala. Já nemám vůbec pocit, že se za něco schovávám. Řekni mi něco o poslušnosti dřívějších spolupracovníků v STB mezi kněžími, něco o poslušnosti zednářů uvnitř Církve a mám otázku, proč nejsou oni exkomunikováni, proč je exkomunikovaný horlivý kněz. Je otázka, zda už ten prapor pirátů nad Vatikánem nevlaje. Co s podvratnou činností uvnitř Církve. Mám otázku jak je na tom před Pánem a jak se dívá On na tu exkomunikaci. Třeba přijde čas, … [More]

Das ist eine berechnete und berechnende Aktion. Eine gute Show.
Hat er nichts anderes zu bieten als schmalzige Musik und einen populistisch gedrehten Videoclip?


KDeby Jovane , bývalí vězni z gulagů...

Samsone1 a proč se vlastně schováváte za P. Manjackala? On je pokorný a neštěpí církev svatou. Charismata má také. Nevím o tom, že by šel cestou exkomunikace, neposlušnosti P. Eliáše Dohnala. To si spojujete dohromady nespojitelné.
Určitě není hluchý ke slovům našeho Pána Ježíše Krista. Ví co říká a nesvádí lidi na zcestí.
Papež je osobnost a autorita. Nevím, za jakou autoritu považujete exkomunikovaného kněze P. Eliáše Antonína Dohnala. Prosím vás, kdo ho platí? KGB?
cs.wikipedia.org/wiki/Eli%C3%A1%C5%A1…

Ta hrdlička může být i symbol Ducha Svatého. Kdyby mě dal někdo do ruky tu klec, tak co bych v tu chvli asi udělal? Nejspíš úplně to samé! Pak se najde pár lidí, kteří to začnou kritizovat. Je to směšné. A kdybych za tím měl vidět symbol, bral bych to jako gesto lásky, třeba osvobození z otroctví, ze svázanosti...prostě křesťanství. Tento papež je dle mého názoru dobrý člověk a někteří lidi na Glorii s tím neudělají nic.

ad Alino:
jsem ráda, že se podivné praktiky papeže nelíbí i Alinovi!

Jovano něco kostatovat a soudit jsou dvě rozdílné věci. Dnes bylo určitě spoustu potratů po celém světě.jinak zabitých lidskou rukou. Vyzval papež vlády světa, aby se to ukončilo a mnoho ostatního, to dělá jen exkomunikovaný Eliáš. Byli sjme schopni uronit jedinou slzi nad spoustou zabitých? To vše je duchovní otupělost, to není soud, to je konstatování stavu věcí. Kam směřuje jedna vláda, jedna měna, jedna světová autorita, která destruktivně ničí zásady Desatera, víry. Nevlaje nad Vatikánem … [More]

Samson1, není vůbec jisté, jestli Sidhartha Buddha skutečně existoval.
Je lepší, zpytovat své svědomí, než svědomí papeže.
Není dobré, aby člověk dělal soud, který náleží Bohu.

Taky jsem se zamýšlela nad slovy Františka, kdy vybízí politiky, aby se zamysleli.Ale podle mě je to takové všeobecné a nikdo si to k srdci nevezme, pokud tak nebude dělat veřejně a jmenovitě.Kněz by také měl lidi nabádat a věnovat se jim osobně.To však nelze, protože je přesouvají z místa na místo.Nechtějí, abychom se dobře poznali a vytvořil se mezi námi vztah?Pochybuju, že takové kázání nějakého boháče zasáhne, pokud na něho přímo někdo neukáže prstem.To se dnes neděje.

Trocu jsem přemýšlel, každá mince má dvě strany. Dítě prorazilo bariéry a papež ho poceloval, papamobil, ochranka a to vypadá jako čistá reklama.Čemu? Potom jsem se podíval na příspěvek, kde Kufa dává rovnítko, že se všichni modlíme ke stejnému Bohu a zapomínáme, že vyvolený Izrael, který nepřijal Krista byl vyloučen. Ježíš jasně řekl, že ho neuvidí, dokud neřeknou: Požehnaný, kdo přichází ve Jménu Hospodinově. Neříkám, že se nemohou dostat do nebe jak budhisti, muslimové, ale jen tak, že … [More]


Papst Franziskus befreit zwei Tauben [More]