Jazyk

Zobrazení
7,8 tis.
VASSULA RYDEN - TRNAVA 2010 (1. část)

Grauss 145 4
MILUJTE SE, JAKO JÁ JSEM MILOVAL VÁS. Svědectví pro dnešní dobu. Knihy Opravdového života v Bohu je možné objednat u nakladatelství Matice Cyrilometodějské na adrese: www.maticecm.cz/index.phpVíce

Napsat komentář
Enzo de la Virgen
Con ocasión del 26 Aniversario de la Verdadera Vida en Dios; la Hermana Vassula Ryden nos recuerda de nuevo el siguiente Mensaje Urgente de Dios Padre

EN EL DÍA, EN QUE CELEBRAMOS EL 26 ANIVERSARIO DE LA VERDADERA VIDA EN DIOS, VASSULA NOS ENVÍA Y REPITIÉNDONOS OTRA VES EL SIGUIENTE MENSAJE:

Nuestro Señor me pidió que diera a todos este Mensaje que recibí hoy ( Recibido en el 24° … Více
Enzo de la Virgen
Mensaje de Jesús a Vassula Ryden "..DISOLVERE ESTA REBELION... DESALOJARÉ A LOS APÓSTATAS ...Yo voy a apresurar el Día de Mi Regreso..."

DISOLVERÉ ESTA REBELIÓN...
DESALOJARÉ A LOS APÓSTATAS

10.05.1995

Dios mío, Señor mío,
haz que toda lengua sobre la tierra
hable acerca de
la'paz', la 'reconciliación', el 'amor', la 'fe' y la'unidad'.

Envía a tiempo a Tu Santo Espíritu,
muestra a todos …
Více
aobubo
Ale možná máš na mysli svaté...já si myslím, že nám pomáhají jak můžou...nejde mi o modlářství, ale o Boži pomoc, kterou Bůh dává ... osobně si myslím, že svatí v nebi nás pozoruji podobně jak Bůh, a že jsme jako v ringu a oni diváci co fandí, s tím rozdílem, že nám vyprošují milosti.Já si přeci přeji Krista, ale když mi Kristus na mou cestu pošle svého milého či milou, mohu mu odporovat? Oni … Více
aobubo
Měl jse na mysli, že pak se nejedná o pravé Boží zjevení,ale o falešné.
pokrk
aobubo-až na tú poslednú vetu-tam to vidím malinko ináč-výborné
aobubo
Otec vše řekl ve svém Synu, není se už oč ptát jako ve SZ, protože vše bylo zjeveno v Kristu.Máme vzhlížet ke Kristu, tam je vše, neboť Ježíš Kristus je Alfa i Omega.To co Otec zjevoval po částech skrze proroky nyni zjevil vše skrze svého Syna,vše najednou, v celku.Vzhlížet na Krista předčí všechny naše otázky, neboť v Kristu je vše.Otec řekl; to je můj milovaný Syn toho poslouchejte a Syn řekl,… Více
pokrk se to líbí. 
pokrk
.si zabííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííl
Pekné-to máš od Rytmusa,alebo nejakého iného rapera?To je zrejme tvoj vzor.
Peter(skala)
..si zabííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííl
pokrk
Ak som to správne pochopil,o jeho zjaveniach hovoria iní,nie on.Ak sa ti najeho slovách " Keď nám dal svojho Syna, ktorý je jeho jediným a definitívnym Slovom, razom nám týmto svojím jediným Slovom povedal a zjavil všetko, takže už nemá čo povedať...Čo predtým...."niečo nepáči,napíš do Vatikánu a požiadaj o zmenu.
Peter(skala)
..a čo hovoriš na jeho životopis, kde sa tiež hovori o jeho zjaveniach:

On sám však často trpel úzkosťami, zatemnenosťou, pochybnosťami a pokušeniami. No v tých najväčších úzkostiach sa mu zjavoval Spasiteľ a Panna Mária, ktorí mu pomáhali uniesť všetko utrpenie.

www.zivotopisysvatych.sk/jan-z-kriza-kna…
pokrk
Presne tak.Nič nenasvedčuje tomu,že by Ján také niečo povedal.Mám taký dojem,že si si vytvoril systém modiel/svätí/,kt.máš ako náhražku namiesto uctievania nášho Boha Ježiša Krista.Nikdy som totiž nevidel napísané od teba ani slovo o ňom.Veríš ty vôbec v neho,alebo ťa zaujímajú len svetské veci.
Peter(skala)
Pokrk..ako mam tomu rozumieť?

..že neveriš tomu članku, kde sa piše aké mal sv.Jan z križa zjavenia Ježiša a Marie?

toto považuješ za vymysel?
Svatožár
Na místě jsou dvě otázky. Za co lobují homosexuálové v kurii? Jak se projevuje dobrá vůle u člena homolobby, který působí v kurii?
sulnadzlato se to líbí. 
pokrk se to líbí. 
Svatožár
Samozřejmě, že vidím mezi jednotlivými neuváženými výroky papeže rozdíl. Jednou se vyjadřuje o homosexuální lobby ve Vatikánu s příslibem něco s tím udělat a podruhé už dává najevo, že kapituloval. To přeci rozeznáš i ty, Peter.

V kurii jsou zbožní lidé, opravdu zbožní. Je tam ale také proud korupce, a to je pravda. Mluví se o lobby homosexuálů, a také to je pravda, i ta tam je. Více
pokrk se to líbí. 
pokrk
Peter,to si opísal z nejakého populárneho článku,ktorý napísal človek,ako ty-ktorý si to jednoducho vymyslel.Ja som ti dolu dal slová Jána z kríža,ktoré skutočne povedal a neviem o tom,že by to bol niekedy odvolal.
Svatožár se to líbí. 
Peter(skala)
Svetožar, pp.František nepopiera homoloby v Cirkvi, ktorá je na celom svete, ale čo sa tyka partikularnej cirkvi vo Vatikane, tak nemal o tom dôkazy. V tom však vidíš rozdiel, či nie?
Peter(skala)
Aj Boh oľutoval, že stvoril človeka, aj sv.františek z Assisi oľutoval, že založil reholu a predsa to nebola tá ľutosť v zmysle, že urobili niečo zlé. Tak prečo pp.František by mal sa ospravedlnovať za hriech?

..že sa ospravedlnil za výrok "kralikov"? A nebolo to skôr, tak ako sa ospravedlnil pp.Benedikt XVI. za slová k moslimom?! Oni sa neospravedlnovali za svoje hriechy, či nejake zle slová, … Více
Svatožár
Vidím Peter, že jsi odborník na to, jaké má papež důvody pro ventilaci svých poznatků na veřejnosti. Vysvětli mi tedy, proč mluví jednou tak a jindy zase úplně obráceně?

Popírá papež František homolobby?

KarelFalta

5. 8. 2013 19:23

Rubrika:
Nezařazené

V článku „O čem mluvil papež František s novináři?“ je citovaný papež, který prý tvrdí: "O homosexuální lobby se hodně píše, … Více
pokrk se to líbí. 
pokrk
Peter,uznávam,si odborník aj s niektorými tu pôsobiacimi diskutérmi na hľadanie toho,čo v tom texte nie je.Asi viete dobre čítať medzi riadkami,ale škoda,že nie to ,čo je napísané.
Mike uviedol,že sa pápež ospravedlnil,čiže uznal svoju chybu,takže to ráč vziať na vedomie.
Svatožár se to líbí. 
mike084
uz sa papez ospravedlnoval cize to uznal za urazku mnohodetnych rodin
Peter(skala)
Svätožar..čo by asi povedal p.Malý, keby vedel skutočny dôvod, prečo to papež povedal?

Alebo, čo by povedal nerozumným manželom, ktorí maju rizikove tehotenstva a množia sa ako králiki?

Za rizikove tehotenstvo sa považuje, ked opakovane žena nedokáže donosiť pod srdcom dieťa 9 mesiacov, takže dieťa nie je dostatočne vyvynuté.
Svatožár
Člověk je jen člověk. Každý člověk na světě je chybující hříšník. který se plete a vyjeví na veřejnosti hříšný osobní názor.
Dr. Radomír Malý napsal:
20. 1. 2015 (21:37)
Žel – i když papež de facto neřekl nic, co by bylo v rozporu s katolickou naukou, jeho vyjadřování má – sit venia verbo! – poněkud hospodský charakter. Mluvit o králících v souvislosti s počtem dětí je nanejvýš nevho… Více
Stylita se to líbí. 
Zobrazit dalších 2 líbí se mi to.
aobubo
Papež se jen tak nevyjadřuje a když už, tak uvážlivě.Nejde jen tak jednou vychvalovat slovo papeže, protože mi sedi co zrovna říká a posléze o něm tvrdit, že papež kecá a to zase proto, že mi nesedí co říká.Jistě papež se může mýlit v některých názorech, ale kdy se papež veřejně vyjadřuje bez rozmyslu a náležité rozvaze.Papež je pastýř a jen tak neplácá.Je zároveň diplomatem a volí nejlepší … Více
Peter(skala)
Superiel..nič v zlom, ale tie posolstva su falošné.

Takto Panna Maria v Medjugorí nehovorí.

Porovnaj jej posolstvá a uvidíš rozdiel. Je to napodobenina od zleho a podoba sa to na tie z Irska ako aj iné ...
Peter(skala)
Svatožár 17:38

Papež, který se splete a veřejně hodnotí některé ze soudobých zjevení, se nevyjadřuje ve věci víry a mravů. Jeho názor zůstává soukromým názorem. Papežův soukromý názor nikoho k ničemu nezavazuje.

***

trochu si to viac rozpisal, takže rozumiem tomu tak, že papež ked sa nevyjadruje v zaležitostiach viery a mravov, vtedy sa môže mýliť?! Spravne som ťa porozumel?

Lebo… Více
mike084
tie co sa nepriecia vierokuke nam pomahaju ved ony tiez hlasaju evanjelium a fackuju svedomie ludi
v svojej dobe ja som este nevidel uznane zjavenie ktore by protirecilo vierouke a niecim by vyrazne nepomohlo k viere ci dokonca nieco vyriesit misionari v mexiku si moc nevedeli dat rady s indianmi az tak ako by sa patrilo az do guadalupe inac prave vtedy ked sa europou sirila protestanska hereza … Více
superiel
24.8. 2008
´Váš národ visí nad propastí a vy spíte. Ale váš nepřítel nespí a velmi svižně koná.
Získává tolik spojenců ochotných pomáhat zlu na cestě k záhubě vašeho národa.
Čekají vás velké katastrofy, pokud se ve vašem národě něco zásadního nezmění.
Volejte k zodpovědnosti všechny, obzvláště kněze.
V o l e j t e! K ř i č t e! N e s p ě t e!!!
Vytrhávejte duše z otroctví! Jste národ malomocných …
Více
ceskoslo
Jsou zjevení a proroctví pravá i falešná. Jedno z pravých po Kristu je třeba Zjevení sv. Jana, které katolická Církev zahrnula i do Kánonu Písma svatého. Takže nemusíme chodit daleko.
Peter(skala) se to líbí. 
Zobrazit dalších 2 líbí se mi to.
aobubo
Omlouvam se za chybu; :napsal jsem nanebevzeti - oprava:chtěl jsem napsat nanebevstoupení
aobubo
Myslím, že je zde třeba rozlišovat mezi tím co Bůh chce zjevovat, tím tedy nezávisle na nás, protože Bůh tak chce a tím co chce člověk od Boha, aby mu zjevil.Bůh nám neustále objasňuje spoustu tajemství i skrze zjevení.Rozdíl vidím v tom, když člověk chce po Bohu zjevení, které je projevem nedůvěry v to co už nám v plnosti zjevil ve svém Synu Ježíši.Možná je to tím, že se člověk chce cítit … Více
Svatožár
Papež, který se splete a veřejně hodnotí některé ze soudobých zjevení, se nevyjadřuje ve věci víry a mravů. Jeho názor zůstává soukromým názorem. Papežův soukromý názor nikoho k ničemu nezavazuje.
pokrk
Dolu som ti dal odkaz,je tam stanovisko cirkvi k súkromným zjaveniam.Tak si to prečítaj,lebo to máš akési celé popletené.
pokrk
Ja na rozdiel od teba čítam tvoje príspevky,ale o akomkoľvek zjavení tam nevidím ani slovo,to je čisto tvoja konštrukcia.A k Jánovi-išiel jednoducho tam,kam ho poslal pápež-to je celé.
Peter(skala)
toto si prečitaj, nakoniec aj sv.Jan z Križa mal zjavenia ako Ježiša Krista, tak aj Panny Márie

A sv. Ján žiadal vždy nový kalich utrpenia: a súženie neopustilo ho až do smrti. Na duši trpel častoráz zatemnelosť, úzkosti, pochybnosti a pokúšania. Ale v najväčšom trápení duševnom zjavoval sa mu milostivý Spasiteľ a milostivá Matka Jeho, i tešievali ho. Tieto zjavenia naplňovaly pokorného sluha … Více
Peter(skala)
ktori svätí...??? sv.František z Assisi, Ján Maria Vianney, všetci svätí mali nejake zjavenia...

a čo hovorič na toto?

Toho času prišla do Mediny, kde pokorný sluha Boží žil, sv. Terezia, ktorá usilovala sa obnoviť prvotnú kázeň (poriadok) v ráde karmelitánskom, i žiadala si so svätou túžbou uzreť a pohovoriť si so sv. Jánom, o ktorého veľkých cnostiach bola počula rozprávať mnoho. Po prvom … Více
pokrk
Za to ,čo vyvádzal,by v stredoveku zhorel na hranici a ešte by ho aj exkomunikovali.
pokrk
Ktorí svatí-napr.JPll?To nie je žiadny svätý.
Peter(skala)
ešte jedna otazka, a čo ak mal aj sv.Jan z križa zjavenia?
Peter(skala)
A čo tým chcel basnik povedať?

..že všetci svätí, ktorí uznavali tieto mimobiblicke zjavenia a tých svätých je omnoho viac... takže sa mylili, lebo sv.Ján z Križa ich neuznaval? Alebo je to skôr tak, že uznával, ale niekto si jeho slová vysvetlil, že neuznaval?
pokrk
A pokiaľ viem,ani vo Vatikáne na to nie je jednotný názor.
Peter(skala)
OK. pokrk, prečo rovvno nepovieš, že s ńou aj všetky mimobiblicke zjavenia, čiže Fatima, Lurdy atd...???

Alebo ich uznávaš?
pokrk
No nič,vidím,že ty su z tých,ktorí v pohode poprú aj nos medzi očami,keď sa im to hodí.Ján to povedal úplne jasne a samozrejme neprotirečí si ani on,ani biblia ani prvý ani na druhý dojem.
Takže v súlade s jeho vysvetlením môžeme jednoznačne a jasne povedať,že uvedená pani je podvodníčka a jej zjavenia sú dielom niekoho iného ako Ducha Svätého.
Jej videnia idú proti akýmkoľvek vieroučným pravdám,… Více
Peter(skala)
Dalšia zaujimavosť:
Keby sv.Jan z Križa myslel len na verejne zjavenie Ježiša Krista, ktorý tu žil na zemi 33 rokov, potom sa zjavil po zmrtvychvstani a vystupil na nebesia, tak by tým poprel dalšie zjavenie Ježiša krista a to cca.100 r.n.l., ktoré bolo dané sv.jánovi apoštolovi (opisane v knihe Zjavenie Jana - Apokalypsa)

Ak si niekto myslí, že sv.jan z Križa myslel AJ na "posledné" zjavenie J.… Více
Peter(skala)
Pre istotu citujem, čo si napisal od sv.Jana z Križa:

Keď nám dal svojho Syna, ktorý je jeho jediným a definitívnym Slovom, razom nám týmto svojím jediným Slovom povedal a zjavil všetko, takže už nemá čo povedať...Čo predtým hovoril po častiach prorokom, nám povedal celé vo svojom Synovi, keď nám ho celého daroval. Preto keby sa teraz niekto chcel vypytovať Boha na niečo alebo žiadať od neho … Více
pokrk
Nedbiehaj neustále.Pýtal som sa na Jána z kríža.Skús na to niečo.