언어
댓글 쓰기…
dominikguzman
Haha, no teda, dnes by som ten preklad najradšej upravil, na lepší, tento sa mi už nepáči.
dominikguzman
Arvo Pärt :) No to si dobre napísal. Ten je dobrý :) Ja mám obľúbených preto viac žánrov. Jeden sa opočúva, počúvam iný, ktorý sa mi páči. A neviem kde je chyba. Neukazuje mi takéto ikonky ako ty popisuješ.
Virtue-digger
Neviem kde je chyba že to nevidíš, dúfam že tie ďalšie ikonky tam máš.

Vymedzený v hudbe som možno preto, lebo hoci som prechádzal rozličnými hudobnými žánrami, časom sa mi každý opočúval, až som objavil house. Neviem, možno tu zvolené nasmerovanie nejako súvisí aj s povahou človeka. Niekto osamote sústredene počúva Arvo Pärt, iný radšej v dave tancuje.


Dominik, vo viere aj treba … 더보기
dominikguzman
Nie, nezobrazuje. A nemusíš. To som len dal také info, čo sa týka hip hopu. Ja nie som tak špeciálne vymedzený ako ty. Špeciálne vymedzený som akurát v rámci viery a nie hudby :)
Virtue-digger
Nerozumiem akože tebe neukazuje štatistiku prezretí a linky. Pri otvorení hocijakého súboru sa ukážu vpravo pod jeho vyobrazením tie štvorčeky s počtom, na ne klikni a otvoria sa.

A ďakujem ti za zaujímavý a fundovaný popis tejto kultúry, budem sa o ňu trochu viac zaujímať.
dominikguzman
Mne nič také neukazuje. A áno patrí tam celá tzv. urban kultúra, ktorá zahŕňa štýl obliekania, vyjadrovania, hudby, tancu, graffiti, skate. Dnes sa to graffiti už rozšírilo ako aj o nálepky či dokonca lepenie rôznych útvarov na stenu či nápisov. Samozrejme je to druh umenia, ale berie sa to aj ako vandalstvo. Pôvodne graffiti vzniklo tak, že si gangy označovali sprejom na stenách svoje územie, tak že tam nasprejovali svoju značku. Dodnes sa to tak robí.
Virtue-digger
(Oprava údaja z nižšieho príspevku: D12.)

Ano niečo som čítal o týchto veciach, aj videl film. Suseda mám rapera, tak cez neho to poznám. Taká kultúra tuším súvisí aj s graffiti?
Rap vnímam ako nejakú traskavinu, hard rock & metal ako temnú drsnosť, pop je príliš sladký a naivný, jazzrock ako intelektuálsko-elitársky, klasiku zas vidím ako úzko osobnú, introvertnú a veľmi intímnu záležitosť, … 더보기
dominikguzman
No ja neviem či to pozerajú Američania. Ja som to chcel dať pre Slovákov hlavne. Ako rapper je ozaj fajn. Ja som rástol na hip hope by sa dalo povedať. Je to taký celkom fajn smer pre ľudí, v ktorom sa dá vyjadriť toho dosť. Je to vlastne životný štýl. Vznikol v Harleme v New Yorku. Tie veľké široké veci napríklad čo sa nosia, to je symbol chudoby a jednoduchosti. Vieš deti rastú, kúpi sa im … 더보기
Virtue-digger
Jasné, medzi US hudobníkmi sotva možno zbadať katolíka, veď Severná Amerika je tradične protestantská ale aj slobodomurárska. Som teda rád keď je to aspoň presvedčený protestant; už to je dosť...
Zaujímavé že tieto tvoje dve videá tu zhliadlo dosiaľ 133 Američanov.
dominikguzman
No je to kresťan baptista je Virtue. Katolík určite nie je. Ale jeho texty sú skôr o ďakovaní, o chvále, o podpore od Pána. Takže je to prijateľné aj u Katolíkov.
Virtue-digger
Dominik, inak mne je rap/hip-hop sympatický hoci to neni moja parketa, aj keď krajovo som dakedy počúval D21, Eminem, a pod. Ale že je DMX kresťan, včera som zavesil link naň do jedného fóra.
dominikguzman
Ak sa jedná o DMXa, tak tiež nie je dobre informovaný. On nezačal zrazu spievať o Bohu. Ako som písal, mal vždy modlitbu na albume či pieseň o Bohu, Ježišovi. Prešiel si svojim obrátením však samozrejme. Natočil film Angel o tomto, ktorý má asi tak 20minút a je aj pieseň od neho s názvom Angel. K Bohu ma blízko, aj keď si prešiel tvrdými časmi.
dominikguzman
Veľmi dlhý čas som nosieval ruženec zavesený na krku. Ktokoľvek ma poznal, tak vždy vedel a videl, že mám ruženec na krku. Kým som sa nedozvedel takúto vec, že to je rúhanie sa Bohu. A ja že čo? Zniesol som si preto posmešky a kadečo iné ešte, ale vraj ak niekto, kto neverí v Boha či sa stavia do opozície k Nemu, tak nosí zámerne kríže, či ružence a podobné vec, aby sa mu vysmieval a rúhal. Pozri sa, ja tu nosím tvoj kríž a ty i tak nič nespravíš.
dominikguzman
Ináč sa čudujem, že moslim si dovolí hovoriť o kresťanstve, keď vôbec nerozumie o čo ide. Možno by si mal preštudovať najskôr niečo, skôr než bude písať a dávať to do videa. Ten trojuholník, či ako to mám nazvať, to je symbol Najsvätejšej Trojice. Tí tzv. Ilumináti čo ho používajú, tak ho najskôr prevzali z Kresťanstva oni sami, aby sa povýšili na Boha. Mnohým už ruplo v hlave a považovali sa za … 더보기
dominikguzman
Tá pieseň je fajn dosť, takú silu v sebe má. A DMXa mám osobne rád, už dlhé roky počúvam jeho skladby. Je drsný, ale napríklad od prvého albumu na každom jednom mal modlitbu a aj skladby venované Bohu a o Bohu.
dominikguzman
Hm, a čo s tým Marki? Nechápem teraz tie tvoje odkazy na DMXa.