Clicks2K

Wzruszające słowa i przesłanie 93 letniej Polki z Kresów - Głos pokolenia które odchodzi...

tadeo
45
W Jampolu spotkaliśmy 93 letnią Bronisławę Radziejewską, która wzruszającymi słowami opowiedziała o losach Polaków w dalekich Kresach (Operacja Polska), tym samym przekazała ważne przesłanie dla …More
W Jampolu spotkaliśmy 93 letnią Bronisławę Radziejewską, która wzruszającymi słowami opowiedziała o losach Polaków w dalekich Kresach (Operacja Polska), tym samym przekazała ważne przesłanie dla Polaków w ojczyźnie. Niebawem nie będzie z nami tego najwspanialszego pokolenia Polaków, słowa naszej Rodaczki koniecznie trzeba wysłuchać.
Matko Polko ! Niech Bog Ci wynagrodzi Twoje i innych naszych Rodakow, cierpienia. Najwiekszym z nich jednak, najtragiczniejszym, jest WYPARCIE sie Ciebie i tych, co jeszcze pozostali na zeslaniu, przez ZLYCH SYNOW i CORKI w KRAJU nad WISLA.
NIKT, z calej tej "swoloczy" sprawujacej wladze w Polsce,
po roku 1989,
nie uczynil NIC aby to zmienic !
Allegro likes this.
alex 7 and 2 more users like this.
alex 7 likes this.
megur likes this.
Jota-jotka likes this.
Władza woli Ukraińców a nawet emigrantów z Nepalu czy krajów arabskich niż Polaków z Kresów, których w pierwszej kolejności powinna tu ściągać.
Allegro likes this.
PiotrM likes this.
Allegro
łzy polskie, łzy Polaków płyną nadal nieprzerwanie... O Panie, o Panie Boże nasz, w Trójcy Jedyny o usłysz nasz jęk i błaganie...
osdamen and one more user like this.
osdamen likes this.
PiotrM likes this.
osdamen
Łzy po obu stronach, serca spętane goryczą historii Polaków.
asia7 and one more user like this.
asia7 likes this.
Allegro likes this.
Vittorio,Andreas likes this.
Allegro likes this.