wlowoj
wlowoj

PiS chciał usunąć kompromis aborcyjny w 2016 roku, ale wtedy zapaliła się bomba

przepraszam, ale użytkownik o przewrotnym nicku "w obronie Tradycji Kościoła" zablokował komentarze do wypowiedzi ks.Jarczuka (nie znam). Otóż ksiądz najwyraźniej parafrazuje wypowiedź bergogliowego kardynała który stwierdził że to "Chiny najlepiej realizują naukę społeczną Kościoła" - teraz mają rywala.
wlowoj

[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: To my zdecydujemy, czy oddamy władzę tym, którzy rozgrabili Polskę, …

Tak, pamiętamy - w 2015 wybraliśmy was, ale potem krok po kroku przemieniliście się w PO - odrzucacie narodowe projekty ochrony życia, na pałach policji przeprowadzacie lgbtową rewolucję, i chcecie oddać Polskę judejczykom.
wlowoj

Kaczyński o adopcji przez homoseksualne pary: będziemy bronić się przed realizacją takiego planu

Pierwszy krok tej "obrony" to wypowiedzenie ideologicznie odchylonej konwencji stambulskiej, przeciw której Kaczyński sam będąc w opozycji głosował a teraz jej broni - więc o co chodzi?
wlowoj

Milczący Kościół w sprawie obrony życia?

Bardzo nierzetelne i jak napisał 'orareprome' zbyt emocjonalne - proste ctrl-F znajduje w tym dość krótkim tekście 9x "Jana Pawła" i zawsze z dodatkiem św (oprócz wspomnienia pogrzebu). Przekazywanie "księżom biskupom, arcybiskupom, kardynałom" bezcelowe...
wlowoj

Pawłowicz przestrzega przed głosowaniem na Konfederację. "Nie bądźcie samobójcami, bo stracicie …

Ciekawe ze najważniejszym przeciwnikiem PiS jest Konfederacja - ugrupowanie które wg oficjalnej propagandy nie istnieje, nie przekracza progów. Część elektoratu patriotyczno katolickiego odwróciła się od was i nie wróci.
wlowoj

Nie żyje były minister środowiska Jan Szyszko

PiS może odetchnąć - Pan Bóg wziął do siebie mądrego i odważnego człowieka o niezłomnych zasadach, który był im kulą u nogi. Europoseł prof.Piotrowski cytował słowa profesora, któremu dymisję wręczał Morawiecki mówiąc że żądał tego prezydent Macron. "A co ma Macron do mnie" zapytał profesor i nie dostał odpowiedzi - kop w tyłek i tyle.
wlowoj

Obrzędy trydenckie nie są Bogiem

Żal Cię człowieku jak się pomyśli ile energii wkładasz w walkę z tradycyjną Mszą Świętą odprawianą od wieków w tej samej formie. Nie zastanawiasz się czasem czy przypadkiem "nie walczysz z samym Bogiem"? Papież pius V w bulli Quo Primum Tempore ustanowił ten typ liturgii do odprawiania "po wszystkie czasy", wszędzie i przez wszystkich niezależnie od innych dokumentów, dopuszczając odstępstwa w …More
Żal Cię człowieku jak się pomyśli ile energii wkładasz w walkę z tradycyjną Mszą Świętą odprawianą od wieków w tej samej formie. Nie zastanawiasz się czasem czy przypadkiem "nie walczysz z samym Bogiem"? Papież pius V w bulli Quo Primum Tempore ustanowił ten typ liturgii do odprawiania "po wszystkie czasy", wszędzie i przez wszystkich niezależnie od innych dokumentów, dopuszczając odstępstwa w przypadku istnienia regionalnie zatwierdzonych innych tradycji trwających dłużej niż 200 lat. Ile lat trwa to "posoborowie" którego "tradycję" tu promujesz? To się nawet nie kwalifikuje na "tradycję"...
wlowoj

Ocenzurowane przez TVP wywiady Jacka Wilka po debacie wyborczej w telewizji publicznej

Taki zwyczaj partyjny - na glorii pisowcy też nie pozwalają komentować, tylko pompują.
wlowoj

Gretinizm: katoliccy misjonarze porównują Gretę Thunberg do Matki Boskiej

Ja też myślę że to może być od Boga - bicz boży na nas...
wlowoj

(61) Chemitrails, dlaczego was NIE trujemy ?

Fajny zestaw tematów ma "kinio" - chemtrailsy, szczepionki i ks.Natanek. Co do smug to ostatnio właśnie patrzałem jak jedna samoloty przelatują i smugi znikają a inne zostawiają ślady na "całe niebo" z których tworzą się "chmury".
wlowoj

Ad orientem - versus Deum per Iesum Christum

To nie jest msza "trydencka", tylko msza "ad orientem" - modlą się po angielsku, spowiedź powszechna jest do "braci i sióstr", jakaś pani czyta czytania. Pochwalić (pozazdrościć) za prawidłową pozycję kapłana, elementy modlitw i śpiewy po łacinie, klęczniki przy Komunii Św, i lud na kolanach po komunii.
wlowoj

Te Ioannem – I komu to przeszkadzało?

"Dał nam przykład Jan Sobieski jak zwyciężać mamy"
wlowoj

Tragiczne były ostatnie wieki przedsoborowe mimo mnóstwa "słuchaczy" Mszy trydenckiej

Jaka "agresywna walka o liturgię"? Agresywna walka odbywa się właśnie przeciwko liturgii. Pan powiedział "to trzeba czynić (miłosierdzie) a tamtego NIE zaniedbywać". Pokłony i przyklęknięcia to oznaka szacunku i uniżenia.
wlowoj

Franciszek: "musimy podporządkować się Narodom Zjednoczonym"

Jest przyspieszenie w kierunku władzy światowej... "Głowa Kościoła" chce się podporządkowywać panom tego świata.
wlowoj

Catalina Rivas vs. Maria Simma-ZNAK POKOJU-jak się zachować?

Tam gdzie odprawia się Msze Święte z nabożeństwem kapłan czeka z "Barankiem Bożym" aż ludzie skończą przekazywać "znak pokoju".
wlowoj

APEL DO ZWOLENNIKÓW OBJAWIEŃ W MEDJUGORJE

wściekłeś się człowieku? w mniej niż tydzień siódmy materiał o tym samym...
wlowoj

Nie osądzajcie innych religii, wyznań czy seksualnych preferencji

Nawet tytuł jest zmanipulowany - przeczytałem, nie ma stwierdzenia "nie osądzajcie preferencji seksualnych". Czy to jest język Jezusa? Nie możemy "dokonywać moralnej oceny" innych? Naprawdę? Mam się nie zastanawiać czy to co robią "inni" w rodzinie, społeczeństwie, Kościele jest moralne czy nie tylko przyjmować?
wlowoj

Komunia Święta na stojąco czy na klęcząco? Jak lepiej? [Q&A#274] Remi Recław SJ

Kiedyś był ojcem Remigiuszem Recław, teraz to Remi Recław, vloger internetowy o zacięciu kabaretowym - jak Szustak, Kapusta. Nie słucham, trzeba unikać wszystkiego co ma choćby pozór zła.
wlowoj

Buciorami depczą samego Boga!

Jesus is on the floor: www.youtube.com/watch
wlowoj

L.O.L. – lucyferiańska zabawka.

ten cytowany 'detektyw prawdy' ma takie artykuły jak 'Matka Boska zabija', 'Objawienia Maryjne - wielkie zwiedzenie' i wiele takich. Sekciarz.