Clicks235

Pápež František na svoje meniny venoval ružence mladým

2019.04.15 Coroncina del Rosario, regalo del Papa, Domenica delle Palme 14 aprile 2019 Ruženec, ktorý dostali mladí pútnici z Milána od Svätého Otca

Svätý Otec František dnes slávi svoje meniny. Jeho krstným patrónom je svätý Juraj (po španielsky Jorge), mučeník z Malej Ázie z prelomu 3. a 4. storočia. Pri tejto príležitosti Svätý Otec venoval šesťtisíc ružencov mladým z Milána, ktorí sú na púti v Ríme spolu so svojím arcibiskupom Mariom Delpinim.

Ide o ružence z olivového dreva vyrobené vo Svätej zemi, ktoré dostali i účastníci tohtoročných Svetových dní mládeže v Paname. Ako uviedol vatikánsky hovorca Alessandro Gisotti, „týmto gestom Svätý Otec prosí mladých o osobitnú spomienku v modlitbe, so zvláštnym zverením sa Panne Márii, len niekoľko dní pred začiatkom mesiaca máj, ktorý je venovaný Božej Matke“.

Mladí pútnici z Milána dnes ráno spolu so svojím arcibiskupom slávili Eucharistiu v bazilike nad hrobom sv. Petra a zajtra sa zúčastnia na generálnej audiencii s pápežom Františkom.

Nie je to po prvýkrát, čo sa Jorge Mario Bergoglio na svoj sviatok delí s ostatnými formou darčeku. Minulý rok na svoje krstné meniny venoval päťtisíc zmrzlín chudobným, o ktorých sa stará Úrad apoštolskej charity.

Vo všeobecnom liturgickom kalendári sa spomienka sv. Juraja slávi 23. apríla. U nás je kvôli spomienke sv. Vojtecha posunutá na nasledujúci deň.
Tým,ktorý neveria na klinickú smrť,nebo,peklo a to čo ľudia vidia. Ani kňazom neveríte ?

Zachej.sk • kniha: Mária ma zachránila pred večným zatratením (Steven Scheier) • skladom
apredsasatoci likes this.
Niektorí neuveria ,ani keby niekto z mrtvych vstal a prišiel ich varovať.
Peter(skala) and one more user like this.
Peter(skala) likes this.
Mates5485 likes this.
Peter(skala) likes this.
Dnešné ružence a kríže čo sa robia tak to je hrozne čisto modernisticko-svetske bez tela Ježiša Krista a rôzne všelijaké tvary čo nemajú žiadnu podobu ani zmysel skutočného ruženca a kríža,kde je náš Ježiš Kristus. Atď. Neuznávam takéto rôzne svetsko-protestanské podoby.
Na hlave ma zaujimavý kríž - aj ked bez korpusu a s rovnakými dlžkami, predsa je to v znamení kríža, ktorým víťazí dobro nad zlom
ruzenec.org
Segal likes this.