daniel9876
526.6K

Papież Franciszek ograniczył możliwość odprawiania Mszy trydenckiej Franciszkanom Niepokalanej

Włoskie blogi Messa in Latino oraz Chiesa – ten drugi prowadzony przez watykanistę Aleksandra (Sandro) Magistra – podały, że Franciszkanie Niepokalanej i cała związana z nimi rodzina zakonna …More
Włoskie blogi Messa in Latino oraz Chiesa – ten drugi prowadzony przez watykanistę Aleksandra (Sandro) Magistra – podały, że Franciszkanie Niepokalanej i cała związana z nimi rodzina zakonna otrzymali komisarycznego przełożonego pochodzącego spoza tego zakonu; został nim kapucyn o. Fidencjusz Volpi. Ponadto, na mocy dekretu zaakceptowanego przez papieża Franciszka, Franciszkanom Niepokalanej z dniem 11 sierpnia br. nie będzie już wolno odprawiać Mszy św. wg Mszału z 1962 r. – zarówno publicznie, jak i prywatnie – bez specjalnego pozwolenia przełożonego. Odnośny punkt dekretu datowanego na 11 lipca br. (sygn. 52741/2012) brzmi:
Ponadto Ojciec Święty Franciszek zarządził, że każdy zakonnik należący do Zgromadzenia Franciszkanów Niepokalanej jest zobowiązany do celebrowania liturgii zgodnie z formą zwyczajną rytu [rzymskiego] i że na użycie formy nadzwyczajnej (vetus ordo), jeśli nadarzy się po temu okazja, kompetentne władze muszą udzielić wyraźnej zgody każdemu z członków lub każdej ze …More
Norbert35
Nie wiem czemu wszyscy milczą w Polsce na temat skandalicznych uwag Papieża Franciszka w samolocie o gejach, którzy według niego szukają Chrystusa!!!! Otwiera on drzwi na oficjalne przyjęcie gejów do kapłaństwa… Wszystkie stacje radiowe i telewizyjne na świecie to komentują BBC, CNN, FOX etc… a w POLSCE TOTALNA CISZA!!! Kościół zaczyna się chwiać oraz coraz bardziej okazuje się, że orędzia …More
Nie wiem czemu wszyscy milczą w Polsce na temat skandalicznych uwag Papieża Franciszka w samolocie o gejach, którzy według niego szukają Chrystusa!!!! Otwiera on drzwi na oficjalne przyjęcie gejów do kapłaństwa… Wszystkie stacje radiowe i telewizyjne na świecie to komentują BBC, CNN, FOX etc… a w POLSCE TOTALNA CISZA!!! Kościół zaczyna się chwiać oraz coraz bardziej okazuje się, że orędzia Marii Bożego Miłosierdzia są PRAWDZIWE!!! Poczekajcie tylko dalej – jak Kościół zacznie się dzielić… A zobaczcie to video – CZY TO NIE SKANDAL być papieżem i tak bez szacunku zachować się przed Tabernakulum Chrystusa Pana??? Nawet nie UKLĘKNĄŁ !!!

A potem…zobaczcie sami… to skandal…. Żaden papież tak się nie zachowywał…www.youtube.com/watch
Arka
16 października 1982 roku na polecenie papieża Jana Pawła II zwołano zebranie kardynałów pod przewodnictwem kardynała Josepha Ratzingera. Kardynałowie ustalili, że Mszał Rzymski w swej formie sprzed roku 1969 powinien pozostać do użytku w mszach wymagających użycia języka łacińskiego pod warunkiem, że nie będzie to prowadzić do odrzucania norm liturgicznych ustalonych po Soborze Watykańskim …More
16 października 1982 roku na polecenie papieża Jana Pawła II zwołano zebranie kardynałów pod przewodnictwem kardynała Josepha Ratzingera. Kardynałowie ustalili, że Mszał Rzymski w swej formie sprzed roku 1969 powinien pozostać do użytku w mszach wymagających użycia języka łacińskiego pod warunkiem, że nie będzie to prowadzić do odrzucania norm liturgicznych ustalonych po Soborze Watykańskim II oraz wyrażania opinii, że nowy mszał jest „heretycki lub nieważny”. Najwyrażniej Zakon naruszył warunek, stąd taka decyzja Papieża.
ptyś
Ricardo60 2013-07-30 23:20:34
fr_parvus 2013-07-30 22:18:35
Dlatego, że tylko Papież ma takie prawo.
Ustanowienie Wiecznego Kanonu Mszy św.
Nie rozumiesz słowa WIECZNY ?
______________________________________________________________

Papież ma prawo tak samo jak je ustanowić, tak i ma prawo zmienić.
„Wszystko, cokolwiek zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie …More
Ricardo60 2013-07-30 23:20:34
fr_parvus 2013-07-30 22:18:35
Dlatego, że tylko Papież ma takie prawo.

Ustanowienie Wiecznego Kanonu Mszy św.

Nie rozumiesz słowa WIECZNY ?
______________________________________________________________


Papież ma prawo tak samo jak je ustanowić, tak i ma prawo zmienić.

„Wszystko, cokolwiek zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie” (Mt 18,18)
alica32
Spod kopyta iskry lecą . Diabeł ma już mało czasu.. 🙏
Nemo potest duobus dominis servire !
Choć oczy macie, nie widzicie, i choć uszy macie, nie słyszycie?
Gdy świat dowiedział się, ze papieżem został kard. Bergoglio oświadczenia wydały: Rotary Club („Papież Franciszek jest honorowym członkiem Klubu Rotariańskiego w Buenos Aires w Argentynie od 1999 r.”), lożą B’nai B’rith („Jorge Mario Bergoglio jest katolikiem sprzyjającym dialogowi międzyreligijnemu i scementował mocne braterskie …More
Choć oczy macie, nie widzicie, i choć uszy macie, nie słyszycie?

Gdy świat dowiedział się, ze papieżem został kard. Bergoglio oświadczenia wydały: Rotary Club („Papież Franciszek jest honorowym członkiem Klubu Rotariańskiego w Buenos Aires w Argentynie od 1999 r.”), lożą B’nai B’rith („Jorge Mario Bergoglio jest katolikiem sprzyjającym dialogowi międzyreligijnemu i scementował mocne braterskie relacje ze wspólnotą Argentyńskich Żydów, w szczególności z B’nai B’rith, która została nagrodzona jego serdecznym i szczerym traktowaniem”) oraz Wielki wschód Włoch (masoneria włoska rytu francuskiego).

Szczególnie interesujący jest ten ostatni dokument podpisany przez Wielkiego Mistrza Wielkiego Wschodu Włoch Gustavo Raffi. Czytamy w nim, między innymi:

„Braterstwo i chęć dialogu były jego pierwszymi konkretnymi słowami. Być może nic w Kościele nie będzie już takie jak wcześniej. Mamy nadzieję, że pontyfikat Franciszka, papieża ‘pochodzącego z końca świata’, może oznaczać powrót doKościoła-Słowa zamiast Kościoła-Instytucji, promującego otwarty dialog ze współczesnym światem, z wierzącymi i niewierzącymi, po wiośnie II SW. (…) Prosty krzyż jaki miał na białej sutannie pozwala nam oczekiwać, że Kościół ludu ponownie odkryje swoją umiejętność dialogu ze wszystkimi ludźmi dobrej woli i z masonerią, która, jak uczy nas doświadczenie Ameryki Łacińskiej, działa dla dobra i postępu ludzkości, co pokazali między innymi Bolivar, Allende i José Martí. Jest to ‘biały dym’ jakiego spodziewamy się od Kościoła naszych czasów”.

Źródło: www.grandeoriente.it/…/il-gran-maestro…

Masoni sugerują zatem, że Kościół, w trakcie pontyfikatu papieża Franciszka, zmieni się w sposób, którego oni zawsze oczekiwali i zacznie współpracować z masoneria.

Należałoby, jak się wydaje, oczekiwać zdecydowanej reakcji Stolicy Apostolskiej. Jak na razie chyba jej nie było. Nic na ten temat nie udało mi się znaleźć.

Kiedy się pojawi?

SŁUCHAJMY PAPIEŻY I ŚWIĘTYCH - OSTRZEGAJĄYCH PRZED KOŚCIOŁEM DIABŁA!(MASONERIĄ)


Pierwsza encyklika papieska dotycząca masonerii została wydana 28 IV 1738 r. przezPapieża Klemensa XII (In Eminenti). W encyklice tej masoneria została po raz pierwszy potępiona w słowach ostrych i bezwzględnych, "mających moc wieczystą", obejmujących "wszelkie towarzystwa, zgromadzenia, zebrania i narady masońskie". Encyklika ta zabrania katolikom pod klątwą kościelną należenia do masonerii i okazywania jej pomocy w jakiejkolwiek formie:

"W imię Świętego Posłuszeństwa surowo zabraniamy wszystkim wiernym w Chrystusie i każdemu z nich, jakiegokolwiek stanu, powołania, pozycji, zakonu, stanowiska, godności i znaczenia, osobom świeckim i księżom, zarówno świeckim, jak i zakonnym, których specjalnie należy wyszczególnić, by pod jakimkolwiek pretekstem, dla jakiejkolwiek przyczyny, ważyli się na to, by zakładać, propagować albo podtrzymywać wyżej wymienione związki wolnomularskie,przyjmować u siebie lub dawać im pomieszczenie gdzie indziej, zapisywać się do nich, brać udział w zebraniach, dostarczać im czegokolwiek, okazywać im pomoc, radę lub życzliwość, otwarcie lub tajemnie, wprost lub ubocznie, samemu albo za pośrednictwem innej osoby, w jakikolwiek bądź sposób, jak również zachęcać innych i namawiać do wejścia do tego rodzaju towarzystw, do brania udziału w zebraniach, do udzielania im pomocy i popierania ich w czymkolwiek, a to pod karą ekskomuniki na nieposłusznych z samej istoty faktu i bez osobnego postanowienia, z tym, że nikt nie może być z niej rozgrzeszonym przez nikogo, prócz Nas albo biskupów rzymskich wówczas istniejących, o ile nie chodziłoby o udzielenie rozgrzeszenia w godzinę śmierci".
Ricardo60
fr_parvus 2013-07-30 22:18:35
Dlatego, że tylko Papież ma takie prawo.
Ustanowienie Wiecznego Kanonu Mszy św.
Nie rozumiesz słowa WIECZNY ?More
fr_parvus 2013-07-30 22:18:35
Dlatego, że tylko Papież ma takie prawo.

Ustanowienie Wiecznego Kanonu Mszy św.

Nie rozumiesz słowa WIECZNY ?
weteran
Trwanie w nauce Chrystusa Pana jest tym wyróżnikiem, który precyzyjnie wskazuje z kim mamy do czynienia. Papież nie stoi powyżej Boga.
''Dlatego bez żadnego wyjątku, nakładamy najsurowszą ekskomunikę na każdego – czy to na Nas samych, czy to na kogokolwiek innego – kto ośmieliłby się powziąć cokolwiek nowego, co stałoby w sprzeczności z tą starożytną ewangeliczną Tradycją i czystością prawowiernej …More
Trwanie w nauce Chrystusa Pana jest tym wyróżnikiem, który precyzyjnie wskazuje z kim mamy do czynienia. Papież nie stoi powyżej Boga.

''Dlatego bez żadnego wyjątku, nakładamy najsurowszą ekskomunikę na każdego – czy to na Nas samych, czy to na kogokolwiek innego – kto ośmieliłby się powziąć cokolwiek nowego, co stałoby w sprzeczności z tą starożytną ewangeliczną Tradycją i czystością prawowiernej Wiary i religii chrześcijańskiej, albo kto chciałby coś zmienić poprzez swój czynny sprzeciw, lub też zgodziłby się z tymi, którzy podjęliby tak świętokradzkie przedsięwzięcie''
Nemo potest duobus dominis servire !
Gdy świat dowiedział się, ze papieżem został kard. Bergoglio oświadczenia wydały: Rotary Club („Papież Franciszek jest honorowym członkiem Klubu Rotariańskiego w Buenos Aires w Argentynie od 1999 r.”), lożą B’nai B’rith („Jorge Mario Bergoglio jest katolikiem sprzyjającym dialogowi międzyreligijnemu i scementował mocne braterskie relacje ze wspólnotą Argentyńskich Żydów, w szczególności zMore
Gdy świat dowiedział się, ze papieżem został kard. Bergoglio oświadczenia wydały: Rotary Club („Papież Franciszek jest honorowym członkiem Klubu Rotariańskiego w Buenos Aires w Argentynie od 1999 r.”), lożą B’nai B’rith („Jorge Mario Bergoglio jest katolikiem sprzyjającym dialogowi międzyreligijnemu i scementował mocne braterskie relacje ze wspólnotą Argentyńskich Żydów, w szczególności z B’nai B’rith, która została nagrodzona jego serdecznym i szczerym traktowaniem”) oraz Wielki wschód Włoch (masoneria włoska rytu francuskiego).

Szczególnie interesujący jest ten ostatni dokument podpisany przez Wielkiego Mistrza Wielkiego Wschodu Włoch Gustavo Raffi. Czytamy w nim, między innymi:

„Braterstwo i chęć dialogu były jego pierwszymi konkretnymi słowami. Być może nic w Kościele nie będzie już takie jak wcześniej. Mamy nadzieję, że pontyfikat Franciszka, papieża ‘pochodzącego z końca świata’, może oznaczać powrót doKościoła-Słowa zamiast Kościoła-Instytucji, promującego otwarty dialog ze współczesnym światem, z wierzącymi i niewierzącymi, po wiośnie II SW. (…) Prosty krzyż jaki miał na białej sutannie pozwala nam oczekiwać, że Kościół ludu ponownie odkryje swoją umiejętność dialogu ze wszystkimi ludźmi dobrej woli i z masonerią, która, jak uczy nas doświadczenie Ameryki Łacińskiej, działa dla dobra i postępu ludzkości, co pokazali między innymi Bolivar, Allende i José Martí. Jest to ‘biały dym’ jakiego spodziewamy się od Kościoła naszych czasów”.

Źródło: www.grandeoriente.it/…/il-gran-maestro…

Masoni sugerują zatem, że Kościół, w trakcie pontyfikatu papieża Franciszka, zmieni się w sposób, którego oni zawsze oczekiwali i zacznie współpracować z masoneria.

Należałoby, jak się wydaje, oczekiwać zdecydowanej reakcji Stolicy Apostolskiej. Jak na razie chyba jej nie było. Nic na ten temat nie udało mi się znaleźć.

Kiedy się pojawi?
Ricardo60
Bulla papieska www.tradycja.koc.pl/QuoPrimum.htm ustala Ryt Trydencki „po wieczne czasy”, a jednak ''Duch Święty'' znosi ten obowiązek na Soborze W. II. - Dlaczego?
Bulla Quo Primum Tempore
Ustanowienie Wiecznego Kanonu Mszy św.
weteran
ptyś 2013-07-30 23:06:26
Chrystus Pan Nasz nie stawiał żadnych warunków.

Kolejny łgarz
"Jeżeli będziesz trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami''
Nemo potest duobus dominis servire !
Gdy świat dowiedział się, ze papieżem został kard. Bergoglio oświadczenia wydały: Rotary Club („Papież Franciszek jest honorowym członkiem Klubu Rotariańskiego w Buenos Aires w Argentynie od 1999 r.”), lożą B’nai B’rith („Jorge Mario Bergoglio jest katolikiem sprzyjającym dialogowi międzyreligijnemu i scementował mocne braterskie relacje ze wspólnotą Argentyńskich Żydów, w szczególności zMore
Gdy świat dowiedział się, ze papieżem został kard. Bergoglio oświadczenia wydały: Rotary Club („Papież Franciszek jest honorowym członkiem Klubu Rotariańskiego w Buenos Aires w Argentynie od 1999 r.”), lożą B’nai B’rith („Jorge Mario Bergoglio jest katolikiem sprzyjającym dialogowi międzyreligijnemu i scementował mocne braterskie relacje ze wspólnotą Argentyńskich Żydów, w szczególności z B’nai B’rith, która została nagrodzona jego serdecznym i szczerym traktowaniem”) oraz Wielki wschód Włoch (masoneria włoska rytu francuskiego).

Szczególnie interesujący jest ten ostatni dokument podpisany przez Wielkiego Mistrza Wielkiego Wschodu Włoch Gustavo Raffi. Czytamy w nim, między innymi:

„Braterstwo i chęć dialogu były jego pierwszymi konkretnymi słowami. Być może nic w Kościele nie będzie już takie jak wcześniej. Mamy nadzieję, że pontyfikat Franciszka, papieża ‘pochodzącego z końca świata’, może oznaczać powrót do Kościoła-Słowa zamiast Kościoła-Instytucji, promującego otwarty dialog ze współczesnym światem, z wierzącymi i niewierzącymi, po wiośnie II SW. (…) Prosty krzyż jaki miał na białej sutannie pozwala nam oczekiwać, że Kościół ludu ponownie odkryje swoją umiejętność dialogu ze wszystkimi ludźmi dobrej woli i z masonerią, która, jak uczy nas doświadczenie Ameryki Łacińskiej, działa dla dobra i postępu ludzkości, co pokazali między innymi Bolivar, Allende i José Martí. Jest to ‘biały dym’ jakiego spodziewamy się od Kościoła naszych czasów”.

Źródło: www.grandeoriente.it/…/il-gran-maestro…

Masoni sugerują zatem, że Kościół, w trakcie pontyfikatu papieża Franciszka, zmieni się w sposób, którego oni zawsze oczekiwali i zacznie współpracować z masoneria.

Należałoby, jak się wydaje, oczekiwać zdecydowanej reakcji Stolicy Apostolskiej. Jak na razie chyba jej nie było. Nic na ten temat nie udało mi się znaleźć.
Kiedy się pojawi?
Nemo potest duobus dominis servire !
SŁUCHAJMY PAPIEŻY I ŚWIĘTYCH - OSTRZEGAJĄYCH PRZED KOŚCIOŁEM DIABŁA!(MASONERIĄ)
Pierwsza encyklika papieska dotycząca masonerii została wydana 28 IV 1738 r. przez Papieża Klemensa XII (In Eminenti). W encyklice tej masoneria została po raz pierwszy potępiona w słowach ostrych i bezwzględnych, "mających moc wieczystą", obejmujących "wszelkie towarzystwa, zgromadzenia, zebrania i narady masońskie".More
SŁUCHAJMY PAPIEŻY I ŚWIĘTYCH - OSTRZEGAJĄYCH PRZED KOŚCIOŁEM DIABŁA!(MASONERIĄ)

Pierwsza encyklika papieska dotycząca masonerii została wydana 28 IV 1738 r. przez Papieża Klemensa XII (In Eminenti). W encyklice tej masoneria została po raz pierwszy potępiona w słowach ostrych i bezwzględnych, "mających moc wieczystą", obejmujących "wszelkie towarzystwa, zgromadzenia, zebrania i narady masońskie". Encyklika ta zabrania katolikom pod klątwą kościelną należenia do masonerii i okazywania jej pomocy w jakiejkolwiek formie:

"W imię Świętego Posłuszeństwa surowo zabraniamy wszystkim wiernym w Chrystusie i każdemu z nich, jakiegokolwiek stanu, powołania, pozycji, zakonu, stanowiska, godności i znaczenia, osobom świeckim i księżom, zarówno świeckim, jak i zakonnym, których specjalnie należy wyszczególnić, by pod jakimkolwiek pretekstem, dla jakiejkolwiek przyczyny, ważyli się na to, by zakładać, propagować albo podtrzymywać wyżej wymienione związki wolnomularskie,przyjmować u siebie lub dawać im pomieszczenie gdzie indziej, zapisywać się do nich, brać udział w zebraniach, dostarczać im czegokolwiek, okazywać im pomoc, radę lub życzliwość, otwarcie lub tajemnie, wprost lub ubocznie, samemu albo za pośrednictwem innej osoby, w jakikolwiek bądź sposób, jak również zachęcać innych i namawiać do wejścia do tego rodzaju towarzystw, do brania udziału w zebraniach, do udzielania im pomocy i popierania ich w czymkolwiek, a to pod karą ekskomuniki na nieposłusznych z samej istoty faktu i bez osobnego postanowienia, z tym, że nikt nie może być z niej rozgrzeszonym przez nikogo, prócz Nas albo biskupów rzymskich wówczas istniejących, o ile nie chodziłoby o udzielenie rozgrzeszenia w godzinę śmierci".
ptyś
weteran 2013-07-30 23:00:02
ptyś 2013-07-30 22:57:59
„Wszystko, cokolwiek zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie” (Mt 18,18)
Papież Franciszek i tylko On, jako jedyny człowiek na świecie ma władzę nadaną przez samego Chrystusa Pana, poprzez którą może zmieniać wszelkie przepisy.

Pod warunkiem, że jest papieżem a nie np masonem z Rotary Cl …More
weteran 2013-07-30 23:00:02
ptyś 2013-07-30 22:57:59
„Wszystko, cokolwiek zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie” (Mt 18,18)

Papież Franciszek i tylko On, jako jedyny człowiek na świecie ma władzę nadaną przez samego Chrystusa Pana, poprzez którą może zmieniać wszelkie przepisy.

Pod warunkiem, że jest papieżem a nie np masonem z Rotary Cl
________________________________________________________________________

Chrystus Pan Nasz nie stawiał żadnych warunków.
Czyżbyś zwątpił w asystę Ducha Św. nad działaniami Ojca Św?
weteran
PAPIESKA PRZYSIĘGA KORONACYJNA
Ślubuję:
Nie zmieniać niczego z przekazanej mi tradycji ani niczego, co było przede mną strzeżone przez mych miłych Bogu poprzedników, ani nie naruszać, ani nie zmieniać, ani nie zezwalać na jakiekolwiek zmiany.
Przeciwnie: z gorącym umiłowaniem, jako jej uczeń i dziedzic, ze czcią zachować przekazane mi dobro, ze wszystkich moich sił i całą moją mocą.
Bronić …More
PAPIESKA PRZYSIĘGA KORONACYJNA

Ślubuję:

Nie zmieniać niczego z przekazanej mi tradycji ani niczego, co było przede mną strzeżone przez mych miłych Bogu poprzedników, ani nie naruszać, ani nie zmieniać, ani nie zezwalać na jakiekolwiek zmiany.

Przeciwnie: z gorącym umiłowaniem, jako jej uczeń i dziedzic, ze czcią zachować przekazane mi dobro, ze wszystkich moich sił i całą moją mocą.

Bronić Świętych Kanonów i Dekretów papieskich jako Bożych nakazów otrzymanych z Nieba, ponieważ jestem w pełni świadom, że Ty, którego miejsce zajmuję przy pomocy Łaski Bożej, którego Wikariuszem jestem z Twoją pomocą, poddasz najsurowszemu osądowi przed Twoim Boskim Trybunałem wszystko, co będę głosił.

Gdybym miał dokonać czegokolwiek przeciwnego [tej przysiędze] albo zezwolić, aby taki czyn mógł być dokonany, Ty nie będziesz miał nade mną litości w straszny dzień Sprawiedliwości Bożej.

Dlatego bez żadnego wyjątku, nakładamy najsurowszą ekskomunikę na każdego – czy to na Nas samych, czy to na kogokolwiek innego – kto ośmieliłby się powziąć cokolwiek nowego, co stałoby w sprzeczności z tą starożytną ewangeliczną Tradycją i czystością prawowiernej Wiary i religii chrześcijańskiej, albo kto chciałby coś zmienić poprzez swój czynny sprzeciw, lub też zgodziłby się z tymi, którzy podjęliby tak świętokradzkie przedsięwzięcie.
weteran
fr_parvus 2013-07-30 22:59:49
Msza Piusa V była wielokrotnie zmieniana. Przez Papieży.

Kłamstwo
One more comment from weteran
weteran
ptyś 2013-07-30 22:57:59
„Wszystko, cokolwiek zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie” (Mt 18,18)
Papież Franciszek i tylko On, jako jedyny człowiek na świecie ma władzę nadaną przez samego Chrystusa Pana, poprzez którą może zmieniać wszelkie przepisy.

Pod warunkiem, że jest papieżem a nie np masonem z Rotary Club.More
ptyś 2013-07-30 22:57:59
„Wszystko, cokolwiek zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie” (Mt 18,18)

Papież Franciszek i tylko On, jako jedyny człowiek na świecie ma władzę nadaną przez samego Chrystusa Pana, poprzez którą może zmieniać wszelkie przepisy.

Pod warunkiem, że jest papieżem a nie np masonem z Rotary Club.
Nemo potest duobus dominis servire !
Papież, św. Pius V, ogłosił w roku 1570 w bulli Quo Primum, że Msza św. według rytu rzymskiego może być sprawowana przez kapłanów bez żadnych przeszkód ze strony Kościoła, bez żadnych ograniczeń i kar, aż do końca czasów.
Benedykt XVI
po czterdziestoletniej posoborowej przerwie, tę naderwaną ciągłość w sprawowaniu Mszy trydenckiej przywrócił.
More
Papież, św. Pius V, ogłosił w roku 1570 w bulli Quo Primum, że Msza św. według rytu rzymskiego może być sprawowana przez kapłanów bez żadnych przeszkód ze strony Kościoła, bez żadnych ograniczeń i kar, aż do końca czasów.

Benedykt XVI
po czterdziestoletniej posoborowej przerwie, tę naderwaną ciągłość w sprawowaniu Mszy trydenckiej przywrócił.
ptyś
„Wszystko, cokolwiek zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie” (Mt 18,18)
Papież Franciszek i tylko On, jako jedyny człowiek na świecie ma władzę nadaną przez samego Chrystusa Pana, poprzez którą może zmieniać wszelkie przepisy.More
„Wszystko, cokolwiek zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie” (Mt 18,18)

Papież Franciszek i tylko On, jako jedyny człowiek na świecie ma władzę nadaną przez samego Chrystusa Pana, poprzez którą może zmieniać wszelkie przepisy.