Clicks565
ľubica
211

Kardinál Sarah na Slovensku 13.-16.6.2016

Na Slovensku privítame hosťa z Vatikánu. V dňoch 13. - 16. júna 2016 našu krajinu navštívi kardinál Robert Sarah, prefekt Kongregácie pre Boží kult a disciplínu sviatostí. Ide o prvú návštevu tohto kardinála z afrického kontinentu. Rodák z Guiney prichádza na pozvanie vydavateľstva LÚČ, ktoré vydáva slovenský preklad jeho knihy „Boh alebo nič“. Formou rozhovoru, ktorý vedie francúzsky vatikanista a spisovateľ Nicolas Diat, prezentuje kardinál Sarah svoje postoje a názory na život a dianie vo svete.

Prefekt Kongregácie pre Boží kult a disciplínu sviatostí pricestuje na Slovensko v pondelok 13. júna. V ten istý deň sa zúčastní na stretnutí Liturgickej komisie Konferencie biskupov Slovenska (KBS) v Bratislave. O 18:00 h bude celebrovať svätú omšu v Kostole Svätej rodiny v Bratislave - Petržalke. Po nej predstaví svoju knihu.
O deň neskôr predstaví svoju knihu médiám v Dome novinárov v Bratislave. V programe má aj návštevu Baziliky v Šaštíne a Trnavy, kde svoju knihu predstaví v utorok 14. júna 2016 po svätej omši o 18:30 h v Bazilike sv. Mikuláša. Program vyvrcholí účasťou na plenárnom zasadnutí KBS.

V rozhovore sa dozvieme podrobnosti o jeho pôvode a živote v Guinei: jeho detstvo, štúdium, ako aj jeho viac ako 20-ročné pôsobenie ako farára a neskôr aj ako arcibiskupa v Afrike. Čitatelia spoznajú, že kardinál na vlastnej koži zažil chudobu, ako aj africký komunizmus. Vo svojich odpovediach analyzuje súčasnú západnú civilizáciu, morálku, chudobu a biedu. Hovorí tiež o Cirkvi, pápežoch, posvätnom kňazstve, celibáte, modlitbe, pravde. Pranieruje chovanie a vlažnosť kňazov, deformáciu liturgie. Nevyhýba sa odpovediam na najpálčivejšie témy a otázky dnešných čias: rozpad rodiny, problém rozvedených párov žijúcich v nových zväzkoch, pedofília, teória rodovej rovnosti – genderideológia, medzináboženský dialóg a ďalšie. Nazýva nástrahy tohto sveta pravým menom otvorene, jednoznačne.

Robert Sarah sa narodil 15. júna 1945 v Ourous v Guinei. Študoval v Guinei, v Paríži, v Ríme a v Jeruzaleme. Kňazské svätenie prijal 20. júla 1969, biskupské svätenie 8. decembra 1979. Dnes už sv. Ján Pavol II. ho ustanovil za arcibiskupa Konakryjskej arcidiecézy v Guinei. Ten istý pápež ho 1. októbra 2001 menoval za sekretára Kongregácie pre evanjelizáciu národov. Pápež Benedikt XVI. ho 7. októbra 2010 menoval za predsedu Pápežskej rady Cor unum, inštitúcii koordinujúcej charitatívnu činnosti Katolíckej cirkvi. V novembri 2010 bol kreovaný za kardinála. Svätý Otec František ho 24. novembra 2014 vymenoval za prefekta Kongregácie pre Boží kult a disciplínu sviatostí. Túto úlohu vykonáva dodnes.
..........................................................................................................
Kardinál Sarah: Vrátit centrální místo v liturgii Bohu
9 more comments from ľubica
ľubica
Kardinál Robert Sarah, prefekt Kongregace pro bohoslužbu a svátostný řád, opakoval svoji výzvu ke všem kněžím, aby opět slavili mši svatou tváří směrem k východu, nikoliv k lidu, a to počínaje 1. nedělí adventní 2016.
www.lumendelumine.cz/index.php
ľubica
Nejradikálnějším zastáncem liturgických změn na II. vatikánském koncilu byl biskup německého původu Wilhelm Josef Duschak, apoštolský vikář na Filipínách. Zatímco někteří progresivní biskupové navrhovali, aby některé části mše svaté byly recitovány v lidovém jazyce, biskup Duschak byl prvním, kdo prosazoval, aby latina byla ze mše svaté odstraněna kompletně a aby kněz stál čelem k lidu po celou …More
Nejradikálnějším zastáncem liturgických změn na II. vatikánském koncilu byl biskup německého původu Wilhelm Josef Duschak, apoštolský vikář na Filipínách. Zatímco někteří progresivní biskupové navrhovali, aby některé části mše svaté byly recitovány v lidovém jazyce, biskup Duschak byl prvním, kdo prosazoval, aby latina byla ze mše svaté odstraněna kompletně a aby kněz stál čelem k lidu po celou mši. (3)

II. eucharistická modlitba byla vytvořena během jednoho večera v římské restauraci
ľubica
audio 50 minut - Tlačová konferencia s kardinálom Robertom Sarahom v Bratislave

www.tkkbs.sk/view.php
👍 👍 👍
ľubica
pozvánka pre slniečkára ±φdeiΠš2s:
ktorý bude isto nadšený so stavbou MINARETU ba POHODE.... a nič ho nepobúri, ba naopak on otvorí dokorán náruč pre multi-kulti....

Slovákov pobúril plánovaný islamský minaret. Vyhlásili bojkot festivalu Pohoda
247

Trenčín 12. júna 2016
ľubica