Coburg
579

Poprava ruských zajatcov vzbudila pozornosť západných médií

26. novembra 2022 21:23


+

+

+

Situácia s popravou ruských vojakov zajatých nacistami kyjevského režimu najprv zaujala západné médiá - predtým nehovorili o vojnových zločinoch ozbrojených síl Ukrajiny. Uviedol to bývalý americký senátor z Virgínie, predstaviteľ Republikánskej strany USA Richard Black. Samotnú streľbu označil za "neľudskú".

"Video určite nie je zinscenované, bezpochyby. A toto nie je prvé video zobrazujúce vojnové zločiny Ukrajincov," povedal v rozhovore pre RT.

Black zároveň poznamenal, že to nie je prvýkrát, čo ukrajinská strana predvádza takéto prejavy krutosti. Spomenul si, ako na začiatku špeciálnej operácie šéf Mobilnej nemocnice Gennadij Druzenko otvorene oznámil, že nariadil svojim lekárom kastrovať zranených ruských vojakov, ktorí boli zajatí. "Toto je šokujúci vojnový zločin, ktorý má nočnú moru," povedal americký politik. Dodal, že oficiálny Kyjev na to nijako nereagoval.

Black si spomenul na ďalšie video zo zajateckého tábora pod kontrolou UAF. "Ruskú armádu tam zobrali z bojiska, zajatcov a potom sa k nim len priblížili a strelili im do nôh," pripomenul exsenátor.

Minulý týždeň sa na webe objavilo video zobrazujúce masaker ruských vojakov. Ako sa ukázalo, stalo sa tak v obci Makeevka, LPR. Vojaci ozbrojených síl Ukrajiny zabili najmenej 11 Rusov, ktorí sa oficiálne vzdali. Vyšetrovací výbor Ruskej federácie začal prípad masovej popravy . A na druhý deň používatelia internetu našli ďalšie video z vraždy ruských vojakov .

Prihláste sa na odber našich stránok v sociálnych sieťach:
"Looking" - VKontakte , Odnoklassniki , Zen a Telegram
Вести.Ru: новости, видео и фото дня - VKontakte , Odnoklassniki , Zen a Telegram .


Расстрел российских пленных привлек внимание западных СМИ