Gloria.tv Needs Your Help - An Urgent Appeal
Coburg
1395

Arcibiskup Bezák opäť na scéne: Prečo podporil v kampani liberálneho primátora Bratislavy?

Mária Magotsová
26. októbra 2022 Cirkev Spoločnosť

Dlho sme nepočuli o emeritnom arcibiskupovi Robertovi Bezákovi, ktorý donedávna zvykol udivovať veriacich katolíkov svojimi výrokmi na tému transgender ľudí, či neba a pekla. Situácia sa však zmenila. Bezák dal o sebe opäť vedieť a stal sa tvárou primátorskej kampane známeho podporovateľa LGBT – Matúša Valla.


Zdroj: snímka obrazovky fb Matúš Vallo má rád Bratislavu

Kto je Matúš Vallo? Okrem toho, že ho poznáme ako súčasného primátora hlavného mesta, ktorým sa stal vďaka podpore Progresívneho Slovenska, je Vallo aj hrdým prívržencom dúhových Prideov, ktoré sa v Bratislave konajú. Okrem toho patrí k najznámejším podporovateľom slovenskej LGBT a queer komunity. Keď v hlavnom meste pochodovali v rovnakom čase zástancovia tradičnej rodiny, aj fanúšikovia LGBT, hádajte, na ktorom podujatí sa zúčastnil Vallo?

Liberálne zmýšľajúci primátor je presvedčený, že dúhové pochody, teda manifest LGBT ideológie so snahou presadiť manželstvá a adopcie detí pre homosexuálov, by mali byť neoddeliteľnou súčasťou hlavného mesta. Videli sme to počas tohtoročného Prideu v podobe dúhovej vlajky na nádvorí bratislavskej Starej radnice.

Pýtate sa, prečo by emeritný arcibiskup katolíckej Cirkvi podporil takéhoto kandidáta na post primátora? Aj my.

Kto s ním účinkuje v kampani?

Arcibiskup v predvolebnom spote hovorí, že ho presvedčila Vallova čestnosť. A ukazuje popritom symbol víťazstva – prsty v tvare písmena V zo slova „victory“. Hovorí to však po boku najznámejších liberálov na Slovensku, ako je napríklad herečka Zuzana Fialová, ktorá verejne, pred televíznymi kamerami, urazila katolíckeho kňaza Kuffu. Označila ho za blázna kvôli jeho postoju k interrupciám, ktoré Fialová podporuje a nepáči sa jej, že katolícky kňaz nezdieľa jej názor.

Ďalšou známou liberálkou vo Vallovej kampani po boku arcibiskupa Bezáka je herečka Kristína Tormová, podporovateľka queer komnunity. Nedávno si na svojom blogu na portáli Denníka N takto kopla do Cirkvi: „Z protikorupčných sľubov sa stali katolícke ataky.“

Okrem Fialovej a Tormovej vo Vallovej kampani s Bezákom účinkuje aj komička Simona Salátová. Je známa tým, že pochádza z veriacej rodiny, v ktorej sú dokonca aj kňazi a rehoľné sestry. Navštevovala katolícke gymnázium a chodila pravidelne do kostola. Dnes už však veriaca nie je a po relácii OTO, kde sa hrubo útočilo na katolícku Cirkev, na ňu a jej kolegov bolo podané trestné oznámenie za hanobenie viery.

Arcibiskup Bezák opäť na scéne: Prečo podporil v kampani liberálneho primátora Bratislavy? - Christianitas
forthetruth333
ukázal pravú tvár,,,nečudujte sa