Coburg
1K

Ruské letecké a kozmické sily zničili poľských žoldnierov neďaleko Charkova

25. novembra 2022 o 15:04

foto: Global Look PressRuské letecké a kozmické sily zasiahli tri body dočasného nasadenia poľských žoldnierov v oblasti osady Velikie Khutor v regióne Charkov, bolo zničených až dvesto militantov. Viac ako sto žoldnierov bolo zlikvidovaných v dôsledku leteckých útokov v oblasti Severska a Slavjanska Doneckej ľudovej republiky. Okrem toho bol zničený jeden tank, dve obrnené vozidlá a osem vozidiel.

V smere na Kupjansk sa ozbrojené sily Ukrajiny dvakrát pokúsili zaútočiť v oblasti osady Novoselovskoye v Luhanskej ľudovej republike.

"Nepriateľ bol zastavený delostreleckou paľbou a aktívnymi akciami ruských jednotiek a zatlačený späť na pôvodné pozície. Zničených bolo až 30 ukrajinských vojakov, tri bojové vozidlá pechoty a štyri obrnené vozidlá," uviedlo ruské ministerstvo obrany.

Na Krasno-Limanskom smere uštedrili ruské jednotky palebnú porážku rotnej taktickej skupine Ozbrojených síl Ukrajiny, ktorá sa pripravovala na ofenzívu v oblasti Stelmahovka v LĽR. Ruské delostrelectvo a letectvo zmarilo nepriateľský útok v oblasti Červonopopovka. Straty ozbrojených síl Ukrajiny v tomto smere počas dňa predstavovali viac ako 70 zabitých a zranených vojakov. Ukrajinské ozbrojené sily prišli aj o tank, štyri bojové obrnené vozidlá a dva pickupy.

V smere na Doneck, v oblasti Bakhmut, ozbrojené sily RF odrazili protiútok taktickej skupiny nepriateľskej roty. Zničilo až 60 ukrajinských vojakov, dva tanky a tri bojové vozidlá pechoty.

V južnom Doneckom smere nepriateľ podnikol niekoľko pokusov o protiútok na pozície ruských jednotiek. Ruské jednotky sa aktívne bránili s podporou delostrelectva, nepriateľa rozprášili a zahnali späť na pôvodné pozície, pričom stratili viac ako 50 vojakov, dve obrnené vozidlá a dva pickupy.

Ruské letectvo, raketové jednotky a delostrelectvo zasiahli šesť nepriateľských veliteľských stanovíšť v Charkovskej oblasti, LĽR a DĽR, ako aj 67 delostreleckých jednotiek v palebných pozíciách. Živá sila a vojenská technika nepriateľa boli zničené v 164 okresoch.

Pri obci Veseloye v DĽR bol zničený americký protibatériový radar AN/TPQ-50. V oblasti Kamyshevakhi v regióne Záporožie bol zničený sklad raketových a delostreleckých zbraní Ozbrojených síl Ukrajiny.

Systémy protivzdušnej obrany v priebehu dňa zostrelili štyri ukrajinské drony v oblastiach osád Mirnaja Dolina, Veršina, Novoandreevka v DĽR a Zaliman v LĽR. Päť viacnásobných raketometov HIMARS a Vilkha bolo tiež zadržaných v blízkosti osád Kremennaya a Popasnaya.

Prihláste sa na odber našich stránok v sociálnych sieťach:
"Looking" - VKontakte , Odnoklassniki , Zen a Telegram
Вести.Ru: новости, видео и фото дня - VKontakte , Odnoklassniki , Zen a Telegram .

ВКС РФ уничтожили польских наемников под Харьковом