Clicks742
Peter(skala)
2

Správca katolíckeho portálu odsúdený za štvanie

Viedeň, 5.9.2017 (KAP) 021 062 – Správca rakúskeho katolíckeho internetového portálu „kreuz-net.at“ bol v utorok na Viedenskom krajskom súde odsúdený na trest odňatia slobody na 4 mesiace za „štvanie“. Informovala o tom tlačová agentúra „Austria Presseagentur“ (APA) po súdnom konaní. Trest určil súd na skúšobnú dobu tri roky podmienečne. Rozsudok ešte nie je právoplatný.
Predmetom procesu bol príspevok proti homosexuálom z decembra 2015. Hovorilo sa v ňom o. i. o tom, že syfilis je „Boží trest“ pre „homosexuálnych smilníkov“. Obžalovaný vyhlásil, že je nevinný.

Pri procese jeho obhajca Kurt Kadavy podľa agentúry APA vysvetlil, že výraz „homosexuálny smilník“ nie je „stupeň nepriateľstva“, ale v „katolíckej súvislosti je smilstvo teologický pojem, ktorý znamená závažné hriešne konanie a síce pohlavný styk mimo sviatosti manželstva“.

Výraz „homosexuálny“ sa pred tento pojem priradilo iba na upresnenie, ako uviedol obžalovaný. „Boží trest“ je zasa v zmysle katolíckej morálnej teológie dôsledok ťažkých hriechov. „Kto za svojho života nerobí pokánie, nenájde cestu do večného života,“ povedal obžalovaný. Pripustil, že: „Príspevok je účelový, niet pochýb. Trestný však nie je.“ Otázku, či napísal príspevok sám, nechcel správca portálu ani na viacnásobné otázky sudcu zodpovedať.

„Ak nevidíte, že je to znevažujúce a ak nechápete, že štát túto skupinu ľudí pred tým musí chrániť, nezostáva nám nič iné, ako vás odsúdiť,“ vyhlásil podľa APA sudca Gerald Wagner. „Je úplne nepochybné, že tu ide o skutok znevažujúceho ponižovania homosexuálnych mužov. Nechápem, ako možno ľuďom paušálne želať syfilis,“ povedal sudca.

Internetový portál „kreuz-net.at“, aj pod názvom „kreuz-net.info“, podľa vlastných informácií „šíri katolícke správy“. Ide o súkromnú internetovú stránku.
Už predtým v r. 2012 sa dostala do pozornosti rakúskej a nemeckej ochrany ústavy internetová stránka s podobným názvom „kreuz.net“ pre antisemitské a homofóbne príspevky. Štátna prokuratúra vo Viedni vtedy vyšetrovala anonymného správcu stránky. Aj vedúci Referátu pre médiá Biskupskej konferencie Rakúska, Paul Wuthe, žiadal v novembri 2012 zablokovanie stránky. Povedal, že to je výzva pre justíciu a musí začať konať. O niekoľko týždňov neskôr, začiatkom decembra, sa portál prekvapujúco stratil z internetu. Krátko na to vznikla počiatkom roka 2013 na adrese „kreuz-net.at“ nová stránka s názvom „kreuz-net.info“. Vlastníkom média, vydavateľom a redaktorom sa zdá byť teraz odsúdený muž. –zg-
modlitba.sk
warez
a tomuto všetkému napomáha aj liberálny katolicizmus. Nie nadarmo raz povedala sv. Bernadetta, že je ona sa bojí iba zlých katolíkov.
Peter(skala)