tr.news
17

Dua Etkinliğinde Katoliklere Saldırıldı ve Aşağılandılar

Connor Martin (Liberter Cumhuriyetçi), suçlu, çoğunlukla siyahilerden oluşan bir güruhun Missouri eyaletinin Saint Louis şehrinde yer alan Saint Louis heykelini savunmakta olan bir grup Katolik'i …More
Connor Martin (Liberter Cumhuriyetçi), suçlu, çoğunlukla siyahilerden oluşan bir güruhun Missouri eyaletinin Saint Louis şehrinde yer alan Saint Louis heykelini savunmakta olan bir grup Katolik'i nasıl taciz ettiklerini, darp ettiklerini ve saldırdıklarını belgeledi.
"Bize tükürmelerine [ki bu bir sağlık riskidir], isimlerimizi haykırmalarına, parmaklarını yüzümüze dayamalarına [ki sosyal mesafenin korunması hükümetçe emredilmiştir], bizi itip kakmalarına ve saldırmalarına müsaade ettik."
Hala kimliği tespit edilemeyen bir suçlu yeşil tişörtlü bir adama bilinmeyen bir sıvı döktü (yukarıdaki resimde yer alıyor). Kurban başını korumaya çalışırken, ikinci bir suçlu tarafından saldırıya uğradı.
Martin kurbanı kurtarmaya yardım etti, ancak bir arkadaşıyla birlikte kendisi de saldırıya uğradı, tekmelendi ve dövüldü. Her ikisi de kaçmayı başardı (video aşağıda).
Polis altı kez arandı ancak bir türlü olay yerine gelemediler. Martin suçluları tespit etmeye ve yasal süreci başlatmaya kararlı.
More