m.rekinek
41.7K

Rumunia wstrzymuje import szczepionek, zamyka centra szczepień i wyprzedaje zapasy szczepionek do innych krajów

Rumunia wstrzymuje import szczepionek, zamyka ośrodki szczepień, przenosi zapasy szczepionek do Danii, Wietnamu, Irlandii, Korei Południowej itd. Ludzie nie chcą się szczepić. Zamiast próbować ich zmusić, rząd szanuje ich wolę. Przegląd sytuacji w nagłówkach:

Rumunia zamyka 117 ośrodków szczepień przeciwko Covid – 7 lipca, Associated Press:

Spadek popytu na szczepionki przeciwko koronawirusowi w Rumunii spowodował, że władze zamknęły 117 ośrodków szczepień i zmniejszyły liczbę szczepień do 371, poinformowali we wtorek urzędnicy służby zdrowia.

„W zeszłym tygodniu ponownie oceniliśmy skuteczność miejsc stałych szczepień. W około 80% stałych ośrodków szczepień zaszczepia się mniej niż 25% zdolności szczepień przydzielonych dla poszczególnych strumieni ”- powiedział szef krajowego komitetu ds. szczepień, Valeriu Gheorghita, na konferencji prasowej we wtorek.

Rumunia wstrzymuje import większości szczepionek przeciwko Covid-19, ponieważ ludzie unikają szczepień – The Irish Times, 1 lipca 2021 r.

Rumunia wstrzymała import większości szczepionek przeciwko Covid-19 po tym, jak rząd spowolnił kampanię szczepień, aby sprzedać ponad milion dawek do Danii i ubiegać się o przedłużenie dziesiątek tysięcy przeterminowanych zastrzyków.

Rumunia rozpoczyna niszczenie przeterminowanych szczepionek przeciw COVID-19 wraz z ich spadkiem – Romania Insider, 25 czerwca:

Rumunia może rozpocząć niszczenie niektórych szczepionek COVID-19 otrzymanych na początku tego roku, gdy mija ich data ważności, podczas gdy zainteresowanie szczepionkami wśród ludności wyraźnie spadło. (Lub, co bardziej prawdopodobne, ci, którzy tego chcieli, otrzymali to.)

W rezultacie Rumunia ma teraz nadwyżkę szczepionek i zacznie niszczyć niektóre z niewykorzystanych dawek otrzymanych na początku tego roku, ponieważ wkrótce wygasną. Około tydzień temu władze poprosiły dostawców o dostarczenie mniejszej ilości szczepionki przeciw COVID-19 niż planowano z tego samego powodu.

Dania kupi 1,1 mln dawek
szczepionki Pfizer od Rumunii - The Local, 30 czerwca Dania kupiła od rządu rumuńskiego 1,1 mln dawek szczepionki Pfizer, co pozwoliło na przyspieszenie szczepień o dwa do trzech tygodni.

W komunikacie prasowym we wtorek wieczorem duński minister zdrowia Magnus Heunicke powiedział, że powolne tempo szczepień w Rumunii pozostawiło kraj z dawkami, których nie może zastosować.

Premier Rumunii przeciwny segregacji nie chce różnych zasad dla osób zaszczepionych i nieszczepionych - Universulnet.com, 28 sierpnia

Premier Florin Citu powiedział w sobotę, że nie opowiada się za różnymi zasadami dla osób w miejscach publicznych, w zależności od tego, czy są. nie był szczepiony szczepionką Covid.

„Nie jestem fanem rozdzielania osób zaszczepionych i nieszczepionych oraz każdego, kto może iść do centrum handlowego” – powiedział.

„W zeszłym roku centra handlowe były otwarte, kiedy nie mieliśmy szczepionki. Byłoby dziwne i absurdalne zamykanie go teraz, gdy mamy to rozwiązanie w postaci szczepionki ”- powiedział podczas wizyty w centrum szczepień w północnym mieście Botosani.

globalresearch.ca/…ine-stocks-denmark-vietnam-ireland-s-korea/5754489
olek19801
Polacy dali się zrobić w balona. Dobrze, że rodzice się budzą. Jest opór i mam nadzieję, że będzie się wzmagał.
Jan Zbigniew wojan
To znaczy, że jeszcze rządzą Rumuni, a nie jak w Polsce żołnierze obcej armii !
przeciwherezjom
No fajnie. Łukaszenko już nie jest sam naprzeciw bandzie z UE i WHO.
jac05
Akcja przerzucania gorącego ziemniaka. Biill - bramy piekielne - Gates wytworzył swoimi wykładami światowe zapotrzebowanie na zastrzyki, które z powodu pośpiechu w działaniu dla dobra ludzkości, okazały się tak trefne, palące jak gorące ziemniaki że co bardziej świadomi rządcy bardziej poważnych krajów, pozbywają się ich gdzie mogą.