olo13jcb
31.5K

Były szef Komisji Europejskiej: ”musimy wskrzesić religijne korzenie”

Jacques Delors, były przewodniczący Komisji Europejskie proponuje Europie, aby „wskrzesiła swoje religijne korzenie”. 86-letni polityk – okazji 10-lecia wprowadzenia w formie gotówkowej waluty euro – opowiedział się w rozmowie z „Christ und Welt”, dodatkiem do niemieckiego tygodnika „Die Zeit”, za „reanimacją duszy Europy”. – Jeśli ten projekt nie nabierze duchowego rozmachu, daleko się nie zajdzie – prorokuje francuski polityk.

Delors przyczyny obecnego kryzysu na naszym kontynencie upatruje w „ekstremalnie mocnym indywidualizmie”, jaki panuje w społeczeństwie. Jego zdaniem, właśnie z tego powodu potrzebujemy więcej religii. – Wielu młodych ludzi mówi: „Jesteśmy odpowiedzialni tylko za siebie i sami oceniamy nasze działania". Doświadczenie uczy jednak, że taka postawa nie zawsze jest uwieńczona sukcesem – podkreśla Delors.

Polityk na własnym przykładzie pokazuje, co znaczy powrót do religii. – Jeśli chce się nadać swojemu życiu sens, jeśli więcej uwagi poświęca się drugiemu a pytanie o jutro pozostaje otwarte, wtedy można być bardziej zrównoważonym, szczęśliwszym i pomagać w budowaniu lepszego społeczeństwa – wyznaje Jacques Delors.

Źródło: KAI
StefanekII
Również uważam że posoborowcy -to już czysta żydo- masoneria .Należy jednak pamietac o tym że to oni przyczynili sie w znacznym stopniu to treści i założeń II-go Soboru .
Jurek z Bielska
KAI i wszystko jasne ! a właściwie ciemne...
Zacznę od historii Szymona z Trydentu:
Szymon z Trydentu (26 listopada 1472 - 21 marca, 1475) był chłopcem z Trydentu, którego zaginięcie było podstawą do oskarżenia miejscowych Żydów o mord rytualny.

Szymon zaginął przed Wielkanocą 1475, co zostało połączone z wygłaszanymi wówczas kazaniami, w których obszernie relacjonowano żydowskie mordy rytualne …More
KAI i wszystko jasne ! a właściwie ciemne...

Zacznę od historii Szymona z Trydentu:

Szymon z Trydentu (26 listopada 1472 - 21 marca, 1475) był chłopcem z Trydentu, którego zaginięcie było podstawą do oskarżenia miejscowych Żydów o mord rytualny.


Szymon zaginął przed Wielkanocą 1475, co zostało połączone z wygłaszanymi wówczas kazaniami, w których obszernie relacjonowano żydowskie mordy rytualne. W poniedziałek wielkanocny jego ciało ze śladami nakłuć znaleziono w rzece obok dzielnicy żydowskiej.

Przywódcy społeczności żydowskiej zostali aresztowani; 15 z nich skazano po torturach, na których przyznali się do uprowadzenia i zamordowania dziecka - na spalenie na stosie.

Kult młodego świętego zaczął się szerzyć w całej Europie, przypisywano mu ponad 100 cudów. W 1588 papież Sykstus V zaaprobował kult, czyniąc go patronem osób uprowadzonych i torturowanych.

W 1755 roku świętość Szymona potwierdza Papież Benedykt XIV. Czyni to również Papież Grzegorz XIII.

W 1965 Sobór Watykański II na nowo przeprowadził proces tego świętego, uznając historię Szymona za fałszywą. Paweł VI ostatecznie usunął go z katalogu świętych katolickich, zakazując jego kultu. Okoliczności jego śmierci do dzisiaj nie wyjaśniono.

I drugi przypadek:
Założyciel Opus Dei, ks. Josemaría Escrivá de Balaguer zręcznie omotał pobożnego Gen. Franco oraz szybko zdobył duże poparcie tak w Kościele hiszpańskim, jak w samym Watykanie. Mało kto wówczas dostrzegał, że duchowość i etos promowane w Dziele mają nalot protestancki . ks. Josemaría Escrivá de Balaguer zostaje świętym posoborowia!!!! Za zniszczenie katolicyzmu w Hiszpanii !!!!!. Za zniszczenie ducha Hiszpanii.

Coraz bardziej jestem przekonany, że posoborowie to już żydomasońska sekta podszywająca się pod Kościół Katolicki a bohater tego artykułu do tej sekty agituje.

„reanimacja duszy Europy” - pokrętna "reanimacja" to niestety animacja niewyobrażalnej dyktatury z mesjaszem Rokefelerem.

"Jeśli ten projekt nie nabierze duchowego rozmachu, daleko się nie zajdzie" - słyszy pan, Panie Józefie !!! Tu im ten morderczy plan możemy pokrzyżować !!!!

Cofnięcie się całych narodowych Kościołów do przedsoborowia, odbudowa ducha narodów a nie faszystowskiego ducha Eurokołchozu !!!!

🤬 🤬 🤬 🤬 🤬 🤬 🤬 😡
StefanekII
Dlaczego nie krzyczał o tym -gdy był przy korycie /? wtedy mógł jeszcze coś zdziałać a dziś nikt staruszka juz nie słucha