Clicks2K
Coburg
6

Mail arcibiskupovi Zvolenskému

Vážený pán arcibiskup,

neviem, či sa k Vám dostal môj predošlý mail, a neviem, či sa k Vám dostane aj tento mail. Avšak, akokoľvek, ak je to Božia vôľa, tak ho čítate.

Viete, mne to jednoducho nedá. My sme rodičia troch malých detí. A snažíme sa celá rodina byť prítomní na sv. omšiach, hlavne v nedeľu. Blíži sa advent a "hurá", opäť máme pozatvárané kostoly. Tešili sme sa, že budeme chodiť s deťmi prežívať vianočnú atmosféru pri Betleheme a účasti na slávnostných sv. omšiach. No... A napriek tomu veríme a dúfame, že nedovolíte, aby zatvorili kostoly aj počas Vianoc.

Nepopieram, že zrejme nie je jednoduché riešiť problémy, ktorým musíte čeliť ako arcibiskup. Ale každý občan musí čeliť mnohým problémom. A zvlášť my pracujúci občania a dôchodcovia. A ak v práci nepodám kvalitný výsledok, moju stoličku a funkciu ponúknu niekomu inému. Schopnejšiemu.

Skôr narodení ľudia, ročníky 1920-1940 vravievali, že zažili viacero štátnych zriadení, aj prenasledovanie Cirkvi. Tajne sa krstilo, birmovalo, vysviacalo. A boli plné kostoly. A teraz máme "demokraciu", a opakovaný zákaz fyzicky navštevovať bohoslužby.
Bojíte sa vlády? Zrejme ona sa Vás nebojí a nedostojí si vlastného slova Alebo je v tom niečo iné(o čom vraví "celá ulica"), že s Vami máva?

Všetci sa budeme zodpovedať pri poslednom súde za svoje myšlienky, slová a skutky a zanedbanie dobrého. Kto sa však bude najviac zodpovedať za zatvorený kostol, za odopretie fyzickej účasti na bohoslužbe? Za ľudí, ktorí do kostola už nevkročia? Nalomenú trs nedolomíš, hasnúci knôt nedohasíš.

Pán arcibiskup, v kuloároch cirkvi sú "šumy", že sú spôsoby, ako zabrániť zatváraniu kostolov. Ale sú faktory, ktoré Vám nedovolia sa postaviť na stranu Krista. To nie sú moje slová, to sa ku mne dostalo z radov zasvätených osôb. Ani mi neprináleží to riešiť. Raz nás bude riešiť samotný Pán Boh. A budeme prekvapení, že vlastná pýcha a presvedčenie, že sme "niekto" nám nedovolí vidieť, že pred Pánom Bohom sme si všetci rovní. Bolo v kázni na Veľkú Noc: že kňaz je služobník, pokorný sluha, nie nadradený.

Jeden starý pán farár-kňaz pre ľudí, mi povedal, že voľakedy bol "jeden biskup", a všetko fungovalo. A teraz je mnoho biskupov a nefunguje nič.
Želám požehnaný nastávajúci adventný čas.
Modlím sa za Vás. Moja matka nám deťom vždy vravela: záleží mi na vašej spáse.
Mne záleží na Vašej. Ak som uverila skresleným informáciám, hlboko sa Vám ospravedlňujem.

Ing. Mária GK
dyk
Bola zaockovana a tak sa jej nič nemohlo stať, iba keď tie vakciny su určené na niečo uplne iné ako udavajú vyrobcovia a fašisti :

magazin1.sk/…bali-nas-teraz-musime-cakat-kym-neockovani-pokapu/
Martin - Patrón Svätý Malachiáš
Však ty čo majú napichane experimentálne injekcie satanske "vakcíny" skorej zomrú ako normálny ľudia neopichaní.
Metod
Pani Mária, krásne, a hlboko katolícke....
U.S.C.A.E.
na poslednom mi trocha kole oči a nie preto že by to bola malá nepresnosť ono to totiž vytvára dojem že na všeobecnom ako sa ináč nazýva posledný že na ňom je ešte nejaká šanca a tam ide o to že človek je nie len jednotlivec ale aj súčasť celku tak sa pred tým celkom vyjaví aký je a čo si definitívne navaril
Marieta Ria
... je veľmi smutné, že takéto maily adresáta nenájdu (alebo sa k nim neprizná?)... vlastná skúsenosť, viackrát potvrdená!
Martin - Patrón Svätý Malachiáš
Ta úplne posledná veta je zbytočná napísaná.