Virtuálny Davos 2022

Virtuálny Davos 2022: Schwab ma novú knihu, Čína sa hlási k jeho vízii a Gates s Kerrym dekarbonizujú.

17. januára sa začalo každoročné stretnutie globálnej elity v Davose, sprevádzané hlbokým tichom v slovenských médiách. Tak ako minulý rok, ani teraz sa nemohli dostaviť finanční a politickí lídri fyzicky na zvyčajné miesto konania a zvolili formu virtuálnych stretnutí. Na zameraní a kontexte ich plánov to samozrejme nič nezmenilo.

V panelových diskusiách aj jednotlivých vystúpeniach sa striedajú známe postavy svetového globalizačného procesu. Nechýba Bill Gates, John Kerry či Dr. Anthony Fauci, samozrejme nemôže chýbať hlavný guru globalizmu Klaus Schwab, ale je tu aj čínsky prezident Si Ťin-pching alebo šéf farmaceutického koncernu Moderna Stéphane Bancel.

Témy sú jasné: vyhodnotenie veľkého pandemického cvičenia a náčrt plánu globalizácie na ďalšie obdobie. Všetci sa zhodli na tom, že dejiny ľudstva sa odteraz delia na dobu pred pandémiou a po pandémii. A tak tí, čo si údajnú globálnu hrôzu a dejinnú výnimočnosť tejto pandémie nevšimli alebo chýbali v globálnej škole, sa to budú musieť zrejme doučiť.

Priebeh cvičenia hodnotili účastníci kladne, avšak zároveň načrtli aj víziu jeho opakovania. Prof. Wilder-Smith z WHO uviedol, že musia byť pripravené všetky scenáre, vrátane objavenia sa virulentnejšieho a smrteľnejšieho variantu vírusu, a to aj napriek tomu, že svetová populácia má aj vďaka očkovaniu väčšiu imunitu.

Dôležité je, že bola akceptovaná interpretácia tejto choroby ako veľkého predelu v dejinách a „príležitosti“, ako to požadoval Klaus Schwab. Ten teraz už uvažuje nad tým, ako tento zlom pretaviť do kontinuálnej zmeny (príbehu) ľudstva na globálny obraz.

Po knihe Veľký reset (The Great Reset) prichádza s novou publikáciou nazvanou Veľký príbeh (The Great Narrative). Z postupnosti týchto titulov môžeme usudzovať, že reset sa podaril a teraz sa ide písať nový „príbeh“ ľudstva. Anotácia ku knihe uvádza: „Veľký príbeh je kolektívne úsilie popredných svetových mysliteľov o vytváranie dlhodobých perspektív a spoluvytváranie príbehu, ktorý môže pomôcť vytvoriť odolnejšiu, inkluzívnejšiu a udržateľnejšiu víziu našej spoločnej budúcnosti.“ Čiže globalizovanú svetovládu, ako vieme z jeho kníh.

Predchádzajúca publikácia od Schwaba, propagovala koncept Veľkého resetu a vyzývala k využitiu pandémie na nápravu globálnej ekonomiky a vybudovanie sveta „inkluzívnejšieho, spravodlivejšieho a viac rešpektujúceho matku prírodu“. Autor teraz dospel k záveru, že na udržanie globalizácie je potrebné upraviť ekonomický kurz a nasmerovať svetovú ekonomiku na cestu ekológie. Zdôraznil, že si to vyžaduje silné globálne riadenie. Ocenil štvrtú priemyselnú revolúciu a Veľký reset za snahu o deindustrializáciu sveta, v mene boja proti klimatickým zmenám. Teraz avizuje silnú globálnu radu, ktorá by stanovila globálne normy a štandardy pre digitálnu revolúciu, prieskum vesmíru, technologický dohľad atď.

Ako nečakaný (pre tých, ktorý veria na geopolitickú nezmieriteľnosť) pomocník mu prišiel na pomoc čínsky prezident Si Ťin-pching. Čínsky vodca povedal, že musíme „dať tigrovi krídla“ a „konať s odvahou a silou tigra, aby sme prekonali všetky prekážky, ktoré nám stoja v ceste. Musíme urobiť všetko, čo je potrebné, aby sme rozjasnili tieň pandémie a stimulovali hospodársku a sociálnu obnovu a rozvoj, aby lúč nádeje mohol osvetliť budúcnosť ľudstva.“

Poznamenajúc, že svet prechádza hlbokými zmenami, ktoré neboli pozorované celé storočie, povedal, že „musíme napredovať podľa logiky historického pokroku“, a on, ako komunista vie o logike pokroku zaiste mnoho. Pokračoval, že krajiny musia spolupracovať na spoločnom riešení pandémie urýchlením procesu očkovania. S cieľom podporiť oživenie globálnej ekonomiky Si Ťin-pching vyzval na zohľadnenie nových ekonomických opatrení a novej definície ekonomického rastu, nového životného štýlu a nových ciest medziľudských výmen. Si Ťin-pching chce väčšiu ekonomickú integráciu a zrýchlenie globalizácie: „Ekonomická globalizácia je trendom doby. Aj keď protiprúdy v rieke určite existujú, nikto nemôže zastaviť jej prúdenie do mora… Mali by sme usmerňovať reformy globálneho riadenia v súlade so zásadou férovosti a podporovať multilaterálny obchodný systém, ktorého centrom je Svetová obchodná organizácia.“

V takejto atmosfére nesmeli samozrejme chýbať takí matadori ako Bill Gates a John Kerry, momentálne minister USA pre klímu. Tí sa zamerali vo svojich vystúpeniach na dekarbonizáciu a osvieženie klímy. Kerry poukázal na zmenu paradigmy v globálnej klimatickej politike a preto chce urýchliť energetickú revolúciu. Povedal, že „pokiaľ ide o znižovanie emisií skleníkových plynov, nikto nenapreduje dostatočne rýchlo“. Jeho záver je preto jasný: ešte viac dotácií na technológie „čistej energie“.

Na pomoc mu pribehol Bill Gates, majiteľ (okrem iných) firmy Breakthrough Energy & Co-Chair, spoločnosti, ktorá propaguje obnoviteľnú energiu a navrhol podnetné spojenie financií verejného sektora so súkromnými. Zdá sa teda, že daňoví poplatníci sa majú na čo tešiť.

A nielen oni, pretože podľa všetkého majú pre nás naši vládcovia a páni nachystané množstvo inšpiratívnej práce.

BM

Zdroj: PCH24.pl, weforum.com, katehon.com, titulný obrázok – flickr.com

Satanista illuminat Klaus Schwab - predseda svetového ekonomického fór…

Sestra Lucie o USA


OSN - NOVÝ SVETOVÝ PORIADOK

Virtuálny Davos 2022: Schwab ma novú knihu, Čína sa hlási k jeho vízii a Gates s Kerrym dekarbonizujú - Christianitas

Covid1984 budujú svet podľa Georga Orwella - na životoch neočkovaných záleží
Public domain
Zuz S
"Nenechám zem bezbožným vládcom, ako si uzmysleli vo svojich srdciach."
Proroctvo ctihodnej Terézie Neumannovej
Ale mozme si precitat o ich planoch. O planoch, ktore vyjdu nazmar.More
"Nenechám zem bezbožným vládcom, ako si uzmysleli vo svojich srdciach."

Proroctvo ctihodnej Terézie Neumannovej

Ale mozme si precitat o ich planoch. O planoch, ktore vyjdu nazmar.