Mądrość rzymskokatolickiego duszpasterza: refleksja, decyzja, realizacja.

Jasna Góra. Zakrystia. Po Apelu. Proboszcz z Polski – nie pierwszej młodości, choć jeszcze niewiekowy.
Mówi mi tak o swojej parafii: „Dla usprawnienia (!) wprowadziliśmy Komunię świętą procesyjnie i na stojąco. Zorientowałem się po czasie, że ludzie w ogóle przestali klękać. Zbudowaliśmy balaski. Wróciliśmy do Komunii Świętej na klęcząco. Teraz ludzie klęczą”.
Podkreślę konsekwentny proces, jaki dokonał się u tego wierzącego księdza: refleksja, decyzja, realizacja. To jest kapłan maryjny. Matka Boża nie toleruje błędu i grzechu. Oczyszcza wiarę i kult. Oczyszcza i usprawnia rozum duszpasterza. Prowadzi do mądrych decyzji. Prowadzi do realizacji tychże decyzji.
Takie refleksje, decyzje i realizacje nagłaśniać warto.
Takie refleksje, decyzje i realizacje nagłaśniać należy.
Takie refleksje, decyzje i realizacje nagłaśniać trzeba.

Są w Polsce wierzący kapłani rzymskokatoliccy.
Są w Polsce wierzący kapłani rzymskokatoliccy, którzy stwarzają wiernym sprzyjające warunki do uszanowania Pana Jezusa.
Są w Polsce wierzący kapłani rzymskokatoliccy, którzy stwarzają sprzyjające warunki, aby Pan Jezus był uszanowany na polskiej ziemi.

Ci kapłani odważnie stawiają tamę rewolucyjnej, destrukcyjnej, szeroko zakrojonej, bezczelnie zuchwałej akcji niszczenia kultu Eucharystii na polskiej ziemi.
Ci kapłani odważnie stawiają tamę rewolucyjnej, destrukcyjnej, szeroko zakrojonej, bezczelnie zuchwałej akcji niszczenia wiary w sercach Polaków.
Ci kapłani odważnie stawiają tamę rewolucyjnej, destrukcyjnej, szeroko zakrojonej, bezczelnie zuchwałej akcji niszczenia naszej rzymskokatolickiej Tradycji na polskiej ziemi.

Mądrość rzymskokatolickiego duszpasterza:
refleksja, decyzja, realizacja.

- - -

źródło: LINK