Clicks322
ľubica
72

Biskup, ktorý si dovolil kritizovat Instrumentum laboris. : V tých obradoch je diabol a mágia

Amazonský biskup demaskuje pohanské rituály ve Vatikánu

»V těch obřadech je ďábel a magie. Naše Paní není Pachamama, ale Panna z Nazareta.« Jsou to slova, která pronesl José Luiz Azcona, emeritní biskup z prelatury Marajó ve státě Pará. Je to biskup, který si dovolil kritizovat Instrumentum laboris.

Proto jeho slova nenajdete v oficiálních synodálních buletinech, i když jako biskup v Belém, tedy zcela v srdci Amazonie, by měl mít právo promlouvat jako mnozí jiní v těchto dnech. Tento biskup slavil mši svatou 16. října v katedrále v Belém, zasvěcené Naší Paní z Nazareta a promluvil pak na téma obřadů, konaných ve vatikánských zahradách a v bazilice sv. Petra před zraky papeže. (video)

»To, co se dnes děje, je důsledkem negativního obsahu Instrumentum laboris. Mluvím o tom, co se stalo a co mnoho bratří vidí a rozeznává, ale k tomu je potřebné rozlišování Ducha Svatého, o kterém rád mluví náš papež František. Je třeba rozlišovat to, co pochází od ďábla, a to co přichází od Ducha Svatého. Toto rozlišování je základním předpokladem příslušnosti ke katolické církvi a ještě více pro hlásání evangelia«.

Tento biskup pak hovořil o setkání v Brazílii v červnu letošního roku, které organizovalo REPAM a při kterém se rovněž konaly pohanské obřady a indiánské rituály, invokace a modlitby, kterých se účastnili také biskupové. »My v Amazonii víme, co je to Macura nebo Condomblé, magické rity ze severozápadu státu Bahia«.

»Tyto obřady vyvolávají duchy a je zcela jasné, že je to kouzelnictví, na které upozorňuje sv. Pavel v listě Galaťanům (5, 29), když odsuzuje hřích modloslužby, která je neslučitelná s evangeliem«.

Azcona také poukázal na kult Pachamama a matky Země, které byly praktikovány ve Vatikánu. »Jsou to bohyně Cibele a Astarta, uctívané v Babylonii, a obě jsou obrazem plodnosti ženy. Vzývat tyto sochy, před kterými poklekaly i řeholní osoby ve Vatikánu, znamená vzývat magické mocnosti a žádat o jejich požehnání pro lidstvo. Jsou to démonická rouhání, která navíc vyvolávají pohoršení především u maličkých, kteří je nedokážou rozlišovat.

V závěru řekl: »Matce zemi se nemůžeme klanět, protože všechno, i matka země je pod vládou Ježíše Krista. Není možné, aby zde byli duchové, kteří mají mít větší moc než náš Pán a Panna Maria«.

Za své kázání byl odměněn velkým potleskem, který potvrdil, že »Pachamama nikdy nebude Pannou Marií. Ztotožňovat ji s Marií je lež. Není Paní Amazonie, protože její Paní je Panna z Nazareta. Nedělejme žádné synkretické míšence. Maria je Matkou Boží a Královnou nebe a země.«
Můžeme si být jisti, že v Římě znají území, které nyní obsazují? Není snad Amazonie „teologickým územím“ jen jakožto překážkou pro pravou evangelizaci, aby byla zavedena nová víra?

Andrea Zambrano, Nuova Bussola Quotidiana
................................

DEO GRATIAS 1000000000000000000000000000000000000000 krát !!!!!!!
Krásu a hodnotu Panny Marie nikdy nezachytí různé barokní sošky, kupa obrázků a jistý zástupný náboženský fetišismus, který je latentně přítomen především v tradičních náboženstvích. Je to takové tolerované lidové zbožné pohanství uvnitř církve samé, které spoléhá více na ritualismus, vnější oddiv a nebo neživé předměty, že mají údajnou moc a nebo že přes ně Bůh atd..... Inu, holt jsme lidé a …More
Krásu a hodnotu Panny Marie nikdy nezachytí různé barokní sošky, kupa obrázků a jistý zástupný náboženský fetišismus, který je latentně přítomen především v tradičních náboženstvích. Je to takové tolerované lidové zbožné pohanství uvnitř církve samé, které spoléhá více na ritualismus, vnější oddiv a nebo neživé předměty, že mají údajnou moc a nebo že přes ně Bůh atd..... Inu, holt jsme lidé a máme smysly a měli bychom odolat mámení smyslů a evangelium především žít a uskutečňovat. Podobně tak Libor, když běhal kolem porodnice využíval nejdřív dvoumetrového a pak si pořídil třímetrový kříž :) A k tomu samozřejmě obrázky .... Vzpomínáš Libore, že?

Člověk má smysly a ty ho vedou, oslovují, zasahují..... Je to ale i zneužitelné - komunisti to uměli se Stalinem nad Letnou po ruském stylu dokonale.... :)) Smysly.... Obrázky, sochy, zpodobnění čehokoli je vždy v náboženství ale druhotné, doprovázející, zprostředkované a umělecké poselství..... Tam víra nežije, tam víra nezačíná, ale ani nekončí.... Zvláště v misijních oblastech byla velká práce aby nedošlo k synkrezi a přesto tam je přítomná a misionáři makali na tom, aby navázali na to co už bylo.... A tak v Jižní Americe leckdy i sošky Panny Marie mají nekonečné zástupy oltáříčků a potkávají se v lidovém pojetí s dalšími kulty vč. kultů předků... Týká se to misijních oblastí a toto téma je zbytečné otvírat zde na GTV. Je zde příliš mnoho lidí co nenávidí Církev.

Přečetl jsem odkaz Libora na LL a biskup je pašák. Jeho slova, slova biskupa sedla a v tom regionu, kde to pronesl mají váhu. Skutečně je třeba ale přísně odlišovat a dobře interpretovat pohnutky a ne všechno spláchnout do bezbřehé a účelové kritiky, jak se žel děje nejen zde na GTV. Je třeba přísně a kriticky oddělit zrno od plev. Jako se nedělá z Ježíše první komunista, velký učitel národů ani revolucionář či první hipísák, tak se stejným úsudkem je třeba identifikovat Pannu Marii a povznést ji, okrášlit a vyzdvihnout v jejím poslání nade všechny Pachymamy a spol. :)

Pokud snad některý církevní činitel sestoupil na kompromis v laciné touze se zavděčit, pak činí špatně. Skutečně může pohoršit "maličké"....

A poslední slovo - já se nebojím, že Církev sejde z pravé cesty, bojím se toho, že někteří se bojí, že nepočetná Církev je špatná Církev. NE. Já věřím tomu, že Církev by měla být pravdivá padni komu padni. Ty záchranná lana ale nevidím od poblázněných sektářů ADohnal a jiných, stejně tak je naprosté zoufalství aktivit někt. kněží tradičního ritu, kteří oprašují latinu a živí "neživou víru". Jsou i světlé a vzdělané výjímky a kněží, kteří ví, že slouží Kristu a lidem a dělají to v hlubokém lidském sebepřijetí, mají rozměr člověka a ne úředního panáka, který objíždí lidové slavnosti, požární zvonice a zvony kostelů a nebo naopak kompromisně proklamuje.... Církev má rozměr skoro pouliční a nabízí to co nabízel Kristus - společenství věrných, oběť, ale i konečné Vítězství v Jeho slávě... A pro to má cenu safra žít, bez hořkosti a jizev. Jeho jizvami jsme totiž už dávno uzdraveni, jak je psáno, ale nějak nám to nedošlo :))
Mates5485
www.youtube.com/watch

Nie si ty náhodou jak ten satanista na tom videu,ktorý podpichuje a provokuje právoverných a správnych kresťanov slúžiacich Bohu ? Máš také črty podobné. :)
Nechápem prečo tebe dovoľuje písať. Už ťa mala zablokovať.
ľubica
dobrý nápad
Díky. Konečně 1 katolický biskup (Bohu žel už emeritní) ze skutečné Amazonie, který říká PRAVDU a neklame na rozdíl od vatikánského Bergoglia (Františka) a jeho čarodějnické sebranky na tzv. Amazonském synodu v Římě. www.lumendelumine.cz/index.php
Monika G and 2 more users like this.
Monika G likes this.
Mates5485 likes this.
fiat33 likes this.
Libor Halik shares this.
Biskup: obřadem Pachamama teď do Vatikánu zvou démony
ľubica
Miron Keruľ Kmec je slovenský grécktokatolícky kňaz pôsobiaci v USA, nedávno vystupoval aj v TV Lux. Po nedávnom pohanskom rituále vo Vatikáne pred amazonskou synodou sa ho jeho farníci pýtali na jeho názor na amazonskú synodu a tu je jeho odpoveď a zamyslenie, ktorú odporúčam vypočuť si: Video: Zbláznili sa vo Vatikáne? Video TU: alianciazanedelu.sk/archiv/4457
Mates5485 and 3 more users like this.
Mates5485 likes this.
fiat33 likes this.
Ignac72 likes this.
Libor Halik likes this.
ľubica