Clicks1.3K
Piotr2000
5
ks. PIOTR NATANEK- WIELKIE REKOLEKCJE dla POLSKI I ŚWIATA czesc 1/2 www.cda.pl/video/1098954ec Ks. PIOTR NATANEK - REKOLEKCJE dla POLSKI i ŚWIATA część 2 Ksiadz Piotr NATANEK (ur. 11 grudniaMore
ks. PIOTR NATANEK- WIELKIE REKOLEKCJE dla POLSKI I ŚWIATA czesc 1/2

www.cda.pl/video/1098954ec

Ks. PIOTR NATANEK - REKOLEKCJE dla POLSKI i ŚWIATA część 2

Ksiadz Piotr NATANEK

(ur. 11 grudnia1960 w Makowie Podhalańskim) – polski kaplan rzymskokatolicki archidiecezji krakowskiej, kaznodzieja i rekolekcjonista. Doktor nauk teologicznych (specjalność: teologia historyczna) i doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie historii. Nauczyciel akademicki, były wykładowca Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie.

Pochodzi ze wsi Grzechynia. Po ukończeniu Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej przyjął 19 maja 1985 święcenia kapłańskie. Od 1986 roku związał się naukowo z Papieską Akademią Teologiczną w Krakowie, na której uzyskał stopień doktora, a następnie objął funkcję adiunkta w Katedrze Historii Kościoła XIX i XX wieku na Wydziale Historii i Dziedzictwa Kulturowego tej uczelni. Jest autorem kilkunastu książek, rozpraw naukowych i ponad 100 artykułów. Był wikarym i duszpasterzem w parafii św. Antoniego z Padwy w Krakowie. Założył ośrodek rekolekcyjny Pustelnia Niepokalanów, w którym młodzi ludzie pod opieką kapłana i animatorów spędzają czas na modlitwie, katechezie, pracy i rekreacji. Przy domu rekolekcyjnym cały rok funkcjonuje grupa modlitewna i Bractwo Dusz Czyśćcowych.
Przy pomocy fundacji Społecznego Ruchu Zapotrzebowania Wiary z siedzibą w Norwegii, którego filią stała się Pustelnia Niepokalanów w Grzechyni, uruchomił internetową telewizję ChristusVincit-TV, w której oprócz transmisji nabożeństw z pustelni nadawane są nagrania z wygłoszonych przez niego rekolekcji i katechez. Nagrał wraz z chórem młodzieżowym dwie autorskie płyty.
Jest jednym z głównych propagatorów i opiekunów ruchu dążącego do Intronizacji Chrystusa na „Króla Polski”.
W lutym 2010 opublikowa „List Otwarty do Biskupów Polskich, Prezydenta Rzeczpospolitej i Premiera Rządu Rzeczpospolitej”, w którym prosił i wzywał do uroczystego uznania Jezusa za Króla Polski, nawrócenia się i uznania nadrzędności „Prawa Bożego” nad prawem publicznym.
piotr2019
Ogromna ilosc wspanialych kazan i jednoczesnie 24 godziny na dobe transmisja z Pustelni NIepokalanow w Grzechyni /granica Polski i Slowacji/ pod podanym adresem: christusvincit-tv.pl/viewpage.php
franciszek44
JEZU CHRYSTE KROLU POLSKI ! Zmiluj sie nad nami !
MARYJO, Matko Pana naszego Jezusa Chrystusa, krolowo Korony Polskiej - modl sie za nami !
JezusMaryja1
Kaplan katolicki, Bozy Kaplan na czasy zametu w Kosciele i swiecie.
JezusMaryja1
Oby Bog dal Polsce wiecej takich swietych kaplanow jak ks. Piotr Natanek.
ktoz jak Bog1
Niech Bog w Trojcy swietej Jedyny mu blogoslawi, strzeze i prowadzi.

JEZUS i MARYJA