Tomasz Lis a Joseph Goebbels. Czyli o tym jak mainstreamowe media nie lubią krytyki

Aktualnym tematem na okładce tygodnika w Sieci jest medialna nagonka na Kościół, która jest porównywana do propagandy goebellsowskiej. Głównym aktorem jest redaktor naczelny „Newsweeka” Tomasz Lis, który jest przedstawiony na okładce w mundurze niemieckiego SS-mana . Tytuł danego wydania brzmi: „Prawie jak Goebbels. Nagonka na kościół. Czy zatrzymają się dopiero, gdy zaczną ginąć księża.”

Czasopismo argumentuje cytatami z aktualnych artykułów mediów mainstreamowych w Polsce: „Zakrystie przemieniły się w burdele”, „Klasztory stały się melinami homoseksualistów”. Te nagłówki przypominają według redaktorów styl goebbelsowskiej propagandy, która miała na celu zniszczenie kościoła.

„Gazeta Wyborcza", "Newsweek", Onet, TVN, Polsat, a nawet TVP prześcigają się w antyklerykalnym przekazie. Tomasz Lis, regularnie opluwający księży na łamach "Newsweeka", bez skrępowania wykorzystuje do biczowania Kościoła także jedną z głównych anten TVP”, argumentuje autorka artykułu Marzena Nykiel.

Zwraca ona uwagę na fakt, iż jak naziści i komuniści, tak i współcześni spadkobiercy tych obu reżimów zaklinają się, że działają w słusznej sprawie. Dla nich jedyną przeszkodą ludzkości jest „zgnilizna Kościoła, z którą należy się rozprawić raz na zawsze” - pisze tygodnik.

Pojawienie się krytycznego głosu w sprawie zniesławienia kościoła podjęła falę niezadowolenia w mediach mainstreamowych, które nie są przyzwyczajone do słuchania odmiennej opinii.

Na szczęście pojawiły się również głosy poparcia dla pisma, na przykład od rzecznika PiS Adama Hofmana:
- To jest odwrócona broń Lisa. To jest kwestia pokazania hipokryzji mainstreamu i "Newsweeka", który używał takich okładek wielokrotnie, a teraz, kiedy został trafiony taką okładką, to będzie bił w święty dzwon, powiedział on dla Radia Zet.
czciciel
A Kościół płynie dalej , brudy z burty odpadają i dobrze.Trwa ta sztormowa fala już kilka miesięcy i posnęli niektórzy rybacy ale płynie z nami Chrystus. Jedno Jego słowo ' Ucisz się !' wystarczy.
biniobill
Warto przeczytać cały artykuł żeby dowiedzieć się o sposobie działania reżimu i o co tak naprawdę chodzi w nagonce na Kościół.