Jarujestem
132.7K
NAPROKSEN w ciągu godziny obniża o 82% ilość wirusów w płucach - Badanie naukowe. W szwajcarskim czasopismie naukowym MOLECULES w dn.29.04.2021, została opublikowana praca naukowców francuskich: …More
NAPROKSEN w ciągu godziny obniża o 82% ilość wirusów w płucach - Badanie naukowe.
W szwajcarskim czasopismie naukowym MOLECULES w dn.29.04.2021, została opublikowana praca naukowców francuskich: chemików, biochemików, wirusologów, w której opisano skuteczne działanie przeciwwirusowe znanego leku NAPROKSEN.
Link do artykułu mdpi.com/1420-3049/26/9/2593/htm
Badanie prowadzono w komórkach nabłonka oddechowego małpy oraz w odtworzonym ludzkim nabłonku dróg oddechowych nosa i oskrzeli (HAE) metodą spektroskopii fluorescencyjnej, anizotropii fluorescencyjnej oraz testów dynamicznego rozpraszania światła wykazano trwałe wiązanie naproksenu z białkiem N wirusa SARS Cov-2. Skutkiem tego zjawiska jest zablokowanie funkcji białka N,a w efekcie duże ograniczenie namnażania wirusa i działanie przeciwzapalne.

Wirus SARS Cov -2 w swej budowie zawiera znane nam białko S (spike, kolca) oraz klika białek strukturalnych N,M,E
Bardzo ważnym i licznym białkiem jest białko strukturalne N ,które spełnia wiele funkcji w procesie zapalenia, namnażania i rozprzestrzeniania się wirusa w organizmie człowieka.
Białko N wirusa SARSCov-2:
- łącząc się z RNA wirusa rozpoczyna proces replikacji materiału genetycznego i namnażanie wirusa.
- aktywuje kaskadę cyklooksygenazy (COX) zwiększając stan zapalny i burzę cytokinową
- hamuje odpowiedż immunologiczną organizmu,przez blokowanie odpowiedzi interferonu (substancji przeciwwirusowej)
- przyspiesza śmierć zainfekowanej komórki.
NAPROKSEN natomiast łącząc sie z białkiem N blokuje je i utrudnia połączenie z łańcuchem RNA - uniemożliwia podjęcie funkcji.
Działanie Naproksenu:
- przeciwwirusowo - hamuje replikację/ namnażanie
- zmniejsza ogólny stan zapalny - hamuje kaskadę cyklooksygenazy i innych mediatorów zapalenia np interleukin
- chroni nabłonek pęcherzyków płucnych
- hamuje nielkorzystne działanie wirusa na odpowiedż ukladu immunologicznego,czyli organizm zyskuje możliwość naturalnej obrony przed infekcją wirusową: odzyskuje sprawnośc odpowiedzi nieswoistej.
Badanie wykazało ponadto, że podczas terapii Naproksenem, po godzinie od podania leku, ilość wirusa w zakażonych tkankach pęcherzyków płucnych, spadła nawet o 73-82%.
Oprócz szerokiego spektrum działania przeciwwirusowego naproksenu na SAR Cov-2 ,wykazano rownież działanie przeciwwirusowe na wirusy grypy typu A oraz B.
Reasumując,w badaniu wykazano,że naproksen ma bezpośrednie działanie przeciwwirusowe na replikację SARSCov-2 i co ważne chroni nabłonek płuc przed uszkodzeniem wirusowym działając silnie przeciwzapalnie. Białko N wirusa SARSCov-2 to najliczniejsze białko strukturalne i to ono jest dobrym celem dla leków przeciwwirusowych,a takie właśnie działanie wykazuje NAPROKSEN.
Sukces badań skłonil naukowcow do przetestowania w badaniu klinicznym o nazwie ENACOVID efektu dodania naproxenu do standardowej opieki nad cieżko chorymi pacjentami. Badanie jest prowadzone we Francji przez Assistance Publiqe- Hopitaux de Paris.
Link do badania clinicaltrialsregister.eu/ctr-search/search?query=eudract_number:2020-001301
Link do artykułu: mdpi.com/1420-3049/26/9/2593/htm
ryc,budowa wirusa SARSCov-2 ,źródło prosci-inc.com Sławomir Kała
Opracowała dr Ewa Bzymek
EON shares this
18
,,,
Tymoteusz
Gwoli dopowiedzenia i sprostowania. Ten tekst został tak napisany przez francuskich naukowców, że osoba nieobeznana z tematem koronawirusów myśli, że naukowcy pobrali koronawirusy SARS-CoV-2 i na nich eksperymentowali, a to jest kłamstwo, ponieważ mitycznego Koronawirusa SARS-CoV-2 (i jego mutacji) żaden naukowiec na świecie nie wyizolował, czyli, że nikt na świecie nie widział tego wirusa.
More
Gwoli dopowiedzenia i sprostowania. Ten tekst został tak napisany przez francuskich naukowców, że osoba nieobeznana z tematem koronawirusów myśli, że naukowcy pobrali koronawirusy SARS-CoV-2 i na nich eksperymentowali, a to jest kłamstwo, ponieważ mitycznego Koronawirusa SARS-CoV-2 (i jego mutacji) żaden naukowiec na świecie nie wyizolował, czyli, że nikt na świecie nie widział tego wirusa.

Natomiast ci naukowcy doszli do swoich wniosków na podstawie porównań do innych znanych (wyizolowanych) wirusów, chociażby, znanych od dziesiątków lat, koronawirusów i innych wirusów.

Przykład zafałszowania informacji przez tychże naukowców:
„Reasumując, w badaniu wykazano, że naproksen ma bezpośrednie działanie przeciwwirusowe na replikację SARSCov-2 (...)”.

A tekst powinien brzmieć mniej więcej tak:
„Reasumując, w badaniu wykazano, że naproksen ma bezpośrednie działanie przeciwwirusowe na replikację” różnych wirusów i koronawirusów, w tym niektórych koronawirusów (a precyzyjniej, jakichś koronawirusów), które powodują objawy choroby nazwanej COVID-19 (bo dla swoich niecnych celów polityczni decydenci musieli wymyślić jakąś nazwę dla nowej choroby).
Jarujestem
Tymoteusz zrobiłeś złe założenie fakt nie wyizolowania wirusa nie ma znaczenia, gdy jest on podawany ludziom w szczepionkach. Jak wirus nie istniał, bo można było wykazać że źle przeprowadzono badania nad nim. To po szczepieniach mamy prawdziwego wirusa w populacji. Naukowcy francuscy pokazali że można zniszczyć jedną z protein sars cov 2 i tym zachamować replikację wirusa. Nie taki wirus straszny …More
Tymoteusz zrobiłeś złe założenie fakt nie wyizolowania wirusa nie ma znaczenia, gdy jest on podawany ludziom w szczepionkach. Jak wirus nie istniał, bo można było wykazać że źle przeprowadzono badania nad nim. To po szczepieniach mamy prawdziwego wirusa w populacji. Naukowcy francuscy pokazali że można zniszczyć jedną z protein sars cov 2 i tym zachamować replikację wirusa. Nie taki wirus straszny jak go malują.
Tymoteusz
Jarujestem :
„Naukowcy francuscy pokazali że można zniszczyć jedną z protein sars cov 2 i tym zachamować replikację wirusa.”
Tego oczywiście nie neguję.
Dodałbym, „że można zniszczyć z jedną z protein”, które mają wewnątrz siebie różne wirusy (koronawiruy), hamując tym samym replikację tychże wirusów za pomocą Naproksenu, Amantadyny, Iwermektyny i zapewne wielu innych leków przeciwwirusowych …More
Jarujestem :
„Naukowcy francuscy pokazali że można zniszczyć jedną z protein sars cov 2 i tym zachamować replikację wirusa.”

Tego oczywiście nie neguję.

Dodałbym, „że można zniszczyć z jedną z protein”, które mają wewnątrz siebie różne wirusy (koronawiruy), hamując tym samym replikację tychże wirusów za pomocą Naproksenu, Amantadyny, Iwermektyny i zapewne wielu innych leków przeciwwirusowych, czyli „szczepionki” są zbędne, a do tego bardzo niebezpieczne z wielu powodów, co zostało niejednokrotnie upublicznione pomimo masońskiego embarga na prawdę...

Teraz mi się przypomniało, że wygląda na to, że ten wirus został najprawdopodobniej wyprodukowany przez człowieka jako broń biologiczna (z tego, co przeczytałem, to w USA), a wypuszczony (celowo albo przez przypadek) z amerykańskiego laboratorium w chińskim Wuhan. Można więc wnioskować, że doskonale jest znany ten wirus (i jego mutacje) bardzo nielicznym naukowcom od broni biologicznej...