Libor Halik
151.8K

Divadelní puč v Turecku a jeho budoucí následky - 3. světová válka

16.7.2016 Češka, která žije v Turecku: "V noci to vypadalo nebezpečně, ráno klid, ticho po pěšině." Divné! 16.43 Někteří ze zadržených vojáků vyšetřovatelům řekli, že nevěděli, že se účastní pokusu o puč. Velitelé jim prý řekli, že jde o vojenské cvičení. Vojáci pak údajně pochopili, že jsou součástí puče, až když viděli civilisty šplhající na tanky. Dle TV se jim vzdali. www.ceskatelevize.cz/…/1847885-prevrat… Krvavé divadlo zkomponoval ten, kde z něj má zisk - islamista Erdogan. V Turecku lynčují poražené vojáky. Jednomu prý uřezali hlavu. echo24.cz/…/v-turecku-lyncu… Turecký pokus o převrat dle vládních čísel v 12.37: Zemřelo více než 160 lidí. Počet mrtvých pučistů čítá asi 20 lidí. Zraněno kolem 1440 osob. Zatčeno po celé zemi dosud přes 2800 členů armády. Zmařený převrat může Erdoganovu moc jen posílit, nastane islamistou Erdoganem plánovaná čistka v armádě. Armáda jako „stát ve státě“ musí dle slov islámského prezidenta Erdogana skončit. První velký ÚSPĚŠNÝ armádní převrat proběhl v roce 1960, další ÚSPĚŠNÝ v roce 1971, ÚSPĚŠNÝ v roce 1980, dále armáda provedla ÚSPĚŠNÉ intervence v roce 1983. Turecká armáda je s 510 000 vojáky v činné službě početně druhou největší v rámci NATO po americké armádě a platí za jednu z nejlépe vycvičených na světě. K této kapacitě je možné dodat přes 102 000 příslušníků polovojenských sil Národní gardy (údaj z roku 2015). Navíc má Turecko v uvedených třech armádních složkách k dispozici 378 000 záložníků. Ateisticky řízená a kdysi Ataturkem vybudovaná turecká armáda je evidentně stále mocná na to, aby mohla ohrozit současnou islámskou vládu. www.ceskatelevize.cz/…/1847885-prevrat…
Čili kdyby šlo o skutečný armádní převrat, armáda by to tak nezpackala!
Ignatov kritizuje amaterizmus pučistov. Načo ostreľovali večer turecký parlament, keď v ňom evidentne nik nebol? Taktiež načo vrtuľník ostreľoval večer štáb tureckej rozviedky? Prečo len ostreľovali a neobsadili štáb tureckej rozviedky a prípadne polície, keď tam de facto nikto okrem zopár nočných strážcov nebol? Keď v roku 1991 tanky ostreľovali budovu parlamentu v Moskve, aby sa urýchlil proces rozpadu ZSSR, bol parlament plný delegátov. Večer by ostreľovanie bolo kontraproduktívne a bez významu.

Podľa tureckých informácii sa do prevratu zapojilo cca 500 ľudí. Ak by si brali príklad z Pinochetovho prevratu v Chile, tak by vedeli, že potrebujú minimálne 3000 vojakov, ideálne výsadkárov. Najdôležitejšie sú prvé hodiny prevratu, kedy sa musí obsadiť rozhlas, televízia, polícia. A tu sa celého prevratu zúčastní 500 ľudí, z toho 50 obsadí most a 13 vojakov útočí na prezidentský palác, pričom len Erdoganova ochranka má viac ako 500 členov. Ak aj mnohí z nich boli mimo služby, minimálne 100 ľudí z Erdoganovej ochranky v prezidentskom paláci byť muselo.
Tu by som len doplnil, že keď v roku 1979 zaútočili vojaci ZSSR na palác afgánskeho prezidenta Amina, útočili tri roty Specnazu, ktoré vedeli, že Aminovi ochrankári prešli takisto výcvikom Specnaz (A to už Aminov kuchár, ktorý bol agentom KGB alebo GRU Amina pri večeri otrávil). Specnaz mal po útoku cca 30 mŕtvych a ranených. A to šla do útoku vtedajšia sovietska elita. Tu sa nejakých 13 tureckých vojačikov rozhodne odzbrojiť a eliminovať niekoľko desiatok členov Erdoganovej ochranky. Neuveriteľné.
Bežní ľudia, ktorí si líhali pred tanky a odhaľovali hrude pred vojakmi, nakoniec pučistov svojou morálnou silou zastavili a zachránili Turecko. (L: Vojáci v tancích neměli rozkaz střílet, byli jen na cvičení, proto se vzdali a pak byli od islámských civilistů bičováni twitter.com/…/1 , na smrt zlynčováni, někomu z vojáků uřízli rituálně hlavu. twitter.com/…/1
) Viz www.hlavnespravy.sk/…/808648
Divadlo ale neskončilo: Turecké úřady požádaly Řecko o navrácení osmi mužů (podle řeckých úřadů dva majoři, čtyři kapitáni a dva rotmistři), kteří dorazili armádní helikoptérou přes moře s cílem získat azyl. Po přistání v 10.51 byli okamžitě zadrženi řeckou stranou kvůli nelegálnímu překročení hranice. „Budeme se řídit mezinárodním právem. Nicméně vezmeme v potaz, že je v jejich zemi viní z narušení ústavního pořádku a pokusu o svržení demokracie,“ uvedla mluvčí vlády premiéra Alexise Tsiprase Olga Gerovasiliová. 18.41 Podle řeckého novináře Giorga Christidese, který se odvolává na vládní zdroj, popírá řecká vláda, že by tureckému ministru zahraničí kdokoli slíbil vydání osmi důstojníků, kteří přeletěli z Turecka do Řecka vrtulníkem a požádali o azyl. Žádosti prý mají být zpracovávány rychle, ale v souladu se zákonem. echo24.cz/…/v-recku-pristal…
Čili Erdogan také hledá záminku k přepadení Řecka. On předpokládá, že křesťanští Řekové, jako staletí nepřátelé islámských Turků, pravděpodobně uprchlíky žádající o azyl do Turecka nevydají. Turci povraždili jen v 20. století milion Řeků a předtím jako Osmanská říše vyhubili desítky milionů Řeků a další desítky milionů poturčili. Turecko navíc okupuje od r.1975 polovinu řeckého Kypru, a proto je Turecku dodnes bráněno vstoupit do EU.
Dle proroctví sv. Paisije Athoského těsně před 3. světovou válkou budou odvoláni řecký velvyslanec z Turecka a turecký velvyslanec z Řecka. Pak dle něj Turecko obsadí 2-3 řecké ostrovy a mořské pohraničí Řecka do 6 mil. Poté dle něj zaútočí na Turky ruská armáda, ne proto, že miluje Řeky, ale z jiných důvodů.
Připomínám, že prastarým vojensky a obchodně strategickým plánem Ruska je obsadit Tureckem vlastněné průplavy z Černého do Středozemního moře - Bospor a Dardanelly. K tomu je potřeba dobýt Istanbul, ve kterém byl včera proveden ten divadelní puč.
Dle proroctví sv. Serafíma Sarovského Rusové postaví v Istanbulu vítězně pravoslavné kříže.
Ty kříže tam však nebudou dlouho, protože v 2. fázi 3. světové války dle sv. Paisije Athoského USA vojensky pomůžou Ruskem okupovanému Turecku. Tehdy bude 15 milionový Istanbul srovnán se zemí. Zůstane jen křesťanský chrám sv. Sofie (Boží moudrosti). Mezinárodní situace donutí Rusy, USA i Evropany, aby darovali zbořeniště Istanbulu (bývalé řecké Konstantinopole) Řecku. Ti si ho dle Paisijova proroctví znovu postaví. Dle jeho proroctví se Řecko 3. světové válce vyhne a poté dojde k obnově křesťanského zákonodárství na celé zeměkouli.
Dle starce, který se hodinu a půl po své smrti na svém těle zázračně usmál - Josifa Vatopedského se židovské (bankéřské) světovládné elity (Rockefelleři - dnes podporující stát Izrael, a Rothschildi - dnes podporující obnovu komunismu) za 3. světové války budou tak vzájemně nenávidět, že jedna druhou vyvraždí. Zahyne přitom dle něj 600 až 700 milionů vojáků. Antikrist si tak dle něj bude muset na svou světovládu počkat, čekat bude 30-40 let. Pak dle Bible povládne tři a půl roku, než bude zabit Kristem.
Antikrist se dle sv. Pelagie Rjazaňské měl narodit po její smrti. Zemřela r.1966. Dle Bible, dle proroctví sv. apoštola Pavla se Antikrist měl objevit na světě až dojde k odpadlictví od křesťanské víry. K ní určitě došlo v 60. letech 20. století. Je už nejmně rok odtajněno, že na 2. vatikánském koncilu 1962-1965 se písemně dohodl v rámci ekumenismu zástupce Ruské pravoslavné církve metropolita rusko-sovětského komunistického Leningradu, tj. homosexuální důstojník tajné policie KGB Nikodém Rotov, s modernistickým homosex praktikujícím papežem Pavlem VI., který zrušil antimodernistickou přísahu sv. Pia X., na tom, že koncil nebude odsuzovat komunismus. Dohoda byla splněna. Pavel VI. podepsal i ty dekrety koncilu šířící zmatek a dokonce nevíru v jediného Boha a Jeho jednorozeného Syna Ježíše Krista, tj. uzákonil v Katolické církvi úctu k nekřesťanským démonicky vylhaným náboženstvím. Tuto úctu k nekřesťanským náboženstvím a ke komunistickému ateismu uzákonila tehdy skrze Nikodéma Rotova i Ruská pravoslavná církev moskevského patriarchátu a od ní to převzaly další pravoslavné církve. Došlo tím tehdy k apostasi, k odpadlictví od Krista a tím se naplnilo proroctví sv. apoštola Pavla o podmínkách za jakých bude počat a porozen Antikrist.
Dle kněze Nectou, který vzkřísil mrtvého a dle Garabandalských zjevení dojde zázračnému Božímu znamení VAROVÁNÍ až bude ve 3. světové válce nejhůře. Tehdy dle Nectou budou ruská vojska usilovat překročit řeku Rýn na hranici z Německa do Francie. Nevěřící Rusové se pak obrátí k Bohu a pravděpodobně pomůžou francouzským křesťanům v boji proti francouzským bezbožníkům. Dle vizionářky Lucie dle zjevení z Fatimy papež zasvětí doslova Rusko pod ochranu neposkvrněné Panny Marie nakonec, pozdě. Čili za 3 světové války či po ní. Pak dle tohoto proroctví se Rusko obrátí a na určitý čas bude mír - Neposkvrněné srdce Panny Marie zvítězí, zničí ďábelské sítě.

Veřejná doména
Libor Halik
23:45, 30.07.2016 V Turecku likvidují všechna vojenská učiliště, aby se vytvořila jen jediná univerzita národní obrany. (L: Turecko bude oslabené jako byl Sovětský svaz čistkami před 2. světovou válkou - čehož využila tehdy německá armáda. Teď toho může využít armáda ruská k získání průplavů do Středozemního moře. Viz proroctví řeckých svatých) В Турции ликвидируют все военные …More
23:45, 30.07.2016 V Turecku likvidují všechna vojenská učiliště, aby se vytvořila jen jediná univerzita národní obrany. (L: Turecko bude oslabené jako byl Sovětský svaz čistkami před 2. světovou válkou - čehož využila tehdy německá armáda. Teď toho může využít armáda ruská k získání průplavů do Středozemního moře. Viz proroctví řeckých svatých) В Турции ликвидируют все военные училища. Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган в эфире местного телевидения анонсировал скорое закрытие всех военных училищ в стране на фоне ситуации, сложившейся после попытки военного переворота. По словам турецкого лидера, училища будут ликвидированы в пользу создания единого Университета национальной обороны. Структура будет создана на базе существующих объектов, однако позволит централизовать управление образовательным процессом будущих военных. Напомним, что захват власти в Турции ночью 16 июля попыталась совершить группа военных. Правительственным силам удалось подавить мятеж, однако при столкновениях пострадали более 2 тыс. человек, а погибли по меньшей мере 246, не считая путчистов. Источник : realnoevremya.ru/news/38541 — RealnoeVremya.ru
ľubica and one more user link to this post
Samson1
No, NATO je s přehledem dělá v jiných zemích, které nejsou členy NATO. 🙂
Caesar
V NATO není pro vojenské převraty místo, šéf Aliance podpořil Erdogana
18. července 2016 18:24
Generální tajemník Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg během telefonátu s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem plně podpořil tureckou vládu a uvedl, že ve členském státě NATO není pro vojenské převraty místo. Pokus o puč odsoudila jako nepřijatelný také německá kancléřka Angela …More
V NATO není pro vojenské převraty místo, šéf Aliance podpořil Erdogana

18. července 2016 18:24

Generální tajemník Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg během telefonátu s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem plně podpořil tureckou vládu a uvedl, že ve členském státě NATO není pro vojenské převraty místo. Pokus o puč odsoudila jako nepřijatelný také německá kancléřka Angela Merkelová.
„Uvítal jsem silnou podporu demokracie a demokraticky zvolené vlády, kterou vyjádřili lidé i všechny politické strany. Turecký lid ukázal obrovskou odvahu,“ uvedl šéf NATO ve svém prohlášení. Pokus o puč odsoudil a vyjádřil plnou podporu tureckým demokratickýminstitucím.Tureckorovněž označil za velmi důležitého člena NATO.
Zdroj:zpravy.idnes.cz/…/zahranicni.aspx

Slyšte, slyšte!

Prý je puč nepřijatelný. Oooooooooh. Aaah.

A co tak najednou?

Přijatelný byl přece puč v Libyi. Přijatelný a vítaný byl protivládní puč v Syrii. Přijatelný a plánovaný americkou CIA byl puč v Egyptě. Přijatelný a vítaný s otevřenou náručí byl puč na Ukrajině.

A teď najednou je to všechno jinak???

Goro být zmaten.


Media uz v nemecku otaci, pise se o naplanovanem puci od Erdogana samotného a většina obviněných byla v posteli, takže ani nevěděli, že se něco chysta...

www.welt.de/…/Die-EU-Staaten-…

Hlavne Erdogan vyhlasil, ze souhlasi se zavedenim trestu smrti a ze ho schvali, takze se dozijeme spusty poprav v primem prenosu, jako v saudkse arabii...

www.focus.de/politik/werde-entscheid…

Pocitam, ze Angela po tolika navstevach Erdogana, po tom co mu poslala desitky miliard, bude mit listky v první rade...
4 more comments from Caesar
Caesar
Od Adolfa Vissarionoviče Erdogana lze nyní očekávat procesy ala Horáková, Slánský atd. Lid bude sepisovat petice s žádostí o šibenice a Urválkové budou zase řečnit o hnízdu pochytaných krys, železné pěsti atd.
jak čtu celou situaci já: dělat převrat v 700tisícové armádě s pouhou 2000 vojáků, v pátek v 8 večer, v létě, kdy jsou všichni turci venku může jen naprostý idiot.
Naopak turecká …More
Od Adolfa Vissarionoviče Erdogana lze nyní očekávat procesy ala Horáková, Slánský atd. Lid bude sepisovat petice s žádostí o šibenice a Urválkové budou zase řečnit o hnízdu pochytaných krys, železné pěsti atd.

jak čtu celou situaci já: dělat převrat v 700tisícové armádě s pouhou 2000 vojáků, v pátek v 8 večer, v létě, kdy jsou všichni turci venku může jen naprostý idiot.

Naopak turecká vláda se projevila jako velice organizačně schopná, v noci z pátka na sobotu dokázala připravit seznamy lidí, který právě probíhající puč organizovali a pozavírat je do 12 hodiny polední..... taková organizace se nevidí ani v německu, a nebo že by všechno bylo jinak....?

že by modernizovaná verze situace "A21" = Požár Říšského sněmu 27.2.1933, nebo napadení vysílače v Gliwicích ?
Caesar
Sialenstvo Erdogana nemá hraníc, je to sadistický krvilacný maniak:
echo24.cz/…/general-se-priz…
Generál se přiznal k puči, tvrdí agentura. Na fotce vypadá zmučený
Echo24, čtk, mc
Share2 Tweet1 0
ZMAŘENÝ POKUS O PUČ
Témata: Turecko, Puč v Turecku
Bývalý generál tureckého letectva Akin Öztürk se podle státní agentury Anadolu přiznal, že to on naplánoval nedávný puč v zemi. Ze zveřejněných …More
Sialenstvo Erdogana nemá hraníc, je to sadistický krvilacný maniak:
echo24.cz/…/general-se-priz…

Generál se přiznal k puči, tvrdí agentura. Na fotce vypadá zmučený

Echo24, čtk, mc

Share2 Tweet1 0

ZMAŘENÝ POKUS O PUČ

Témata: Turecko, Puč v Turecku

Bývalý generál tureckého letectva Akin Öztürk se podle státní agentury Anadolu přiznal, že to on naplánoval nedávný puč v zemi. Ze zveřejněných fotografií generála je viditelné, že jej vyšetřovatelé fyzicky mučili. Ozturk patří mezi desítky generálů a admirálů, kteří byli po puči zadrženi.
Caesar
Převrat dle Štěpána Kotrby: Prezidenta a vládu postřílet, mrtvoly natočit. Fušérský puč byla provokace Erdogana. Ten teď ovládne Evropu jedním manévrem www.parlamentnilisty.cz/…/Prevrat-dle-Ste…
18. 7. 2016 4:48
ROZHOVOR Armáda členského státu NATO už je tak zdegenerovaná, že nedokázala splnit několik základních taktických cílů každého úspěšného státního převratu. Tak analytik Štěpán …More
Převrat dle Štěpána Kotrby: Prezidenta a vládu postřílet, mrtvoly natočit. Fušérský puč byla provokace Erdogana. Ten teď ovládne Evropu jedním manévrem www.parlamentnilisty.cz/…/Prevrat-dle-Ste…
18. 7. 2016 4:48
ROZHOVOR Armáda členského státu NATO už je tak zdegenerovaná, že nedokázala splnit několik základních taktických cílů každého úspěšného státního převratu. Tak analytik Štěpán Kotrba pro ParlamentníListy.cz zhodnotil události noci z pátku na sobotu v Turecku. Výsledek je jediný možný – potlačení povstání a pomsta takového rozsahu, jaký si v Evropě nedovedeme představit.

Foto: hns
Popisek: Pokus o puč v Turecku, ilustrační koláž

Části turecké armády se v noci z pátku na sobotu nezdařil puč. Jak jste události v celém jejich průběhu vnímal?

Zprvu s nadějí. S nadějí, že se Turecko vrátí na sekulární, evropskou cestu, započatou před třemi čtvrtinami století Mustafou Kemalem Pašou, zvaným Atatürk. Posléze se zděšením, jak může armáda členského státu NATO být tak zdegenerovaná, aby nedokázala splnit několik základních taktických cílů každého úspěšného státního převratu:
Obsadit a vyřadit z provozu veškeré telekomunikace (pevné i mobilní ústředny a provozovatele internetu, státní televizi a rádiové vysílače včetně komunikace krizové a centrály ovládající satelity, případně i tiskárny centrálních deníků, sídlo tiskových agentur a televizních stanic včetně CNN Türk).
Obsadit a vyřadit z provozu centra faktické moci – rozvody energie, vody, plynu, benzínu, veškerá letiště, sklady zbraní, vojenské základny těžké techniky, hlavní přístupové komunikace. Vypnout leteckou navigaci.
Obsadit a vyřadit z provozu centra symbolické moci – vlády (generální štáb, sídlo prezidenta, sídlo vlády, sídlo regionální pobočky NATO, sídlo policie, sídlo tajné policie, centra vládní partaje) a pozatýkat hlavní loajalisty, včetně prezidenta samotného.
Bez zdůvodnění vyhlásit stanné právo a zákaz vycházení vojenskými auty s tlampači, uzavřít vzdušný prostor. Od toho okamžiku označit vlastní vozidla a lidi.
Zvnějšku zablokovat, odříznout od sítí a telekomunikačně zarušit ambasády USA a zemí EU, základny a sídlo administrativy NATO v zemi. Pozatýkat agenty CIA a dalších cizích tajných služeb.
Prezidenta, členy vlády a vedení vládní partaje postavit ke zdi a postřílet. Popravu natočit na video.
Obsadit a uzavřít dopravní uzly hlavních měst a hraniční přechody.
Ukázat vybraným informačním kanálem (nejlépe znovuzprovozněnou CNN) záznam popravy i mrtvoly vládních představitelů a předvést hlavně obrněnců v ulicích. Ráno dočistit policejní stanice, vojenské jednotky, tajnou policii, věznice... Pozatýkat a uvěznit velitele. Ustanovit vojenskou správu namísto civilních správních úřadů. Odpůrce zatknout, uvěznit. Aktivní vůdce odporu na místě zastřelit.
Přesně v tomto pořadí, vše během jediné noci. Pučisté se nesmí bát mrtvol.
A nakonec jsem se smál poté, co jsem zjistil, že Erdogan během převratu posílal tweety mobilem.
Armáda obsadila důležitá místa, lidé byli doma…
Ne. Armáda nepřemýšlela dopředu a neobsadila důležitá místa. Převrat plánovali u šíši. Platí, co jsem řekl před chvílí. Obsadili pouze mosty vedoucí přes Bospor a mezinárodní letiště a obklíčili parlament, prezidentský palác, policejní ústředí, generální štáb a sídlo rozvědky. Nezajistili sídlo televize TRT. Nezajistili všechna letiště, takže vláda měla k dispozici stíhačky F-16 k sestřelení těch několika vrtulníků a tanků, které vzbouřenci ukořistili. Nezablokovali telekomunikace ani internet. Lekli se davu v ulicích. A právě to přivedlo rychlý krach tureckého pseudopřevratu.
Zvrat přišel po výzvě Erdogana, který se přes Skype spojil s místní CNN a vyzval lidi, aby šli do ulic. To přece ukazuje na velkou podporu prezidenta a pučisté by stejně neměli příliš šance na úspěch, i kdyby v tu chvíli skutečně moc převzali. Nebo ne?
Úspěch je co? Dav mávající vlajkami? Ne. Úspěch je převzetí moci. Jak to, že fungovaly mobilní sítě a svítila elektřina??? Jak to, že CNN Türk fungoval satelit? Kdo měl na starosti telekomunikace? Zastřelit. Jak to, že po celém městě jezdila auta? Kdo měl na starosti dopravní uzly? Zastřelit.
Funkční telekomunikace, veřejné osvětlení a volné silnice pro civilní provoz byla základní chyba. Nic z toho nemělo být funkční, neměla téct ani voda, neměl jít proud. Bez energie není spojení a bez spojení není velení. Bez vody je horko, žízeň a starost, čím spláchnu hovna v paneláku. Bez proudu se kazí maso v lednici, není světlo v ulicích, rozbijou a vykradou vám auto, vyrabují sámošku, nefunguje klimatizace a pozítří nebude co jíst. Bez komunikací není nic. Ani informace, ani skupinová odvaha k odporu. Vládne strach. V Istanbulu nikdy nemělo přistát letadlo s Erdoganem, který se vrátil z egejského letoviska Marmaris. Letoun měl být sestřelen ještě ve vzduchu jednou ruční řízenou střelou. Tenhle fušerskej pokus o převrat se zhroutil ještě před tím, než začal. Protože ten, kdo ho spustil, nepřemýšlel jako voják, ale jen a jen jako politik.
Poté, co vládní sily získaly zpět kontrolu, lidé začali v ulicích lynčovat vojáky spjaté s pučem…
Vojáci neměli ostré náboje? Oni se nebránili, oni se nechali jako ovce lynčovat? Velitelé jim nerozkázali bránit se? Já bych v jejich situaci poslal k Alláhovi minimálně padesát protivníků. (Voják má čtyři zásobníky do automatické pušky a dva od pistole. Netrefit se na blízko prakticky nemůže. A ví, že zemře docela krutě, když se vzdá…). Někteří z pučistů tvrdili, že byli do této akce zapojeni nevědomě, jelikož jim prý velitelé sdělili, že jde pouze o vojenské cvičení. To je diletantismus. Na každé křižovatce měl stát obrněnec s kulometem a před ním hromada mrtvol těch, kteří by ho chtěli napadnout. Takhle se ovládá nepřátelský dav při vojenském převratu. Takto se vzbuzuje strach civilistů. Nesmíte zaváhat. Ulice musejí být prázdné. To je rozdíl mezi tvrdou mocí a měkkou mocí. Kdo na to nemá žaludek, ať nedělá státní převrat.
Hlavně bylo oznámeno zatýkání skoro tří tisíc soudců, což dle mnohých analytiků vzbuzuje pochybnosti. Nakolik je možné vidět zapojeni soudců do převratu?
Nedejte se vysmát. Právě zatýkání 2745 soudců, včetně soudce ústavního soudu, více než 1500 vojáků, 29 plukovníků a 5 generálů během několika hodin jediné noci ukazuje, že to byla předem naplánovaná a předem připravená provokace, na kterou vypasení tlustí důstojníci se sádlem místo mozku skočili. Jsou to amatéři.
Když prováděl sekularizační převrat Atatürk, vyhnal ze země sultána Mehmeda VI. i Abdula Mešida. Nechal pověsit tisíce islámských náboženských představitelů. Ale Otce Turků armáda podporovala. Pučisté podporu ostatních částí armády neměli. A to je jejich historická prohra, prohra sekulární armády jako strážce ústavnosti Turecka. Prohra Atatürkova odkazu. Prezident Erdogan nyní může transformovat zemi libovolně v islámský stát. A uvidíte, že to udělá. Gratuluji NATO…

Psali jsme:
Po neúspěšném tureckém puči se vyjádřila i Džamila Stehlíková. Má strach o demokracii
Co se to v Turecku vlastně odehrálo? Tereza Spencerová rozebírá i aspekty, které jiní přehlédli
Ani v pekle není tolik vzteku a nenávisti, jako má teď v sobě Erdogan. Turci by se podle komentátora měli připravit na nejhorší

Turecko navíc dle posledních zpráv zatyká nejen vojáky, soudce či prokurátory, ale i kritiky režimu, kteří s pučem nemají nic společného. Máme očekávat výraznou proměnu a utužení Erdoganovy moci?
A čekáte snad něco jiného? Vy byste jednali jinak? Já ne. Erdogan okamžitě využil příležitosti. Nezaváhal ani minutu. Dopředu měl připravené adresáře, zatýkací rozkazy, loajální zatýkací komanda. Je zřejmé, že plánovači převratu sedí i nyní u Erdogana v kanceláři…
Západní lídři vyjadřovali podporu Erdoganovu režimu. Mnohdy sice slovy, že není ideální, ale byl zvolen. V případě Ukrajiny před třemi lety ovšem Janukovyč coby demokraticky zvolený prezident nebránil v podpoře revoluce. Lze to srovnávat?
Lze. A srovnání nedopadá moc dobře. EU i USA mají stále dvojí měřítka.
Prohlášení Merkelové, že stanovisko Německa je k Erdoganovi vstřícné i s ohledem na množství Turků, žijících v Německu, bylo symptomatické. Evropská unie je všem džihádistům pro smích. Má strach. A strach nedovoluje upřednostnit strategii před operativou. Nedovoluje respektovat principy i za cenu konfliktu. Váží si života až příliš, nedokáže umírat za ideu. Upřednostňuje klid v ulicích před vyřešením problému násilím. Merkelová ten strach formulovala za celou Evropu a Erdogan ho slyšel. Dnes už ví, že stačí sto tisíc motivovaných německých Turků před německým kancléřstvím, a Osman zvítězí v celé Evropě. Erdogan už od doby Atatürka ví, že „právo na existenci mají jen silné národy“. Ten Atatürkův citát se učí každé turecké dítě.
Mezi některými komentátory bylo možné zaznamenat i doufání, ze armádě puč vyjde.
Já jsem doufal také, ale nevěřil. Protože armáda posledních dvacet let prožrala a zaspala. Nechala se režimem zkorumpovat a strpěla výměnu sekulární části velitelů a jejich nahrazení muslimy. Už po několikáté. Zatčen byl za kemalismus Ekrem Dumanli, šéfredaktor jednoho z největších gullenovskýh deníků Zaman či Can Dündar, editor sekulárních novin Cumhuriyet. Stovky tureckých novinářů byly trestně stíhány nebo jim bylo vyhrožováno žalobou. A slavná armáda mlčela. Mlčela, i když přišla o několik generálů při posledním obvinění z převratu proti Erdoganovi. Páteř atatürkovské sekulární moci bude nyní zlikvidována jednou provždy. Rudá vlajka Turecka se změní na zelenou. A to je konec modernizace Turecka tak, jak ji známe. Uvidíte čádory i burky. Hezký holky v Istanbulu dvacet let nepotkáte. Maximálně v emigraci.
Nyní sice už teoreticky, ale v čem by bylo pro nás lepší, aby puč vyšel a Erdoganův režim skončil?
Přetnutí kanálů financování a zásobování islamistických teroristů v Sýrii a Iráku by postupně oslabilo rebely a ukončilo válku v těchto zemích. Nastal by mír i v Kurdistánu. Sekulární Turecko by se nestalo hrozbou míru celému regionu a de facto celé Evropě. Pro sousední Řecko by to znamenalo klid na obnovu země, pro Írán by to znamenalo ukončení dlouhodobé válečné pohotovosti. To vše je v troskách.
Vidite v událostech během pokusu o puč a tím, co následovalo, něco, co naše média opomíjejí?
Z pochopitelných důvodů opomíjejí informovat o tom, že Erdogan je nejen legitimně zvolený prezident, ale také fanatický muslim, snící o regionální velmoci, řízené politickým islámem. Opomíjejí informovat o tom, jak se plánuje převrat a co je k tomu zapotřebí. Opomíjejí informovat o tom, jak se vyvíjejí vztahy mezi německým státem a tureckou menšinou. A opomíjejí informovat o tom, kdo všechno byl a bude v Turecku zatčen, bez soudu vězněn a mučen, případně popraven.
A čeho bychom si měli všímat nejvíce?
Toho, jak horlivě bude teď Turecko zadržovat migranty. Toho, že před časem stáhly Německo a USA z Turecka nejmodernější protiletadlové raketové systémy včetně osádek. Okamžitého požadavku Erdogana na vydání Fetullaha Güllena, šéfa prozápadně orientovaného islámského opozičního hnutí Hizmet, dnes jediného politického protivníka současného prezidenta, toho času v exilu v USA... Sekulární socialisté už dávno opozicí nejsou, komunisté také ne.
A ještě jeden důležitý aspekt. Pokus o převrat se konal v zemi, která je stejně jako Česko členem NATO. Patří dle vás Turecko do Aliance?
Nepatří ani do Aliance, ani do EU. V žádném případě nepatří ani do Shengenu. Je sponzorem sunnitských válek a podporovatelem sunnitského terorismu stejně, jako třeba Pákistán. Je rizikem pro celý region.
Co o vedení NATO a členských státech vypovídá, když s takovým členem, jakým jsou Turcim, nemají problém?
Že se velící důstojníci i politici odnaučili myslet v kategoriích opravdové války. Už příliš dlouho byl v NATO mír, čistící operace „války proti terorismu“ nepočítám. Pro rozvoj vojenské dovednosti a schopnost předvídat kroky protivníka je mír záhubou. Mozek tloustne. V době míru kšeftuje kdekdo s kdekým a nevíte, kdo je přítel a kdo nepřítel. Vidět je to dnes už i na české politice…
Caesar
DISKUSE: Je na řadě
genocida bělochů v Evropě?
197
PŘED POLEDNEM ZAMÍŘILY NA PROMENÁDU V NICE OBROVSKÉ DAVY LIDÍ, KTEŘÍ PO MINUTĚ... | FOTO: ČTK
Jsem už pořádně rozzlobený na naše evropské politiky a vůdce. Neustále nám mažou med kolem huby a nejsou schopni přiznat pravé důvody vzrůstajícího vnitřního nebezpečí pro nás všechny. Po každém teroristickém útoku nastávají vždy stejné rituály …More
DISKUSE: Je na řadě
genocida bělochů v Evropě?

197

PŘED POLEDNEM ZAMÍŘILY NA PROMENÁDU V NICE OBROVSKÉ DAVY LIDÍ, KTEŘÍ PO MINUTĚ... | FOTO: ČTK

Jsem už pořádně rozzlobený na naše evropské politiky a vůdce. Neustále nám mažou med kolem huby a nejsou schopni přiznat pravé důvody vzrůstajícího vnitřního nebezpečí pro nás všechny. Po každém teroristickém útoku nastávají vždy stejné rituály: pravidelné vyhlášení tří dnů státního smutku, prodloužení mimořádného stavu, který, jak vidíme, nic neřeší, stáhnutí vlajek na půl žerdě a v případě Francie ještě prohlášení, že nepřestanou s bombardováním Islámského státu.

A politici zase dál vládnou, jako by se nic nestalo. Lidé zapomínají, na špatné věci zejména, což je v lidském naturelu a politici to moc dobře vědí.

Nikde nikdy nikdo z politiků neotevře karty, neřekne pravdu a nevezme na sebe díl odpovědnosti. Evropská unie není prostě schopna zajistit „svým lidem“ bezpečnost. Samé řečičky a hlavně korektnost, která vše zaretušuje. Je to především odpovědnost politiků, kteří vše začali a dál vedou. Oni v dávné minulosti zahájili kolonialistické rozdělení světa a nyní po 2 .světové válce začali sklízet shnilé ovoce otevřením hranic obyvatelům bývalých kolonií. My jsme se však nepodíleli na bohatnutí z kolonií, a proto my nemáme žádnou morální povinnost přijímat utečence z těchto území bývalých kolonií, abychom napravili chyby dávných politiků.

Tak začala éra multikulturalismu, éra sociálního inženýrství podporovaná desítkami aktivistických organizací. Vše vypadlo ideálně růžově a nádherně lidsky, otevřené náruče všem dokola a láska bez ohledu na původní obyvatele Evropy.
Nejsme stejní

Každý kulturní antropolog či etnograf mající pár let studia za sebou musí být z toho zděšen. Uznávám všechny národy, rasy, náboženství a kultury. Vše má svůj původ a vše má i své místo na zemi, kam patří a kde má i svou funkci. Proto existuje taková etnická a světonázorová pestrost včetně třeba gastronomie i samotného vzhledu lidských ras, které byly po tisíciletí formovány, determinovány životní prostředím. Tím je přece jasné, že jsme každý jiný a nejsme stejní, jak se nám stále snaží vnutit evropský politický management.

Minuta ticha. Francie vzdala úctu mrtvým z Nice, na premiéra však pískala

Jistě, k míchání lidských ras, k čemuž nyní v Evropě prakticky na rozkaz dochází, docházelo ve světě neustále, ale mělo to přirozený vývoj a proces. Avšak například davová a násilná imigrace černošských otroků do Ameriky, která vytvořila nejrůznější varianty rasového křížení, nese si dodnes svá traumata, i když leckde, jako v Brazílii, se proces poněkud „usadil“. Usazoval se však po staletí, ale naši evropští vůdci chtějí tento proces nesmyslně zvládnout raz dva, pokud možno během svého období vlády. Pak se ovšem netřeba divit násilnostem a terorismu. Migranti přišli vždy v davech, které se neasimilovaly, ale vytvořily gheta udržující si svou nenávist. Jen přišedší jednotlivci se přirozeně včlenili mezi nás. Proč ne, že? Takoví naši kulturu nezničí, ale naopak ji posílí, obzvláštní.

Paní Merkelová a ji podobní vlastně rozjíždějí umělé křížení ras, kdy bělošská rasa jako taková bude postupně likvidována a my Evropané budeme hnědí nebo černí. Je to genocida bělochů. Je třeba věci konečně nazvat pravými jmény, a ne používat korektnost.

Všichni jsme kritizovali Stalina, jeho sociální inženýrství a stěhování etnik po celém Sovětském svazu. Jenže když třeba Krymští Tataři byli přesunuti na jiné území, byli stále Tataři, měli stále svoji řeč a kulturu, protože žili ve své vlastní pospolitosti, i když třeba tisíce kilometrů jinde. A dodnes jsou stále „musulmany“. Bože nedej, abych tady obhajoval masového vraha Visarionoviče, ale současná evropská politika je možná v mnohém horší.

Co nám zbude? Vyhnat tyto politiky, než oni vymění své obyvatele. Anebo ze zoufalství emigruji mezi své Yawalapitie v nitru amazonské džungle, kam se těmto zpohodlnělým politikům naštěstí moc nechce.

MNISLAV ZELENÝ-ATAPANA
Zdroj:www.lidovky.cz/…/nazory.aspx
pařez
Dovolím si zkopírovat možná klíčovou část vkladu Caesara:
"...A do toho přišla zpráva, kterou je možné označit za paniku USA. Spojené státy totiž požadovaly, aby Rada bezpečnosti OSN přijala rezoluci k odsouzení puče v Turecku a k uznání turecké vlády jako jediné demokraticky zvolené. Rezoluce ale neprošla, protože ji zablokoval Egypt, který argumentoval tím, že RB OSN nemá právo rozhodovat …More
Dovolím si zkopírovat možná klíčovou část vkladu Caesara:
"...A do toho přišla zpráva, kterou je možné označit za paniku USA. Spojené státy totiž požadovaly, aby Rada bezpečnosti OSN přijala rezoluci k odsouzení puče v Turecku a k uznání turecké vlády jako jediné demokraticky zvolené. Rezoluce ale neprošla, protože ji zablokoval Egypt, který argumentoval tím, že RB OSN nemá právo rozhodovat, která vláda byla demokraticky zvolená a která nikoliv (pozn.: co se Putin na toto téma nahovořil!)
V souhrnu si tak dnes Spojené státy mohou připsat další dvě facky (po brexitu): obvinění Turecka z pokusu o vojenský převrat a s tím související možnost odchodu Turecka z NATO a neúspěch na půdě OSN. A touto optikou by pokus o puč v Turecku měl ještě jiný rozměr – mohl by být akcí globalistů jak k dalšímu házení USA přes palubu, tak akcí k vymaňování Evropy z NATO a tím i z vlivu USA. Což by velmi ladilo i s analýzou, která se týkala nejen brexitu, ale obzvláště NATO v tom smyslu, že brzy přijde o své členy Německo a Francii. A to by ladilo i s tím, že prezident Zeman navrhuje referendum o setrvání v NATO. Ve výsledku Turecko může být jen spouštěčem, protože nějak se začít muselo..."


Uvidíme, jak to okomentuje Pjakin... 🤨
Caesar
Pravidlo č. 1 každého puče je, že pučisté musejí eliminovat místo největšího odporu a moci. O to se v Turecku nikdo nesnažil. Žádný pokus o atentát, dokonce se vyvrátili řeči o bombě v letovisku a stíhačky F16 prezidentovo letadlo nesestřelily, naopak mu dělaly při cestě do Istanbulu ochranku.
Po tomto pokusu zůstal rozstřílený (pánové poslanci se neurazí) pro puč bezvýznamný parlament. …More
Pravidlo č. 1 každého puče je, že pučisté musejí eliminovat místo největšího odporu a moci. O to se v Turecku nikdo nesnažil. Žádný pokus o atentát, dokonce se vyvrátili řeči o bombě v letovisku a stíhačky F16 prezidentovo letadlo nesestřelily, naopak mu dělaly při cestě do Istanbulu ochranku.

Po tomto pokusu zůstal rozstřílený (pánové poslanci se neurazí) pro puč bezvýznamný parlament. Parlament by pro pučisty byl významný jen tehdy, pokud by se jednalo o puč falešný a historie s Říšským sněmem se zopakovala.

A vypadá to, že se rozsahem čistek skutečně tato historie opakuje. Pokud se nyní Turecko promění v islamistický (tj. nacistický režim), z údajně významného partnera se stane bezpochyby významný nepřítel.
Caesar
Pokus o puč není bianko šekem na čistky, kritizuje Erdogana Francie
17. července 2016 15:04
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan slíbil, že po pokusu o převrat bude pokračovat v čistkách ve státních institucích. V neděli je přitom kritizoval francouzský ministr zahraničí Jean-Marc Ayrault, který uvedl, že zmařený pokus o vojenský převrat nedává Erdoganovi na čistky v řadách svých kritiků …More
Pokus o puč není bianko šekem na čistky, kritizuje Erdogana Francie

17. července 2016 15:04

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan slíbil, že po pokusu o převrat bude pokračovat v čistkách ve státních institucích. V neděli je přitom kritizoval francouzský ministr zahraničí Jean-Marc Ayrault, který uvedl, že zmařený pokus o vojenský převrat nedává Erdoganovi na čistky v řadách svých kritiků bianko šek.
Zdroj:zpravy.idnes.cz/…/zahranicni.aspx
niedopytalski
Dibuku, každý tu ví, že niedopytalski je tvoje záložní registrace. Do kdy chceš hrát divadlo? Není ti to už po pěti letech trapné? 😀 🤐 🤗
Hebele, jsi si tim jistý co jsi napsal?
Došel jsi k tomu na základě čeho?
Anebo jsi neomylný?A to co jsi cítl a čemu věřil, se ukázalo vždy jako nezvratný fakt?More
Dibuku, každý tu ví, že niedopytalski je tvoje záložní registrace. Do kdy chceš hrát divadlo? Není ti to už po pěti letech trapné? 😀 🤐 🤗

Hebele, jsi si tim jistý co jsi napsal?

Došel jsi k tomu na základě čeho?

Anebo jsi neomylný?A to co jsi cítl a čemu věřil, se ukázalo vždy jako nezvratný fakt?
Caesar
niedopytalski
nie, pater Libor sa nemýli.
aeronet.cz/…/erdogan-o-puci-…
Dar od Boha?
Ano, ked si ten "dar" o Boha naplanoval a zorganizoval krvilacný Erdogan sam a jeho kamaráti z ISIS uz len cakali na povel, aby mohli vrazdit.
Erdogan o puči: „Je to dar od Boha“. Aktualizace: Vystoupí Turecko z NATO?
Blogy
Čvc 16, 2016
Erdogan o puči: „Je to dar od Boha“. Aktualizace: Vystoupí Turecko z NATO? …More
niedopytalski
nie, pater Libor sa nemýli.
aeronet.cz/…/erdogan-o-puci-…
Dar od Boha?
Ano, ked si ten "dar" o Boha naplanoval a zorganizoval krvilacný Erdogan sam a jeho kamaráti z ISIS uz len cakali na povel, aby mohli vrazdit.

Erdogan o puči: „Je to dar od Boha“. Aktualizace: Vystoupí Turecko z NATO?

Blogy

Čvc 16, 2016
Erdogan o puči: „Je to dar od Boha“. Aktualizace: Vystoupí Turecko z NATO?

Zatímco byl Erdogan na dovolené, došlo v Turecku k pokusu o vojenský převrat. Celá akce trvala jen několik hodin a zúčastnilo se jí jen velmi malé procento turecké armády. A kromě toho, že akce má na svědomí smrt necelé dvoustovky lidí, mezi nimiž jsou i civilisté, jako by k žádnému pokusu ani nedošlo – Erdogan je dále vládcem země a svět vyjadřuje podporu jeho demokraticky zvolené vládě.

Turkish President Tayyip Erdogan speaks to media in the resort town of Marmaris

Na analýzy je stále příliš brzy a ani se k ním nepovažuji za kompetentní, ale jaký je efekt této několikahodinové a podle mizerné účasti armády předem k neúspěchu odsouzené akce? Posílení moci Erdogana.

Ale od začátku – jak už se ptají jiní, jak je možné, že v dnešní době žádné tajné služby, a to ani ruské ani americké, nezaznamenaly, že se nějaký puč chystá? Putin až nyní narychlo nařizuje dopravu všech ruských občanů z Turecka (momentálně je v tam asi pět tisíc ruských turistů a turecké hotely jim dokonce nabízejí prodloužení pobytu zdarma) a narychlo ruší veškeré letecké (kromě letů pro ruské občany) i námořní spojení s Tureckem. Proč Rusko, které má s tureckým vojenským velitelstvím nadstandardní vztahy, o ničem nevědělo? Dovolím si tvrdit, že kdyby turecká armáda něco skutečně chystala, Rusko by to vědělo jako první (viz postoj turecké armády k Rusku v době sestřelení Su-24).

Pokud jde o Spojené státy, ty jsou nyní v podstatě obviňovány, že strůjce puče žije v USA a že pokud jej Američané nevydají, automaticky se tak stanou nepřítelem Turecka. Podle Erdogana je totiž hlavním organizátorem puče turecký duchovní Muhammed Fethullah Gülen – islámský učenec, myslitel, intelektuál, aktivista, teolog, autor a básník, obhájce vzdělání a emeritní kazatel. Vůdcem náboženského hnutí, ke kterému se hlásí přes 10 milionů členů, který v USA žije v podstatě v azylu.

Muhammed Fethullah Gülen

A pokud by člověk, žijící v USA, byl skutečně organizátorem puče, opravdu by o tom Spojené státy rovněž nevěděly jako první? A pokud by s pučem souhlasily, opravdu by se spokojily s tak mizernou účastí armády? Nemluvě o tom, že Kerry vypadá jako Alenka v říši divů, když na obvinění USA a Gullena reaguje, že Spojené státy žádnou žádost o jeho vydání neobdržely a navíc žádá důkazy o jeho vině.

Když si shrneme tuto část, tak pro celý svět, resp. pro všechny tajné služby, přišla zpráva o puči v Turecku jako blesk z čistého nebe. A stále více se zdá, že jediný, kdo o „puči“ věděl, byl Erdogan.
Jedním z účastníků puče byl člověk, který sestřelil ruské Su-24

Někteří z účastníků puče se obrátili se žádostí o azyl na Řecko, kam měli přiletět vojenským vrtulníkem. A mezi nimi měl být i člověk, který sestřelil ruské Su-24. Kde je logika? Člověk, který stál na straně Erdogana proti Rusku najednou je nepřítelem Erdogana? Ale není to nakonec tak, že ve skutečnosti je to přítel Erdogana a že totéž platí pro všechny organizátory „puče“? A že jádro pokusu o převrat tvořili lidé na straně Erdogana, kteří na sebe nabalili i skutečné jeho nepřátelé jen s tím cílem, aby byli odhaleni a následně zlikvidováni? Nešlo ve skutečnosti o provokaci zorganizovanou Erdoganem za účelem následné čistky v armádě? A že to je skutečný důvod, proč o přípravě „puče“ žádné tajné služby nevěděly?

I v mainstreamu se už včera objevila teorie, že šlo o provokativní akci Erdogana, která mu má posloužit k upevnění moci. A co vidíme dnes?

Kromě zmiňovaného duchovního Gullena, žijícího v USA, je to dále generálporučík Metin Liydila, jeden z velitelů pozemních sil a dalším viníkem je bývalý velitel vzdušných sil Turecka Akin Ozturk

Akin Ozturk, bývalý velitel tureckého letectva, který v roce 2015 odešel z vojenské služby, ale i nadále zůstal členem Nejvyšší vojenské rady
Probíhají čistky, turecká vláda bude projednávat obnovení trestu smrti

A co vidíme dále? Po „puči“ bylo zatčeno cca 2900 lidí/vojáků. Dále turecké úřady zbavily hodnosti 2745 soudců. K tomu dnes bude turecká vláda projednávat obnovení trestu smrti . Souzeno má být 5 generálů a 28 plukovníků.
„Je to dar od Boha“

A pod těmito fakty se nezdá nepravděpodobné, že Erdogan o puči skutečně pronesl větu: „Je to dar od Boha“. Příznivci této verze podle listu The Independent citují tureckého prezidenta, který se na letišti v Istanbulu měl vyjádřit přesně těmi slovy.

Zdroj dále uvádí: „Možná budeme svědky předčasných voleb, ve kterých se Erdogan bude snažit zajistit většinu hlasů. Možná se dočkáme změny ústavy k horšímu, protože ta bude trvat na islamistických motivech,“ – píše korespondent evropského vydání internetových novin „Politika“ Ryan Heath a cituje svůj zdroj v Turecku, který také vidí pokus o převrat jako objedávku Erdogana.
Shrnutí

Pokud se teorie, že puč byl zinscenován samotným Erdoganem, ukáže jako pravdivá, pak to Erdogan měl vymyšleno dobře. Za dobu svého úřadování si nadělal nepřátelé na všechny strany – od USA přes Evropu až k Rusku, proto i převrat, zorganizovaný jeho vlastní armádou, vypadal velmi důvěryhodně. A právě proto, že celá zmiňovaná osa – USA, Evropa i Rusko – by jeho pád uvítala, přistoupil ve svém zoufalství ke kroku, jak svou moc posílit, tzn. jak odhalit a zlikvidovat nepřátelé ve vlastní armádě. A k tomu soudce, novináře a další a další – až k duchovnímu, žijícímu v USA. Tím posledním krokem možná vyslal Spojeným státům dokonce signál, že nebudou-li na jeho straně, měly by si uvědomit, že Turecko je zemí s druhou největší armádou NATO.

Důvody k tomuto kopání na všechny strany Erdogan má už tak dlouho, jak dlouho ví o plánech na vznik Kurdistánu (Velké Arménie?), tzn. o plánech, které Turecko o kus jeho území připraví. Tyto plány jsou mu připomínány nejen celosvětovou podporou Kurdů, ale i stále dalším a dalším uznáváním arménské genocidy. A on nemá s kým bránit Turecko v takové podobě, v jaké je. Jediného spojence, který mu chtěl pomoci, Rusko, odkopal sestřelením ruského letadla a nyní je z něj sám voják v poli, jehož odstranění si přejí všichni (obzvláště jim vydíraná EU). A udělal další zoufalý tah – připravil si půdu pro čistky v armádě. Ale je to jen prodlužování jeho agonie a tímto krokem si proti sobě poštve ještě větší část armády (a společnosti), než jakou má proti sobě dnes – ač to tak po včerejšku nevypadá. Ale to jen proto, že tento „puč“ ve skutečnosti podle všeho armádou organizován nebyl.

Než jsem napsala tento článek, do diskusního komentáře jinde (16.7. v 15:17 zde) jsem vložila obrázek F.Gullena a k němu napsala komentář: „Stane se důvodem roztržky mezi Tureckem a USA?“ . A jak uvádím dále, Kerry se na tuto informaci tváří jako Alenka v říši divů, zatímco Turecko současně přispěchalo s obviněním, že země, která chrání organizátora puče, je nepřítelem Turecka. Od první chvíle mi obvinění tureckého duchovního a s ním USA přišlo jako snad nejdůležitější informace, ale až s dalším vývojem se mi to začíná potvrzovat. A to o to víc, že před pár dny jsem psala, že role NATO v Evropě je už jen na přechodnou dobu, protože EU bude budovat vlastní armádu, což se mi potvrdilo následným prohlášením Merkelové, že Německá armáda se má podílet na utváření ´světového řádu´.

A touto optikou dostává turecký puč ještě jinou podobu a to sice tu, že Turecko se může stát základním prvkem likvidace NATO v Evropě.

Ihned po obvinění F. Gullena/USA totiž Turecko uzavřelo americkou vojenskou základnu Incirlik, ze které startují i letadla NATO. Spojené státy informovalo, že vzdušný prostor je uzavřen do doby, než bude získána úplná kontrola nad situací po pokusu o převrat. Byly zastaveny dodávky elektrické energie a konzulát vyzývá americké občany, aby nenavštěvovali leteckou základnu do jejího návratu k normálnímu pracovnímu režimu (zdroj a více).

Vzápětí se objevily další zprávy, že Ankara nabírá kurz odchodu z NATO a současně se snaží o vymanění z vlivu USA.

A do toho přišla zpráva, kterou je možné označit za paniku USA. Spojené státy totiž požadovaly, aby Rada bezpečnosti OSN přijala rezoluci k odsouzení puče v Turecku a k uznání turecké vlády jako jediné demokraticky zvolené. Rezoluce ale neprošla, protože ji zablokoval Egypt, který argumentoval tím, že RB OSN nemá právo rozhodovat, která vláda byla demokraticky zvolená a která nikoliv (pozn.: co se Putin na toto téma nahovořil!)

V souhrnu si tak dnes Spojené státy mohou připsat další dvě facky (po brexitu): obvinění Turecka z pokusu o vojenský převrat a s tím související možnost odchodu Turecka z NATO a neúspěch na půdě OSN. A touto optikou by pokus o puč v Turecku měl ještě jiný rozměr – mohl by být akcí globalistů jak k dalšímu házení USA přes palubu, tak akcí k vymaňování Evropy z NATO a tím i z vlivu USA. Což by velmi ladilo i s analýzou, která se týkala nejen brexitu, ale obzvláště NATO v tom smyslu, že brzy přijde o své členy Německo a Francii. A to by ladilo i s tím, že prezident Zeman navrhuje referendum o setrvání v NATO. Ve výsledku Turecko může být jen spouštěčem, protože nějak se začít muselo (a s tím by možná ladila i turecká omluva Rusku za sestřelení Su-24, ač zatím nebyla Erdoganova a nebyla podle ruských představ).
Caesar
A demokratické nuly z Bruselu, Berlína, Washingtonu podporujú krvilacné monstrum Erdogana.
niedopytalski
Libore Halíku, nemůžete se mýlit?