csk.news
302

Všetko Úsmevy: Františkovo Najdlhšie Stretnutie S Americkým Prezidentom

František strávil 29. Októbra 90 minút s Americkým Prezidentom podporujúcim Potraty Joeom Bidenom. Bola to najdlhšia audiencia pre Amerického Prezidenta v porovnaní s 30 minútami s Trumpom (2017) a 52 minútami s Obamom (2014).

Na stretnutie smeli iba Vatikánsky novinári. Vzhľadom na Bidenovu náklonnosť k mimo mikrofónovým gaffom bolo potlačené živé vysielanie pravdepodobne pokusom o jeho ochranu.

Nie je prekvapením, že František diskutoval s Bidenom o hlavných nájomcoch jeho sekulárnej viery: ekologizme, covide, masovej imigrácii.

Biden daroval Františkovi ručne tkaný ornát z roku 1930 z Kostola Najsvätejšej Trojice v DC, kde sa zúčastňuje Omše. Františkovi bude tento krásny odev na nič. Ďalej odovzdal Františekovi veliteľkú mincu, pričom mu s Americkým hyperbolizmom povedal, že sa dáva „bojovníkom a vodcom a vy ste najvýznamnejším bojovníkom za mier, akého som kedy stretol“. František si ju vzal do rúk a keď odprevadil Bidena k dverám, zopakoval: "ďakujem za toto."

Biden nazval odznak "Peace Dollar" a povedal, že keď sa nabudúce stretnú, František bude kupovať drinky a dodal: "Som jediný Ír, ktorého ste stretli, ktorý nikdy nepil." František odpovedal: "Nezvyknú piť veľa whisky?"

František daroval Bidenovi obraz na keramickej dlaždici, Posolstvo Mieru z roku 2021, Dokument o „Ľudskom bratstve“ a knihu zachytávajúcu Františekove predstavenie jedného muža Urbi et Orbi 2020 počas údajnej pandémie.

Tiež 29. Októbra František prijal Juhokórejského Prezidenta Moon Jae-ina a odovzdal mu kópiu všetkých svojich encyklík. Moon daroval Františekovi kríž vyrobený z ostnatého drôtu hraničného plota, ktorý oddeľuje Severnú a Južnú Kóreu.

#newsZgnmeykhtk