ptyś
9384

abp Müller: "Lefebvrians are de facto schismatic"

ptyś
Nazywanie Lefebrystów schizmatykami to nie jest jakaś złośliwość katolików na tym forum. Oni naprawdę są SCHIZMATYKAMI. Oni odeszli od nauczania Kościoła katolickiego. A katolicy, którzy o tym głośno mówią, prawdę mówią. Abp. Muller w swojej wypowiedzi potwierdza, że lefebryści są w poza Kościołem katolickim w stanie schizmy.
ptyś
Kto nie służy Bogu, ten służy Diabłu. Lefebryści opamiętajcie się.
🤬
3 more comments from ptyś
ptyś
Kto nie służy Bogu, ten służy Diabłu. Lefebryści opamiętajcie się.
ptyś
Nazywanie Lefebrystów schizmatykami to nie jest jakaś złośliwość katolików na tym forum. Oni naprawdę są SCHIZMATYKAMI, którzy odeszli od nauczania Kościoła katolickiego. A katolicy, którzy to głośno mówią, prawdę mówią.
ptyś
Tak wiec Lefebryści są już oficjalnie nazywani SCHIZMATYKAMI !!!
Boanerges"'
Z wywiadu udzielonego przez prefekta Kongregacji Nauki Wiary, Abp. Gerhard Müller, do włoskiego dziennika Corriere della Sera, opublikowane w niedzielę:Z niepowodzenia rozmów, co jest pozycja Lefebvrians?
Boanerges"'
"Ekskomunika kanoniczne powodu nielegalnego [biskupi] święceniach został zniesiony z biskupów, ale sakramentalne jeden pozostaje de facto do schizmy, ponieważ usunęliśmy się od komunii z Kościołem Powiedział, że nie. zamknij drzwi, nigdy, i zapraszamy ich do pogodzenia. Ale oni też muszą zmienić swoje podejście i zaakceptować warunki Kościoła katolickiego i papież jako ostatecznego kryterium …More
"Ekskomunika kanoniczne powodu nielegalnego [biskupi] święceniach został zniesiony z biskupów, ale sakramentalne jeden pozostaje de facto do schizmy, ponieważ usunęliśmy się od komunii z Kościołem Powiedział, że nie. zamknij drzwi, nigdy, i zapraszamy ich do pogodzenia. Ale oni też muszą zmienić swoje podejście i zaakceptować warunki Kościoła katolickiego i papież jako ostatecznego kryterium członkostwa
wojciechowskikrzysztof
Mądra mowa i prawda.
ptyś
To z dzisiejszego wywiadu Prefekta Kongregacji...abp Müllera dla Corriere della Sera.