Clicks14.6K

Jak HAARP mění počasí?

Libor Halik
8
Velké záhady, slovenská televízia 2006 "Kto meni podnebie na Zemi". Další informace anglicky na: video.google.com/videosearch česky: heylottka.blog.cz/0805/system-haarp heylottka.blog.cz/0803/geof…More
Velké záhady, slovenská televízia 2006 "Kto meni podnebie na Zemi". Další informace anglicky na: video.google.com/videosearch
česky: heylottka.blog.cz/0805/system-haarp
heylottka.blog.cz/0803/geofyzikalne-zb…
zemětřesení, tsunami, požáry, povodně atd.
Public domain
pařez
Libor Halik
Méně známé je, že Rusko má v podmoskevské oblasti lepší HAARP než má USA na Aljašce. USA zničilo po domluvě s Gorbačovem sovětskému Rusku jeden jiný HAARP skrze výbuch atomové elektrárny v Černobylu. Po výbuchu představitelé židovské americko-izraelské homosexuální sekty Chabad oslavovali. Až Rusko s Čínou zničí HAARPEM a atomovkami USA, Chabad oslavovat nebude.
Maria Dubovska
no jasné , Panna Maria sa nam len tak ukazuje že kukuk. Ale nema to nejaku zvlaštnu pointu asi...
Libor Halik
Vloni zesnulému turzovskému vizionáři Lašutovi prozradila Panna Marie už r.1958 ve 4.obraze, že kvůli lidské hříšnosti, která zaplaví celý svět, dojde k VÝBUCHŮM NA MOŘI BLÍZKO POBŘEŽÍ, KDY ZAHYNOU LIDÉ. K výbuchu došlo r.2011 u japonského pobřeží a následně to vyvolalo vlnu tsunami na pobřežích a lidé v nich zahynuli - bylo to strašné. Výbuch zaznamenala čínská armáda a označila ho za …More
Vloni zesnulému turzovskému vizionáři Lašutovi prozradila Panna Marie už r.1958 ve 4.obraze, že kvůli lidské hříšnosti, která zaplaví celý svět, dojde k VÝBUCHŮM NA MOŘI BLÍZKO POBŘEŽÍ, KDY ZAHYNOU LIDÉ. K výbuchu došlo r.2011 u japonského pobřeží a následně to vyvolalo vlnu tsunami na pobřežích a lidé v nich zahynuli - bylo to strašné. Výbuch zaznamenala čínská armáda a označila ho za pravděpodobně neúspěšnou podmořskou zkoušku utajené jaderné atomové zbraně japonské armády. Japonská armáda to označila za výbuch jaderné zbraně USA armády k zastrašení Japonska. Čili k vyvolání zemětřesení v Japonsku nemusel být použit složitý HAARP, ale stačily atomové klasické zbraně. Johnfrax formálně Lašuta uznává, ale v praxi nebere jeho poselství vážně. Jako farizeové ctili zesnulé proroky, ale jejich poselstvími pohrdali.
Maria Dubovska
john tak nepíš nezmysel, napíš niečo rozumné.
johnfrax
Nezmysel.
Libor Halik
Šoky počasí dnes způsobuje někdo ze zlých lidí. Bůh nás, kvůli našemu vraždění dětí před porodem a naší neochotě mít děti, vydal do jejich vražedných pokusných rukou. Protože ač jsou tektonické zbraně neetické, patentové úřady dnes registrují několik vynálezů popisujících skalární technologie. Jejich záznamy hovoří samy. Téměř všechny tyto patenty nyní patří 1 z největších zbrojních koncernů na …More
Šoky počasí dnes způsobuje někdo ze zlých lidí. Bůh nás, kvůli našemu vraždění dětí před porodem a naší neochotě mít děti, vydal do jejich vražedných pokusných rukou. Protože ač jsou tektonické zbraně neetické, patentové úřady dnes registrují několik vynálezů popisujících skalární technologie. Jejich záznamy hovoří samy. Téměř všechny tyto patenty nyní patří 1 z největších zbrojních koncernů na světě – BAE Systems, který koupil původního provozovatele HAARP, APTI (původně ARCO Power Technologies, Inc., později Advanced Power Technologies)
www.baesystems.com/…/press_28032003.…
- US Patent 4686605 - Method and apparatus for altering a region in the earth's atmosphere, ionosphere, and/or magnetosphere
www.patentstorm.us/patents/4686605/fulltext.html
- US Patent 4999637 - Creation of artificial ionization clouds above the earth
www.patentstorm.us/patents/4999637/fulltext.html
- US Patent 4712155 - Method and apparatus for creating an artificial electron cyclotron heating region of plasma
www.patentstorm.us/…/description.html
- US Patent 5777476 - Ground global tomography (CGT) using modulation of the ionospheric electrojets
www.patentstorm.us/patents/5777476/fulltext.html
- US Patent Application 20070238252 - Cosmic particle ignition of artificially ionized plasma patterns in the atmosphere
www.patentstorm.us/…/fulltext.html
US Patent 5068669 - Power beaming system
www.patentstorm.us/patents/5068669/fulltext.html
US Patent 5041834 - Artificial ionospheric mirror composed of a plasma layer which can be tilted
www.patentstorm.us/…/description.html
Během zemětřesení na Haiti zaznamenalo středisko v Glakoně stopu významně zvýšené radiofrekvenční aktivity na pásmu velmi nízkých frekvencí počínaje úderem 16. hodiny dne 10. ledna a úderem 14. hodiny dne 12. ledna konče. Samotný den zemětřesení byl stanoven na neobvyklé datum: 20100111. Tento záznam indukčního magnetometru je zobrazen zde:
137.229.36.30/cgi-bin/scmag/disp-scmag.cgi
Zarážející na tomto záznamu je zejména to, že je na něm zcela jednoznačně vymazána jeho část od 01:15 po 03:45 hodin. Stejnou editaci záznamu nalezneme na údajích z května 2008, kdy se událo tragické zemětřesení v čínském Wanšanu, které si vyžádalo 68,712 obětí a 17,921 nezvěstných.
Editaci na grafu lze zaznamenat 9. května 2008
137.229.36.30/cgi-bin/scmag/disp-scmag.cgi
a 12. května 2008
137.229.36.30/cgi-bin/scmag/disp-scmag.cgi
ve všech případech nalezneme černé proužky po vertikální ose. V záznamu z 11. ledna 2001 lze na pravé straně černého proužku spatřit na ose B(y) přerušovanou přímku. Zjevně představuje tato informace něco, co stojí za korektivní zásah do vědeckých záznamů.
Libor Halik
Marc Filterman, bývalý dôstojník francúzskej armády, načrtáva niekoľko typov "nekonvenčných zbraní" s použitím rádiových frekvencií. Hovorí o "poveternostnej vojne" naznačujúc, že Spojené štáty americké a Sovietsky zväz už od 80-tych rokov vedia, ako náhle vyvolať klimatické zmeny (uragány, suchá).
Tieto technológie " umožňujú vyvolávať atmosférické poruchy používaním radarových vĺn mimoriadne …More
Marc Filterman, bývalý dôstojník francúzskej armády, načrtáva niekoľko typov "nekonvenčných zbraní" s použitím rádiových frekvencií. Hovorí o "poveternostnej vojne" naznačujúc, že Spojené štáty americké a Sovietsky zväz už od 80-tych rokov vedia, ako náhle vyvolať klimatické zmeny (uragány, suchá).
Tieto technológie " umožňujú vyvolávať atmosférické poruchy používaním radarových vĺn mimoriadne nízkych frekvencií (ELF)". Z jediného veliteľského stanoviska možno destabilizovať celé štátne ekonomiky prostredníctvom manipulácie podnebia. A čo je dôležitejšie, toto možno spôsobiť bez toho, aby nepriateľ o tom vedel a pritom s minimálnymi nákladmi a bez nasadenia príslušníkov armády alebo zariadení ako v prípade konvenčnej vojny. Ale používanie zbraní systému HAARP môže mať ničivý účinok na podnebie vo svete, môže mať za následok destabilizáciu poľnohospodárskych a ekologických systémov.

Americký systém HAARP situovaný na Aljašce v oblasti Gakona, je velmi, ale opravdu velmi kontroverzní projekt. Jiné a menší zařízení podobného typu je v Norsku, a další se nachází v místě zvaném Arecibo v Portoriku. Systém HAARP pokrývá plochu asi 13 hektarů a tvoří ho 180 antén (12 krát 15 řad), z nichž každá má dva dipólové přenašeče o výkonu 10 000 W. Celá soustava měla tedy výkon 3,6 MW. V konečné fázi to má být režim FIRI a celkový výstupní výkon 462 MW.
Zkratka HAARP znamená High-frequency Active Auroral Research Program, tedy vysokofrekvenční aktivní polární výzkumný program. Oficiálně deklarované informace nám sdělují, že primárním cílem a náplní tohoto projektu je výzkum ionosféry (ionosféra je ionizovaná část atmosféry významně ovlivňující šíření elektromagnetických signálů). Existuje ale mnoho důkazů, odhalujících že vláda USA počítá s tímto systémem na militantním poli a také na další jiné záležitosti, jako třeba manipulace počasí. Tuto hypotézu podporuje i fakt, že je projekt pod společnou správou vojenského letectva a válečného námořnictva Spojených států amerických.
Jak bylo výše předesláno, HAARP pro svou činnost využívá vlastností ionosféry. Ionosféra je specifická část atmosféry. Obsahuje obrovské množství elektromagnetické energie, která je tam díky iontům rozmístěna. Ionosféra funguje především jako gigantická "anténa", pomocí níž lze signál zaměřit na kterékoli místo na Zemi. Pokud bude celý výkon HAARPu za vhodných podmínek zaměřen na jediný bod oblohy, původní signál se zesílí až tisíckrát, což znamená výkon 3,6 GW, tedy 3,6 MILIARDY wattů. Neznalému občanovi tyto čísla dost možná nic nesdělí, takže pro představu: je to přibližně dvojnásobek výkonu všech vodních elektráren v České republice dohromady. Druhá fáze výstavby, původně odhadovaná na 175 milionů dolarů, má dát armádě k dispozici energetické úrovně na hranici 4.7 miliardy wattů efektivně vyzářeného výkonu (ERP).
Příroda a vesmír však fungují na určitých vymezených pravidlech, kde určité neadekvátní kroky mohou snadno způsobit řadu disharmonií, které nám mají být poučným mementem pro budoucnost.
V případě HAARPu jsou možná rizika skutečně alarmující. Ionosféra totiž slouží jako jakýsi druh ochrany před smrtelnou radiací ze Slunce a vzdáleného kosmického prostoru. Silnější destruktivní zásah do této části atmosféry by tudíž mohl představovat neskutečné riziko, a pravděpodobně by bylo lidstvo vystaveno rozsáhlé ekologické katastrofě.
Podle některých indicií, byla gigantická výkonnost HAARPu již nejednou příčinou problémů s elektřinou na různých místech USA. Nick Begich Jr., který monitoruje program HAARP, například upozorňuje na datum 14.12. 1994, kdy měl být proveden test zařízení za plného výkonu. Následující den publikovaly noviny Austin American-Statesman článek ''Města osmi států na Západě se zahalila tmou".
SAN FRANCISKO - nevysvětlitelný výpadek proudu na západním pobřeží zavinil, že 8 států se ocitlo ve středu časně ráno bez elektrického proudu. Došlo k výpadku provozu nukleární elektrárny a lékaři museli operovat při pomocném osvětlení…
Totální výpadek proudu nastal ve více jak 1 miliónu domácností po celé Kalifornii a byly také přerušeny dodávky elektřiny do Arizony, Nevady, Utahu, Oregonu, Washingtonu, Idahu a Montany.
Zajímavé ale je, že kontrolní inspekce nezjistila žádnou příčinu závady tak obrovského rozměru.
,,Myslíme si, že se jednalo o elektrický výboj mimo naši servisní oblast a systém automaticky reagoval výpadkem proudu podobně, jako např. domácí nízkonapěťový vypínač přeruší proud ve vašem domě", řekl Bill Sessa mluvčí Pacific Gas & Electric Co.
Pojďme ale dále. Jak již bylo řečeno, systém HAARP může být použit jako nástroj schopný modifikace počasí. Přípravy takových systémů proběhly už v 50. letech; roku 1976 podepsalo přes 60 států dohodu o zákazu geofyzikálních zbraní, která ovšem platila na dobu určitou, a to 20 let - čili do r.1996!

HAARP je schopný vyvolat ionizaci a ohřev atmosféry, a tím způsobit celou řadu uměle vyvolaných anomálií v environmentu, jako třeba bouřku, tornádo, extremní vedra či mrazy. Je také možné kdekoli na světě vyvolat umělý blesk, mnohem silnější než kterýkoli přírodní; což v minulosti dokázal známý Nikola Tesla (z Teslových poznatků čerpá i HAARP) již na přelomu 19. a 20. století. Navíc - podle celé řady vědců by teoreticky šlo zasáhnout spodní vrstvu magmatu, a tím způsobit i zemětřesení. Jak vidíme, tato technologie s sebou přináší široké spektrum možností, a co je nutno dodat: také mnoho možností zneužití.
V souvislosti s tajnými aktivitami vlád a ionosférou je na místě krátce zmínit i US Patent #4,686,605, který obdržel fyzik Bernard J. Eastlund. Na tento patent totiž americká vláda uvalila informační embargo na dobu jednoho roku. Eastlundův ohřívač ionosféry je nezvyklý: vysílaná frekvence (RF) záření je koncentrovaná a soustředěna do jednoho bodu v ionosféře.. Eastlundovo zařízení umožňuje koncentraci o hustotě jednoho wattu na kubický centimetr, což je ve srovnání s jinými zařízeními, schopnými doručit do atmosféry okolo jedné miliontiny wattu, neskutečně mnoho. V Eastlundově patentu je výslovně uvedeno, že tato technologie může zmást nebo úplně zničit důmyslné řídící a ovládací elektronické systémy letadel a raket. A že schopnost pokrýt rozsáhlé oblasti země sprškou elektromagnetických vln kolísající frekvence, a možnost kontroly změn těchto vln, dovoluje vyřadit rádiový přenos informací na zemi, moři i ve vzduchu.
V popisu tohoto patentu se můžeme podívat na další zajímavé a důležité zprávy:
,,... tento vynález tedy umožňuje přivést do zemské atmosféry ve strategických polohách bezpříkladné množství energie a udržovat výkon této injekce do jisté míry mnohem přesněji a s lepší kontrolou než dosud na požadované úrovni. Obzvlášť, je-li užívána náhodná pulsace, lze v první řadě vyvolat efekty s účinky podobnými explozím nukleárních náloží různé síly v různých výškách..."
,,... je ovšem možné nejen zrušit spoje třetí strany, ale použitím jednoho nebo více takových paprsků vyřadit celou její komunikační síť, i za cenu toho, že by došlo k přerušení všech ostatních komunikací na světě. Jisté vlastnosti způsobu užitého k přerušení komunikací, využitelné každým kdo je seznámen s tímto vynálezem, umožňují použít ho současně jako vlastní nerušenou sdělovací sít."
,,... rozsáhlé oblasti atmosféry lze neočekávaně vyzvednout do značné výšky, takže každá raketa, která se nenadále setká s neplánovaným vysokým odporem této "vzdušné sítě", bude zničena..."
,,Lze také modifikovat počasí , například úpravami větrného modelu ve svrchní atmosféře vytvořením jednoho nebo několika hřebenů z atmosférických částic, které se budou chovat jako čočky nebo zaostřovací zařízení. ... může být provedena molekulární modifikace atmosféry za účelem dosažení pozitivních účinků na životní prostředí. Nadto je možné vyvolat efektivní změny molekulární skladby ve kterékoli oblasti atmosféry, lze zvolit konkrétní molekulu nebo molekuly a zvýšit jejich výskyt. Uměle ovlivnit lze například koncentrace atmosférického ozónu, dusíku, atd.."
US patentový úřad nám nabízí k shlédnutí dalších 11 APTI patentů popisujících jak provést "exploze rozsahem podobné nukleárním, neprovázené zářením", systém pro přenos energie paprskem, přes- obzorový radar, systém pro detekci střel dopravujících nukleární hlavice, elektromagnetické pulsy předtím produkované termojadernými zbraněmi…
Nejsem odborníkem na radarovou technologii, ale dle materiálů, které jsem doposud prostudoval, může systém HAARP pracovat jako velice efektivní radar - účinnější než mnoho klasických radarových zařízení. Díky poznatkům o specifických vlastnostech určitých částí atmosféry lze tento systém využít jako tzv. zahorizontální radar. Nespornou výhodou je možnost zachycení letounů STEALTH, alespoň tedy první generace. Například letoun F-117 je vytvořen tak, aby se od něj radarové vlny odrážely směrem vzhůru, a nikoli zpět k vysílači. Paprsek zahorizontálního radaru však letoun zasahuje shora, a odraz zpět nahoru je ta nejlepší možná varianta. K zahorizontálnímu radaru mohu snad jen podotknout, že jeho přesnost je poměrně spekulativní, a je závislá na dané vzdálenosti cílového objektu.
Rovněž je tu možnost vytvoření jakéhosi protiraketového elektromagnetického deštníku. Diskuze o možném použití takového zařízení se každopádně nenalézá v oblasti spekulací, poněvadž se těmito plány zabývali již vědci v SSSR v souvislosti s ničením balistických raket.. Let rakety by mohl být teoreticky ukončen tím, že by se v dráze letu rakety vytvořily anomálie pomocí ionosféry, a tím by byla narušena aerodynamika dané rakety, která by následně havarovala.
Ostatně oficiální vojenské dokumenty se nesnaží příliš zapírat, že má být HAARP využit pro vojenské účely. Armádní dokumenty (alespoň ty, co jsou přístupné veřejnosti) předkládají např. tyto možnosti využití.
HAARP má podle nich:
* poskytnout armádě pomůcku, určenou k přesměrování elektromagnetických pulsů atmosférických termonukleárních jednotek;
* nahradit obrovský v Michiganu a Wisconsinu umístěný systém, komunikující s ponorkami na extrémně nízkých frekvencích …