Novus Hiacynthus
760

Gratulacje – dzisiaj potrójne!

Szlachetny zwyczaj: poranna Rezurekcja. W Polsce w niejednej parafii ten zwyczaj zachowano – także w tym roku. Piękne to, szlachetne i logiczne: w dzień Zmartwychwstania najpierw Rezurekcja – poranna Msza Święta, procesja rezurekcyjna, potem rodzinne śniadanie.
Gratuluję Kapłanom, którzy zachowują szlachetny zwyczaj porannej Rezurekcji.

Stowarzyszenie Wydawców Katolickich przyznało główną nagrodę Feniks 2012 w kategorii "Multimedia" reżyserowi Grzegorzowi Braunowi za film „Eugenika – w imię postępu”, wydany na DVD przez Dom Wydawniczy Rafael. Nagrody przyznawane niekoniecznie odzwierciedlają wysoką jakość produkcji. W tym przypadku jednak trzeba stwierdzić po prostu: nagroda adekwatna. Problem cywilizacyjny. Problem nieodzowności aplikowania norm moralności do tego, co technicznie możliwe. Przestroga poważna i nauka odpowiedzialna. Film obowiązkowy dla każdego!
Gratuluję Autorowi filmu.

Dobrą wiadomość podała dzisiaj pewna agencja informacyjna. Napisano, że młodzi Amerykanie, którzy zaludniają powoli tamtejsze wyższe seminaria duchowne, „mają bardzo wyraźną, konserwatywną fizjonomię. Do seminarium przyszli z różańcem w ręku i prosto z kaplicy adoracyjnej. Do regularnego praktykowania tych dwóch pobożności przed rozpoczęciem formacji do kapłaństwa przyznaje się odpowiednio 70 i 65 proc. kleryków”.
Gratuluję klerykom, którzy odkrywają dar powołania z Różańcem w ręku i na kolanach przed Panem Jezusem utajonym w Najświętszym Sakramencie.

A tym wszystkim, którym dzisiaj gratuluję, życzę wytrwania na drodze realizacji dobra i pomnażania dobra – według niezrównanego, dobroczynnego zamysłu Bożego. Amen.

źródło: LINK