Clicks606
Coburg
4

Zo života Cirkvi

Francúzsko: Minister vnútra chce diskusiu o spovednom tajomstve!!!
Minister reaguje týmto stretnutím na nedávne vyjadrenia arcibiskupa v interview pre vysielač France Info. Na otázku, či má spovedné tajomstvo prednosť pred francúzskymi zákonmi arcibiskup Moulins-Beaufort povedal:

"Spovedné tajomstvo je pre všetkých kňazov záväzné a tým silnejšie ako zákony republiky."
Vo Francúzsku je nestíhanie a neoznamovanie trestných činov trestné. Diskusia sa koná na pozadí uverejnenej záverečnej správy vyšetrovacej komisie o sexuálnom zneužívaní v katolíckej cirkvi. K jej požiadavkám patrilo okrem iného aj preverenie kňazského spovedného tajomstva!
Vzhľadom na škandály zneužívania na celom svete a povinnosť ohlasovať ich vo viacerých krajinách, Vatikán spovedné tajomstvo vždy dôrazne bránil.
Hovorca francúzskej vlády Gabriel Attal vo štvrtok povedal:
"Nič v našej krajine nemá prednosť pred zákonmi republiky."
Biskupská konferencia k tomu vyhlásila:
"Stretnutie s ministrom je aj príležitosťou pripomenúť, že všetkým kňazom cirkevným právom uložené spovedné tajomstvo neporušuje francúzske trestné právo!" To vyplýva z obežníka ministerstva spravodlivosti o zachovávaní tajomstva v kňazskom úrade z augusta 2004.

Nemecko: Muezín už môže volať: "Alahu Akbar"v Kolíne !!!

Alah je veľký!Dosvedčujem, že niet iného boha okrem Alaha!‘
Kolín
, 11.10.2021 (kath.net) 027 954 - V Kolíne povolila primátorka Henriette Rekerová s podporou Aliancie 90/Zelení a CDU, aby muezín každý piatok medzi 12.00 a 15.00 päť minút vyzýval k modlitbám. V Kolíne žije už 120 000 moslimov a je tam 35 mešít. Primátorka projekt oslavuje a vyhlasuje:
"Kolín ako mesto otvorené svetu teraz chráni aj oprávnené náboženské záujmy moslimov"!
Od experta na integráciu Ahmada Mansoura prišla v novinách "Bild" však kritika:
"Prevádzkovatelia mešít sa chcú zviditeľniť. Oslavujú muezína ako demonštráciu moci nad ich štvrťami!"
Aj "Bild" kritizuje v komentári toto povolenie primátorky Rekerovej, kladie otázku kto to tam vlastne ľudí vyzýva? A redaktor Daniel Cremer píše:
"V Kolíne by to mohla byť tureckým autokratom Erdoganom podporená centrálna mešita moslimského zväzu Ditib, ktorá rozhodne nestelesňuje hodnoty liberálnej demokracie! Zvonenie zvonov kostolov dať na jednu úroveň s volaním muezína je úplne scestné. Zvony sú iba zvukovým signálom bez slov a majú aj svetský účel oznamovať čas. Muezín však volá cez amplión ‚Alah je veľký!‘ a ‚Dosvedčujem, že niet iného boha okrem Alaha!‘ A to je veľký rozdiel!" (zg)
dominikguzman
Dnes mnohí argumentujú prijímaním na ruku ako to bolo v rannej Cirkvi. Čakám, kedy začnú tiež obhajovať verejnú spoveď...
Peter(skala)
... a celibat, pritom všetky argumenty stoja na vode
dominikguzman
Dnes som počúval omšu na Rádiu Mária, kde otec Martin Jarabek povedal, že jeho spolužiak kňaz nebol na spovedi 11 rokov, hoci sám spovedal každý deň. Nuž, občas je ťažké aj pre kňaza. V knihe In Sinu Jesu Ježiš hovorí, že by bol rád, keby kňazi šli na spoveď každé dva týždne. Cirkev nariaďuje minimum raz ročne,takže v podstate ak človek ťažko nezhresi, raz ročne by mal určite ísť. Len ide o to, …More
Dnes som počúval omšu na Rádiu Mária, kde otec Martin Jarabek povedal, že jeho spolužiak kňaz nebol na spovedi 11 rokov, hoci sám spovedal každý deň. Nuž, občas je ťažké aj pre kňaza. V knihe In Sinu Jesu Ježiš hovorí, že by bol rád, keby kňazi šli na spoveď každé dva týždne. Cirkev nariaďuje minimum raz ročne,takže v podstate ak človek ťažko nezhresi, raz ročne by mal určite ísť. Len ide o to, že vzťah s Bohom je potom nijaký. Zachovávať minimum na spásu, človek si musí vždy vzťah budovať vo všetkých veciach.
U.S.C.A.E.
o tom nemôže čo len uvažovať ani Pápež nieto dáky štát a režim