Clicks9

Apel Jasnogórski 26.03.2020

tommy1
PREZYDENT RP ANDRZEJ DUDA MODLIŁ SIĘ NA JASNEJ GÓRZE 27 marca 2020 09:27/w Informacje, Polecamy, Polska Radio Maryja Prezydent Andrzej Duda modlił się na Jasnej Górze. Uczestniczył w wieczo…More
PREZYDENT RP ANDRZEJ DUDA MODLIŁ SIĘ NA JASNEJ GÓRZE
27 marca 2020 09:27/w Informacje, Polecamy, Polska
Radio Maryja


Prezydent Andrzej Duda modlił się na Jasnej Górze. Uczestniczył w wieczornej modlitwie Apelu Jasnogórskiego.

Wspólnie z prezydentem w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej modlił się m.in. prezydencki minister Adam Kwiatkowski. Modlitwie przewodniczył ks. abp Wacław Depo. Metropolita częstochowski przypomniał słowa św. Jana Pawła II na 50-lecie pierwszego Apelu Jasnogórskiego, który wskazywał, że jeśli wypowiadamy słowa Apelu, to dlatego że wierzymy w miłość Matki, która stając po krzyżem, z serca syna przejęła do swego serca każdego człowieka.

– Należało dzisiaj przypomnieć te słowa, kiedy przed Twoim wizerunkiem Maryjo modli się z nami i za nas prezydent Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Tobie zawierza nasza Ojczyznę, wszystkich rodaków w kraju i poza jej granicami – powiedział ks. abp Wacław Depo.

Bo – jak mówił metropolita częstochowski – Ojczyzna jest darem opatrzności Bożej, ciągłą sprawą i zadaniem publicznym, ale również darem bardzo osobistym. Ksiądz arcybiskup dziękował władzom państwowym i wszystkim, którzy służą drugiemu człowiekowi podczas trwającej epidemii koronawirusa.

– Ty wiesz Maryjo, że dzisiaj nam wszystkim tej nadziej potrzeba. Kierującym naszym państwem dziękujemy za ich służbę, za ich bezinteresowność na wszystkich drogach posługi, za wszystkie służby, zwłaszcza w wymiarze służby medycznej, służby mundurowe, wolontariuszy. Potrzeba tej głębokiej duchowej jedności, Bożej i ludzkiej solidarności, która dźwiga drugiego w jego w zagrożeniach – akcentował metropolita częstochowski.

Ks. abp Wacław Depo podkreślał, że nieraz „potrzeba długiego czasu, aby odsłonił się sens spoza bezsensu, zbawczy w Chrystusie sens każdego cierpienia”.

– Niech więc w tym straszliwym zmaganiu pomiędzy tajemnicami życia, cierpienia i śmierci, którego widownią jest nasz współczesny świat, nasza Ojczyzna, jedność z Chrystusem ukrzyżowanym i zmartwychwstałym i z Tobą Maryjo przeważy i zwycięży – podkreślił ks. abp Wacław Depo.

Prezydent Andrzej Duda na pamiątkę wspólnej modlitwy podczas Apelu Jasnogórskiego przekazał Sanktuarium Matki Bożej różaniec. Na zakończenie, odśpiewano Suplikacje, prosząc Boga o zachowanie od wszelkiej epidemii i ducha jedności.

www.youtube.com/watch